» »

Linksys WRT54GL dve anteni in kombinacije z njima.

Linksys WRT54GL dve anteni in kombinacije z njima.

ELEKTROLJUB ::

Najprej lepo pozdravljeni

Linksys WRT54GL ima na zadnji strani dva RP-TNC na katera sta priviti tovarniški anteni.
V enem od menijev sem našel Edine nastavitve glede anten in sicer mislim, da je bilo takole:Leva, Desna ali Diversity
Z to nastavitvijo "vsaj jaz tako mislim" nastavljam kateri antenski konektor bo aktiven. Levi ali Desni konektor.
Pri Diversity sta pa verjetno aktivni obe anteni. Sprejema in oddaja tista ki ima boljši signal... ???

Kako se pa obnese ta Diversity če jaz zamenjam tovarniški anteni z dvemi dobrimi sektorcami(sektorska antena)???

Ali se ta Diversity sploh uporablja če zamenjaš original z neko usmerjeno anteno???
LED svetloba je prihodnost...

Karen ::

To ne vem, sem pa nekje bral da lahko dela samo ena naenkrat (mogoče se motim).

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ELEKTROLJUB ::

A. Smith je izjavil:

Obvezno branje:
http://www.cisco.com/en/US/tech/tk722/t...


Ja nekaj podobnih sem bral.
Mene pa v bistvu zanima če je kdo to že v praksi sprobal z wrt54gl.

Jaz bi namreč rad pokrival park velikosti približno 80M širok x 120M dolg, ki ga direktno gledam iz visokega balkona 35M nad parkom.Od balkona je park oddaljen kakih 130M.

Ali bi z dvema usmerjenima panel antenama dobitka 15dbi+ boljša pokritost tega parka, kot samo z eno isto anteno. Seveda vse to na WRT54GL . ???
LED svetloba je prihodnost...

A. Smith ::

Dve anteni sta predvsem zato, da router kot sprejemnik izbira med dvema sprejetima signaloma 15cm narazen. Med njima izbere tisti sprejet signal, pri katerem je zaznan manjši pojav prostorske disperzije signala (torej boljši signal).

Koliko bi torej profitiral z uporabo ene antene namesto dveh? Žal ne znam odgovoriti, ker nisem tega nikoli preizkušal. Novejši usmerjevalnik imajo eno samo anteno, kar pomeni, da imajo problem delno rešen softwersko, delno pa ni tako zelo moteč. Glede na to, da 15dBi antena ni zastonj, bi jaz poskusil z eno. Z dvema samo, če moraš razširiti kot pokrivanja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Senitel ::

To da imajo novejši samo eno anteno ne drži čisto. Anteni sta še vedno dve, samo da je ena že znotraj. Novejša MIMO (802.11n) jih imajo lahko še več.

ELEKTROLJUB ::

Evo tako

Obe anteni sta enaki,
Obe anteni sta usmerjeni v park.
Prva antena pritrjena tako, da seva vertikalno.
Druga antena pritrjena tako da seva horizontalno.

Kajti mobilni uporabniki (pešci) imajo anteno vsak po svoje.... Eden lepo vertikalno, drugi skoraj horizontalno, tretji pa nekje vmes...

Ali bi ta varijanta pomagala k boljši pokritosti uporabnikov v parku???
 Antena1 je vertikalno polarizirana.  Antena2 je horizontalno polarizirana.

Antena1 je vertikalno polarizirana. Antena2 je horizontalno polarizirana.

LED svetloba je prihodnost...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-LINK 1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
91765 (1355) upor
»

kater router

Oddelek: Kaj kupiti
132268 (2035) ender
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609842 (8758) lebang1
»

WLAN 400m vidne razdalje, katero anteno?

Oddelek: Kaj kupiti
102297 (1973) Pyr0Beast
»

ADSL naprej prek zraka

Oddelek: Omrežja in internet
283478 (2329) Audi

Več podobnih tem