» »

Sosedov ptič gre na živce :)

Sosedov ptič gre na živce :)

s1m0n ::

Sosedov ptič vsak dan čivka in to se v našem naselju med bloki čuje tudi 4 ulice dalje...
Kaj se lahko v takšnem primeru naredi ? Vsako jutro ga postavi s kletko na balkon. Ustno se ni nič dalo da bi ga dajal na drug (južni) balkon, ker se bi s tem veliko manj slišal!

bluefish ::

Policija.

Mentalist ::

Pri nas imajo tudi eni enega petelina, ki se dere ob 6.00 zjutraj na ves glas. Zdaj so si pa nabavili že race in se še to dere. Smo jim že rekli, pa so ga ubili, pol pa drugega kupili. Eh, kaj moreš.
Lool.

pingo76 ::

"Pristavite" na balkon lokalnega mačka ki ne kaže preveč očitnih znakov lenobe in je odvisen od kant/faune za prehrano. In "naravno ravnovesje" se bo nemara zgodilo skupaj s stranskim učinkom zmanjšanja akustičnega onesnaževanja. Seveda dežurni Silvester mora tudi bit za "foro" čene je bo raje popihal kot pospravili proverbialnega "titi"-ja.

Silck ::

Link):

Lp

Aston_11 ::

Cela štala. Selitev v ruralno okolje bi bila rešitev, poleg zračne puške, jasno. Ekrat ko bo ptič rip, bo vse urejeno. Kaj pa imajo ptiča v mestu?

s1m0n ::

Poiskal več informacij policija ti tukaj nič ne more ker ne krši nobenega zakona tudi če bi se oglašal čez noč! Drugo je če je oglašanje zaradi ravnanja z živaljo! Kakšne dodatne ideje :) ?

Highlag ::

Kršenje javnega miru ni prekršek?
Never trust a computer you can't throw out a window

Pšenični ::

Ma, pust bogega ptiča živet. Kmal bo zima, in boš imel okna zaprta. Če si živčen, si pri kašni stari mamici sposodi "kej za spat" (apaurin 5g)....za teh 14 dni...

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Pa kaj danes vse folk moti, pa to ne moreš verjeti.8-O Najboljše, da se vse živo pospravi z linkom od Silcka in nadomesti s kitajsko plastiko. Izgled isti, moti pa ne.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

s1m0n ::

Če koga ta ptič ne bi motil je pa 100% gluh :) Čuje se dalje kot 200m pa še tak piska da ti mine :)
Bom ga probal posnet :)

EDIT: Upam, da dela posnetek to je približno 60m vstran/naslednja ulica za vogalom. In to cel dan :) od jutra do večera!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Golden eye ::

mal si musko pržgi v sobi pa bo ta zvok ptiča sam dodatni akustični efekt, čene pa še ene slušalke na glavo al pa čepke, če spiš

Pšenični ::

"Če koga ta ptič ne bi motil je pa 100% gluh :) Čuje se dalje kot 200m pa še tak piska da ti mini :)
Bom ga probal posnet :)"

Vzem nekej keša in pojdi z bejbo na morje.

Piggykiller ::

Se boš že 1x navadil.

def0r ::

Ne vem imamo v blizini blokov obcasno ptice ki tudi lepo konstantno 'pojejo' me nikoli ni motilo. Tole me tudi nebi:)

s1m0n ::

Bi bi :) ker je od jutra do večera ist takt :)
Pred oknom 1-2m vstran imam grm in nobeden ptič ki se tam nahaja ne moti tak kot ta, vsi lepo pojejo!

fosil ::

En slovenski pregovor pravi, klin se s klinom izbija.
Torej še ti začni povzročat hrup, ki bo šel sosedu na živce ;)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

blackbfm ::

A si iz štepanjca (lj)? Sem bil prej pri enem kolegu tam, pa je tut en ptič nekak tkole pisku, res naglas, eno in isto non stop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Buggy ::

...to pride v kompletu z blokom :D...bodi vesel, da nimas zgornjega soseda, ki rad z stoli drgne al pa v coklah po stanovanju hodi, za frustek si pa se kaksno makareno na ves glas nabije...jebat ga..sem imel deset let teh travm...zdaj pa z veseljem poslusam pticke sredi gozda v lastni hisi bogu za ledzima :D

resitev: cimprej odmisli ta zvok oz se delaj da je nepomemben...ti bo se malo dalo treninga za psiholosko ravnotezje...jebat ga zmeraj te bo nekaj motilo.

BTW: ne mores verjet, da te lahko od tisine usesa bolijo.

Meizu ::

Nisem prebral celotne teme ampak - če se to ptičje čivkanje ne dogaja med 22. in 6. uro zjutraj, potem nimaš kaj nardit, ker pač ne moti javnega reda in miru.

Edit: Mimogrede, se zaradi ptiča sekiraš, bemti, kaj naj jaz rečem, ker mam bajto postavljeno ob glavni cesti, ki pelje na Hrvaško (jo uporabljajo vsi turisti od nemcev do estoncev, kar se ti zljubi). Kot da to ni dovolj, je vsako drugo vozilo avtobus ali pa šleper. Ko gre šleper mimo, se dobesedno cela bajta trese. Ampak sm se po 3h letih že navadu, tko da ni panike. Tudi ti boš prebolel tega ptiča, če ga pa ne zmoreš, pa pejdi živet v hribe - tam jodlarji pojejo in vsako jutro ti bo deklina v sobo skotalila frišn kolut sira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

RejZoR ::

Sam avtomobili in tovornjaki imajo nizkofrekvenčni hrup, ki je načeloma manj nadležen kot high pitch od cviljenja ptičev. Vsaj men je bil zvok avtomobilov, ki grejo mimo vedno prijeten (pač tisti woooshh ko gre mimo, je pa res da je tak zvok, ko je cesta oddaljena par deset metrov. Call me weird... Sam tud živim na podeželju in me ptiči ne motijo, ker zvok načeloma niha in je raznolik. Problem nastane, ko se ti na okno nalepi en ptič in potem nabija v enem in istem močnem taktu. Enkrat se spomnim se je tko en ptič nalepil ob ene 4 zjutraj in nabijal ko zmešan. Fak me je spravljalo ob živce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pšenični ::

"Tudi ti boš prebolel tega ptiča, če ga pa ne zmoreš, pa pejdi živet v hribe - tam jodlarji pojejo in vsako jutro ti bo deklina v sobo skotalila frišn kolut sira."

Imaš vse predispozicije za pisatelja.

Meizu ::

RejZoR je izjavil:

Sam avtomobili in tovornjaki imajo nizkofrekvenčni hrup, ki je načeloma manj nadležen kot high pitch od cviljenja ptičev. Vsaj men je bil zvok avtomobilov, ki grejo mimo vedno prijeten (pač tisti woooshh ko gre mimo, je pa res da je tak zvok, ko je cesta oddaljena par deset metrov. Call me weird... Sam tud živim na podeželju in me ptiči ne motijo, ker zvok načeloma niha in je raznolik. Problem nastane, ko se ti na okno nalepi en ptič in potem nabija v enem in istem močnem taktu. Enkrat se spomnim se je tko en ptič nalepil ob ene 4 zjutraj in nabijal ko zmešan. Fak me je spravljalo ob živce.


Heheh, ja enkrat smo meli tudi mi takšno prigodo, sam da je tale naš ptič kakšno leto dni nabijal ob 6h zjutraj, ampak vedno točno. Ubistvu sploh nismo nucali budilke :)

@Telbanc, hvala za kompliment :))

amigo_no1 ::

s1m0n
Papiga nimfa/kanarček ?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Ptiči so še v redu, moderni problem so sosedje z močnimi bas zvočniki, ki jih danes dobiš že povsod za drobiž. Tisto se pa zelo prenaša skozi stene. Ampak tako je pač povsod, imaš večino uvidevnih ljudi, ki vedo kaj je to živeti v skupnosti, in pa par osebkov, ki se na druge ne ozirajo. Sicer pa tisto, da od 6 - 22 lahko delaš karkoli ne velja več že nekaj časa, sedaj te lahko policaj kaznuje za kršenje javnega reda in miru ob katerikoli uri.
Quack !

Manu ::

s1m0n je izjavil:

Bi bi :) ker je od jutra do večera ist takt :)
Pred oknom 1-2m vstran imam grm in nobeden ptič ki se tam nahaja ne moti tak kot ta, vsi lepo pojejo!


Verjamem. Drugače je, ko ptiči prosto letajo in čivkajo. Tudi, če se kakšen usede blizu tebe in čivka eno uro, je drugače, kot če ptič non-stop čivka iz ene in iste lokacije.

Verjetno je tudi njegov zvok drugačen od ptičev iste vrste, ki prosto letajo (zato, ker je zaprt in vpliva na njegovo obnašanje in barvo glasu).

Mogoče kliče na pomoč, da se ga spusti. Kaj čakaš?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

keworkian ::

s1m0n:
Motiš tudi ti s svojimi frustracijami pa nihče ne mori da bot tih.

Treba bo počas ustanovit posebno enoto, ki bo take ljudi deportirala v saharo.
Obscenities in B-Flat

Tarzan ::

Samo en ptič je, katerega ne priporočam nikomur. Nimfa. Ta vrag se lahko dere tako da se ga kilometer stran sliši, kričanje je pa prav odurno za poslušanje. Vseeno pa prav privoščim tako vreščanje nekomu, ki pomisli, da bi šel nad ptiča z zračno puško. Še kak zračni patron GRATIS v rit bi mu privoščil.

RejZoR ::

LeQuack je izjavil:

Ptiči so še v redu, moderni problem so sosedje z močnimi bas zvočniki, ki jih danes dobiš že povsod za drobiž. Tisto se pa zelo prenaša skozi stene. Ampak tako je pač povsod, imaš večino uvidevnih ljudi, ki vedo kaj je to živeti v skupnosti, in pa par osebkov, ki se na druge ne ozirajo. Sicer pa tisto, da od 6 - 22 lahko delaš karkoli ne velja več že nekaj časa, sedaj te lahko policaj kaznuje za kršenje javnega reda in miru ob katerikoli uri.


Mja no, to ni čist res. Od 22 ure naprej velja striktno, ampak prej pa lahko imam jezst doma na dvorišu naglas muziko al pa delam nekaj kar ful ropota. Je pa to mal drugače kot če si v bloku kjer se vse močno sliši čez stene ali strop. Tko da se moraš pač sam mal prilagodit razmeram. Al pa imaš nekega tečnegan soseda, ki bo jokal za vsak drek. Kar pa je verjetno stalnica v blokih, ker se vedno najde kakšen pacient, ki mu gre kaj na živce in teži vsem okoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LeQuack ::

Relevatni člen v zakonu je tale:

8. člen ZJRM-1 (povzročanje hrupa):

"(1) Kdor na nedovoljen način med 22. in 6. uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 83,46 do 208,65 evra.

(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 104,32 evra.

(3) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali samostojna podjetnica posameznica (v nadaljnjem besedilu: samostojni podjetnik posameznik) ali posameznik ali posameznica, ki samostojno opravlja dejavnost (v nadaljnjem besedilu: posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost), ki stori prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena, se kaznuje z globo od 417,29 do 2.503,76 evra.

(4) Odgovorna oseba pravne osebe ali podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki zaposluje druge osebe, se za prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena kaznuje z globo od 208,65 do 417,29 evra."



Se pravi 2. odstavek tega člena ni omejen z uro, tako kot prvi. In ravno ta drugi se nanaša na akustične naprave. LAhko pa bi na primer imel ptiča, ki ni smatran kot akustična naprava.
Quack !

s1m0n ::

No samo kak je to opredeljen še vedno lahko ti glasbo naglas poslušaš določen čas!
Jaz še nisem pri nas videl, da bi kdo zarad tega imel problem ker ljudi glasba vsaj tu sploh ne moti če je 1-2uri na dan!
Drugo je če kdo posluša po 22uri.

Ptiča smo "utišali" se je strinjal in ga postavil na južno stran in se skoraj nič več ne sliši, na južni strani pa ni nobenih blokov/stanovalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

RejZoR ::

Drugi člen se samo nanaša na prvega. V prvem omenjajo samo za hrup, ki ga v tem času povzroči nekdo z delom (da ti klepar ne začne nabijat ob štirih ali petih zjutraj). Druga točka pa se nanaša na elektronske naprave, ki oddajajo zvok.

Kjer pa ptič teoretično gledano nikamor ne paše mu vbistvu ne moreš nič. Razen če ptiču v rit zatakneš par AA baterij in ga razglasiš za elektronsko napravo :P :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marvin42 ::

RejZoR: ne, drugi člen pravi, da ti tudi čez dan ne smeš nabijati musko naglas!
Mostly Harmless

poweroff ::

http://www.mladina.si/dnevnik/17-06-201...

Nemški parlament je včeraj potrdil zakon, ki stanovalcem prepoveduje vlaganje pritožb zaradi hrupa, ki prihaja iz vrtcev ali otroških igrišč. Hrupa, ki ga povzročajo otroci, torej ni več mogoče obravnavati kot onesnaževanje okolja. Doslej je namreč spadal v isto kategorijo kot hrup iz tovarn. Zakon omogoča gradnjo otroških vrtcev v stanovanjskih soseskah, kar je bilo v zadnjih letih praktično nemogoče. Število pritožb na račun vrtcev se je močno povečalo, zaradi česar morali nekatere preseliti ali jih celo zapreti. Minister za gradbeništvo Peter Ramsauer je večkrat dejal, da je hrup, ki ga povzročajo otroci, "izraz njihove živosti" in ne "nevšečnost", pred katero bi morali zaščititi državljane.
V javnosti je odmevalo več primerov, med njimi vrtec v Hamburgu, ki je moral zgraditi dva metra visok in 60 metrov dolg zid, medtem ko se je vrtec v Berlinu vdal po štirih letih boja s sosedom. Nemčija ima eno najnižjih stopenj rodnosti v Evropi. Leta 2009 se je rodilo 651.000 otrok, leto kasneje pa 678.000 (1,9 odstotka več). Kljub temu število umrlih že od leta 1972 presega število rojenih, leta 2009 za 189.000, leta 2010 pa za 181.000, poroča francoska tiskovna agencija AFP.


Neverjetno, res.
sudo poweroff

Lion29 ::

mah... jaz sem bil nekaj casa na dezeli, pa sem skozi poslusal peteline cez dan in pse cez noc.... pa me ni motilo...

zdaj sem tle v LJ in je tle pr sosedih en pes, ki mi zivce para.... pa da o vlakih sploh ne govorim... ampak uni pes ubija mrtve! vcasih me tko napsihira, da sem moment od tega, da si pulim lase....naj se omenim, da v bistvu programiram... in rabim bit skozi zbran.... ta pes pa....grr....

tle neki omenjate ptice v naravi ali na sosedovem grmu.... wtf... a poslusate ene in iste ptice? en in isti zvok? zvrgolenje ptickov se ne more niti pod razno primerjat!

I feel you man.... pokni prasca :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132674 (16511) Invictus
»

najden ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111015 (7104) PrihajaNodi
»

sosedje - preglasna glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310139 (7661) boogie_xlr
»

Ljubitelji GOLOBOV, vaše ideje so dobrodošle (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012425 (11228) Nitro Tech
»

Čriček me bo spravil ob živce

Oddelek: Loža
415852 (4741) Blum

Več podobnih tem