» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
34 / 46
»»

Unava1lable ::

dottor je izjavil:

Imam Anycubic Photon (ta nov z elektroniko iz S-a) ter Wash & Cure station. Uporabljam za figurce in je razlika proti FDM kot dan in noč. Zadeva ima nekaj plusov in minusov:
+precej bolj detajlne figure
+precej lažje odstranjevanje podpor
+čas tiskanja je krajši pri večjem št. figurc
-smola ni ravno poceni
-ko faila imaš en kup čiščenja in tudi menjave filma
-neprijeten dražeč vonj
-obvezna uporaba zaščitne opreme
-karkoli tikaš pušča sledi

Je pa Wash & Cure skoraj da must have.


Najlepša hvala za info. Ravno za Anycubic se zanimam in ravno zaradi tiskanja manjhnih kosov. Zanima me še kako je z glasnostjo tisklanika, ker sem prebral, da je tiskalnik na smolo Longer (verjetno tudi kitajska znamka) zelo glasen v primerjavi s FDM. Prav tako me zanima kako močan je vonj ob tiskanju s tem tiskalnikom, je na stopnji FDM tisklanika le bolj dražeč, ali tudi smrdi bolj.

Najlepša hvala za odgovore.

darkolord ::

Samo tiskanje je skoraj neslišno, ima pa dva ventilatorja, ki nista med tišjimi; enega za hlajenje lučke, drugega za zrak iz komore. Lahko jih zamenjaš s tišjimi (npr. Noctua), potem je zadeva skoraj neslišna.

Vonj je odvisen od smole, ki jo uporabljaš. Smola ni toliko hlapljiva, tako da ni tako zelo močan vonj, je pa bolj sladkast-kemičen kot pri FDM.

Če ti gre npr. na prste, si lahko roke 10x umiješ, pa boš še vedno tu in tam zavohal.

Zgodovina sprememb…

Unava1lable ::

darkolord je izjavil:

Samo tiskanje je skoraj neslišno, ima pa dva ventilatorja, ki nista med tišjimi; enega za hlajenje lučke, drugega za zrak iz komore. Lahko jih zamenjaš s tišjimi (npr. Noctua), potem je zadeva skoraj neslišna.

Vonj je odvisen od smole, ki jo uporabljaš. Smola ni toliko hlapljiva, tako da ni tako zelo močan vonj, je pa bolj sladkast-kemičen kot pri FDM.

Če ti gre npr. na prste, si lahko roke 10x umiješ, pa boš še vedno tu in tam zavohal.


No saj to me je zanimalo, če je težava le v hladilnih ventilatorjih, to bi že zamenjal. Torej ravno v bivalni prostor ni za postaviti, ni pa vonj tak problem da bi potreboval skoraj namensko prezračevanje, kot sem nekje prebral.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Dejansko se na dolgih tiskih zadevo hudo hitro zavoha, čeprav sam uporabljam Prima Value smolo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Motion ::

Pozdravljeni.
Potreboval bi PETG material ki nima zelo visoke temperature tiskanja in ima čim boljše mehanske lastnosti.
Kaj uporabljaste, kaj priporočate?

dottor ::

To ne obstaja :)) Če nisi sposoben PETGja tiskat prodaj printer.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

PETG od azurefilm se z nizko hitrostjo lahko lepo printa pri 210°C.

Motion ::

dottor je izjavil:

To ne obstaja :)) Če nisi sposoben PETGja tiskat prodaj printer.


Zakaj bi ga printal pri 260*C če obstaja tudi tak ki se printa pri 230*C?

MacGyver141 ::

Azurefilm kamot printaš med 220-230°C. Kakšen pet-g pa imaš, da rabi 260°C?

Motion ::

Nobenga nimam, sam nebi rat kupu neki kar nevem če bom upal printat.

          ::

Pri PETG je običajno tako, da nižja temperatura pomeni lepši print, višja pa boljšo trdnost.

dottor ::

Vsakega lahko tiskaš pri 220-230°C. 260°C tiskam jaz PETF CF z Inox šobo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rickblaine ::

A kdo ve kje se v postkoronskem svetu dobijo nitril rokavice? Nobena slovenska štacuna na netu nima zaloge.

Hikari ::

mavrica

dottor ::

Trgovina z avtodeli?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MH0 ::

Anycubic Mega S vs. Artillery Genius
vs.
Anycubic Mega X vs. Artillery Sidewinder X1 V4
?

MH0 ::

Če gre verjeti YT mojstrovalcem, Anycubic odpade zaradi ropota.
Potem je najbrž novo vprašanje: Artillery Genius vs. Artillery Sidewinder X1 V4?

showsover ::

Hmm, res, se spomnim, nekaj let nazaj je bil to skoraj neka revolucija, zdaj pa se je malo umirilo, verjetno počasnost naredi svoje. Meni je bilo impresivno tisto, ko so neke hiše printali z kepicami iz neke malte (menda brez armature), je kaj na tem ali ostaja zaenkrat bolj eksperimentalno?

darkolord ::

Večina tistega je bila "za show" - efekt so odlično dosegli, ker mi je 90% ljudi, ki so se z mano pogovarjali o 3D tiskalnikih, omenilo, da "ampak Kitajci pa hiše printajo!!".

Poleg armature je problem še konsistenca betona, ki je drugačna in ni zadeva niti približno tako kompaktna. Potem je pa problem še z instalacijami (štemanje ...), površina (pri ulitem betonu je lepa gladka), ...

MH0 ::

Kateri materiali so primerni za natisniti to nogico za stol, ki gre na 15mm cev?

darkolord ::

Katerikoli - ABS, PLA, PETG, HIPS ...

MH0 ::

darkolord je izjavil:

Katerikoli - ABS, PLA, PETG, HIPS ...

OK, nisem v redu vprašal. Kateri material je treba uporabiti, da se zadeva ne bo zlomila, ko se jo natakne čez cev in da ne bo pri uporabi praskalo parketa?

darkolord ::

Najboljši je PTFE (teflon).

Če je OK sprintano, se ne bo zlomil noben. Od klasičnih imata PLA in PETG nižji koeficient trenja. PLA je trši, PETG pa bolj fleksibilen.

          ::

Jaz bi predlagal PETG. PLA se mi zdi malo pretrd, glede na to, da se bo model upognil pri namestitvi. Tiskal bi ga pa v pokončni legi. Tako obrnjen PETG bi znal počiti, če bi bil natisnjen pri prenizki temperaturi.

MH0 ::

Banggood ali kak drug vir za Artillery Genius?

gansta ::

Ima kdo SLA printer? Kje kopujete izopraponol za čiščenje printov, gledam npr v nemčiji kako je dobra cena pri nas pa vse držažje ??

https://hoefer-shop.de/technische-chemi...

darkolord ::

OBI

gansta ::

Ali morda veš okvirno ceno, je podobno zgornjega ranga ?

darkolord ::

1l je okrog 5 eur

MH0 ::

PLA odpad gre v črni keson?

jest10 ::

Med plastiko

tntn3000 ::

Ve kdo, kje se da v SLO kupiti Sidewinder X1 v4 na podjetje? Najdem ga le pri 3djake in Banggood, ne vem pa, kako je v tem primeru z računom/ddvjem in dostavo (rabili bi čim prej)

seminal ::

Kaj je tako dobrega o njem oz. v čem se razlikuje od naprimer anycubic mega s?

darkolord ::

tntn3000 je izjavil:

Ve kdo, kje se da v SLO kupiti Sidewinder X1 v4 na podjetje? Najdem ga le pri 3djake in Banggood, ne vem pa, kako je v tem primeru z računom/ddvjem in dostavo (rabili bi čim prej)
Pri banggood daš podatke od firme v naslov in je to to. Račun si snameš iz profila med naročili.

MH0 ::

Kak predlog kam naj pogledam za volcano šobe?

DOOM_er ::

triangle labs na aliexpresu, po mojih izkušnjah kvalitetne, so pa precej drage.
Robots will steal your job. But that's OK

tntn3000 ::

seminal je izjavil:

Kaj je tako dobrega o njem oz. v čem se razlikuje od naprimer anycubic mega s?


Iščemo tiskalnik s čim večjo delovno površino, v ožjem izboru je bil tudi anycubic mega x, a je bil po review-ih sidewinder nekoliko boljša izbira (glasnost, slicer,..., če se prav spomnim). Smo pa bolj ali manj začetniki na tem področju in bi radi čim enostavnejšo napravo, tako pri sestavljanju kot uporabi. Se motim, je kak boljši predlog?

darkolord je izjavil:

tntn3000 je izjavil:

Ve kdo, kje se da v SLO kupiti Sidewinder X1 v4 na podjetje? Najdem ga le pri 3djake in Banggood, ne vem pa, kako je v tem primeru z računom/ddvjem in dostavo (rabili bi čim prej)
Pri banggood daš podatke od firme v naslov in je to to. Račun si snameš iz profila med naročili.


Ok, hvala. Od kod pa je najbolje naročiti glede na čas dostave - CZ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tntn3000 ()

DOOM_er ::

Artillery je fajn, sam je death hazard. Problem ima s tem da ni pravilno ozemljen in se zna narediti da ima kakšne čudne potenciale na ohišju, AC kabl za ogrevano mizo je v nekem tršem ovoju ki se pregiba na ene dveh koncih in bo slej ko prej kabel storil konec, potem na kolegovmu X1 je bilo še da so bili kabli na matični prilepljeni z vročim lepilom. Drugače pa dobr printr, kolega je zadovoljen z njim, samo par takih smrtno nevarnih scen pa šlamparij pri izdelavi je potrebno popravit.
Robots will steal your job. But that's OK

tntn3000 ::

DOOM_er je izjavil:

Artillery je fajn, sam je death hazard. Problem ima s tem da ni pravilno ozemljen in se zna narediti da ima kakšne čudne potenciale na ohišju, AC kabl za ogrevano mizo je v nekem tršem ovoju ki se pregiba na ene dveh koncih in bo slej ko prej kabel storil konec, potem na kolegovmu X1 je bilo še da so bili kabli na matični prilepljeni z vročim lepilom. Drugače pa dobr printr, kolega je zadovoljen z njim, samo par takih smrtno nevarnih scen pa šlamparij pri izdelavi je potrebno popravit.


Nisem vedel za to, se mi pa zdi čudno, da bi v EU lahko prodajali izdelke s tako kritično napako... pa tudi, da proizvajalec tega v v4 še ni odpravil
Zdaj pa več ne vem a nabavimo tole ali ne oz. kaj je alternativa?

Matevz96 ::

Če je problem da je lahko ohišje pod napetostjo, dodaj še eno ozemljitev nanj in bo v kritičnem primeru FID izklopil
#hooldthedoor

MH0 ::

DOOM_er je izjavil:

Artillery je fajn, sam je death hazard. Problem ima s tem da ni pravilno ozemljen in se zna narediti da ima kakšne čudne potenciale na ohišju, AC kabl za ogrevano mizo je v nekem tršem ovoju ki se pregiba na ene dveh koncih in bo slej ko prej kabel storil konec, potem na kolegovmu X1 je bilo še da so bili kabli na matični prilepljeni z vročim lepilom. Drugače pa dobr printr, kolega je zadovoljen z njim, samo par takih smrtno nevarnih scen pa šlamparij pri izdelavi je potrebno popravit.

Pri mojem geniusu je ohišje ozemljeno. Moraš pa se potruditi, da pri merjenju prideš skozi lak. Ne vem pa ali je pravilno ozemljeno.

DOOM_er ::

za genious nevem, ampak, ko ozemljuješ stvar imaš ali narebrane zajeralne podložke ki so stem namenom tam da na vseh površinah ko zategneš matico, se podložka zažre v podlago in naredi dober stik s kovino. Načeloma se ti dost na izi lak spraska in dobiš golo površino, tudi neki dobr dielektrih tist nanos ni. Tudi mene čudi kako lahko prodajajo te zadeve v sloveniji, možno pa je da modeli dejansko popravijo te napake, in printer prodajo naprej, ampak CE (dejanski CE in ne China Export) mora imeti kolk jst vem vsaka elektronska naprava ki se proda v EU.
Robots will steal your job. But that's OK

Matevz96 ::

DOOM_er je izjavil:

za genious nevem, ampak, ko ozemljuješ stvar imaš ali narebrane zajeralne podložke ki so stem namenom tam da na vseh površinah ko zategneš matico, se podložka zažre v podlago in naredi dober stik s kovino. Načeloma se ti dost na izi lak spraska in dobiš golo površino, tudi neki dobr dielektrih tist nanos ni. Tudi mene čudi kako lahko prodajajo te zadeve v sloveniji, možno pa je da modeli dejansko popravijo te napake, in printer prodajo naprej, ampak CE (dejanski CE in ne China Export) mora imeti kolk jst vem vsaka elektronska naprava ki se proda v EU.


CE pregled naredi proizvajalec sam, tako da...
#hooldthedoor

DOOM_er ::

sem bolj ciljal na te težave, za CE vem da mora proizvajalec sam delat. Sam na izdelkih iz kitajske je CE ponavadi pomeni China Export
Robots will steal your job. But that's OK

tntn3000 ::

Kaj bi potem bila alternativa za Artillery Sidewinder X1 - brez nevarnosti, da kdo ob uporabi umre?

BigWhale ::

Matevz96 je izjavil:

Če je problem da je lahko ohišje pod napetostjo, dodaj še eno ozemljitev nanj in bo v kritičnem primeru FID izklopil


Taksna resitev ni priporocljiva, to je crude patch, ki lahko nekoga ubije.

          ::

BigWhale je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Če je problem da je lahko ohišje pod napetostjo, dodaj še eno ozemljitev nanj in bo v kritičnem primeru FID izklopil


Taksna resitev ni priporocljiva, to je crude patch, ki lahko nekoga ubije.


Če je napajlnik narejen tako, da potrebuje priklop na fazo, nulo in ozemljitev, ga je potrebno tako tudi priključiti, sicer na ozemljitev (in posledično obišje) pride nekaj napetosti zaradi kondenzatorjev med fazo, nulo in ozemlitvijo.

BigWhale ::

To je jasno. Ampak problem je, ce imas napravo, ki ima narobe narejen napajalnik. Potrebno je popraviti napajalnik, ozemljevanje ohisja se sicer slisi smiselno ampak lahko hitro pride do kaksne napake in je stvar spet smrtno nevarna.

          ::

To vsekakor. Vzrok napetosti na ohišju pa je lahko tudi pravilno narejen napajalnik, ki ni pravilno zvezan (nima priključene ozemljitve).

M@73Y ::

Še eden, ki bi rad printal. Popolni začetnik, po mnenju iz foruma najbolj priporočate Anycubic i3 Mega S, ker ni potrebno dodatnih predelav za zadovoljiv rezultat. Kako pa vam kaj služi delovna površina 210x210? Je smiselno dati skoraj 2x več za Anycubic i3 Mega X - ki ima delovno površino 300x300? Prav tako, kakor pri 210x210, tudi pri 300x300 kmalu prideš do ideje, kaj pa če bi rad printal daljše, širše izdelke - kako to rešujete? Jaz si predstavljam, da bi naprintal v dveh delih in nato spojil z vijaki, zatiči...
Kaj pa nakup iz Banggood Češko skladišče ? Tu nebi smelo biti dodatnih stroškov - carina, ddv.

Popravil link, ker Tinyurl ne pošlje na izdelek. https://www.banggood.com/Anycubic-i3-Me...
..jump into psytrance tunnel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@73Y ()
««
34 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810085 (8354) stalker

Več podobnih tem