» »

Nokia N8 prihaja konec avgusta

Nokia N8 prihaja konec avgusta

Barvne različice Nokie N8

vir: engadget
engadget - Symbian^3 bo očitno javnosti postal dostopen 24. avgusta, ko bo naprodaj prvi mobilni telefon, na katerem bo nova različica tekla, Nokia N8. S tem bodo izpolnili napovedi izpred enega meseca, da bo do izida prišlo v tretjem letošnjem četrtletju, ki se začne z julijem. Tudi takrat napovedana cena velja, kar pomeni, da bo brez vezave pri mobilnih operaterjih in pred davkom mobilni telefon stal 370 € oz. 444 € v naši državici z 20% DDV-jem. Na voljo bo kar 5 barv ohišja, poleg precej klasične črne in srebrne različice bodo namreč na voljo še zelena, modra in oranžna. Če vas srbijo prsti lahko črno različico že prednaročite na nemškem Amazonu, a vas bo to dejanje stalo kar 100 € več, kot znaša cena brez davka - 470 €.

20 komentarjev

js osebno ::

ni bil še do nedavnega OS imenovan Symbian?

madmitch ::

js osebno je izjavil:

ni bil še do nedavnega OS imenovan Symbian?

A si ti po naravi tko tečen al se samo delaš takega?


Tale Symbian bo zame čez kakšno leto, ko bo večina bugov odpravljenih.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nekikr ::

Oranžni zgleda zelo dobro. Ampak ~450EUR + DDV za tole? No f***ing way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

DamijanD ::

444EUR je že z DDV

Bor H ::

Cena je dost vredu, če je S^3 tolk boljši kot obljubljajo bi to znal vrnt Nokio nazaj med resne igralce.

js osebno ::

madmitch je izjavil:


A si ti po naravi tko tečen al se samo delaš takega?

Ne, hotel sem opozoriti, da je bil pod naslovom prav nemaren typo. Ali pa je to namerno...

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Symbian = drek. Tako pač je, meni je bil drek, vsem ki jih poznam ki ga imajo je drek. Android & iPhone ftw.
MrBrdo

ozbolt ::

Če bo toliko odprt da bomo lahko svoje firmware gor metal (Symbian ^3 je opensource), se bo mogoče spremenil v zakon mobi.
Pa še če bodo lahko developerji na hitro sportali aplikacije iz Androida/Iphona na Symbian bo pa že v rangu top2 OSov.

Bor H ::

MrBrdo je izjavil:

Symbian = drek. Tako pač je, meni je bil drek, vsem ki jih poznam ki ga imajo je drek. Android & iPhone ftw.


se greva igro argumentiranj?

PrimozR ::

Telefon ki leta 2010 nima povsod kinetic scrollinga je fail. Telefoni s Symbianom ga nimajo, vsja ne vsi. Posledično je Symbian fail :>

js osebno ::

PrimozR je izjavil:

Telefon ki leta 2010 nima povsod kinetic scrollinga je fail. Telefoni s Symbianom ga nimajo, vsja ne vsi. Posledično je Symbian fail :>

Si prepričan v svoje trditve? Tukaj ima edini fail SE, ki ne poskrbi za update...

Bor H ::

Imam kinetic scroling in sem ga uporabil le v browserju, drugje načeloma nimaš takih seznamov da bi rabu scrollat, po imeniku je pa velik elegantnejše iskat z vpisvanjem črk, sploh če imaš veliko število ljudi in ti bo kinetic srolling vedno falil.

roli ::

Bor H je izjavil:

Imam kinetic scroling in sem ga uporabil le v browserju, drugje načeloma nimaš takih seznamov da bi rabu scrollat, po imeniku je pa velik elegantnejše iskat z vpisvanjem črk, sploh če imaš veliko število ljudi in ti bo kinetic srolling vedno falil.

Da tisti na moji nokiji (5800XM) je. Imeti kinetic scroll na telefonu kjer zadeva šteka + rezistivni zaslon = neuporabno. Pa tudi v browserju. Dobra stvar pravilno izdevenega kinetic scrolla in kapacitivnega zaslona je ravno v tem, da z pravilno odmerjenim "flick-om" prideš na točno želen del seznama. Seveda imajo nekateri proizvajalci velike probleme narediti tekoč UI. In 5800 (ter ostale nokije) si ne zasluži naziva pametni telefon. Aplikacij itak praktično ni (hell še ene jebene štoparice nima vgrajene), UI je počasen in totalno zanič dizajniran (namesto da bi v browserju imel gumbe ravno prave velikosti, ti le ti zavzamejo skoraj pol zaslona, ker ima očitno nekdo pri nokiji prste premera 10m), browser je nekje v riti...

Če bo toliko odprt da bomo lahko svoje firmware gor metal (Symbian ^3 je opensource), se bo mogoče spremenil v zakon mobi.
Pa še če bodo lahko developerji na hitro sportali aplikacije iz Androida/Iphona na Symbian bo pa že v rangu top2 OSov.

Če je tale novi Symbian količkaj podoben prejšnjim je za programiranje še vedno nočna mora.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

PrimozR ::

Za programiranje je po novem Qt, tako kot za MeeGo (cross-compatible aplikacije celo).

Bor H ::

rolihandrej: res je, imam 5800, in da praviš telefonu, ki ima podprt tethering da ni pameten telefon je žalostno, štoparico dobiš takoj ko se pojaviš na ovi store, ne vem sicer v čem je problem dizajna, sam pri landscape načinu res knofi mal velik zavzamejo, je pa to v S^3 spremenjeno, sicer je pa tvoj argument štorast, lahko rečeš da si ne zasluži imena uporabniku prijazen mobitel ampak ne morš pa rečt da ne spada med pametne
in če maš dolg seznam močno dvomim da boš z enim flickom zadel točno tisti del seznama, ki ga hočeš, zgleda pa lepo, to pa

amacar ::

Aplikacij za symbian je polno, ne govorit, da jih ni. Imaš najmanj 10 različnih programov štoparic, pa ni vrag da ti ne bo en všeč. Če je pač ob nakupu ni naložene, si jo pa iz ovi stora zastonj potegneš. Men nokia 5800 čist lepo služi (sploh za ceno za katero sem jo dobil, se pa ne more primerjati s htc-ji, ki so vsaj 200EUR dražji. Npr Nokia 5800 z naročnino 150EUR, htc hero 360EUR.

No kinetic scrolling mi je uporaben še v seznamu s skladbami, najbolj pa v browserju, ki se je sedaj zelo izboljšal, in se avtomatsko poveča na celoten zaslon, tako da ti ne zavzamejo pol zaslona gumbi.

roli ::

res je, imam 5800, in da praviš telefonu, ki ima podprt tethering da ni pameten telefon je žalostno

Tethering? Kot to da delim z drugo napravo net? To je imel že moj prastari SE k600i, za Nokio 5200 tudi vem da to ima. Pa noben od teh ni pameten.
http://www.r00li.com

js osebno ::

Znašali bi se nad kinetic scrollingom v N8?

Pa landscape je MOČNO popravljen...

@rolihandrej Ena glavnih novosti oh-in-sploh Androida 2.2 je tethering...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

U lej, kinetic scrolling so zrihtal!!

Xgeneration ::

kinetic scrolling z zadnjimi update-i deluje tudi v N5800 in to brez štekanja in problemov.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorolin Moto X

Oddelek: Novice / Android
2913432 (8201) seba-beba
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746091 (37615) amacar
»

HTC predstavil One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5213749 (11506) PrimozR
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436717 (31109) Lonsarg

Več podobnih tem