» »

Hp 6715s prenosnik-zamenjava matične

Hp 6715s prenosnik-zamenjava matične

enxtip ::

Pozdravljeni!
Sestra si lasti prenosnik hp 6715s že 2leti in pol. Sedaj pa je dobesedno odpovedala matična. Nesel sem na servis kjer za popravilo zahtevajo 350+ eur. Še prejšnji teden sem iskal isto matično (rabljeno) na ebayu in sedaj je edina ki je bila prej gor, očitno prodana. Pa se obračam na vas in sicer katero matično bi lahko uporabil za omenjeni model hp compaq 6715s? od katerega hp modela ali katerokoli drugo matično bi lahko zamenjal in bi pasala gor?

Hvala za vsako malenkost, ki mi jo sporočite.

Lp

solatko ::

Ta je pa izredno težka. Prodaj ostale dele na Bolhi za cca 150EUR in kupi nov prenosnik, pa ne kakšnega HP, vzemi kakšno Tošibo ali dell.
Ne kupuj prenosnika z AMD procesorji, saj se neprimerno bolj grejejo in plato prej vzame hudič.
Intel je za prenosnike zakon.

urbybaby ::

zavaruj računalnik in reci, da ga je strela al pa da ti je na tla padel.

BALAST ::

Ti pa imaš idejo!? 8-O

MIHAc27 ::

Em kaj pa 6715b ..kolikor sem gledam sta ohišji skoraj enaka edino 6715b ima se fingerprint možnost 6715s pa ne.
Pri prenosnikih je zadeva malo bolj smotana, ker ne paše kar vsaka plata fizično v ohišje.

Pyr0Beast ::

6715b in s je verjetno isto, kar se plate tiče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

In za koliko bi dobil osnovno ploščo? Vprašanje če se splača.

solatko ::

Pyr0Beast- redko kateri proizvajalec ima na dveh modelih enako plato, saj na podlagi plate delajo ohišja. Saj v bistvu je enako, sam kak vijak gre drugje skozi, kakšen USB je za par mm premaknjen.... Zato tudi ne moreš kupovati plat kot za namiznike, saj nimajo standarda za plate. Pri hp nx6110, celo isti modeli niso imeli enako plato, sem imel primer, da sem dobil plato, pa ni šla not.
Praviloma so prenosniki, ko crkne plata za na bolho po delih. Prodaš takoj ekran, disk, če je IDE, RAM-e, ostalo pa v parih mesecih.

Pyr0Beast ::

Model je enak. Cela serija 8220 8230 8240 je bila enaka. sam čitalec pa je kje, na ohišju ali pod touch padom, en kabel razlike in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

enxtip ::

urbybaby: prenosnik ni v nobeni garanciji in je bil žal že odprt.

Drugače pa sem pogledal 6715b in primerja sliko, ter vse prikljućke in zgleda kar identična na pogled. (res da ima b še fingerprint ampak ne škodi če je samo to priključeno gor).

misek: plato bi dobil za 25eur s poštnino, res pa da je pisalo *untested* ampak še zmeraj bi lahko zadeva delovala.

Po vsej verjetnosti bi potem morala plata od 6715b delovati, saj so komponente razporejene isto kot pri "s" modelu. :D

Šimpanz ::

Jaz bi bil zelo previden saj imajo plate na partsurferju različne partnumbre:
Preveri kateri pn imaš zapisan na svoji plati.

443896-001 System board (motherboard) - For 6515b and 6715b models with WWAN - Includes WWAN module slot
443898-001 System board (motherboard) - For 6515b and 6715b models without WWAN
443897-001 System board (motherboard) - For 6715s models

enxtip ::

Na plati je zapisano: GC078ES kar naj bi bilo 443897-001.
Sedaj pa ne najdem nikjer modela katere druge matične ki bi se ujemal s tem modelom hp-ja. Kvečjemu bi lahko edino šel na blef in po slikah gledano kupil nekaj kar je očem isto.

Pyr0Beast ::

Better than nothing.

Saj lahko vprašaš za sliko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zcetrt ::

6715b ima še docking port, ki ne vem, ali je del plate ali ne. Bralnik kartic in 2 usb-ja več sta verjetno s kablom povezana, potem ima pa še firewire, ki je lahko tudi na plati. Ni samo fingerprint reader in to je to...
4.

Pyr0Beast ::

Docking port je del plate. Nekateri modeli nimajo, ni pa neke razlike, sploh če ga ne uporabljaš pač je luknja tam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zcetrt ::

Ja, ampak 6715b ima docking port, torej plata verjetno ne paše v ohišje 6715s, ki ga sicer nima. Predvidevam oz. opozarjam.
4.

solatko ::

Boš pač naredil luknjo v ohišju, če vse ostalo paše.

Pyr0Beast ::

Po možnosti imaš še odtis v plastiki za ta namen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urbybaby ::

BALAST je izjavil:

Ti pa imaš idejo!? 8-O


jep, pa tud v praksi deluje:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na prenosniku ne dela backlight

Oddelek: Strojna oprema
152073 (1853) knesz
»

DVI in HP docking station

Oddelek: Pomoč in nasveti
164143 (3553) zcetrt
»

BIOS problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101383 (1218) tec
»

Tipke na tipkovnici prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142744 (2460) zcetrt
»

HP 6710b ali 6715b? - linux

Oddelek: Kaj kupiti
102155 (1927) jype

Več podobnih tem