» »

Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp

Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp

V-i-p ::

Na mednarodnem obrtnem sejmu v Celju sem med zdolgočasenim potepanjem po halah pred seboj zagledal ta napis "Želite imeti popolnoma zastonj računalnik? Ni problema! Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp in celoten komplet bo vaš, zastonj!". Čudovito, si rečem, ter zaviham rokave. Vendar pazi, lahko sem delal kar sem hotel, radiral kar sem hotel, pojavljali so se blue screeni, meni so se že cedile sline po novem računalu, vendar po ponovnem zagonu je bil sistem spet tip top. Ni in ni šlo. Potem pa mi je tipo razložil, da promovirajo neko novo kartico, ki naj bi bila novost v svetu računalništva, ter da naj bi shranjevala vse podatke tako da v primeru virusa, sesutja ipd vse povrne v prvotno stanje. Ve kdo kaj več o tej zadevi, jst sem bil nad zadevo navdušen :D.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

whatever ::

Jao, zakaj šele zdej to zvem:D . Bi se orenk potrudu. Pa glede na to da mam blazno "srečo" s hardverom, ni vrag da mi ne bi ratalo.>:D A se je dalo kak softver na cdju/disketi tud prnest?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

blabla ::

Ta "novost" je bila predstavljena na infosu pred parimi leti :D

[Some1Else] ::

nevem, jst bi poskusu z brisanjem ntldr.exe
ce ne bi pa dau lilo tabelo gor pa to sfuku.
ker so ti diski ponavadi narjeni iz dveh identicnih particij.
od katerih je ena backup ena pa currently used.
odvisno kk je narjeno krmiljenje particij, ce jih ne
upravlja karta cist loceno od sistema bi se eventuelno
dalo sesut..
--
Srđan Prodanović, www.some1else.org

bastadu ::

Ja ta kartica je res na trgu že kar nekaj časa, tako da... Zdaj pa k bistvu: zdelo se mi je popolnoma brezveze, ker so napisali v stilu ...Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp in celoten komplet..., ker dejansko sploh ni šlo za XPje ampak za tisto glupo kartico. Seveda sem ga poskusil sesuti tudi jaz in sem prišel do zaključka, da z brisanjem oz. spreminjanjem datotek na disku ne bo šlo. Tako sem pogruntal drugo varianto in sicer foro s spreminjanjem sistemskega časa. Pri času kartica nima vpliva. Tako sem čas nastavil koliko se je dalo nazaj in seveda se winsi niso več zagnali>:D oz. že pri BIOSih je javilo o nepravilnem sistemskem času. Onemu tipu nič ni blo jasno in se je matral (oz. je poklical enega drugega, ker sam ni znal:D) več ko pol ure, da mu ga je uspelo zagnati. Pol mi je pa težil, da sem po BIOSih hodu in jih speminjal... Bruh!;( Bol ko sem govoril, da nisem niti videl BIOSov na tem računalniko, bol je govoril da nebi smel po BIOSih hodit;(( Neki računalniški strokovnjaki, pa še nevejo, da če čas spremeniš v winsih, se spremeni tudi v BIOSih... Toliko o tem...:P

andrej ::

in, si dobo masino?

bastadu ::

Ja ful si je začel neki zmišljevat, da nebi smel po BIOSih hodit (kot da sem:D) in da to ne vela. Seveda ko je potem pršu en drug, mu ga je nekako uspelo zagnat in je bil ves happy>:D in me s ponosom gledal, kao da nisem nix naredu... Onemu prejšnjemu pa se je ziher odvalil kamen od srca, ker bi ga drgač tak menda s šihta vrgl>:D
Pa tut če bi dobu ono mašino, sem vidu, da ni bla nevem kaj, so se winsi ful dolgo zaganjal in si si mogel vzeti kar kakih 5min extra časa, da si lahko sploh kaj začel delat:\ Pa tut če bi 50kSITov dobu zanjo, bi blo boljše kot brca v hrbet:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

BlackHole ::

Zakaj jim pa nisi potem še enkrat pred očmi pokazal, kako si naredil? Če ne druga, vsaj da dokažeš svoj prav.

Caboose ::

heh jaz bi pa drajvere za to karto dolvrgu... pa ponesreči še za kaj drugega, za kak procesor mogoče pa IDE kontroller tud... potem bi se pa spravu na autoexec.bat, command.com, pa MBR bi se tud dalo zbrisat... >:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

whatever ::

Al pa vzameš macolo in je>:D

ToniT ::

[-GanJA-]:
Tvoja rešitev ne bi delovala.
Če je ta kartica to, kar mislim da je, potem je na disku še en image in se le-ta obnovi, ko sesuješ aktivni del diska.

bastadu:
Saj verjetno računalnik ni bil tako slab.... To kartico bi vzel ven in bi zadeva delovala normalno.

Sumo ::

Samo kako pa ta kartica ve da je uporabnik nekaj narobnega ušpičil? Se pravi da, ko bom inštaleral nek program, bo kartica naredila restore iz druge particije in programa ne bo več? Mal čudno se mi to zdi. Naj nekdo razlozi kako tocno to deluje.

McHusch ::

Samo kako pa ta kartica ve da je uporabnik nekaj narobnega ušpičil? Se pravi da, ko bom inštaleral nek program, bo kartica naredila restore iz druge particije in programa ne bo več?


tocno tako. ce hoces da bilokatera spremebna ostane, moras pri zagonu vpisat admin password

McHregec ::

Enkrat mi je to uspelo sesut zaščito mislim, da je bilo na Infosu 99 ali 00. Malce sem poštelal kar bios od računala:D. Bilo je pa čisto naključje, saj je bil bios pass isti kot pa ime userja v Win98:D. Seveda potem mašina ni delala in me je možakar grdo gledal.:D.
Destroyer Of The Worlds.

bastadu ::

[-GanJA-]: Ja tvoja rešitev nebi delovala... Skaratka nič se ni dalo spreminjati, kar se tiče podatkov na disku...

DamoskinoS ::

hm...sredi zagona winsew prtisnes tipko restart na ohisju...to ponowis 3x za powrstjo in seti sistem sesuje ker ne we kje je nehal in kje mora zaceti!!
dost uporabna zadewa

stestirano :D
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

gumby ::

eh, reset tipka dela čudeže... meni je enkrat ratalo čisto sesuti disk z resetom - sem mogel res pravi trenutek pritisniti:D
fdisk, format, sveža okna... saj poznate rutino

Duhec ::

To je kartica, ki jo zelo radi uporabljajo v računalniških učilnicah, kjer po končanem tečaju takoj postavijo PC v prvotno stanje, ki so ga sami določili.
Obstaja več različic in seveda prodajalcev pri nas. Ena je tule:
http://www.diss.si/radix.html
8-)

BlackHole ::

V.I.P. samo se pa ne strinjam, da se ura v Windowsih in Biosu ujemata oz, da bi se ura v BIOSU-u popravila glede na uro v Windowsih. Zato, ker če jaz računalnik pustim čez noč prižgan (Edonkey laufa), mi zjutraj ura zaostaja za 5-10 min. Po ponovnem zagonu pa se ura v Windowsih popravi, verjetno glede na uro v BIOSU.

bastadu ::

BlackHole: To bi verjetno moralo leteti na mene. Sedaj nevem, kako imaš ti narejeno, ampak tam sem jaz prestavil uro v Winsih in se je ob ponovnem zagonu že pri BIOSih pojavilo neko obvestilo, da je sistemski čas napačen...

CaqKa ::

winxp si preko neta nastavljajo uro....
podobno kot na linux rdate -s

AngelOfDeath ::

če maš net >:D

al pa če si jo ročno nastaviš

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Ja vem, da si lahko na XPjih online nastavljaš uro, vendar oni računalnik tam ni mel neta, saj meni se zdi da ne, ker bi lahka pol vsak kak takšen programček potegnu z neta, ki bi mu delo olajšal>:D

Maxtor ::

Če je bil file sistem NTFS bi probal na vseh diskih izbrisat mape system volume information, ki so sicer skrite. Sicer v celoti ne gre, javi napako, ampak zadosti, da se winsi ne zaženejo več. Morda so pa na to pozabili pri načrtovanju te kartice. Pri meni so bile vse particije adijo, ko sem to brisal. Vsakokrat ko je hotel bootat se je v trenutku resetiral.

LP

bastadu ::

Maxtor: A ti ne znaš brat al kaj? Vse, kar je bilo v zvezi z kakeršnihkoli podatkov na disku (skritih ali ne, sistemskih ali ne), brisanje ni bilo mogoče, ker se je po ponovnem zagonu vse povrnilo v prvotno stanje...

Kaboom ::

jup, mene je tudi razočaralo, ko sem mu po 20 sekundah zrušo xp-je da so zaštekali me je grdo pogledo - pol mi pa povedo da se več zagnat ne smejo... sem ga mislo vsekat "saj so se sesuli" ampak to še res ni bilo vse, tekma je bila proti Radix Protectorju, kar me je glih tolko navdušla da sem se mislo s krampom prebit do njega v računalnik... mala kartica s spominskim čipom...

aja, tisti kompjuter pa se je dolgo nalagal, ker se je zares ob čisto vsakem ponovnem zagonu znova naredlo vse na nulo... torej vsakič pregledovalo in primerjalo backup s tistim sistemom do katerega se dejansko dostopa...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

wishmaster ::

jaz sem tam zbrisal ven vse krmilnike ide trdi disk register,ini datoteke,system32,system direktorij.Ko se je računalnik zagnal se je naložil vredu.Disk je bil razdeljen na dva dela 40 gb na 20 Gb,drugih 20 gb je bil image diska.To sem jaz ugotovil že tam ker je bil disk velik 20 gb več ga pa nisi mogel naredit.Ko sem mu tam povedal za to se mi je sam smejal.
Edina rešitev bi bila da bi šel v bios in tam izklopil funkcijo podobno funkcije Recovery Easy (qdi plate).Drugač morš bit kak zagret hacker da sesuješ računalnik.

Road Runner ::

ko ga hočeš sesut se noče in noče, ko pa najbolj rabiš komp (par strani seminarske delaš pa te fore...) se ti bo pa zihr vsake pet minut sesu, pa vsake par dni tok da boš mogu formaterat...

wishmaster ::

Morš bit pa genij da sesuješ računalnik (tak kot je bil na sejmu).Brez kake zaščite bi se jim windows sam od sebe sesu.Jaz sem to probal na qdi jevi plati,pa ni blo mogoče porušit sistema,razen da si v biosu izklopil protect funkcijo

||_^_|| ::

Rešitev: mogu bi začet pisat seminarsko gor >:D

baaaaa ::

lol, sam men ni reku pa ti tja pridem, pa bi zagotoviu, da se windowsi XP pr nih nebi vec zagnal;)

Chessman ::

Ne se kregat, kdo bi lahko kako porušil sistem na tem računalniku. Verjamite ga ne bi mogli.
Edini možni način je uničiti bacukup image na trdem disku, ker pa HW popolnoma prevzame kontrolo nad diskom je edina možnost da izklopiš to kartico, onesposobiš njeno normalno delovanje ali pa trdi disk pripraviš do tega da crkne.

Spajky ::

Jest mam eno tako ISA kartico (MasterRestoreCard), ki jo za dobrih 5 jurjev prodajam.. :-) ..;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

govno ::

gre za radix protector kartico izraelskega proizvajalca ...

tista mašina je bila athlon xp 1600+, počasna pa je bila zato, ker je vse stvari delala prek te kartice ...

stvar s spremembo časa je zanimiva, vendar s tem ne sesuješ mašine, ampak dobiš samo opozorilo ... vse ostalo je ostane ...

ta kartica dela swap datoteke na disku ...

ena možnost za sesutje je, da kompresiraš disk in ga sredi tega opravila resetiraš ... druga možnost je naštimanje boisa, da se kompjuter ne zažene oz. izklopitev pravega IRQ porta, da sploh ne zazna kartice ...

uni možje so mi rekli, da ne semš nič disket, cd-jev uporabljat in nič biosa spremijat ...

ti možje pri pcx-u so pravi dreki ...

SkIDiver ::

Če bi pred mene postavl mašino z tisto kartico par dni nazaj tut sam buh nebi rešu WniXP pred zrušenjem. Namreč po nekem igranju z softwerom sem uniču jedro win 2k. Pomagalo ni NIČ! Zadevo sem lahko samo pognal za ponovno inštalacijo. Pol je še nekako ugotovu da je asm 200Mb prostora na disku, da ga more formatirat. Nepopisno veselje. No sedaj mam že na novo naložen operacijski sistem. Igral se pa ne bom več;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

računalnik mi izbriše vse kar na novo naložim

Oddelek: Pomoč in nasveti
231743 (1225) Ziga Dolhar
»

disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
141074 (917) zk_eu
»

Kako ukrotiti Radix?

Oddelek: Strojna oprema
102035 (1724) mtosev
»

Onesposobitev RadX-a

Oddelek: Programska oprema
111273 (1112) eter
»

Zaščita podatkov z PCI kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
131419 (1206) frenk

Več podobnih tem