» »

5.1 problem z AC97

5.1 problem z AC97

nojus ::

Med poslusanjem mp3, gledanjem divx-ov, mi delata samo prednja zvocnika in woofer. Obklukano imam vse za 6 kanalni zvok.
Zvocna ja na plati EPOX 8k5a2+ (6 chanel), driverji najnovejsi.
Normalno mi dela samo v eni igri (MAFIA).
Platforma=WIN_XP.

Ali obstaja kak progy, ki resi ta problem, al kaj podobnega?

ce je ze kdo imel ta problem in ga je fixiral / help me;(

nojus ::

he he ze dela, bug fixed:D

Clone ::

V Plati je problem, ta k si jo kupu je zanič. Kui si Abit al
MSI

Hammer ::

Ti si za nič. ta plata je najhitrejša
KT 333 plata:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hammer ()

rd6173 ::

Nojus (ali kdo drug), daj povej kak si rešil težavo, ker jaz imam isti problem!
Delata mi samo prednja in woofer.

Y0ck3r ::

res bi blo fajn da bi napisu kak je to naredu, najbrz ni edini s temi problemi ;(

SisQ ::

Ja, bemti to tudi mene zanima. Deli znanje še z drugimi. :D
Ne bit sebičen. ALOOO! :D :D

Cuoresportivo ::

imam isti problem, samo , da imam plato a7v8x, ki ima tudi ac 97 onboard sound. če pozna kdo rešitev, bi prosil , če jo lahko pove. hvala.
lep pozdrav(best regards)

Popeye ::

Mene tud zanima !!! :D

lp

SisQ ::

Verjetno ne bo kaj dosti pomagalo, vendar se je pri meni rešilo z naložitvijo novih voznikov. Ostalo nisem nič spreminjal. Edino kar je, je to, da so se mi z novimi vozniki pojavile nove opcije za nastavitev pod volume controls (mic, phone in, center, subwoofer...). Tam sem nato vklopil zadnje zvočnike. To je pod (mislim) options-advanced.


recaro ::

Jaz imam isto plato, pa 6 zvočnikov gor priklopljenih!
Vprašanje je al ti zvočniki podpirajo digitalni ali analogni izhod?

Jaz mam analogne, nastaviš si jih pa tak da stisneš gori najprej Nastavitev zvočnikov, pol pa zaženi čarovnika za vzpostavitev zvočnikov.

Gabro ::

recaro ti imaš pa bolane
Če so zvočniki digitalni, potem iz zvočne na plati preko coaxialnega kabla povežeš SPDIF z dig. zvočniki/receiverjem. In v tem primeru ne moreš nastavljati nobenih front/back/center... nastavitev ali kaj podobnega, ker preko SPDIF Out-a grejo neobdelane/surove informacije, ki jih potem obdela/prepozna receiver.

KAPIRAŠ

Ne vem kako si iz tega posta/teme prišel na digitalne zvočnike, imaš pa domišlijo!

Še vedno pa me zanima kako usposobiti zvočno ( avance AC97) da delajo zadnji zvočniki.
Po mojem bi morala biti neka opcija stereo rediraction, ki bi stereo zvok poslala tudi na zadnje zvočnike. Ker meni DVD filmi z 5.1 zvokom delajo na vseh zvočnikih OK, stereo zvok pa dela samo na sprednjih.

LP, Gabro

PS cuoresportivo oglasi se kaj!

Kolos ::

Za Realtek Audio 650 si naložite gonilnike, normalno da vam ne dela.
Realtek download

cekr ::

Velikokrat je bilo že govora o tem, zakaj ne deluje na vseh zvočnikih.
1. Res je, da bolje deluje, če ima prave gonilnike, ni pa to vse.
2. potrebno je poznati bistvo Dolby Digital, Dolby Sorround ,....

MP3 - ji so posneti v STEREO in je normalno, da deluje samo na prednja dva zvočnika. Če se pa v gonilnikih nastavi prostorski efekt(mnogo jih je), potem pa dobimo še zvok na ostale zvočnike. To pa je samo navidezni efekt, ki ga procesira zvočni procesor.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gabro ::

Hvala ti cekr, dal si mi pobudo da še malo pobrskam po gonilniku.
Še sedaj mi ni jasno kako sem lahko spregledal opcijo environment, bog me nima rad.
To sem glih včeraj spraševal, kje bi se lahko nahajala ta opcija, ker je to logično da je stereo dvokanalni zvok. Pri Hercules Fortissimo II,III in Creative Live, Audigy... je to že po defaultu.
Standarde pa že verjetno vsi poznajo, tako da ti jih ni treba razlagati.

Cuoresportivo ::

še dobro , da se je zadeva rešila. sem si že hotel plato sposodit, da vidim zadevo v živo. drugač je težko reševat praktično zadevo , če je nimaš pred seboj. jaz zaenkrat nimam takih težav, saj me 5.1 ne mika. spoh pa ne na pc-ju. Foter ima prav hi-fi receiver, pa je zvok, kar se tiče navadne glasbe za en k****. jaz pa itak večinoma glasbo poslušal in sta mi dva Magnata na klsičen sonyjev ojačevalec čist dovolj. še preveč glede moči. upam, pa da se bodo zadeve kaj izboljšale.

ps. pridem ju3
lep pozdrav(best regards)

glinik ::

Dečki vse se bo rešlo, če se še ni.

Hammer:

Hočeš tako navit procesor 1700 AMD na 205 X 11.5 ? Rame menjaj, več jih sprobaj.Epox rula (8BRDA) !!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365780 (4834) Medo
»

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
322235 (1567) nina__
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511259 (5067) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122277 (2008) link_up
»

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241454 (1091) BlackHole

Več podobnih tem