» »

ne zazna dovolj rama in trdega diska

ne zazna dovolj rama in trdega diska

maestroo ::

Prosim za pomoč!
Imam prenosnik hp 6830s ki ima 4 giga rama in 250 gb trdega diska. Zazana pa samo 3 gb rama pa okoli 130 gb hdd.
Na prenosniku je naložen Wondows xp ter SP2. Tudi pri nalaganju windowsov pri ustvarjanju patricij zazna samo okoli 130gb spomina.

axee ::

Če uporabljaš 32bitne windowse znajo le-ti uporabljati le 3,2 (približno) GB rama, za večji izkoristek si zrihtaj 64bitne windowse.

maestroo ::

Aha na to pa še pomislil nisem. Samo nevem v čem je problem pri hdd da nezazna celotnega prostora na njemu

reeves ::

Če nimaš SP2 ali SP3 ti bo zaznal samo 128G

Zako ::

Mogoče imaš recovery particijo, samo ta ponavada vzame kakih 10GB največ.

Probaj naložit še SATA gonilnike.

LP
Zako je zakon!!!

maestroo ::

Imam sp2 pa ki je obvezna da sploh lohko naložiš gonilnike gor sem da pa tud sp3 gor pa res zazna samo okol 128gb.
Še kakšen nasvet?

bluefish ::

ali pa je le ustvarjena particija te velikosti. Poglej v start > run > diskmgmt.msc

maestroo ::

Ne ni bila ustvarjena taka patricija ker sem jo jaz ustvaril in zazna pri nalaganju xp-jev samo okoli 130 gb, če pa pogledaš v bios pa pokaže 250 oziroma 232 gb

maestroo ::

ali pa je le ustvarjena particija te velikosti. Poglej v start > run > diskmgmt.msc


Pokaže mi c pa d ter 104,89 nedejaven

bluefish ::

no, torej ob namestitvi ni bila ustvarjena particija čez cel disk ampak samo za 130GB. Formatiraj tisti prostor kar preko tega orodja, potem pa uporabi PartitionMagic in združi particiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

maestroo ::

ja ob namestitvi windowsov ni zaznalo ostalega prostora.
vglavnem sedaj mi jo je zaznalo in sem ustvaril še eno patricijo.
Hvala vsem za pomoč

Go-ahead ::

Imam enak problem. Namestil sem XP je, nato še SP2. Ne zana mi prave veilkosti diska. A imate kakšno enostavno rešitev tega problema. (Ne bi iskal novih xp)

solatko ::

Go-ahead - pojdi v upravitelja diskov in boš videl prazen prostor na disku - moraš tako kot forumaš zgoraj, naredit novo particijo ali razširit sedanjo čez cel prostor diska.

Go-ahead ::

Trenutno sem v službi. Ko bom doma bom poskusil. Sem pa že nekaj šaril po podatkih o disku vendar mi kaže samo 130GB.
velikost. ki mi jo je prikazalo pri instalaciji xp.

jest10 ::

Go-ahead je izjavil:

Imam enak problem. Namestil sem XP je, nato še SP2. Ne zana mi prave veilkosti diska. A imate kakšno enostavno rešitev tega problema. (Ne bi iskal novih xp)

Imaš enak problem...
Zakaj potem misliš, da zate ne velja ista rešitev, kot za ustvarjalca teme?

solatko ::

Nadzorna plošča - skrbniška orodja - upravljanje računalnika - upravljanje diskov

Go-ahead ::

Hvala Solatko, že formatiram. Ali lahko črko diska na katrem je operacijski sitem spremenim. Sedaj se nahaja na H. Nek ku*čev bralnik kartic mi je pobral C.

solatko ::

Sistemske črke ne moreš spremeniti, šlo bi, če bi si naredil sliko particije z Acronis true image in potem sliko ponovno instaliraš, pred instalacijo označiš disk in vse ostalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8949 (858) prescn14
»

Nerealna kapaciteta diska ob instaliranju OS

Oddelek: Operacijski sistemi
131705 (1250) bluefish
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141004 (889) robobobo
»

HDD ne zazna celega ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121167 (1037) Spike Edin
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584780 (3606) Yamasaki450

Več podobnih tem