» »

Brezžična mrežna kartica USB vs PCI

Brezžična mrežna kartica USB vs PCI

Dualis ::

Pozdravljeni !

Svoj desktop moram opremiti, da se bo na usmerjevalnik lahko povezoval brezžično. Zanima me ali imate kakšne izkušnje in mnenja glede vprašanja ali uporabiti USB ali PCI brezžično mrežno kartico.
Zanima me ali obstajajo kakšne posebne prednosti ali slabosti razen same mobilnosti kartice.


Hvala za vaše odgovore !
  • spremenil: Dualis ()

axee ::

Najprej izberi standart (maximalno kakor oddaja tvoj ruter) torej ali bo 802.11g ali 802.11n.

Dualis ::

Pozdrav !

Trenutno imam usmerjevalnik s standardom 802.11g. Vendar če računam, da bo daljnoročno v hiši tudi usmerjevalnik s standardom 802.11n in bi že sedaj vzel tudi takšno brezžično kartico, me še vedno zanima kaj je bolje USB ali PCI in kakšne so prednosti ene ali druge variante ?


Hvala !

Desty ::

USB je nekako prenosljiv, ker je majhen in hotplug.... PCI kartice pa se ponavadi obnesejo boljše (hitrost prenosa med matično in kartico).

ender ::

USB je lažje prenašati med računalniki, vendar imajo PCI kartice ponavadi boljše antene (to še posebej velja pri 802.11n karticah - pri g so razlike manjše, razen če je kartica MiMo).

Sama razlika v hitrosti prenosa med USB in PCI tu nima posebnega vpliva, ker v praksi tudi z 802.11n ne dosegaš več kot ~90Mbit/s, USB 2 pa omogoča 480Mbit/s.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

5er--> ::

USB ti pobere procesorski čas, kar boš opazil pri kakšnem starejšem PC-ju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234749 (4205) RejZoR
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509319 (8351) BlaY0
»

ruter

Oddelek: Omrežja in internet
81791 (1583) DeeCoy
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879764 (6505) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435446 (4243) KandazaR

Več podobnih tem