» »

Nesnaga na diskih

Nesnaga na diskih

r0ks0n ::

Pozdravljeni,

Imam dva diska, na enem dve particiji. Na drugi (D:) particiji in na drugem (E:) disku pa se mi je pričela pojavljati nesnaga v obliki map RECYCLER in System Volume Information. Zanima me, če morda kdo pozna vzrok nastanka teh map, so pa ikone prosojne, in se jih ne da preprosto vreči v koš, zato bi bil zelo vesel, če morda kdo pozna rešitev za odstranitev tega.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem! :)

Saintek ::

To so mislim da backup windows datoteke, kaj več bodo pa drugi povedali :)

fosil ::

To windowsi naredijo na vsakem disku.

Nisem pa prepričan če se da to izklopit.
Tako je!

r0ks0n ::

Aha, torej se te mape pojavijo tudi na particijah, na katerih ni naložen OS?

boogie_xlr ::

Jup, na vsakem disku lahk določiš, kolikšen % lahko spraviš v koš(recycler)(zato prevlkih datotek ne moreš dat v koš). System Volume Information pa že ime samo po sebi pove, da so not informacije o particiji/datotekah itd.

Wox ::

Če te motijo greš v Explorerju: Tools -> Folder Options -> View in odkljukaš opcijo Show Hidden Files and Folders. Če te zanima več o tem pa pogooglaj. So pa to sistemske mape, do katerih nima niti administrator dostopa.
Commodore 64

r0ks0n ::

boogie_xlr in Wox najlepša hvala, še posebej zadnji post mi je pomagal, sploh nisem pomislil na to možnost! :) Se mi je zdelo čudno, ker sem imel vedno to funkcijo na off, pa sem očitno enkrat nevede šaril tam okoli.

Thanx še enkrat!

r0ks0n ::

Fantje, še eno vprašanje imam v zvezi s tole nesnago. Na drugi particiji se mi pojavljajo tudi datoteke z imenu v stilu: 8defbf562a8d755a44aa95d7610d... sklepam, da gre za fajle, ki jih je OS shranil ob posodobitvah? Kako to spucati? Dostop je zavrnjen, sem poskusil že z raznimi cleanerji, brez uspeha... :)

bluefish ::

Zagon v SafeMode?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pobrisati datoteki, kjer nisi owner?

Oddelek: Operacijski sistemi
91002 (597) subby
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181550 (1179) bukev
»

Windows XP-samodejno brisanje podatkov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6798 (690) cucolino
»

virus najden z NOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71105 (1054) Timmah
»

Disk je preveč zaseden

Oddelek: Pomoč in nasveti
91311 (1204) OnTheMic

Več podobnih tem