» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
38 / 46
»»

111111111111 ::

Zobnik, ki rine filament v printer.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pri varovanju proti odvijanju s sekundnim lepilom z odvijanjem ne bi smel imeti težav, če le nimaš poškodovanega sedeža za ključ na vijaku in/ali poškodovanega ključa. Pri teh drobnih vijakih pazi, da res daš drobni kapljico, da se razleze kakšna dva navoja daleč...

Lp

Jože

gregyk ::

Če je kdo za deljenje računa/stroška za aplikacijo:

https://www.bigbrain3d.com/product/simp...

Naj mi javi na ZS.

Shkorc ::

Kakšne izkušnje ali mnenje o Sovol SV01?

Seba982 ::

gregyk je izjavil:

Seba982 je izjavil:

Zanima me kje kupujete filamente. Trčka sem gledal in ima samo kolute po 1kg. Kupujete kje manjše količine?

Trčku sem že pisal, če je kak opcija da kupim 1-2m vsake plastike, da vidim barve in strukturo.

Ima kdo drug kakšno boljšo idejo?

https://www.azurefilm.si/vzorcni-filame...

Hvala, za info. To je to. Drugače, sem pa tudi od trčka dobil ponudbo in so cenejši za 1/6, ampak se je treba vse po mailu dogovarjat nimajo v spletni trgovini.

111111111111 je izjavil:


Na sem že napolnil košarico za 100€. :(

Tudi jaz... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba982 ()

destroyer2k ::

Kje pa kaj kopujete filament?

driver_x ::

Meni PETG najbolje deluje od Trčka, pri PLA pa ne opazim razlike med Trčkom in Azurefilmom. Ostalih pa še nisem preizkusil.

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me če je kdo že uproabljal Sunlu filament in kako se kja obenese se sem pa želel izdelek naročiti preko Aliexpress https://www.aliexpress.com/item/3295699... Če bi mi mogoče kdo lahko podal kakšne informaciej preden se odločim glede nakupa

driver_x ::

Jaz sem tiskal samo s TPU-jem od Trčka (na kg imaš isto ceno, kakor iz tvojega linka iz Nemčije). Za tista tesnila, ki sem jih potreboval (zelo enostavni modeli), se je tiskal OK.

Shkorc ::

Kako Anycubic i3 Mega S printa TPU? Kakšne izkušnje? Informacije po netu so mešane.

Iščem ugoden printer, ki bo delal TPU, zato sem spraševal o Sovol SV01, ker je direct drive.

Hvala za odgovore :)

MH0 ::

Genius printa TPU brez težav.

   -S\/\/-   ::

Ali se kdo izmed vas s 3D tiskom ukvarja profesionalno? Pod katero dejavnost spada 3D tisk?

gregyk ::

Če se komu ljubi ukvarjati s tem, prodam 3dchameleon komplet za tisk 4-ih barv na kateremkoli tiskalniku. Jaz sem probaval na prusi mk3, pa bi moral menjat po navodilih prodajalca še ptfe v extruderju - ne bom razstavljal, ker mi printer dobro dela. Prodam za pol cene (100€).

Seba982 ::

Mene zanima. Se slišiva preje ZS?

gregyk ::

Ima kdo za prodat mogoče heat block z grelcem in termistorjem za mk3 pruso? Sem se lotil menjave ptfe pa pri tem utrgal žico grelca :) ali pa kako idejo kako dobiti ven iz bloka zapecen grelec in termistor?

darkolord ::

Vijak si odšraufal? :)

Sicer pa segreješ blok (spajkalnik, hot air gun, gorilnik ...) in bo šlo ven ...

gregyk ::

darkolord je izjavil:

Vijak si odšraufal? :)

Sicer pa segreješ blok (spajkalnik, hot air gun, gorilnik ...) in bo šlo ven ...


Ne morem odsraufat ker sta vijaka cisto zapecena. Poizkusim se segret s pistolo na vroci zrak.

Tribal ::

dasfilament... pride po pošti prej kot iz slo trgovin. Kvaliteta pa čisto nekaj drugega v primerjavi s trčkom. Cenovno pa tam tam. Sam kupujem Mat črn in bel pla. Kvaliteta je top. Print pa močan in lep.

Seba982 ::

Bi bil kdo pripravljen šenkati/prodati stare kolute od plastike? Dobil sem sample filamente in ugotavljam, da je najbolje da ga razpeljem navijem na kolut in tiskam. In ker sem še začetnik nimam dovolj praznih kolutov. :D

mzakelj ::

Tribal je izjavil:

dasfilament... pride po pošti prej kot iz slo trgovin. Kvaliteta pa čisto nekaj drugega v primerjavi s trčkom. Cenovno pa tam tam. Sam kupujem Mat črn in bel pla. Kvaliteta je top. Print pa močan in lep.


Slabše ali boljše. Ker kar sem jaz v zadnjih 4 letih printal se je trček še najboljše obnesel.

111111111111 ::

Dimafix uporablja kdo?

Kje ga bi dobil čim ceneje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tribal ::

Trček je meni vedno pacal. Probaj dasfilament, jaz vem da ne kupim več trčka. Fantastičen je, brez nitkanja, lepi printi...

e-marko ::

PLA pa že skoraj ne sme nitkat... PETG že mogoče. Pa še tam s pravimi nastavitvami minimum.
Imam Trček, Azure, 3DJake in pri PETG sem še najbolj zadovoljen s Trčkom. Tudi ostala dva bistveno ne odstopata.
Bom pa ob priliki naročil še ta dasfilament in poskusim. Pa ne PLA, ki pri meni ne pride v poštev.

Lp
...somebody, somewhere...

Tribal ::

Meni se je ravno PLA od trčka nitkal, tudi sam sem bil zelo presenečen. Zato ga nisem več poskusil. Sta bila 2 koluta ne samo en slučajno.

darksamurai ::

Tribal je izjavil:

Meni se je ravno PLA od trčka nitkal, tudi sam sem bil zelo presenečen. Zato ga nisem več poskusil. Sta bila 2 koluta ne samo en slučajno.

Ali imaš ene generalne nastavitve za vse PLA filamente ali pa za vsak tip filamenta svoje?

Jaz čisto za vsak novi filament (drugi proizvajalec ali specialna barva) v slicerju naredim svoje nastavitve:
1. Naredim nekaj meritev premera žice
2. Sprintam temperature tower
3. Retraction test print

Printam pa z azure, trček in 3DJake. Opazil sem razlike tudi pri PLAju, ampak s pravilnimi nastavitvami sem z vsemi tremi lahko printal.

wajdouc ::

Jaz sem na moji Prusi printal PLA od Trčka, Azure in 3DJake z general settingsi za PLA. Pri nobenem nisem opazil nitkanja.

rezator ::

Imam cr 10. In zdaj mi je že dotrajal. Marsikaj se je pokvarilo, ampak sem vseeno dobival lepe printe. Ogledujem si enderja 3. Res da je manjša plošča in posledično manjši printi, ampak nikoli nisem izrabil celotnega prostora. Se splača V2 kupit za 80 e več? Saj 3 navadno, se da dobiti za 144e. Je imel kdo možnost preizkusiti oba?

Uporaba izključno hobi varijanta.
Some people feel the rain. Others just get wet.

d4vid ::

Če kdo išče, prodam po delih tiskalnik Anet A8, nadgrajen na skr pro in okvir iz ektrudiranih profilov.

hojnikb ::

malo se igram z petg na ender3 pa mam kot vecina tezave z stringanjem.. Ma kdo kaksne optimum nastavitve z cimmanj tega? Sem se ze mal poigraval z retraction nastavitvami, sam nekih proper rezultatov ni.
#brezpodpisa

111111111111 ::

Olivno olje? Žal sem gledal samo youtube video, nisem do PETG prišel v praksi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

I__I ::

Jaz olja na bi uporabljal, se mi zdi da ga nekateri uporabljajo da bolj teče.
Opcije: Večji retraction, nižja temperatura, hitrejši pomiki (travel speed), sušenje filamenta, drug proizvajalec filamenta, manjša šoba (če imaš slučajno kakšno večjo namontirano gor). Potem so pa še slicer nastavitve; retraction speed in wipe,...
Jaz PETG sušim v sušilcu za sadje, ker se mi zdi da je kvaliteta boljša.
Ampak tudi prej nisem imel nobenih težav z nitkami .

hojnikb ::

sem šel dol do 225C, kjer je stringanje manj očitno. Z retraction speedi in dimezijami sn šel tut do maks (~10mm in 50mm/s) pa ni blo nekega haska. Najbolj pomaga nizanje temparature, ampak kaj to naredi z trdnostjo izdelka, pa nwm.
#brezpodpisa

driver_x ::

Meni se PETG še posebej stringa, če je filament vlažen. Sicer pa je potrebno najti pravo kombinacijo temperature, hitrosti retractiona, dolžine retractiona in travel speeda. Pri meni je bilo precej odvisno tudi od proizvajalca filamenta. Pri PETG je potem še to, da če ga boš tiskal pri prenizki temperaturi, se bodo plasti med seboj slabo sprijele. Drugače pa stringinga pri PETG nikoli nisem popolnoma odpravil, ga imam le manj ali več, odvisno kaj mi je pri modelu pomembno: mehanske lastnosti ali estetika.

hojnikb ::

driver_x je izjavil:

Meni se PETG še posebej stringa, če je filament vlažen. Sicer pa je potrebno najti pravo kombinacijo temperature, hitrosti retractiona, dolžine retractiona in travel speeda. Pri meni je bilo precej odvisno tudi od proizvajalca filamenta. Pri PETG je potem še to, da če ga boš tiskal pri prenizki temperaturi, se bodo plasti med seboj slabo sprijele. Drugače pa stringinga pri PETG nikoli nisem popolnoma odpravil, ga imam le manj ali več, odvisno kaj mi je pri modelu pomembno: mehanske lastnosti ali estetika.

Makes sense. Če maš enderja3 slučajno, si ze poskušal z Luke's hotend fixom pa drugo ptfe cevjo, če ma kakšen hasek?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

sem šel dol do 225C, kjer je stringanje manj očitno. Z retraction speedi in dimezijami sn šel tut do maks (~10mm in 50mm/s) pa ni blo nekega haska. Najbolj pomaga nizanje temparature, ampak kaj to naredi z trdnostjo izdelka, pa nwm.


10mm je tudi za bovden precej preveč. Ne spomnim se, kakšne nastavitve sem uporabljal na Enderju, lahko da jih imam še kje shranjene. Kaj za en filament pa imaš? Ga imaš možnost posušiti?

hojnikb ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sem šel dol do 225C, kjer je stringanje manj očitno. Z retraction speedi in dimezijami sn šel tut do maks (~10mm in 50mm/s) pa ni blo nekega haska. Najbolj pomaga nizanje temparature, ampak kaj to naredi z trdnostjo izdelka, pa nwm.


10mm je tudi za bovden precej preveč. Ne spomnim se, kakšne nastavitve sem uporabljal na Enderju, lahko da jih imam še kje shranjene. Kaj za en filament pa imaš? Ga imaš možnost posušiti?

črn azurefilm. Ja, lahk ga tut posušim.

Bo treba sprintat kakšen temp pa retraction tower za optimume očitno.
#brezpodpisa

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

Makes sense. Če maš enderja3 slučajno, si ze poskušal z Luke's hotend fixom pa drugo ptfe cevjo, če ma kakšen hasek?


Imam sicer Enderja 3, od katerega je ostala le konstrukcija, saj sem menjal elektroniko in cel ekstruzijski del (direct extruder, Triangelabov klon V6 glave). Kakor se spomnim, na originalnem Enderju nisem imel kakšnih posebnih problemov, saj sem z njim natisnil vse plastične dele za večji DIY printer, res pa je, da je bila trdnost na meji in sem moral nekatere dele natisniti ponovno na višji temperaturi.Zadev, ki jih navajaš, nisem poizkušal, jih niti ne poznam.

hojnikb je izjavil:

črn azurefilm. Ja, lahk ga tut posušim.

Bo treba sprintat kakšen temp pa retraction tower za optimume očitno.


Jaz sem imel nekaj časa printer zaradi remonta v delavnici (garaži), kamor se je v deževnem obdobju vsakodnevno parkiralo moker avto. Takrat se mi je tudi PLA stringal, da modeli skoraj niso bili uporabni. Sicer ti pa priporočam, da kupiš še en kolut črnega PETG pri Trčku in poizkusiš z istimi nastavitvami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

hojnikb ::

Jaz sem imel nekaj časa printer zaradi remonta v delavnici (garaži), kamor se je v deževnem obdobju vsakodnevno parkiralo moker avto. Takrat se mi je tudi PLA stringal, da modeli skoraj niso bili uporabni. Sicer ti pa priporočam, da kupiš še en kolut črnega PETG pri Trčku in poizkusiš z istimi nastavitvami.


Will do, če sušenje nebo kej dost pomagal. Azure mi je bil enostavno pr rok, ker majo poslovalnco v blizin :))
#brezpodpisa

cegu ::

Za svoje motorno kolo bi si rad natisnil en vijak, da bi si gor montiral nosilec za telefon (GPS).

Nimam še tiskalnika, ampak sem razmišljal o nakupu enega že leta, trenutno si ga lahko tudi privoščim. Edino izkušnjo s 3D modeliranjem pa imam s programom [Google] Sketchup.

Mogoče lahko kdo svetuje kaj kupiti, da si lahko natisnem nekaj do 15cm širine z materjalom, ki je dovolj močan da se ga lahko s kleščami malce zategne? Budget.. kaj pa vem kakšne so cene... 1000EUR? 1500EUR? Znal bi ga sestabiti sam, tudi spajkati znam elektroniko, ampak se ne bi s tem ukvarjal več kot 1 dan da ga usposobim.

Je treba programsko opremo kupiti posebej?

gansta ::

Prusa mk3s KIT.
SW je free (PrusaSlicer) in je eden boljsih na trzišču

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

cegu ::

gansta je izjavil:

Prusa mk3s KIT.
SW je free (PrusaSlicer) in je eden boljsih na trzišču



Hvala lepa.

cegu ::

gansta je izjavil:

Prusa mk3s KIT.
SW je free (PrusaSlicer) in je eden boljsih na trzišču


Evo, pa še vidim da dobim Fusion 360 za 35EUR na leto če ga kupim na gasilce.. super.

111111111111 ::

cegu je izjavil:


Evo, pa še vidim da dobim Fusion 360 za 35EUR na leto če ga kupim na gasilce.. super.

Kje?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gansta ::

če daš student mislim da je še vedno "free"?

d4vid ::

Afaik je tudi za hobi brezplacen? Sice jaz raje uporabljam Ds mechanic, lusten enostaven program pa marsikaj se da naredit. Free.

111111111111 ::

Jaz uporabljam free verzijo Fusion 360. Drugače pa je zadeva kar dobra in pregledna. Samo free verzija ima omejitve pri shranjevanju, pa vsi projetki so javni.

Moti me predvsem to, da moraš biti nujno prijavljen v njihov oblak. Tako da bom slej ko prej šaltal na kakšen drugi CAD program.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mzakelj ::

111111111111 je izjavil:

Jaz uporabljam free verzijo Fusion 360. Drugače pa je zadeva kar dobra in pregledna. Samo free verzija ima omejitve pri shranjevanju, pa vsi projetki so javni.

Moti me predvsem to, da moraš biti nujno prijavljen v njihov oblak. Tako da bom slej ko prej šaltal na kakšen drugi CAD program.


Če rišeš zase in za doma se nimaš kaj bati oblaka.

111111111111 ::

mzakelj je izjavil:


Če rišeš zase in za doma se nimaš kaj bati oblaka.

Ne bojim se oblaka, bolj me iritira, ko moram na vikendu hodit cca. 200m da pridem do signala in se lahko prijavim. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

I__I ::

111111111111 je izjavil:

Jaz uporabljam free verzijo Fusion 360. Drugače pa je zadeva kar dobra in pregledna. Samo free verzija ima omejitve pri shranjevanju, pa vsi projetki so javni.

Moti me predvsem to, da moraš biti nujno prijavljen v njihov oblak. Tako da bom slej ko prej šaltal na kakšen drugi CAD program.

Projekti niso javni, razen če so kaj spet spreminjali pravila v zadnjem času.
(Projekti so javni recimo pri Onshape free verziji).
In tudi lahko delaš offline, samo enkrat na dva tedna se moraš povezati na oblak: https://knowledge.autodesk.com/support/...

dvihtelic ::

Pozdravljeni. Ker sem nov, se opravičujem ker se še učim. Rad bi si stiskal rimskega vojaka, vendar nastane problem ko hoče stiskat roke in jih ne more ker ni podlage, če me razumete. Mi lahko kdo pomaga ? Pa s katerim programom največ narišete projekt?
««
38 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121082 (864) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162035 (1390) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183203 (2826) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307287 (6537) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810137 (8406) stalker

Več podobnih tem