» »

Bigbang - trgovci barabe

Bigbang - trgovci barabe

«
1
2 3

nUUb ::

Danes smo bili v Bigbangu v Ljubljani. Zravn Apple sekcije vidim mlajšega pobca 8,9 razred O.Š. Rabi računalnik za šolo in dokumente. Ker želi nekaj dobrega, mu trgovec ta priporoča Maca. 27", Core i5, HD 4850, 4Gb DDR3 v dual channelu in pa 1TB disk za 1900+eur. Seveda pobec ni imel pojma o računalnikih, pristopim k njemu, ga vprašam, kaj boš pa gor delu? Ja rabim računalnik za šolo, verjetno gre v 1. letnik. Medtem, ko bi mu lahko trgovec priporoču PC za 500 eur, pa bi bil enako zadovoljen, ampak ne, dva trgovca imate "geek" talk. Da je eden imel 6Gb pa da je preveč, enkrat je 4Gb še preveč v glavnem, pobec želi i7 za dokumente pisat. Nimajo na zalogi, zato odnese komp v vrednosti (najcenejši 27" 1949eur). Trgovec nasmejan zaradi dobre plače in ker si bo lahko nabavil 6Gb rama, jaz pa tudi, kako so ljudje naivni...

iMac 27" (Quad Core i5 2.66GHz, 1TB, ATI HD 4850)
1.949,00 EUR

iMac 27" (Quad Core i5 2.66GHz, 2TB, ATI HD 4850)
2.198,00 EUR

Možno pa je tudi da želi le Maca.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz
  • zaklenil: Mavrik ()

49106 ::

Pravijo da ti bo dober trgovec prodal tisto kar ne rabiš

djordjevic ::

Oziroma, da je treba tepcem denar iz žepov pulit. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

BALAST ::

To se bosta starša doma sekirala, ko jima je froc zapravil dvomesečne plače. Ko bo ugotovil da je zelo malo iger za iMac, ga bo zagotovo zamenjal za cenejšega.

Lion29 ::

ja pismo... trgovce bi odpustil, ce nebi tako poceli...
kupovati racunalnik je tako kot kupovati avto, ce se ne spoznas, si vzami s seboj nekoga ki se. Folka, ki se spozna na racunalnike je pa full..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kitewing ::

Najbolje je, da iz trgovin umaknejo vso robo razen PC za 500€, saj je PC za 500€ cool izbira...halo? Mogoče pa kdo želi še kaj drugega.

nUUb ::

Pa čeprav priznam da ga nisem opazil dokler nisem videl njegove sestre. Malo starejša kar se je tudi videlo sodeče po čevljih:D

kitewing - tega nisem nikoli rekel, to je enako kot če si jaz nabavim server blok za laufat uTorrent. To je nateg, čeprav, kdo pa sem jaz da koga sodim, treba se je samo znajdt, samo delim smešno izkušnjo. Če pa potem gledamo glede cool izbire, misliš da je ta top notch? Dobiš dober pc pod 2000eur
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

bluefish ::

Interes prodajalca je, da zadevo proda. Če naleti na neukega kupca, potem pač toliko bolje. Ni pošteno, vendar je biti neuk še malo hujše - le zakaj ni malemu ali staršem kapnilo, da je izbrani računalnik glede na vso ostalo ponudbo nekje na vrhu.

5er--> ::

Mogoče pa se jim ni treba sekirat glede cene?

bluefish ::

Ja, po vsej verjetnosti kaj takega.

IvoJan ::

ce bi imel sam dovolj denarja bi si za šolo raje nabavil imaca za 2000EUR kot pa en racunalnik ki v trgovini stane 500EUR sam ga pa lahko za 250EUR sestavim. ce bi fant nabavil racunalnik za 500EUR bi bil cez pol leta vreden najvec 150-200EUR maci pa dobro drzijo ceno. jaz sem svojga 2 leti starega imaca prodal za 900EUR
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

janko5213 ::

Jst mam računalnik za 550 euru in mi delajo vse igrce tanove na high.Tko da brezveze kupovat nekih dorih PC-ju
k je samo škoda keša.:):)):D

kmetek ::

Mene bolj skrbi od kje mulcu denar 1900EUR?

Avenger ::

In vedno je bilo tako. Že davno, davno nazaj je bilo neumno kupovat računalnik, ki je stal nadpovprečno veliko, ali povedano drugače, ko pogledaš cenik, vidiš tiste uber najcenejše stvari, recimo pri procesorjih, potem neko povprečje, sredina gausove krivulje, potem pa eksote. Hec je v tem, da boš, če dam grob primer, za 70% kvaliteto trenutne ponudbe (hitrost, velikost/hitrost diska, kvaliteta plate, vrsta procesorja, itd) odštel 500 EUR, za 95% kvaliteto 1500 EUR, za 99% pa 5000 EUR. Diska recimo nikoli, ampak res nikoli ne kupuješ med ta dragimi, ampak točno med tistimi, ki so na GB najcenejši, za nek zelo srednji denar. Vse ostalo je metanje denarja stran.

Tamle burek, ki je svojega imaca prodal za 900 evrov pozablja, da je izgubil več kot 350 EUR, če bi kupil PC.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BALAST ::

Jst mam računalnik za 550 euru


Jst pa avto za 500EUR. :))

nUUb ::

Še ena tema torej PC vs Mac. Želel sem vas samo informirati, če imate kaj prostega časa pejte v BigBanga in se malo nasmejte. Skoraj mi je ušla solza ko sem videl mojo grafo vredno kot 2 praška za prat perilo v kompu vrednem okoli 2000eur in to sedaj ko je DX11 že na voljo.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

bluefish ::

Še ena tema torej PC vs Mac.
Žal, sploh glede na to, da je povsem vseeno, ali bi bil to PC ali Mac.

guest #44 ::

Tisti, ki ne more tako zlahka dat 2000EU se bo sigurno pozanimal zakaj stane to 2kEUR in zakaj tisti sosednji v vitrini pa 700EU.
Tko sem skoraj zagotovo prepričan, da je bil mali iz paketarske družine in pač 2000EUR ne predstavlja velike ovire.

Glede na to, da ta debata smrdi po MAC vs PC...bom jz še mal olja dolil. Upam se trditi, da 30% cene plačaš samo za ime. Enostavno niso vredni svojega dnarja.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

IvoJan je izjavil:

jaz sem svojga 2 leti starega imaca prodal za 900EUR

V dveh letih si popušil samo jurja evrov. Bravo :)

nUUb ::

Sej to se že dolgo ve da plačaš firmo, kot pri vsaki. Zakaj misliš da npr. Yamaha stane 2 jurja, kopija pa 500eur?

Itak pa prvotni namen te teme ni bil flamanje, ampak da vidim če se je še komu to zgodil.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

IvoJan ::

Utk je izjavil:

IvoJan je izjavil:

jaz sem svojga 2 leti starega imaca prodal za 900EUR

V dveh letih si popušil samo jurja evrov. Bravo :)



400€.. kar je se vedno manj kot pa ce bi nabavil komp za 1500€ ki bi bil cez 2 leti vreden se ravno 500EUR

guest #44 je izjavil:

Tisti, ki ne more tako zlahka dat 2000EU se bo sigurno pozanimal zakaj stane to 2kEUR in zakaj tisti sosednji v vitrini pa 700EU.
Tko sem skoraj zagotovo prepričan, da je bil mali iz paketarske družine in pač 2000EUR ne predstavlja velike ovire.

Glede na to, da ta debata smrdi po MAC vs PC...bom jz še mal olja dolil. Upam se trditi, da 30% cene plačaš samo za ime. Enostavno niso vredni svojega dnarja.



pomoje je bolj kakih 40% glede na to da komponente ki so v tem macu niso vredne pol prvotne cene maca :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Utk ::

nUUb je izjavil:

Sej to se že dolgo ve da plačaš firmo, kot pri vsaki. Zakaj misliš da npr. Yamaha stane 2 jurja, kopija pa 500eur?

Itak pa prvotni namen te teme ni bil flamanje, ampak da vidim če se je še komu to zgodil.

Seveda. Kot znajo trgovci prodat golfa dizla 75 letnikom, ki naredijo 5000 km na leto, ker da porabi ful malo goriva. No, če namerava človek živet 120 let...

IvoJan je izjavil:

Utk je izjavil:

IvoJan je izjavil:

jaz sem svojga 2 leti starega imaca prodal za 900EUR

V dveh letih si popušil samo jurja evrov. Bravo :)

400€.. kar je se vedno manj kot pa ce bi nabavil komp za 1500€ ki bi bil cez 2 leti vreden se ravno 500EUR

Lahko bi pa nabavil navaden enakovreden pc za jurja ali pa še manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zheegec ::

Ja mulc si je gotovo želel kište za 500EUR, ko je imel pa za 2000EUR denarja s seboj (ker na kredit pač ni mogel vzeti, če ni redno zaposlen)...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IvoJan ::

Utk je izjavil:

nUUb je izjavil:

Sej to se že dolgo ve da plačaš firmo, kot pri vsaki. Zakaj misliš da npr. Yamaha stane 2 jurja, kopija pa 500eur?

Itak pa prvotni namen te teme ni bil flamanje, ampak da vidim če se je še komu to zgodil.

Seveda. Kot znajo trgovci prodat golfa dizla 75 letnikom, ki naredijo 5000 km na leto, ker da porabi ful malo goriva. No, če namerava človek živet 120 let...

IvoJan je izjavil:

Utk je izjavil:

IvoJan je izjavil:

jaz sem svojga 2 leti starega imaca prodal za 900EUR

V dveh letih si popušil samo jurja evrov. Bravo :)

400€.. kar je se vedno manj kot pa ce bi nabavil komp za 1500€ ki bi bil cez 2 leti vreden se ravno 500EUR

Lahko bi pa nabavil navaden enakovreden pc za jurja ali pa še manj.



vec kot ocitno je da se nisi imel maca in ne ves v cem je fora.. nakup maca me je pritegnil zaradi OSa.. ker pa sem potreboval laptop sem imaca prodal in nabavil macbook pro :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Utk ::

Ti nabavljaj kar češ, samo ni nujno, da se to res najbolj splača denarno gledano...o tem je pa cela tema, a ne.

T0RN4D0 ::

Nehite že morit z cenami in vrednostjo macov. Tema ni o tem, tema je o priporočilih trgovcev.

ČE pride 15 letnik z dvema jurjema gotovine po maca v trgovino, prvoščim trgovcem da mu prodajo enega za 3 jurje ne pa za dva. :) Saj če rabi zadevo za šolo, ne vem kaj te boli slaba grafična in pomanjkanje igrc za platformo? Denar mu tudi očitno ni problem, tako da si je kupil pač kar mu je bilo všeč. Pa magar samo vizuelno. Če kasiraš 10 jurjev na mesec, si najbrž pripravljen kakšnega jurja pozabit samo zato, da komp lepše paše k pohišju.

Splača se seveda ne, ampak debata je v stilu- zakaj bi kupil novega audija, če pa dobiš 10 let staro hondo k ma dvakrat več konjev za delček cene?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Rippy ::

Primarna naloga trgovca je, da ustvarja dobiček za podjetje in svetuje strankam. Tukaj pride do konflikta zato nikoli ni za pričakovati, da ti svetuje kaj je najbolj ekonomično zate. Mislim, da celo dobijo nagrade glede na promet.

Verjetno mu je odgovoril na vsa postavljena vprašanja in pobec je še kar kazal zanimanje za to. Si pričakoval "kupi tega za 400EUR, ker popolnoma zadovolji tvoje potrebe oziroma pojdi v tisto trgovino in naj ti sestavijo enega za 300EUR". Predstavil mu je in prodal mu je...zdej če mu nisi ti ponudil brezplačni nasvet si ti baraba :).

noraguta ::

amd hd 4850 a to se še prodaja?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nUUb ::

Tisti trgovec me je gledal kot da želim njegovo kost v roke dobit. Seveda bi mu lahko svetoval, samo misliš da bi on čaku 1 teden da mu nekje komp sestavijo?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

opeter ::

BALAST je izjavil:

To se bosta starša doma sekirala, ko jima je froc zapravil dvomesečne plače. Ko bo ugotovil da je zelo malo iger za iMac, ga bo zagotovo zamenjal za cenejšega.


Kaj pa, če oče zasluži 19k € mesečno, kot je to bivši direktor uprave NLB?
Potem jim je 2k € mušji drekec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glodko ::

In njegov fotr ni vreden mušjega drekca saj mu je očitno za en mušji drekec važno ali ima razvajenega mulca ali ne.

MrBrdo ::

Meni gre to grozno na živce, da folk ki rabi računalnik za Word kupuje take uber stroje. Dejansko če kupiš računalnik za 500EUR, še posebej če naročiš po delih (saj pa ti ga lahko na servisu sestavijo če ne znaš, še vedno prideš poceni skozi), pa tudi če ne, ti delajo gor vse igre ki so trenutno zunaj. Jaz sem celo kupil laptop za 600EUR (in to Toshiba ne kak Acer), priznam da se malo zašvica ampak delajo mi pa vse igre gor (ajde ne nujno na High ampak čisto zadovoljivo).

Pa če bi bilo za igre še nič ne rečem. Ampak da gre pa folk, ki rabi računalnik za delo v Wordu, kupovat karkoli kar vsebuje besedo ATI ali Nvidia se mi zdi pa totalna bedarija.
Zdi se mi recimo neumno, da sem jaz kupil laptop za 600EUR dejansko z namenom da bom na njem špilal igre, zdaj pa moja mama kupuje laptop za delo v Wordu in pod 800EUR sploh ne gleda... S tem da se ji zdi malo 120GB diska, ker ma v službi skos poln disk (v službi majo 30GB diske in to že vsaj 5 let). Edina stvar ki jo razumem je da želi takega ki ima predinstaliran licenčni Windows 7.

Če ve kdo za kak cenejši prenosnik kakšne zgledne firme, ki je 17" in ima predinstaliran Windows 7 in slovensko tipkovnico (in ga prodajajo v slo.) se priporočam. Specifikacije so vseeno, razen tega da bo Windows 7 lepo laufal. (lahko mi pošljete po PM prosim - za mamo :))
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

opeter ::

Glodko je izjavil:

In njegov fotr ni vreden mušjega drekca saj mu je očitno za en mušji drekec važno ali ima razvajenega mulca ali ne.


To ja, ampak takšno je realno stanje v marsikateri, predvsem premožnešji (ali pa tudi ne) družini. Pred meseci sem bral, da je ena ženska bankrotirala zaradi hčerke, ker jo je tako razvadila, da je ona princeska, izpolnila ji vsako željo, postala bo supermodel itn.

MrBrdo je izjavil:

Če ve kdo za kak cenejši prenosnik kakšne zgledne firme, ki je 17" in ima predinstaliran Windows 7 in slovensko tipkovnico (in ga prodajajo v slo.) se priporočam. Specifikacije so vseeno, razen tega da bo Windows 7 lepo laufal. (lahko mi pošljete po PM prosim - za mamo :))


Medioni imajo super razmerje med ceno in ponujenim. Najdeš jih v Hofru.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Zheegec ::

Če je mulo prišel z 2000EUR kupiti nekaj s Core i7 za dokumente in bi mu prodajalec predlagal neko kišto za 500EUR ("to je vse, kar rabiš") bi ga samo čudno pogledal in šel drugam. Tako pač je!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

"Tisti trgovec me je gledal kot da želim njegovo kost v roke dobit. "

Dobro, da si pobegnil, ker bi te drugače ugrabili, zvezali in odpeljali v secret apfel zimmer, kjer bi šele videl, kaj je to pranje možganov. Preberi kako knjigo o scientologiji. Tako to gre.
Pa prodajalci nič ne dobijo posebej plačano, da ne boste mislili. Imajo tako sprane možgane, da to počnejo zastonj in so za to pripravljeni storiti marsikaj. In na koncu vas "flashnejo" s tako malo lučko, da se potem nič ne spomneš. Le pri naslednjem obisku trgovine te bo čudna sila vlekla proti apple oltarju in boš avtomatsko kupil izdelek o katerem ne veš nič.

IvoJan ::

:))
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BALAST ::

Sem bil enkrat v podobni situaciji, ko smo na Celjskem sejmu ogledovali računalniške novosti ene izmed trgovin, pa je en ata imel že odprto denarnico pa v roki najman 500EUR, pa sem se mu še vseno upal namignit da so 24" od Asusa tule precenjeni, čeprav je bil 15% sejemski popust.

Ata me je gledal, kot da sem iz lune padu, prodajalec pa me je samo pobaral, če mislim da bo za ta denar dobil kaj več, sem mu povedal dva modela ki sta najbolša ta hip od Samsunga in Philipsa, pa mi je odvrnil da je ta model, ki ga je ata kupoval čist nov, z 2Mp spletno kamero in zvočniki. Resnica je pa taka da je bil lanski model, pa kakorkoli sem hotel preprečit ta nesmiselni nakup, več sem dobil informacij da je ata glup. Je kupil en pc, pa mu je crknu, pol je pa zahtevu dnar nazaj in ga šel kupit v Hoferja je bila njegova zgodba. Ni čudno da "Top Shrot" propagande veliko prodajo. Hipnoza!

Ne ravno taka kot je opisal Limit-sky, ampak pač nevednost in izbris spomina ko vidiš zadevo v živo. :))

IceIceBaby ::

Človek bi si mislil, da živimo v komunizmu. WTF je z vami, da se vtikate v ljudi.

1. Prodajalci prodajajo. Končno besedo ima še vedno kupec. Nihče ni prisiljen kupiti iMaca za 2 jurja.

2. Ljudje imajo svoje razloge za nakup. Če mu iMac nebi bil všeč ga nebi kupil.

Ata me je gledal, kot da sem iz lune padu...


Jaz bi te tudi, če bi se takole vtikal v mene. Očitno je imel svoje razloge za nakup. Mogoče mu je bilo vseeno za 20EUR in je zadevo raje kupil na licu mesta, kot da bi se vozil nekam ali celo naročal preko spleta.

civic_ ::

Brez veze se sekirat... Zadnjič me je nekdo prosil če mu povem a je nek računalnik OK. star mu je crknil in rabi novega... Za 250€. Vidim da je čisto sranje(Komponente stare 100let, celoron procesor...) in mu rečem da mu najdem nekaj za enak denar. Našel sem boljši računalnik za 230€(še vedno ne ravno nove komponente notri ampak uredu, ampak hej, računalnik je 230€)zraven mu pošljem še kaj bi jst kupil za 50€ več majhen, kompakten računalnik velikosti polovice škatle za čevlje..., pasivno hlajenje, 50W porabe energije, procesor dovolj močan, rama, dovolj, diska 5x preveč, grafična več kot dovolj itd... Rabi pač računalnik za Word, internet...

Pridem naložit sistem... ugotovim, da je star računalnik(samo 5 let star) še funkcionalen, samo sistem se je sesul...

Če bi temu tvojemu kupcu prodali 200€ vreden računalnik zapakiran v malo boljše ohišje za 2000€ ne bi nikoli opazil in računalnik bi bil vseeno več kot dovolj za njegove potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

R4DK0 ::

Limit-sky je izjavil:

"Tisti trgovec me je gledal kot da želim njegovo kost v roke dobit. "

Dobro, da si pobegnil, ker bi te drugače ugrabili, zvezali in odpeljali v secret apfel zimmer, kjer bi šele videl, kaj je to pranje možganov. Preberi kako knjigo o scientologiji. Tako to gre.
Pa prodajalci nič ne dobijo posebej plačano, da ne boste mislili. Imajo tako sprane možgane, da to počnejo zastonj in so za to pripravljeni storiti marsikaj. In na koncu vas "flashnejo" s tako malo lučko, da se potem nič ne spomneš. Le pri naslednjem obisku trgovine te bo čudna sila vlekla proti apple oltarju in boš avtomatsko kupil izdelek o katerem ne veš nič.


+1

Glede ohišij je res. Sem ravno sestavil PC za 1500eur i7 930, ASUS P6T SE, ATi 5850, 4Gb DDR3, 150GB raptop, 1,5TB WD green pa ohišje za nekaj več kot 100eur, zato ker mu je prijatelj, kateremu sem tudi svetoval pri nabavi PCja, rekel naj raje vzame tistega z 6ventilatorji, ker 3 niso dovolj in ker če jih ima več da bo bolj hladen i7 pa čeprav je hotel gor imeti originalen cooler, pa sem mu pomolil Megahalemsa, 3.9GHz max 75*C. Ohišje je "najbolj" pomembno, pa čeprav sem vzel enega od Anteca t plexi stranico pa nekaj ventov, pravim da je bolje pršparat 50eur za dober hladilnik, ker ti načeloma komponente držijo dlje.
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.
-Dr. Napoleon Hill

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R4DK0 ()

Wox ::

Si dober prodajalec, ker si uspel iztržiti 1500EUR za to konfiguracijo. Take rabimo.

R4DK0 ::

To misliš sarkastično, Wox?

Nekaj stvari kasneje dodano, osnovno pa isto



Ime artikla Cena artikla Popust Cena s popustom Kol. Skupaj

Sapphire Radeon HD 5850 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x 281,78EUR 5% 267,69EUR 1 267,69EUR
Antec Nine Hundred Two Črna 114,70EUR 5% 108,96EUR 1 108,96EUR
ASUS P6T SE 198,24EUR 5% 188,33EUR 1 188,33EUR
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III 120,36EUR 5% 114,34EUR 1 114,34EUR
NEC AD-7241S LightScribe™ Črna 26,20EUR 5% 24,89EUR 1 24,89EUR
Intel(R) Core™ i7 930 287,45EUR 5% 273,08EUR 1 273,08EUR
Western Digital WD1500HLFS "VelociRaptor™" 150GB 10000RPM 16MB Serial ATA II 144,43EUR 5% 137,21EUR 1 137,21EUR
Western Digital WD15EARS "Caviar (R) Green™" 1500GB 7200RPM 64MB Serial ATA II 106,91EUR 5% 101,56EUR 1 101,56EUR
SilverStone SST-ST85F-P "Strider Plus" 134,52EUR 5% 127,79EUR 1 127,79EUR
Dostava 0,00EUR

Skupaj brez DDV: 1.119,87EUR
DDV: 223,97EUR
Skupaj: 1.343,84EUR
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.
-Dr. Napoleon Hill

Šimpanz ::

Dete je prišlo v trgovino z 2k keša, in prodajalec mu je pač ugodil. Ponudba in povpraševanje.
To je isto kot bi se spraševal zakaj nekdo kupi BMW za 80.000 eur ko stane npr. Kia 15.000 eur.
Na cilj se itak pripelješ isto hitro z obema (aja pa Kia ima še 7 let garancije).

Wox ::

@R4DK0: Sem prehitro preletel. Je kar OK cena. Samo ne vem zakaj nisi izkoristil triple channel?

R4DK0 ::

@Wox
Zato ker so cene ramov zelo visoke in pa ker je rekel da rabi 4gb, sem mu raje vzel boljši proc in boot disk (raptor), če bi mel 2k budget bi mu pa vzel 1 SSD ali 2.
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.
-Dr. Napoleon Hill

St235 ::

Če iamš keš si pač privoščiš. Če bi men foter dal 2k eur za računalnik bi te nekam poslal, da mi kažeš jajca za 500 EUR. Včasih je važna končna cena ne pa dejanska funkcionalnost. In ko imaš maca vsi vejo, da si se skeriral, medtem ko pri PC nikoli ne veš kaj je dejansko v škatli.

energetik ::

civic_ je izjavil:

Pridem naložit sistem... ugotovim, da je star računalnik(samo 5 let star) še funkcionalen, samo sistem se je sesul...

Jst mislm, da je to ključni problem pri večini neukih kupcev. Imajo zasvinjan sistem in zafilan disk in potem mislijo, da je stari PC za na odpad. Potem pa pri nakupu novega raje dajo več denarja, "da bo dalj držalo". Ampak po nekaj časa si spet nakopljejo gor Zlobno kodo in je ista figa.

IceIceBaby ::

Ampak po nekaj časa si spet nakopljejo gor Zlobno kodo in je ista figa.


Ali pa kupijo maca pa jim dela naslednjih 5 let :)

Lion29 ::

St235 je izjavil:

Če iamš keš si pač privoščiš. Če bi men foter dal 2k eur za računalnik bi te nekam poslal, da mi kažeš jajca za 500 EUR. Včasih je važna končna cena ne pa dejanska funkcionalnost. In ko imaš maca vsi vejo, da si se skeriral, medtem ko pri PC nikoli ne veš kaj je dejansko v škatli.



lol, matr kaka mentaliteta... glavno da folk ve, da si se skesiral... "nek se vidi razkos" in drugi pocrkajo od zavisti...

obljubim, zdaj bom kupoval racunalnike zato, da se lahko "palim"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

djordjevic ::

Lion29 je izjavil:

lol, matr kaka mentaliteta...

Kaka? Na žalost tipično slovenska. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010092 (7725) Meizu
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9111963 (11068) SuperVeloce
»

apple ali pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911077 (8955) m0LN4r

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312284 (10405) jazbec
»

Razlika med uporabniki macov in PC-jev obstoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9120975 (16537) techfreak :)

Več podobnih tem