» »

win2k mreza

win2k mreza

matevzm ::

Imam manjsi problem z mrezo v w2k. V racunalniku je mrezna kartica in je povezana direktno na drug racunalnik. Ce je tisti racunalnik ugasnjen, kartica to pove in w2k ne da IPja.
To pa povzroci, da ne morem komunicirati z VMware masino v oknu. Se da prisiliti w2k, da bo dodelil IP kartici ne glede na njeno stanje?

andrej ::

da, disablat moras media sense. bom poiskal reg key pa ti povem...

andrej ::

evo ga: DisableDHCPMediaSense pod
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters. postavi ga na 1.

matevzm ::

Super. Sem vstavil, upam, da bo prijelo (nekam nimam najboljsih izkusenj z mrezo v w2k, kakor je drugace krasen sistem).

AlchemY ::

v W2k sem mel tud jaz ful probleme, ker sem dobil racunalnik z preinstaliranim w2k server (geniji), kljub nekaj dnevnim zajebanciji z nastavitvami (in izdatni pomoci Andreja - hvala Andrej) server ni delal kot je treba, potem sem zadevo formatiral in instaliral se enkrat sam, ....zadeva dela brez problema,....ce ne drucga se na taksnih primerih veliko naucis

andrej ::

res je neverjetno koliko se lahko naucis ce imas probleme.. vec problemov dozivis bolj si jih zapomnis pa se vec se naucis... pa se dober obcutek je ko nekaj sam pogruntas...danes je bil ravno taksen dan...

matevzm ::

DisableDHCPMediaSense v HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParameters ni obstajal, sem ga dodal.. no luck.

Ethernet adapter Local Area Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Cable Disconnected



Smer je prava, samo se zadeti moramo. :)


Opsi, prehitro rekel. Tistole je iz ipconfig /all, kjer IPja ni. Ampak ping deluje. Ok, whatever.
Sem sedaj, ko priblizno vem kaj iskati, nasel
MS Windows 2000 TCP-IP Implementation Details, kjer je kar precej napisano. Za naslednjic.
TNX.
A evo me spet... VMware pa ne gre. Zadeva ne zna komunicirati z masino v oknu, kljub popravku. Kar je bilo prazaprav to, zaradi cesar sem vse skupaj sploh zacel zokati. Hmm...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

limitiranje concurrent tcp connections v windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
11989 (512) StormFiber
»

Windows 7 Online igre visok ping (igre leggajo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111971 (1054) ABX
»

VMware Player - DNS server zmešan

Oddelek: Programska oprema
225209 (4778) AndrejO
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303203 (2327) just_a_cook
»

Iščem ključ v registru

Oddelek: Omrežja in internet
91142 (1035) veteran

Več podobnih tem