» »

Premalo prostora na disku! Prosim za Nasvet!

Premalo prostora na disku! Prosim za Nasvet!

GhoSt53 ::

Pozdravljeni,

Ime mi je Anže in me zanima nekaj glede prostora na trdem disku, katerega mi iz dneva v dan primankuje. Namreč uporabljam 500GB velik trdi disk, ki sem ga sformatiral nazadnje pred približno enim letom. Particije imam nastavljene tako: 250GB na disku C in 250GB na disku D, vendar prostora na disku C imam sedaj komaj 1GB!! Ravno to me tako muči, saj zaradi tega me ovirajo različne dejavnosti vsak dan, niti defragmentirati nemorem diska ker je na njem komaj 1GB prostora kar je absolutno premalo. Sedaj pa imam vprašanje: Kaj naj naredim?? Razmišljal sem ob nakupu 1TB trdega diska, in če ga vgradim, moram zato formatirat računalnik, da bo delovalo oz. se posodobilo ali bo to kar zagrabilo da bom imel 1TB prostora na trdem disku. ? Zelo vam bom hvaležen za odgovore. Hvala!

Lep pozdrav!

XsenO ::

prvo pocisti kramo ki jo imas na disk. ce bo se vedno premalo pa si nabavi se en disk. ni potrebno nic formatirati pri namescnju novega diska
1 + 1 = 1

GhoSt53 ::

Okej Hvala! Tvoj odgovor mi je bil v zelo visoko pomoč, ja drugače, sem počistil vso odvečno kramo, igrice, datoteke, štos je tudi v tem da sem samo namizja imel kar 127 GB!!! Kar je skoraj da že malo neumno.. :) no sem to storil in Namizje zmanjšal na 1,7GB velikost ampak še vedno imam samo 12GB prostora na C disku, prostor kar izginja in izginja.. nerazumem kako. Dobro, bom jaz kupil en velik Trdi Disk in zadevo zmontiral. Hvala!

Blinder ::

Neki ti žre plac zgleda. Delaš kašne rekordinge v igrah z fraps? Al ti kaki utorrent zasede ves plac ker ga ima premalo na voljo, pol pa sproti čim sprostiš kja prostora si ga utorrent rezervira zase..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

HighBane ::

Poglej, če nimaš kakih nafilanih skritih map

bluefish ::

Počisti tudi vnose v System Restore, poženi CCleaner za čiščenje raznih začasnih datotek,...

GhoSt53 ::

HMMM, ravnokar sem ugotovil da uTorrent mapa, v kateri so vsi downloadi znaša kar 130GB!! Kaj naj tukaj naredim??? Namreč, rad bi obdržal vse downloade, ker mi jih seje nazaj na partis.si, razmišljal pa sem da bi jih dal na D disk, ampak tudi tam ni dovolj prostora.. :( kaj zdaj?

SLIKA TRENUTNEGA STANJA NA TRDIH DISKIH:

SSSS

Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Okapi ::

Najprej uporabi čiščenje diska (Disc Cleanup) v lastnostih (properties) diska.

Potem pa nabavi še en disk in torrente preseli nanj.Drugače pa, ko boš dal v računalnik nov disk, bo ta postal E:, C: in D: bosta pa ostala enaka, kot sta sedaj.

O.

GhoSt53 ::

okej, tudi to sem storil, kupil sem nov zunanji disk Hitachi 1TB in nanj prensel torente, C disk sem tudi defragmentiral in sedaj zadeva dela kot nova, prostor na C disku pa je sedaj 195GB kar je zelo ogromno.. Najlepša hvala za vse vaše nasvete!
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

Bananovec ::

GhoSt53 je izjavil:

HMMM, ravnokar sem ugotovil da uTorrent mapa, v kateri so vsi downloadi znaša kar 130GB!! Kaj naj tukaj naredim??? Namreč, rad bi obdržal vse downloade, ker mi jih seje nazaj na partis.si, razmišljal pa sem da bi jih dal na D disk, ampak tudi tam ni dovolj prostora.. :( kaj zdaj?

SLIKA TRENUTNEGA STANJA NA TRDIH DISKIH:

SSSS


Nasvet:
Izbriši vse filme, ki jih nisi gledal že več kot 1 mesec.
Izbriši vse igre, ki jih nisi igral že več kot 2 mesecea.
Izbriši vso glasbo, ki je nisi poslušal že več kot 3 tedne.
Izbriši račun (če se da) na Partisu in uporabljaj zgolj public trackerje, kjer seješ kadar imaš čas in takrat, ko moraš + vedno je polno downloadarjev tako, da lahko stvar odseješ še isti dan kot jo DLjaš in s tem tudi zbrišeš.

+ne downloadaj stvari, ki jih imaš na netu. Tako imaš npr. glasbo na YouTube in downloadanje zame nekaj bednega, edino za telefon.
Skladišči samo tiste filme, ki so ti bili res ZELO všeč in so tudi v kolko-tolko dobri kvaliteti, vse ostale zbriši.

Popravil napako...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjkuje prosora na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152508 (2273) sk20
»

ne zazna dovolj rama in trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
171856 (1371) solatko

težave s uTorrent-om

Oddelek: Omrežja in internet
122352 (2123) Gandalfar
»

Zunanji disk-500GB

Oddelek: Strojna oprema
141339 (1113) borchi
»

utorrent

Oddelek: Programska oprema
305377 (5060) steev

Več podobnih tem