» »

Na prenosniku ne dela backlight

Na prenosniku ne dela backlight

Kurzweil ::

Imam prenosnik (od sosede) HP Compaq, model 6715b in pri vžigu računalnika deluje vse normalno, samo slika je ultra temna oz. kakor sem že bral v preteklosti na S-T, gre za baclight, ki ga ima monitor (LCD) verjetno nedelujočega, glede na to da ko gledam sliko pod določenim kotom vidim sliko in kasneje operacijski sistem, vendar tako temno da ga je res težko sploh videt, kot rečeno jasno je da ne deluje osvetlitev...

Kaj predlagate, obstjajo kakšni univerzalni baclighti, moram menjati backlight ali celoten manitor, kako je s tem v praksi?

Če pa ima kdo za prodat podoben monitor istega modela ali kaj podobnega pa bi bila to verjetno idralna rešitev

Hvala

c3p0 ::

Pogooglaj za modelom LCD ekrana tega prenosnika (ali pa ga odpri in poglej, ker to bo tako ali tako v končni fazi potrebno) in nato za ustrezen backlight.

knesz ::

Mislim da ti je šel inverter in ne LCD. Poglej oznako, pa če se da dobit kje kakšnega rabljenega. Drugače je pa v lj ena firma, ki to popravlja (menja tuljave in elektroniko).

AndrejS ::

Na navadnih LCD monitorjih gredo ponavadi kondenzatorji - za prenosnike pa ne vem.

Kurzweil ::

@AndrejS, predvidevam da če bi bil kondenzator nebo videl obrisa slike, ki dejansko kaže nekaj, samo svetilnosti ni nobene, ednio če je kondenzator od backlighta/inverterja...?

@Sago kje bi našel model monitorja (LCDja)?

...sicer pa imam pri prenosnikih že izkušnje da je v SLO še tipkovnico novo težko dobit...

kupim9 ::

Ne išči nič drugega kot novo plato.

Kurzweil ::

Zakaj pa plato ?

knesz ::

Ok, google prvi zadetek: 99% sem, da rabiš tole
.

Kurzweil ::

knesz tole bo pa prava stvar verjetno, hvala, čeprav res upam, da nebom naročil in nakoncu ugotovil česa drugega... je že kdo to nameščal? deluje mi nekako kot da nerabim biti nek Picaso pri lotanju

Shark-357 ::

Verjetno je res odpovedal inverter, za zamenjave le tega ne potrebuješ spajkalnika.

dobiš ga pa najugodneje na ebayu

http://www.ebay.com/itm/NEW-HP-Compaq-6...

knesz ::

Kurzweil je izjavil:

knesz tole bo pa prava stvar verjetno, hvala, čeprav res upam, da nebom naročil in nakoncu ugotovil česa drugega... je že kdo to nameščal? deluje mi nekako kot da nerabim biti nek Picaso pri lotanju

V bistvu rabiš križni izvijaš ter malo pazljivosti ko boš odstranjeval plastiko, da ne boš polomil zatiče in to je to. Inverter je lahko prilepljen na rob ali pa dodatno pritrjen z kakšnim vijakom, priklop je pa rešen z dvema konektorjema. Mislim da ni problem zamenjati, tudi če si FDV-jevec.

Kurzweil ::

FDVjeve :)) ...ni teh težav bolj kje to dobiti v SLO, sem kar HP Slovenija in nekaj njihovih zastopništev kontaktiral pa upajmo, da ne bodo že jutri začeli z vikendom in dobim odgovor šele v ponedeljek...

Hvala vsem zgornjim uporabnikom za pomoč, na takšnih S-T stoji ;)

kupim9 ::

Kurzweil je izjavil:

Zakaj pa plato ?



Upam da ti je res samo inverter šel, ker kompletna 6000 serija ima defektne plate in v 25% takoj po izteku garancije.

Pyr0Beast ::

Poglej če ti slučajno stikalo za ekran ne deluje oz. je zataknjeno/zalimano
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrejS ::

@Kurzweil :
Pri meni je bilo tako da sem pod kotom videl obrise slike. po zamenjavi napihnjenih kondenzatorjem pa je monitor kazal normalno sliko.

knesz ::

AndrejS je izjavil:

@Kurzweil :
Pri meni je bilo tako da sem pod kotom videl obrise slike. po zamenjavi napihnjenih kondenzatorjem pa je monitor kazal normalno sliko.

Na navadnem LCD monitorju. Na prenosnikih pa praviloma crkujejo inverterji (ta trenutek imam enega takega pred sabo na mizi) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo monitorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111668 (1477) MIHAc27
»

iMac pokaže samo črno sliko

Oddelek: Strojna oprema
261975 (1359) #000000
»

vidnost ekrana 5%

Oddelek: Pomoč in nasveti
131478 (878) kupim9
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243517 (3104) SkyEye90
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710614 (5225) Pyr0Beast

Več podobnih tem