» »

Panasonic 50G20 ali LG 50PK350 ali LCD

Panasonic 50G20 ali LG 50PK350 ali LCD

Curious ::

Pozdravljeni,

sem pred nakupom novega TV-ja in se težko odločam kaj bi kupil. Trenutna favorita sta:

Panasonic 50G20:
+ dober anti-reflection (AR) coating
+ image retention (IR) na Panasonic-ih naj ne bi bil velik problem
+ nasploh dober TV
- cena
- floating blacks
- črna po 1000h postane...manj črna

in LG 50PK350
+ cena
+ super slika
- image retention (IR)
- odsevanje (nima AR, kar me od vsega najbolj skrbi)

Ker želim velik TV, 46 je tista res najnižja velikost, gledal bom cca 60/40 SD/HD (imam SiOL TV, ostalo večinoma HD), ki bo priklopljen na HTPC in imam kar dokaj svetel prostor se ne znam odločiti.

Najraje bi vzel plazmo (pri tej velikosti so cenejše), bolj točno PK350 (prebiram, da se odreže bolje, kot 550, 750, ki imajo določene težave), vendar ne vem ali se bo v mojem svetlem prostoru obnesla (malce ga že lahko zatemnim, kaj dosti pa ne).

Če plazme zaradi odsevanja odpadejo, bi prosil za dodaten predlog LCD-jev (poraba me ne zanima preveč, ker TV gledam cca. 2 uri na dan, tako da LED zaradi tega pri meni ni v prednosti). Proračun je €1.350.

Hvala vnaprej za vašo pomoč.

mamomu ::

Samsung LE-46C652 ... 1050euro
Samsung LE-46C750 3D!! ... 1440euro
( vir intrade )

Drugače pa od gornjih def. Panasonic!
mamomu j....!

Curious ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Curious ()

stratosD ::

za mamomu:
1- a poznaš mogoče razliko med LG 50PK350 in LG 50PK550...ker cena je ista
2- a tvoj 50PK350 kej "brenčI" like buzzing pa to?
3- si probal kako konzolo gor? xbox360 al pa PS3 like? kej input laga?
4- če imam za edini HD vir konzolo xbox360 in ostalo uporabljam T2 IPTV in dvdje/divxe preko
WD TV (dober ajde - kak 720p mkv pogledam vsake tolko...) - - - a se mi sploh splača
vzet PK serijo al vzamem kar PJ HD Ready....kako kej PK zadeva procesira SD signal???


thnx

mamomu ::

1. thx in bluetooth
2. ne
3. ne
4. vzami pk
mamomu j....!

stratosD ::

mamomu :: danes, 11:18:12
citiraj
1. thx in bluetooth

to ima 530 ali 550...po "SPEZIFIKATIONEN" na LG-jkevi strani ne najdem pri nobenmu THX-a..

http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...
http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...

ironmaiden ::

Kake neumnosti primerjate, misel glava boli.

Če vam je slika same same med tema dvema modeloma pol vam res ni pomoči.

Nasploh je pa črna podn pr LG-ju sem ravno zadnjič čekiral TV v Leclercu, še sosednji Samsung LCd je bolje prikazoval, pa vemo kak pofl so mid-range LCD-ji

OldSkul ::

tale LG plazmo zeloo hvalijo, tako da ne bi zdej samo zarad slabih nastavitev v trgovini govoru, da so črne barve slabe.
Ima pa PJ350 plazma zelo počasno prestavljanje med digitalnimi in tudi analognimi kanali. Panasonic je tu boljši. Tudi meniji so pri LGju precej počasni.
Čudno da to nikoli noben ne omeni. Men gre počasno prestavljanje zelooo na živce.

Priesteye ::

Si bom kar to temo sposodil :)
Zadnje čase gledam malo za temi plazmami, do sedaj sem bil trdno odločen za model LG TV 50PK750, ampak ko sem prebral glede teh bugov in da ima Pk550 model boljšo sliko, se je že težje odločiti. Sedaj imam pa že tretjo možnost 50PK350 (ali je PJ?).
Zanima me ali je težava v firmwareu (pri novejših modelih) že odpravljena? Kateri model izmed teh treh, je optimalna izbira (ne potrebujem net priključka, niti usb; vse bom poganjal preko hdmi-komp oz. ojačevalec)
Pa še nekaj me je zmotilo, v E.Leclercu so imeli razstavljene plazme, lcd, led in je bilo vse na kupu. Ko sem opazoval slike in jih primerjal med sabo, sem dobil občutek da na plazmah slika "šteka" oz. "zatika" v primerjavi z LCD, kjer je pa slika bila resnično "tekoča". Je to povezano s kakšnimi nastavitvami, ali na vseh plazmah slika taka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Priesteye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654824 (43620) mojbrat
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228588 (25513) gorann
»

Plazma TV

Oddelek: Zvok in slika
72132 (1215) Grizi
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92658 (2384) whatever
»

Plasma LG ali Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
92100 (1729) kmetek

Več podobnih tem