» »

BIOS problem

BIOS problem

ferkes ::

Imam naslednji problem: sicer ne vem zakaj, ampak sem šel updejtat biose in sedaj se mi računalnik prižge samo za pet sekund in nato ugasne. Še na ekranu se nima časa nič ispisat. To mi neprestano ponavlja, dokler mu ne vzamem baterije ali pa ga izklopim iz elektrike. Gre se za leptop HP 6715s ... Kaj naj naredim?

Hvala in lep pozdrav.

tilinho20 ::

Ne vem, če je to dobro, da BIOS-e updataš.:\

ferkes ::

ja tud to sm zgrunto zdej, da ni blo glih dobro ...l:\

ferkes ::

Čitam tole http://www.slo-tech.com/clanki/07007/ in me zanimam kak se nardi CMOS Clear na prenosniku ...

Kr nekdo ::

ka zde žalčan, si zrihtal al nisi.:) :) :)

bsaksida ::

Cmos clear poenostavi na tovarniške nastavitve. Updateanje biosa prepiše sam program, zato Cmos clear ne bo pomagal. Če ima matična plošča Dual Bios si na dobrem. Drugače pa je konec s plato. To se zgodi v primeru za napačen update. Treba bi paziti tudi na rev.1 ali rev.2. Ki plošča ni enaka. Zato je tudi drug bios. Zelo možno je da so tudi elementi okrog biosa odleteli. Če imaš laptop v garanciji, ti avtomatsko propade. Če pa je Dual Bios, poglej v knjigo ali kateri jumper je ki preklopi na sekudarni bios. Lahko pa tudi poiščeš tako da na internetu poiščeš oznako plate. Lahko jo tudi tukaj napišeš, pa pogledam kaj se da naresti.

bsaksida ::

[b]Pa nikoli ne update-aj biosa če dela vse normalni.[/b] Jast sem tudi skuru plato ko sem probu. Imel sem plato z oznako rev.1 pa sem pobral bios za rev.2. Plate zgledajo identične pa tudi specifikacije vendar je bila razlika. Jaz sem mislil da je to kot verzija biosa. poberem updejtam. Med updajtanjem so se pojavile napake. Ignoriram, resetiram in konec.


Updajtaj sam takrat ko rabiš. Lahko kupiš novejšo grafično pa plata jo zavrne. In če bios odpravi to napako, in če boš tvegaš se spuščaj v to.

tec ::

ce ne bos uspel zrihtat sporoc in bomo uredili zadevo..
vse se da samo če se potrudis..

l.p.

bsaksida ::

Vse se da. V najslabšem primeru treba plato zamenati. Pa za prenosnik ni kr lahko dobiti

ferkes ::

bom se obrno na tebe tec, če ne bo šlo drgač ... drgač sm pa na HP-jevi strani zasledil, da veliko uporabnikov tega modela ima podobne težave in vidim da je nekaterim uspelo to tudi rešit ... kdo že delal kaj podobnenega?

še link do foruma:

Business support forums - after bios update HP 6715b did not boot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

tec ::

ni potrebna mejava plate potrebno je samo preprogramirati flash rom..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203847 (3396) fr4nc
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643704 (3040) Pšenični
»

Nujno rabim pomoč Bios flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
51194 (835) WarpedGone
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101864 (1864) tsatthoggua
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171476 (1329) Morph3us

Več podobnih tem