» »

HP razširil vpoklic baterij

HP razširil vpoklic baterij

CNet - Hewlett-Packard je maja 2009 vpoklical 70.000 baterij, ki so bile v njihovih prenosnikih, ker je obstajala nevarnost pregretja in razlitja elektrolita ter požara. V tem času so dobili 40 poročil o pregretih in počenih baterijah, ki so povzročile 11 lažjih poškodb in 31 primerov materialne škode. Te dni je Hewlett-Packard razširil vpoklic baterij, tako da bodo zamenjali še dodatnih 50.000 baterij, ki jih doslej ni bilo na seznamu sumljivih. Gre za med avgustom 2007 in majem 2008 na Kitajskem izdelane baterije, ki so prisotne v prenosnikih, ki so se prodajali po vsem svetu. Problematičnih naj bi bilo okrog tri odstotke prenosnikov. Modele računalnikov in serijske številke baterij, ki so potencialno nevarne, si lahko ogledate v priloženi tabeli.

9 komentarjev

N-E-O ::

Ah škoda mojega ni med njimi ;)
Baterija že močno šepa.
Follow the white rabbit.

Bor H ::

yup, tut men se vedno zgodi da vpokličejo lih tisto kar crkuje ampak pri "bratskem" modelu, oh well

Hardstyle ::

Zanimivo da pri seriji 6735 pa niso vpoklicali, čeprav so enake baterije.

Key Quest ::

Ni nujno ista serija baterij, pa ceprav so oznacene kot isti model.

mblazi22 ::

Jst mam Pavilion dv6000,
62941..AXV...-st. moje baterije
62940..AXV...,-TA JE V TABELI

A bi jst tud lahko kaj uveljavu, ker serijska se ne ujema le v eni stevilki? Sej verjetno da ne, smo vprasam za sigurno, ker mi pocasi ze peša pa bi mi kaj takega prou prslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mblazi22 ()

vstrac ::

Sam si lastim 6710s, lahko dobim novo baterijo?

Pyr0Beast ::

mblazi22, lahko probaš. Samo verjento ne boš uspel :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

mblazi22: ne, če se serijska ne ujema, potem tvoja baterija ni rizična (vsaj ne v tem programu - mogoče pa kdaj še bo).
vstrac: preveri serijsko.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

YaN-cH ::

Jaz imam 6720s in baterijo 67059xxV8Vxxxx in ko vpišem podatke za validacijo baterije mi napiše:
Your battery is not affected and is not part of this replacement program. Thank you for your cooperation. If you believe this may be an error please verify that you have entered the correct battery bar code id and try again or contact HP for further assistance by using one of the "Contact Us" options on the top left of the page. You may continue using your battery.
Zgleda da se bo treba preko mejla jebat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP bo zamenjal 50.000 litij-ionskih baterij

Oddelek: Novice / Varnost
54605 (3488) srus
»

Galaxy Note 7 gorel zaradi defektnih baterij dveh proizvajalcev

Oddelek: Novice / Android
2811189 (8731) Mesar
»

Nove baterije iz HP

Oddelek: Novice / Ostale najave
135321 (3592) Furbo
»

Prenosnik - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151573 (1356) TribesMan

Več podobnih tem