» »

Disk je preveč zaseden

Disk je preveč zaseden

Legend(SLO) ::

Torej, če kliknem na lastnosti diska D: mi pokaže, da imam zasedenih 74GB diska, ker se mi je zdelo, da je to nekoliko preveč za datoteke, ki jih imam sem šel sam seštevat velikosti vseh map na disku in prišel do zanimive ugotovitve, da je na disku dejansko le 47GB podatkov. A kdo ve kaj je narobe in kako naj prepričam vs programje, ki dela z diskom, da je na disku dejansko 30GB več prostora?

P.S: Rezultat seštevka je SIGURNO pravilen

MEDENA ::

NORTON RECYCLE BIN ?

Sami ::

System Restore?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Legend(SLO) ::

Norton rcycl bin mislm, da ne. Mam sicer nastaulen, da obstaja sam je že prej lohk azsedu sam 1% diska zdej am ap 0%. Pa kje lohk vidm kere datoteke ščit, da jih zbrišem?

Pr system restoru mam pa samo eno obnovitveno točko. A to lohk tolk zasede pa nikjer nism vidu, da bi se jo dal kej zbrisat

OnTheMic ::

Včasih zataji tudi "empty recycle bin" in se zadeve v košu nabirajo, čeprav jih koš več ne prikaže. V explorerju omogoči "show hidden files and folders", nato pa poglej v mapo C:\RECYCLER\, če imaš več windows particij (D:, E:...), je na vsaki svoja RECYCLER mapa.
Vglavnem, notri mora biti samo ena mapa z ogromno številkami v imenu, npr. C:\RECYCLER\S-1-5-21-1202660629-1303643608-839522115-500

Če imaš več takih map v Recycler-ju, ostale lahko mirno zbrišeš. Tiste prave mape ti itak ne bo pustil zbrisat ("the source od destination file may be in use"), tako da greš lahko kar po vrsti, ostala ti bo le ena. Postopek ponoviš tudi pri ostalih particijah.

Ko sem pri sebi prvič to naredu, sem sprostil par GB prostora, pač se je šele takrat zgodil pravi "empty recycle bin".

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Legend(SLO) ::

Hm jst te mape ne vidm Direkt na C: al pa na D:(sporen pogon) je ziher ni. Pa tut kej globje v menijih je nism zaslediu

OnTheMic ::

V explorerju moraš v "folder options" tudi odstranit kljukico pri "hide protected operating system files (Recommended)", poleg tiste "show hidden files and folders" nastavitve mora tut to štimat. Če vidiš Sytem Volume Information folder, bi moral tudi tega...

LP:)

Legend(SLO) ::

No dobr je zdej vidm uno mapo. Sam noter mam pa mapo NPROT verjetn od norton protectet, ki pa azsede 10GB in je tut noče zbrisat

Napiše error, da navedene datoteke ni mogoče najti in naj poskrbim, da bo pot in ime pravilno.
krneki

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

Jest sm mev iste probleme dokler sm uporablov nortona to se mi je dogajal tud ko sem mev sam norton antivirus 2k3. Potem sem ga zamenjal z nod32 in zadeva sedaj deluje normalno.

OnTheMic ::

Ja, sem imel tudi sam pred parimi leti nortona, pa je zaradi teh problemov z "norton protected recycle bin" letel dol. Nisem se niti kaj preveč ubadal z reševanjem problema... ker ne maram, da se mi kakšen program tako hinavsko zakorenini v system, je letu. In ker pri uninstall-u za seboj pusti ogroooomno smeti, je kmalu nastopil tudi najučinkovitejši ukaz "format C:">:D

LP:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje sistemskih datotek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61137 (1065) Racunalnik
»

virus najden z NOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71049 (998) Timmah
»

Prazen prostor na disku mi je izginil

Oddelek: Pomoč in nasveti
101172 (1045) Uč _
»

Recycle bin

Oddelek: Pomoč in nasveti
131465 (1301) jos69
»

WinME dir <B>_Restore</B>

Oddelek: Programska oprema
71195 (1063) Han

Več podobnih tem