» »

Počasnost računalnika

Počasnost računalnika

aglaonema ::

Pozdravljeni!
Nimam najboljšega računalnika, vendar zadovoljuje moje potrebe. Vseeno pa zmeraj, ko ga prižgem, računalnik potrebuje približno 10 minut, da začne normalno delat. Pred tem je namesto normalnega kazalca tam tista peščena ura. In dokler ne izgine, mi precej šteka.
Ali je to posledica slabega procesorja, rama..? Z Nodom sem že pregledal, vendar ne najde nobenega virusa.

Microsoft Windows XP, Service Pack 2
AMD Sempron(tm) Processor 3100+
1.81 GHz, 512 MB RAM-a

fosil ::

To pride z leti :D

Pojdi na start->run->vpiši: msconfig-> pod startup poglej kaj vse se tam nahaja in disablaj stvari.

Pa dobro bi bilo zadevo updatat na SP3.
Tako je!

zlatmaj ::

kdaj si zadnjic na novo nalozil racunalnik?
jaz ga vsake pol leta

st0jko ::

Dokupi še vsaj 512MB rama. Samo 512 je danes že zelo na meji, tudi za winXP, ker so že vsi ostali programi tolk požrešni. Upoštevaj tudi fosilov nasvet. Lahko tudi kak defrag in disk cleanup poženeš. Nalagat win na novo vsake pol leta je pa smešno...
keks?

mtosev ::

daj 150E in nadgradi ta komp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

st0jko ::

To sicer drži, ampak če ni potrebe pač ni potrebe. 20EUR za RAM in spucat/na novo naložit sistem, pa bo letelo.
keks?

boogie_xlr ::

Kakšn ccleaner in pa potem po čiščenju sistema na koncu še defrag.

blackbfm ::

Imam prenosnik z enakimi specifikacijami pa dela zadovoljivo. Je pa res brez kakršnekoli nesnage in raznih antivirusov in podobnega sranja.

XtremeX ::

fosil je izjavil:

To pride z leti :D

Pojdi na start->run->vpiši: msconfig-> pod startup poglej kaj vse se tam nahaja in disablaj stvari.

Pa dobro bi bilo zadevo updatat na SP3.



okej napišem msconfig odpre semmi okno pol pa nevem ka startup, jst mam enake probleme :D

kitara8 ::

ko maš odprt msconfig in zavihek startup samo odklukaj brezvezne stvari... recimo kakšne stvari ki jih ne rabiš vsak dan recimo google update pa take fore in programe ki majo samodejni zagon pa jih ne rabiš.

hojnikb ::

Včasih je tud fajn kake servise izklopit, ko niso potrebni, sploh če primankuje rama.
#brezpodpisa

XtremeX ::

hojnikb je izjavil:

Včasih je tud fajn kake servise izklopit, ko niso potrebni, sploh če primankuje rama.


kk se pa to nrdi :D

kitara8 ::

isto greš v msconfig pa pod zavihek services in tam odklukaš nepotrebne

bluefish ::

Izklop servisov ne vpliva veliko na porabo RAM-a ali hitrost delovanja računalnika. Večina ljudi (sploh, če ne vedo, kje se zadevo nastavi) dolgoročno na ta način naredi več škode kot pa koristi.

Skratka, pred takim početjem priporočam obisk tele strani, kjer je vse razloženo: http://www.tweakhound.com/

Zna pa biti za počasnost kriv zapacan sistem - nekateri so pravi magnet za neumnosti.

branc ::

Za optimalno hitrost in rabo je potrebno računalo vsake pol leta sformatirati...

bluefish ::

Če si slon ob tipkovnici.

kitara8 ::

branc je izjavil:

Za optimalno hitrost in rabo je potrebno računalo vsake pol leta sformatirati...

ja moj je bil 3 mesce nazaj sformatiran...

aja pa nisem slon na tipkovnic ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

XtremeX ::

jst ga morm tud sformatirat sam ga ne znam.. pa tud nevem kk se nrdi varnostna kopija bi blo fino če bi mi kdo razložu..

bluefish ::

Formatiraš tako, da enostavno ob zagonu računalnika vstaviš CD/DVD od želenega sistema in formatiraš disk/particijo, kjer je trenuten operacijski sistem (OS). Bolj enostavno ne gre povedati - če ne gre, si oglej kak video na YouTube,...

Varnostnih kopij je več vrst. Lahko ročno kopiraš pomembne datoteke na drug disk; početje zaupaš programu, ki avtomatsko pregleduje mape,... Možno pa je tudi takoj po sveži namestitvi sistema napraviti kopijo le tega, da pozneje v primeru težav ne zapravljaš časa s ponovnim nameščanjem vsega programja ipd. ampak le uporabiš backup in počakaš tistih nekaj 10 minut da dokonča delo.

XtremeX ::

aha a pol nujno rabiš CD/DVD z windowsi.. Hmm še to :D

System ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

IvoJan ::

branc je izjavil:

Za optimalno hitrost in rabo je potrebno računalo vsake pol leta sformatirati...



jaz formatiram na 2-3 mesece :) tok stvari se mi nabere gor pa raznih klipov neuporabnih zaradi editiranja da traja startup tudi do 10 min -.-
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj naredi računalničar ko daš "očistit" računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
427125 (5071) b3D_950
»

izklop Wi-fi adapterja

Oddelek: Omrežja in internet
71041 (858) 95ka
»

Pomoč pri odstranjevanju programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121044 (851) DeeCoy
»

Zelo počasna odzivnost - Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
303278 (2769) gokky
»

težave z pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
5671 (592) barca

Več podobnih tem