Forum » Kaj kupiti » 3d tiskalnik
3d tiskalnik
klinker ::
Ma te motnje ekosistema so tak bullshit da glava pece. Vprasas kje jih kaj omejuje pa vsi tiho![]()
Pogled ki ne seže niiti do oknca stegnjenih rok kaj šele kam dlje...![]()
https://xcancel.com/smitka/status/20599...
Meni ze seze, brez skrbi.
Printer je v LAN mode, ne uporabljam njihov slicer, na printerju je kr nekaj dodatkov, ki niso od Bambuja, uporabljam tisti filament ki mi pase, v 80% res Bambujev PETG HF, a imam tudi druge brande. Ne vem no, jst ne obcutim prav nobenih omejitev
BmoQuh ::
Se opravičujem za nekakšno obliko malega oglasa - kupi zares kdo zelo zelo malo rabljen p1s combo, še z original priloženimi pla filamenti - opravljeno malo bolj intenzivno testiranje s strani prvega uporabnika. Vse deluje po pričakovanjih, reč je lična in super... Samo Snapmaker U1 je bolj primeren za našo prihodnjo uporabo, nikakršna zamera do proizvajalca - ko je p1s dejansko stvar prevzeta, naročimo u1 - namreč škoda se nam zdi imeti dva printerja.
Motion ::
Ma te motnje ekosistema so tak bullshit da glava pece. Vprasas kje jih kaj omejuje pa vsi tiho![]()
Pogled ki ne seže niiti do oknca stegnjenih rok kaj šele kam dlje...![]()
https://xcancel.com/smitka/status/20599...
Meni ze seze, brez skrbi.
Printer je v LAN mode, ne uporabljam njihov slicer, na printerju je kr nekaj dodatkov, ki niso od Bambuja, uporabljam tisti filament ki mi pase, v 80% res Bambujev PETG HF, a imam tudi druge brande. Ne vem no, jst ne obcutim prav nobenih omejitev![]()
Tvoj "workaround" odgovor kaže nasprotno...
klinker ::
Ta po tvoje workaround je izkljucno moja kaprica za vse naprave v hisi, ki bi se potencialno lahko povezale kam ven, da jih imam na izoliranem lokalnem omrezju. Pa to ni workaround, ampak vgrajena funkcija v printer.
Pa kakorkoli, moznost ti je ponujena in pri drugih ni nic drugace, le na bambu se vsi obesajo ker jim ne gre konkurirat. Sej bi kupu Pruso, sam ne za ta denar, ki ga zahtevajo zal, ostalo so pa le priblizki bambuju in nic vec. Imas Bambu, Pruso in pol dolgo nic....kar se komercialnih printerjev tice, s tem da je Prusa ohoho drazja pa nic boljsa.
Pa da ne bos mislu da nisem imel prej kaj drugega, ampak sem imel poln kufer se ukvarjat s printerji namesto da sem printal :)
Pa kakorkoli, moznost ti je ponujena in pri drugih ni nic drugace, le na bambu se vsi obesajo ker jim ne gre konkurirat. Sej bi kupu Pruso, sam ne za ta denar, ki ga zahtevajo zal, ostalo so pa le priblizki bambuju in nic vec. Imas Bambu, Pruso in pol dolgo nic....kar se komercialnih printerjev tice, s tem da je Prusa ohoho drazja pa nic boljsa.
Pa da ne bos mislu da nisem imel prej kaj drugega, ampak sem imel poln kufer se ukvarjat s printerji namesto da sem printal :)
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: klinker ()
Motion ::
Na bambu se spravljajo ker so odprli flood gate. Jst nimam nič pod samim printerjem, mam pa problem ko se za par bombočnko začne gledat skozi prste..... Sedaj pa maš en kup "posnemalcev".....
To počenje pa ni važno kateria firma ga izvaja, se nikakor nebi smelo toleriral. Pika...
To počenje pa ni važno kateria firma ga izvaja, se nikakor nebi smelo toleriral. Pika...
Legon ::
No, mi smo, kot je očitno, nedavno kupili samo navaden P1S Combo, pa bi, kot smo brali in primerjali, raje X2D, zdaj imamo pač buyer's remorse v drugi smeri, ker monetarne ovire niso najpomembnejše v tem trenutku. Zato nas zanima, kakšne so slabosti X2D - AI navaja edino nepodporo abrazivnim filamentom. Ni nemogoče, da napako popravimo ob naslednjih prazničnih popustih. Mogoče BW navede še kakšne druge razloge, kot samo Bambu ekosistem, nimamo s čim primerjati zaenkrat, zato bomo veseli vsake koristne podrobnosti. Saj bi razložil prej več, če bi vedel, da bo potrebno, pač nisem želel biti zoprno vsiljiv, imam slabe forumske izkušnje.
X2D je vrhunska naprava, sploh če hočeš večji print size. Glede abrazivnih filamentov je pa tako ali tako 99% v sami šobi, printer kot takšen ne rabi posebne podpore za njih.
Za moje pojme je edino predrag za to kar nudi. Zato sem osebno šel na Snapmaker U1, gledal sem še Prusa core one+ z novim sistemom menjavanja šob, ampak je vprašanje kdaj bo dejansko na voljo, printer pa sem rabil sedaj.
Bambujev ekosistem je za vsakodnevno uporabo služi več kot odlično. Težave so v puritanski logiki, da morajo bit vsi elementi printerja prosto dostopni, kar pa seveda ne pije vode. Če te to moti, potem se že v osnovi moraš na široko izgonit bambu, pa tudi anycubic, elegoo, crality...
Motion, kateri ponudniki tega potem ne dela ali ne bo delal v bližnji prihodnosti? Za nas, zelo preproste uporabnike, je to samo bolj ali manj zabava z nekaj praktičnosti - če sem pošten, kakšne 90% je sam kič. Sami sicer ničesar ne ustvarjamo v smislu NDA, zelo verjetno tudi ne bomo, tudi ničesar 'sumljivega' ne printamo in tudi verjetno ne bomo. Menda pomaga tudi 'forever lan-only mode', če je to bistveno?
Nobeden. Vsak ponudnik, kjer je prisotna cloud podpora in online povezljivost to ima, ali pa obstaja potencial, da bo to imel.
V tak primeru ti ostane samo samogradnja oziroma fully ofline modeli, recimo kaka Prusa, Sovol...
IN kako Black box back end pripomore k varneji napravi/sistemu in boljši uporabniški izkušnji? Še posebi če si OSS vzameš za osnovo. Zakaj naj bi se dovolilo da to postane normala? K čemu bi pripomoglo? Je zaradi tega tvoj printer kaj cenej?
Kako prinese boljso izkusnjo? Tako da priklopis elektriko in dela. Zdaj ce verjames, da to ni prednost bambu nakladas ali pa nisi printal preden je prvi bambub prisel ven. Makerworld in integracija v Bambu Studio je par razredov nad tem je recimo pojujal thingverse.
Zakaj je pa to normalno pri avtomobilu, pralnem stroju, brivniku... V cem tocno so 3d printeri tako posebni, da proizvajalci tega ne smejo?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
Motion ::
In zakaj mora bit ta vtičnik skrit in kršit licenco? Kaj bi ti izgubil če bi se držali licence in bi blo vse črno na belem kaj vse se zbira in kam se pošlje? Prusa prav tako zbira telemetrijo, pa jim ni treba nič skrivat al pa grozit z tožbami, če to kdo obelodani.... Pa to še niti nebom dotaknu bistva OSS. To sem si vzel, naredu te izbolšave/modifikacije in to dam zdaj nazaj da bodo tudi drugi meli koriti.....
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Motion ()
_Denny_ ::
Ima kdo kako idejo koliko bi dobil za vse to skupaj?
- Prusa MK3S+ z vsemi tremi podlagami (satin še nerabljena) in statistiko 28dni printanja oz. 2922m filamenta, kupljen novembra 2021
- okoli 22kg PLA, PETG in SILK Azurefilm in prusament filamenta, skoraj vsi še originalno vakuumsko zaprti
- Sunlu FilaDryer S4 kupljen decembra 2023 prek Kickstarterja, samo preizkušen
- vse ostalo v zvezi s 3D printom - predalnik z dodanimi gumiranimi dvojnimi kolesi, protivibracijsko podlogo in betonsko ploščo; Sunlu SL-300 3D pisalo (samo preizkušeno, november 2023); 2 kompleta eSun vakuumskih vrečk, en z ročno pumpo, drug z USB električno, razna orodja za vzdrževanje printerja in postprocessing printov, tona različnih M2 do M4 imbus vijakov in matic iz Kamma itd.
V kratkem se bo zgleda treba seliti iz majhnega na še manjše, tako da mi od hobijev ostane še samo trenutni pc...
- Prusa MK3S+ z vsemi tremi podlagami (satin še nerabljena) in statistiko 28dni printanja oz. 2922m filamenta, kupljen novembra 2021
- okoli 22kg PLA, PETG in SILK Azurefilm in prusament filamenta, skoraj vsi še originalno vakuumsko zaprti
- Sunlu FilaDryer S4 kupljen decembra 2023 prek Kickstarterja, samo preizkušen
- vse ostalo v zvezi s 3D printom - predalnik z dodanimi gumiranimi dvojnimi kolesi, protivibracijsko podlogo in betonsko ploščo; Sunlu SL-300 3D pisalo (samo preizkušeno, november 2023); 2 kompleta eSun vakuumskih vrečk, en z ročno pumpo, drug z USB električno, razna orodja za vzdrževanje printerja in postprocessing printov, tona različnih M2 do M4 imbus vijakov in matic iz Kamma itd.
V kratkem se bo zgleda treba seliti iz majhnega na še manjše, tako da mi od hobijev ostane še samo trenutni pc...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 5080 16GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, TCL 55C7K 144Hz
RTX 5080 16GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, TCL 55C7K 144Hz
BmoQuh ::
Škoda, prodajalci (verjetno AI) iz trgovine so neusmiljeno zavrnili restocking 'odprtega in terensko stestiranega' p1s, da bi se doplačalo za smu1 - nekoč pa je bilo to menda možno. Če bo kdo vendarle v kratkem prodajal smu1, dajte (ali med male oglase) tukaj objaviti, da bo vest manj potrošniško pekla, če bo res potrebno dva gledati še nekaj časa. Do takrat pa bo pač ta počasne delal vse :(
BlaY0 ::
Zakaj je pa to normalno pri avtomobilu, pralnem stroju, brivniku... V cem tocno so 3d printeri tako posebni, da proizvajalci tega ne smejo?
Kaj je normalno pri pralnem stroju? A da recimo Beko krši licenčne pogoje od Boscha? Ne bi rekel. Zakaj bi bilo potem normalno da nekdo, recimo Bambu Lab ali pa če hočeš TP-LINK ali pa Cisco krši neke licenčne pogoje? A zato ker vedo, da jih za to nihče ne bo tožil. Meni se to ne zdi normalno ampak predvsem žalostno. Po drugi strani pa se mi zdi normalno in primerno, da če že nekaj od skupnosti vzameš in se s tem okoristiš, da vsaj nekaj skupnosti tudi vrneš nazaj.
Veliki "igralci" pri svojih strankah dostikrat izvajajo revizije in jih potem izsiljujejo, ko najdejo, da le ti kršijo njihove licenčne pogoje. Zanimivo bi bilo če bi recimo FSF ali SFC vsake toliko časa delala revizije pri njih.
jernejl ::
Škoda, prodajalci (verjetno AI) iz trgovine so neusmiljeno zavrnili restocking 'odprtega in terensko stestiranega' p1s, da bi se doplačalo za smu1 - nekoč pa je bilo to menda možno. Če bo kdo vendarle v kratkem prodajal smu1, dajte (ali med male oglase) tukaj objaviti, da bo vest manj potrošniško pekla, če bo res potrebno dva gledati še nekaj časa. Do takrat pa bo pač ta počasne delal vse :(Če veliko tiskaš in je problem počasnost, je ena izmed opcij tudi nakup še dodatnega tiskalnika, ne zgolj menjava za hitrejšega.
BmoQuh ::
Škoda, prodajalci (verjetno AI) iz trgovine so neusmiljeno zavrnili restocking 'odprtega in terensko stestiranega' p1s, da bi se doplačalo za smu1 - nekoč pa je bilo to menda možno. Če bo kdo vendarle v kratkem prodajal smu1, dajte (ali med male oglase) tukaj objaviti, da bo vest manj potrošniško pekla, če bo res potrebno dva gledati še nekaj časa. Do takrat pa bo pač ta počasne delal vse :(Če veliko tiskaš in je problem počasnost, je ena izmed opcij tudi nakup še dodatnega tiskalnika, ne zgolj menjava za hitrejšega.
Mogoče ampak ne pride v poštev za nas, te škatle niso majhne in smo že odločeni - bomo že počakali, da printa dva dneva namesto enega, če bo ostal, saj voda ne gori. Bi pa zanimale slabosti SnapMaker U1, ker smo že malo preveč navdušeni, ampak ne bomo nabavili (če ne bo res hudega popusta), dokler je P1S na mizi.
Legon ::
Zakaj je pa to normalno pri avtomobilu, pralnem stroju, brivniku... V cem tocno so 3d printeri tako posebni, da proizvajalci tega ne smejo?
Kaj je normalno pri pralnem stroju? A da recimo Beko krši licenčne pogoje od Boscha? Ne bi rekel. Zakaj bi bilo potem normalno da nekdo, recimo Bambu Lab ali pa če hočeš TP-LINK ali pa Cisco krši neke licenčne pogoje? A zato ker vedo, da jih za to nihče ne bo tožil. Meni se to ne zdi normalno ampak predvsem žalostno. Po drugi strani pa se mi zdi normalno in primerno, da če že nekaj od skupnosti vzameš in se s tem okoristiš, da vsaj nekaj skupnosti tudi vrneš nazaj.
Veliki "igralci" pri svojih strankah dostikrat izvajajo revizije in jih potem izsiljujejo, ko najdejo, da le ti kršijo njihove licenčne pogoje. Zanimivo bi bilo če bi recimo FSF ali SFC vsake toliko časa delala revizije pri njih.
Daj vsaj sledi o cem je bilo govoroa preden blodis. Ko kupim pralni stroj ne pricajujem od njega da bo laufal odprtokodni sistem in bom lahko saril po nastavitvah, kakor tudi ne da me morajo podpirat pri instalaciji modifikacij.
In prin3d printerjih smo razvajeni, jer se je tocno to lahko delalo. Ampa ker zadeva postaja main stream se vecina vecjih proizvajalecev umikanod tega.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
PARTyZAN ::
Bambuju noben ne bi očital, če bi samo "ne podpiral" namestitev modifikacij oz. uporabo 3rd party programske opreme. Kar oni delajo je:
1. kršitev odprtokodne licence
2. aktivno jebanje določene skupine uporabnikov v glavo
Že če bi samo pustil tisti manjšinski community pri miru bi bilo vse ok.
1. kršitev odprtokodne licence
2. aktivno jebanje določene skupine uporabnikov v glavo
Že če bi samo pustil tisti manjšinski community pri miru bi bilo vse ok.
BigWhale ::
GupeM ::
Daj vsaj sledi o cem je bilo govoroa preden blodis. Ko kupim pralni stroj ne pricajujem od njega da bo laufal odprtokodni sistem in bom lahko saril po nastavitvah, kakor tudi ne da me morajo podpirat pri instalaciji modifikacij.
In prin3d printerjih smo razvajeni, jer se je tocno to lahko delalo. Ampa ker zadeva postaja main stream se vecina vecjih proizvajalecev umikanod tega.
Pa ti sploh veš kaj pišeš? BL je že pred časom "zaklenil" svoje printerje na svoj cloud. Nakaj zgražanja je bilo, ampak bistveno manj kot sedaj, ko so dejansko šli jebat enega Poljaka, ker je omogočil pošiljanje g-codea preko njihovega clouda iz OrcaSlicerja. Če ga ne bi jebali, ampak bi mu samo "potihem" onemogočili to početje, ne bi nihče nič kaj dosti trznil. Tako pa je folk začel raziskovat, kako bi jih lahko jebali nazaj. Ugotovili so kršenje licence in zna bit, da se bo zadeva kar zakomplicirala za njih.
Z bambu handy appom nihče nima težav, ker so zadevo pac razvili sami in dela kakor pač dela. Bambu Studio je pa fork open-source projekta in se je treba licence pač držat. Jebiga. Lahko pa razvijejo svoj slicer iz nule, pa lahko delajo kar želijo.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: GupeM ()
BlaY0 ::
Zakaj je pa to normalno pri avtomobilu, pralnem stroju, brivniku... V cem tocno so 3d printeri tako posebni, da proizvajalci tega ne smejo?
Kaj je normalno pri pralnem stroju? A da recimo Beko krši licenčne pogoje od Boscha? Ne bi rekel. Zakaj bi bilo potem normalno da nekdo, recimo Bambu Lab ali pa če hočeš TP-LINK ali pa Cisco krši neke licenčne pogoje? A zato ker vedo, da jih za to nihče ne bo tožil. Meni se to ne zdi normalno ampak predvsem žalostno. Po drugi strani pa se mi zdi normalno in primerno, da če že nekaj od skupnosti vzameš in se s tem okoristiš, da vsaj nekaj skupnosti tudi vrneš nazaj.
Veliki "igralci" pri svojih strankah dostikrat izvajajo revizije in jih potem izsiljujejo, ko najdejo, da le ti kršijo njihove licenčne pogoje. Zanimivo bi bilo če bi recimo FSF ali SFC vsake toliko časa delala revizije pri njih.
Daj vsaj sledi o cem je bilo govoroa preden blodis. Ko kupim pralni stroj ne pricajujem od njega da bo laufal odprtokodni sistem in bom lahko saril po nastavitvah, kakor tudi ne da me morajo podpirat pri instalaciji modifikacij.
In prin3d printerjih smo razvajeni, jer se je tocno to lahko delalo. Ampa ker zadeva postaja main stream se vecina vecjih proizvajalecev umikanod tega.
Še enkrat... a je normalno, da recimo en mainstream vendor krši licenčne pogoje drugega mainstream vendorja? Ne bi rekel, ker bi bile posledice za prvega lahko katastrofalne. Je pa zgleda normalno, da nek mainstream vendor krši GP licenčne pogoje, ker so le ti BS in za njimi itak nihče ne stoji, al kako?
Od česa se umikajo?? Nič ne vidim da bi se umikali od uporabe OSS, vidim samo da se umikajo od spoštovanja licenčnih pogojev le tega. Naj se torej 'umaknejo' že na začetku in svoj vendor locked ekosistem pripravijo kompletno sami from scratch, jih ne bo potem nihče jahal. Tako ne bodo imeli na grbi zanesenjakov ampak samo še rajo, ki ji je itak vseeno.
Pop Martu so se precej hitro opravičili ko jih je le ta tožil, za AGPL jim pa zgleda dol visi, ker se pač redko zgodi, da je zaradi kršenja le tega ali podobnih GP licenčnih pogojev sploh kdo tožen.
Pa prosim, da se pri repliciranju vzdržiš svojega signature ponižujočega tona, ki ga uporabljaš ko se počutiš napadenega.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: BlaY0 ()
Motion ::
Škoda, prodajalci (verjetno AI) iz trgovine so neusmiljeno zavrnili restocking 'odprtega in terensko stestiranega' p1s, da bi se doplačalo za smu1 - nekoč pa je bilo to menda možno. Če bo kdo vendarle v kratkem prodajal smu1, dajte (ali med male oglase) tukaj objaviti, da bo vest manj potrošniško pekla, če bo res potrebno dva gledati še nekaj časa. Do takrat pa bo pač ta počasne delal vse :(Če veliko tiskaš in je problem počasnost, je ena izmed opcij tudi nakup še dodatnega tiskalnika, ne zgolj menjava za hitrejšega.
Mogoče ampak ne pride v poštev za nas, te škatle niso majhne in smo že odločeni - bomo že počakali, da printa dva dneva namesto enega, če bo ostal, saj voda ne gori. Bi pa zanimale slabosti SnapMaker U1, ker smo že malo preveč navdušeni, ampak ne bomo nabavili (če ne bo res hudega popusta), dokler je P1S na mizi.
Omjen si predvsem na PLA/PETG/TPU ker ni zaprt
karafeka ::
A je danes sploh še aktualno flashanje Marlin firmware oz. TH3D ? A se kdo še ukvarja s tem? Ali pa je na novih printerjih vse postalo zaprto in ne več ne moreš ničesar spreminjat? Ali pa so vsi na Klipperju, kjer lahko on the fly spreminjaš nastavitve?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: karafeka ()
Motion ::
Razen nekaterih kot so Prusa, Sovol, Snapmaker, RatRig (morda še kakšen?) se vse zapira v svoje navidezne vrtičke, nažalost.... Tako da ti preostane teh nekaj brandov ali pa custom opensource projekti ala Voron, Rook,..... Razen Pruse nevem kolk je kaj Marlin razširjen. Enostavno sta tako RRF kot klipper bolj prijazna do custom configuriranja in modificiran, in oba omogočata on the fly editiranje configa,...
BlaY0 ::
Hmm, zdaj vidim, da ima ELEGOO že na voljo CC2C, trenutno za slabih 380 EUR. Ni mi pa jasno zakaj je CC1C v pre-order fazi in samo 40 EUR cenejši?
ELEGOO je tudi že objavil izvorno kodo za CC2, tako da načeloma ne bi smelo trajati predolgo da bi zadevo pograbili pri OpenCentauri... in fact na CANVAS-u že delajo, za CC2 pa na GitHub-u tudi že vidim nekaj dokumentacije.
ELEGOO je tudi že objavil izvorno kodo za CC2, tako da načeloma ne bi smelo trajati predolgo da bi zadevo pograbili pri OpenCentauri... in fact na CANVAS-u že delajo, za CC2 pa na GitHub-u tudi že vidim nekaj dokumentacije.
damirj79 ::
Sem šel iz Bambu lab A1 na Creality K2 Pro. Sej vem, primerjam neprimerjivo, ampak 5 svetlobnih let naprej je
iKst_ ::
Kater? Bambu ali Creality? :)
Daj malo več napiši. Jaz imam A1 mini, pa dela OK, ampak se igram z idejo, da bi kupil nekaj večjega. Trenutno gledam P2S, ampak vidim, da je tale Creality še večji, 300x300.
Kako je s "plug&play" delovanjem? Enako kot pri Bambuju, priklopiš, klikneš in printa?
Daj malo več napiši. Jaz imam A1 mini, pa dela OK, ampak se igram z idejo, da bi kupil nekaj večjega. Trenutno gledam P2S, ampak vidim, da je tale Creality še večji, 300x300.
Kako je s "plug&play" delovanjem? Enako kot pri Bambuju, priklopiš, klikneš in printa?
damirj79 ::
Mislim na creality ja. Ima tudi minuse proti BL A1 ampak kot rečeno nista ravni primerljiva, bi moral primerjat s P2S recimo.
BL A1:
+: tih, enostaven za vzdrževanje, dostopnost delov, je hiter za majhne kose
-: je ok za PLA, že PETG je problem kar je večje od 10x10cm, ker je plošča neenakomerno ogrevana, auto bed le eling deluje kot deluje, ok za PLA, za PETG ne ravno, pri večjih kosih je počasen ker moraš pospeške močno zmanjšat sicer se kosi odlepijo od podlage ali pa se plošča toliko zmakne da je print neuporaben
K2 (pro)
+: printa PLA, PETG, PCTG, ASA vse BP tudi vse do 25x25cm se nič ne zvija, hiter, ogrevana komora
-: ker je zaprt je vsak poseg nekaj dela več ali pa vsaj nerdono dostopno, glasen, CFS je manj dober kot AMS ampak nič hujšega, šoba in nasploh extruder je bolj kompliciran, ampak za preživet je
Na koncu sem pristal pri K2 Pro ker mi je teh 25cm ravno za dlako premalo bilo, na koncu ni niti kaj pretirano ve6cji na mizi kot BL A1.
Cralitycloud dela podobno kot makersworld. Znotrej programa Creality je podobno kot bambu studio. Izbereš, printaš
BL A1:
+: tih, enostaven za vzdrževanje, dostopnost delov, je hiter za majhne kose
-: je ok za PLA, že PETG je problem kar je večje od 10x10cm, ker je plošča neenakomerno ogrevana, auto bed le eling deluje kot deluje, ok za PLA, za PETG ne ravno, pri večjih kosih je počasen ker moraš pospeške močno zmanjšat sicer se kosi odlepijo od podlage ali pa se plošča toliko zmakne da je print neuporaben
K2 (pro)
+: printa PLA, PETG, PCTG, ASA vse BP tudi vse do 25x25cm se nič ne zvija, hiter, ogrevana komora
-: ker je zaprt je vsak poseg nekaj dela več ali pa vsaj nerdono dostopno, glasen, CFS je manj dober kot AMS ampak nič hujšega, šoba in nasploh extruder je bolj kompliciran, ampak za preživet je
Na koncu sem pristal pri K2 Pro ker mi je teh 25cm ravno za dlako premalo bilo, na koncu ni niti kaj pretirano ve6cji na mizi kot BL A1.
Cralitycloud dela podobno kot makersworld. Znotrej programa Creality je podobno kot bambu studio. Izbereš, printaš
Zgodovina sprememb…
- spremenil: damirj79 ()
deepsick ::
Kater? Bambu ali Creality? :)
Daj malo več napiši. Jaz imam A1 mini, pa dela OK, ampak se igram z idejo, da bi kupil nekaj večjega. Trenutno gledam P2S, ampak vidim, da je tale Creality še večji, 300x300.
Kako je s "plug&play" delovanjem? Enako kot pri Bambuju, priklopiš, klikneš in printa?
Žal nimam izkušenj razen videnih reklam in soldout napisov, mogoče te zanimajo večbarvni 3d printerje v smislu smu1 ali tadrag pc1+ndx - če boš hkrati-večbarvno eksperimentiral in tukaj kaj povedal, da imamo kakšne plane tudi za post-p1s življenje? :D
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: deepsick ()
Legon ::
Snapmakerja ima zdaj par tednov in sem zadovoljen. Menjal iz p1s. Definitivno je manj problemov zaenkrat kot z AMS in dejansko je stvar multimaterial, ne samo multicolor.
Neumno je, da nima ustrezno zaprtega ohisja, tako da moras ali dokupit ali naredit, ce rabis. Enako velja za aktivno ogrevanje komore. Nekje pac morajo bit konpromisi glede na ceno.
Prusino resitev sem gledal samo je kar konkretno drazja, predvsem pa ni dobavljiva v tem trenutku.
Neumno je, da nima ustrezno zaprtega ohisja, tako da moras ali dokupit ali naredit, ce rabis. Enako velja za aktivno ogrevanje komore. Nekje pac morajo bit konpromisi glede na ceno.
Prusino resitev sem gledal samo je kar konkretno drazja, predvsem pa ni dobavljiva v tem trenutku.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
klinker ::
Kater? Bambu ali Creality? :)
Daj malo več napiši. Jaz imam A1 mini, pa dela OK, ampak se igram z idejo, da bi kupil nekaj večjega. Trenutno gledam P2S, ampak vidim, da je tale Creality še večji, 300x300.
Kako je s "plug&play" delovanjem? Enako kot pri Bambuju, priklopiš, klikneš in printa?
Raje kot P2S poglej za X2D. Je sicer 200€ drazji a imas dual noozle, je pripravljen za cf/gf filamente in ima aktivno ogrevano komoro
BladE_ ::
X2D in U1 sta trenutno 850€. Imam P2S in bo po vsej verjetnosti naslednji U1. Bambu je sicer vrhunski in bi ga priporočil vsakemu začetniku.
Akcija - Reakcija
klinker ::
Odvisno kaj printas. Ce printas klasiko in je pomembnejsi multicolor bo U1 verjetno boljsa izbira, X2D je primernejsi za tehnicne filamente. Med P2S in X2D pa takoj dam se 200€ zraven za X2D
Btw, ce kdo rabi dam stran dva P1S. Eden je stock, drugi pa ima upgradean ekstrudor in Panda status, poleg pridejo se Panda Touch, dodatne sobe, rezervni grelci za sobe, en AMS, Creality camber heater, ki sem ga mislu montirat v en printer pa se nisem najdu casa, in rezervni X-axis assembly z jermeni od P2S (enak kot od p1s a ima jeklene rodse namesto carbonskih), ene 4 podloge in vse ostalo kar pride zraven printerjev.
Btw, ce kdo rabi dam stran dva P1S. Eden je stock, drugi pa ima upgradean ekstrudor in Panda status, poleg pridejo se Panda Touch, dodatne sobe, rezervni grelci za sobe, en AMS, Creality camber heater, ki sem ga mislu montirat v en printer pa se nisem najdu casa, in rezervni X-axis assembly z jermeni od P2S (enak kot od p1s a ima jeklene rodse namesto carbonskih), ene 4 podloge in vse ostalo kar pride zraven printerjev.
Legon ::
U1 nima tezav z multimaterial. Kar sem dosedaj testiral so bile kombinacje pla, tpu, petg, BVOH, PVA.
wajdouc ::
U1 ima bowden in ne direct drive?
https://rtv-ekspoze.org/
"Merjenje in sekiranje je najboljši način, da ti neka stvar škodi.
Celo zelo zanesljivo deluje ta sistem." feryz, 2025
"Merjenje in sekiranje je najboljši način, da ti neka stvar škodi.
Celo zelo zanesljivo deluje ta sistem." feryz, 2025
gregyk ::
Imam enega mislim da 85 trdote pa ga ne morem uporabit na U1 ga ne potegne v glavo. Premehko. Zato vprašam lastnike U1 kaj uporabljajo...
Legon ::
Kateri TPU za U1. 95?
Jaz sem do sedaj printal a95, nizje se nisem imel prilike testirat. Po specifikacijah bi moram a90 it brez problema, potem se pa zacne igrackanje.
U1 ima bowden in ne direct drive?
Bowdna prakticno vec ne bos nasel pri nobenem modernem okembe vrednem tiskalniku. Izjema so mogoce edino Delta printers, pri vsem ostalem je to slepo crevo razvoja.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
gregyk ::
Kateri TPU za U1. 95?
Jaz sem do sedaj printal a95, nizje se nisem imel prilike testirat. Po specifikacijah bi moram a90 it brez problema, potem se pa zacne igrackanje.
U1 ima bowden in ne direct drive?
Bowdna prakticno vec ne bos nasel pri nobenem modernem okembe vrednem tiskalniku. Izjema so mogoce edino Delta printers, pri vsem ostalem je to slepo crevo razvoja.
Ja sem gledal da se je treba igračkat z tension vijakom na extruderju za mehkejše. To se mi pa ne da. Bom nabavil 95 pa bo.
Legon ::
Moje izkusnje tudi za drugimi printerji so, da za 85a bo tezko dobit dobre rezuktate out of the box. Je le toliko specificen material.
Motion ::
kar je mehkejše od 95A zahteva mal igranja in preizkušanja. Jst 87A printam pri 265C da dobim dobre rezultate...
d4vid ::
Mam en 5 let star kolut od azura, 85A. Ravno čez noč printal en kos, je uspelo, ni pa seveda vizualno najlepši, bo uporaben, moram pa priznat da nitk ni niti približno toliko kot sem jih pričakoval. Random profil za 85A v prusaslicerju brez sprememb in stari ender 3 predelan na direct drive. Sprintal za šalo (seveda počasi).

iloveboobz ::
https://www.3djake.si/elegoo/centauri-c...
pozna kdo kaj te elegooje? Tole zgleda dost legit cena za featureset.
pozna kdo kaj te elegooje? Tole zgleda dost legit cena za featureset.
smoki
deepsick ::
Je ta strašno pristranski za bbl? Nedavno izkušeno - eno je opis na mw (brez variacij), drugo je potem neuporabnost nekaj-mm neujemanja, nič brez vnaprejšnjega merjenja :D
Primerjava med 3D tiskalnikoma Elegoo Centauri Carbon 2 in Bambu Lab P1S razkriva, da gre za strojno zelo podobni zaprti napravi z enakim volumnom tiskanja, hitrostjo do 500 mm/s in enako odlično kakovostjo tiska.
Čeprav je Elegoo s ceno 400 GBP ugodnejši, saj že vključuje sistem za večbarvno tiskanje ter odličen in odziven zaslon na dotik, ga pestijo precejšnje ergonomske in logistične pomanjkljivosti; med njimi so nepraktičen zaščitni "klobuk", ki skoraj podvoji višino naprave, omejitev na zgolj štiri barve, izjemno slaba dostopnost rezervnih delov v njihovi trgovini in hitro zastarevanje opreme zaradi prepogostega izdajanja novih modelov vsakih 6 do 12 mesecev.
Po drugi strani Bambu Lab P1S, kljub nekoliko višji ceni (479 GBP za večbarvni komplet z AMS) in zelo nepraktičnemu majhnemu zaslonu, močno prednjači zaradi brezhibnega ekosistema z aplikacijo Bambu Handy in vgrajeno bazo modelov Maker World, ki povprečnim potrošnikom omogočata izjemno preprosto tiskanje dobesedno brez predhodnega učenja. Prav tako Bambu Lab ponuja veliko prilagodljivejši sistem menjave barv, ki ga lahko postavimo kamorkoli in po želji razširimo za uporabo več kot štirih barv, podjetje pa izstopa predvsem z zanesljivo dolgoletno podporo, jasnimi navodili za popravila in odlično dostopnostjo rezervnih delov.
Zaradi vsega naštetega ocenjevalec priporoča Bambu Lab P1S kot zmagovalno in veliko boljšo izbiro za povprečnega uporabnika, medtem ko je Elegoo primernejši zgolj za tehnične zanesenjake, ki si želijo sposobne naprave in izrecno zavračajo vsiljeno povezljivost z oblakom.
Primerjava med 3D tiskalnikoma Elegoo Centauri Carbon 2 in Bambu Lab P1S razkriva, da gre za strojno zelo podobni zaprti napravi z enakim volumnom tiskanja, hitrostjo do 500 mm/s in enako odlično kakovostjo tiska.
Čeprav je Elegoo s ceno 400 GBP ugodnejši, saj že vključuje sistem za večbarvno tiskanje ter odličen in odziven zaslon na dotik, ga pestijo precejšnje ergonomske in logistične pomanjkljivosti; med njimi so nepraktičen zaščitni "klobuk", ki skoraj podvoji višino naprave, omejitev na zgolj štiri barve, izjemno slaba dostopnost rezervnih delov v njihovi trgovini in hitro zastarevanje opreme zaradi prepogostega izdajanja novih modelov vsakih 6 do 12 mesecev.
Po drugi strani Bambu Lab P1S, kljub nekoliko višji ceni (479 GBP za večbarvni komplet z AMS) in zelo nepraktičnemu majhnemu zaslonu, močno prednjači zaradi brezhibnega ekosistema z aplikacijo Bambu Handy in vgrajeno bazo modelov Maker World, ki povprečnim potrošnikom omogočata izjemno preprosto tiskanje dobesedno brez predhodnega učenja. Prav tako Bambu Lab ponuja veliko prilagodljivejši sistem menjave barv, ki ga lahko postavimo kamorkoli in po želji razširimo za uporabo več kot štirih barv, podjetje pa izstopa predvsem z zanesljivo dolgoletno podporo, jasnimi navodili za popravila in odlično dostopnostjo rezervnih delov.
Zaradi vsega naštetega ocenjevalec priporoča Bambu Lab P1S kot zmagovalno in veliko boljšo izbiro za povprečnega uporabnika, medtem ko je Elegoo primernejši zgolj za tehnične zanesenjake, ki si želijo sposobne naprave in izrecno zavračajo vsiljeno povezljivost z oblakom.
d4vid ::
Itak so youtuberji sponzorirani od bambuja.
Kaj je fora tega "klobuka"?
Kar zanimiv stroj, dobra cena za combo. Mogoče ga kupim.
Kaj je fora tega "klobuka"?
Kar zanimiv stroj, dobra cena za combo. Mogoče ga kupim.
Motion ::
pač poceni način kako obdržiš "zaprt printer" da zadržiš neki toplote noter. Sam ne pričakuj da boš komoro segrel na 60C + kar je priporočljivo za ABS če ga tiskaš...
d4vid ::
Zakaj ne bi mogu segret? Ender mi segreje diy komoro na 60 stopinj brez nekih težav, kadar tiskam ASA, kar je sicer redko, ampak se da. Pač pol ure pred tiskom daš mizo na 100 stopinj.
Tiskam bolj PETG, mi je daleč najboljši filament. Žilav, trpežen, hkrati pa zelo enostaven za tisk. Še s PLA imam ponavadi več težav.
Tiskam bolj PETG, mi je daleč najboljši filament. Žilav, trpežen, hkrati pa zelo enostaven za tisk. Še s PLA imam ponavadi več težav.
damirj79 ::
Zaradi klobuka gre večina toplote pač gor v klobuk, dol pri plošči pa ostane kolikor ostane... Namesto klobuka bi morala biti samo plošča in ena druga rešitev za ptfe cevke. Sem gledal tudi jaz tega CC2 in če v resnici ne potrebuješ ASA, ABS ipd, potem je dobra izbira. Škoda ker obstaja samo v dimenziji 256mm x 256mm...
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| ⊘ | Kateri 3D tiskalnik (strani: 1 2 )Oddelek: Kaj kupiti | 7369 (888) | Motion |
| » | poceni 3D print škatliceOddelek: Pomoč in nasveti | 2990 (1825) | dvihtelic |
| » | 3d tiskalnik za zacetnikaOddelek: Pomoč in nasveti | 3640 (2995) | sslavc |
| » | 3D tiskaliki za domaco uporaboOddelek: Strojna oprema | 4510 (4133) | mihec87 |
| » | 3d printerOddelek: Kaj kupiti | 12068 (10337) | stalker |