» »

Kateri operacijski sistem mi priporočate?

Kateri operacijski sistem mi priporočate?

Padly88 ::

Pozdravljeni!
Imam prenosnik Acer travelmate 4020 v katerega sem dodal 2gb rama...
grafika 128-ne podpira wddm ter aero funkcije
procesor 1,66ghz
60gb trdega diska..
Trenutno uporabljam win7 pro..
kateri OP mi priporočate vi?
Hvala!

bluefish ::

Odvisno od namena uporabe. Za osnovne potrebe bi zadoščal že kak Ubuntu, 7 pa navsezadnje tudi ni slab, če uporabiš nekaj tweakov.

Padly88 ::

bluefish je izjavil:

Odvisno od namena uporabe. Za osnovne potrebe bi zadoščal že kak Ubuntu, 7 pa navsezadnje tudi ni slab, če uporabiš nekaj tweakov.

hmmm,ubuntu... to ima podobno platformo kot puppy linux ne? ker sem mel puppyja na 10 let starem računalniku in nisem biu navdušen nad njim, sedaj sem pa bolj navdušen nad drugo možnostjo,...par tweakov sem že naredil,...startup programi v msconfigu, izklopil še nekatere service... no mi lahko svetuješ za nekaj tweakov, ki ne poslabšajo izgleda windowsa? zanima me pa tudi če gre kako izsiliti aero in ali če lahko za grafo intel 915 inštsliram driver od kakšne druge grafe ker za 915 ni in nebo izdan driver, ki podpiira wddm! hvala!

bluefish ::

Za začetne tweake si oglej tale vodič: http://www.tweakhound.com/windows7/twea...

Tudi če bi nekako uspel izsiliti Aero, bi sistem deloval manj odzivno kot sedaj.

PacificBlue ::

Če ti linux ni ravn po godu bi na tvojem mestu namestil Windows 2000.

Padly88 ::

bluefish je izjavil:

Za začetne tweake si oglej tale vodič: http://www.tweakhound.com/windows7/twea...

Tudi če bi nekako uspel izsiliti Aero, bi sistem deloval manj odzivno kot sedaj.

saj seeno prej sem imel zelo dober pc in sem se navadil na aero...bom pogledal vodič, hhvala

PacificBlue je izjavil:

Če ti linux ni ravn po godu bi na tvojem mestu namestil Windows 2000.

zakaj pa 2000 prej sem imel xp in je blo čist vredu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

Padly88 ::

Padly88 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Za začetne tweake si oglej tale vodič: http://www.tweakhound.com/windows7/twea...

Tudi če bi nekako uspel izsiliti Aero, bi sistem deloval manj odzivno kot sedaj.

saj seeno prej sem imel zelo dober pc in sem se navadil na aero...bom pogledal vodič, hhvala

PacificBlue je izjavil:

Če ti linux ni ravn po godu bi na tvojem mestu namestil Windows 2000.

zakaj pa 2000 prej sem imel xp in je blo čist vredu

?

solatko ::

aero ti na tem računalniku ne bo deloval, saj grafika tega enostavno ne podpira, lahko pa instaliraš XP - visto, ki ti windows xp navidezno spremeni v viso, kar dobra zadeva, samo ob instalaciji paketa, boš imel še cel kup nepotrebne navlake, brez katere pa ne bo delovalo.
Dobiš ozadja, ikone in neko obliko aera, prosojnost, okna v vrsti.., tako, da če bi rad te lepe dodatke, poizkusi in se odloči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Padly88 ::

solatko je izjavil:

aero ti na tem računalniku ne bo deloval, saj grafika tega enostavno ne podpira, lahko pa instaliraš XP - visto, ki ti windows xp navidezno spremeni v viso, kar dobra zadeva, samo ob instalaciji paketa, boš imel še cel kup nepotrebne navlake, brez katere pa ne bo delovalo.
Dobiš ozadja, ikone in neko obliko aera, prosojnost, okna v vrsti.., tako, da če bi rad te lepe dodatke, poizkusi in se odloči.

sem imel windows xp in brico pack za visto gor in mi je bil vredu... sem poskusil tudi z windows 7 temo ampak bi mogel na začetku par programov sam zagnat... je zunaj slučajno kakšen pack kot za visto zunaj?prosim za link hvala!

solatko ::

IvoJan ::

http://www.windowsxlive.net/seven-trans...

tole je najbolši transformation pack. zgleda čist isto!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bluefish ::

Raznih transformation packov se pri tej konfiguraciji raje izogni.

Padly88 ::

bluefish je izjavil:

Raznih transformation packov se pri tej konfiguraciji raje izogni.

zakaj pa to?

zee ::

Slab procesor, malo rama, slab grafična...you name it.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Padly88 ::

zee je izjavil:

Slab procesor, malo rama, slab grafična...you name it.

malo rama? 2gb je za xpja pa neki 7 skin čist kul se mi zdi vsaj no

zee ::

Za navadne XPje je to več kot dovolj. Če k temu prišteješ vse vizualne bonbončke, ki jih želiš namestiti, pa 2 GB verjetno ne bo dovolj. Vizualni bonbončki, ki niso od Microsofta, tudi slabo vplivajo na performanse operacijskega sistema, saj spremenijo nekaj ključnih sistemskih datotek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

Poleg tega, kar je omenil zee, pa se pri nekaterih paketih hitro pojavijo težave s prikazom kakih delov sistema,... odstranitev je pa sploh boleča.

No, tvoja odločitev.

solatko ::

Ne bluzit, transform pack-i delujejo čisto v redu, windows xp pa se že v osnovi svinja in brez dobrega čiščenja vsak mesec, zadeva rata neuporabna s pack-om ali brez njega.

Ashrack ::

Solatko
BlueFish ima prav.
....

solatko ::

Spet nekje slišal, nekje vidl, nihče probal, kot za visto.

bluefish ::

Niti ne. Sem preizkusil dve zadevščini. Ena je bila počasna ko polž, druga pa je transformacijo opravila na pol. Pri odstranjevanju spet mešan odziv - enkrat uspešno, drugič napol in z napakami in konflikti, ki so privedli v ponovno namestitev sistema.

Pod črto je torej veliko bolje namestiti želen sistem - če seveda gledaš le na izgled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

Lahko pa daš gor Ubuntu 10.04 pa vklopiš vizualne učinke ko jih ma.
#brezpodpisa

Padly88 ::

hojnikb je izjavil:

Lahko pa daš gor Ubuntu 10.04 pa vklopiš vizualne učinke ko jih ma.

pa bo ppodoben kot win7??? hvala!

Sims ::

Da, s temle:

http://gnome-look.org/content/show.php/...

in pa moje namizje: Poišči Sims

Pokažite svoje namizje!

System ::

Izgleda, da nimaš licenčnih Windowsov, zato ti predlagam, da ga kupiš. Pa ne slepi se in pričakuj, da bo Ubuntu izgledal in deloval podobno kot Windows 7, ker nebo.

Padly88 ::

System je izjavil:

Izgleda, da nimaš licenčnih Windowsov, zato ti predlagam, da ga kupiš. Pa ne slepi se in pričakuj, da bo Ubuntu izgledal in deloval podobno kot Windows 7, ker nebo.

mam licenco za win xp home edition drugače pa mam win7 intergrirano licenco

System ::

Naloži Windows 7, ter izklopi grafične bombončke, ki niso potrebni. Izklopi indexiranje na C disku, to storiš tako, da klikneš "Computer->Local Disk C->Properties-> Odkljukaj Allow files on this disk to have contents indexed in addition to file properties. Nato si prenesi tole. Uporabljaj ga dnevno, vsake toliko časa defregmantiraj disk pa bo vse delalo super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

solatko ::

System - Zakaj ne preberete želja tistih, katerim odgovarjate - ima računalnik, ki ne podpira aero, so mu pa efekti aera všeč in bi rad približno tako uredil windows xp. Nekateri brick packi delujejo čisto v redu, samo pravega je potrebno najt (se pač pogleda mal na forumih).
Ne pa kar trdit nekaj, če niste sprobal ali predlagat čisto nekaj drugega.

System ::

Kar se tiče teh transformation packov nimam najboljšega mnenja. A če že mora imeti to pa naj ima nevem zakaj se potem sploh tukaj kaj sprašuje. Drugi operacijski sistemi pa nebodo identični Windows 7 aeru, tako da Linux ne pride v poštev.

solatko ::

System - Če ne veš, potem poglej njegov post in odgovarjaj. Ni vedel, če za w7 tudi obstoja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimizacija SSD na Win8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6810270 (8051) d4vid
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445800 (34863) Icematxyz
»

Počasnost računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
211654 (1392) IvoJan
»

Windows 7 - filanje diska C:

Oddelek: Operacijski sistemi
232480 (2076) amigo_no1
»

kateri os na asus eee 1005

Oddelek: Operacijski sistemi
181389 (1217) samsung113

Več podobnih tem