» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
33 / 46
»»

sloxl8 ::

Rad bi natisnil nekaj kosov iz ABS, velikosti 30 x 40 x 10 mm. Kdo to lahko naredi (poskusil sem 3dhubs,pa je minimalno naročilo 85€)? Ljubljana in okolica.

romex ::

mora biti nujno iz abs?

Matevz96 ::

Poskusi v tej skupini:

https://www.facebook.com/groups/sloveni...

Zagotovo se bo našlo par ponudnikov.
#hooldthedoor

sloxl8 ::

romex je izjavil:

mora biti nujno iz abs?

Ne vem, bral sem, da je ABS boljši od PLA. Cilj je, da bi bila ena od površin, ki je izbočena, čim bolj gladka in da material ni krhek.

BlaY0 ::

sloxl8 je izjavil:

romex je izjavil:

mora biti nujno iz abs?

Ne vem, bral sem, da je ABS boljši od PLA. Cilj je, da bi bila ena od površin, ki je izbočena, čim bolj gladka in da material ni krhek.

A bo zadeva na soncu? A bo izpostavljena strižnim obremenitvam? A bo izpostavljena višjim temperaturam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

sloxl8 ::

Bo na soncu (občasno, nameščena v potniški kabini avta).
Ne bo izpostavljena striznim obremenitvam.
Ne bo izpostavljena višjim temperaturam (no, nekje do 40stC).

romex ::

Jaz bi potem natisnil iz PETG.. čeprav bi to tudi PLA zdržal..

stalker ::

Jaz imam še kar precej ABS doma in z novim printerjem (MK3S), glede na prejšnjega, zelo lepo tiska ABS brez spreminjanja original nastavitev. Če še rabiš, mi piši.

jest10 ::

BlaY0 je izjavil:

jest10 je izjavil:

En generičen kitajček.
slikca za vzorec

Drugače sem zadovoljen. Samo čudno mi je, da sedaj pri 0,12 mm Z razmiku začne pacati print že pri 45° naklonu. Pred tem pa je bilo ok do 55°. Pri 0,2mm je vse ok do 65° tako kot prej.
Ne kapiram kako bi to lahko bilo povezano z extruderjem

Verjetno niti ni povezano z extruderjem. Zgleda, da se ti je še kak pogoj spremenil (filament je definitivno drug). A je hitrost tiskanja popolnoma enaka? A imaš part cooling duct z ene ali z večih strani?

Spregledal odgovor...
Filament na sliki je res drug, ma imam identično situacijo z istim filamentom. A ker je le ta prozoren(brezbarven) je muka za slikati.
Popolnoma vse nastavitve so enake, saj je isti print.

BlaY0 ::

Hja, vlažnost/temperatura v okolici je tudi drugačna verjetno, kot takrat ko si printal še s starim extruderjem? Kar mi pride na pamet... spusti temperaturo za 5 stopinj, če imaš hlajenje objekta samo z ene strani, poskusi obrnit benchyja v slicerju tako, da bo fan duct pihal v smeri od premca proti krmi. Če bo kaj bolje, potem je pač ves point v karakteristikah filamenta in njegovem hlajenju.

Nwanko ::

A je kdo z MB pa bi mi proti plačilu nekaj sprintal? Tole zadevo -> https://www.thingiverse.com/thing:30872...

zerdoner ::

Zdravo

Da si malo sposodim temo. Imam starejši printer in mi po nekaj min printanja napiše thermal runaway. Nekje sem prebral, da je termistor v okvari in sem ga zamenjal in isto napiše. Je pa zadeva dokaj neponovljiva in nima nekega vzorca.

Mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe.

IL_DIAVOLO ::

Iscem printer do 1k. Kaj naj gledam? Kateri brand, kakšne specifikacije?

wajdouc ::

Fajn bi bilo, če poveš, kaj bi z njim printal.

darkolord ::

zerdoner je izjavil:

Zdravo

Da si malo sposodim temo. Imam starejši printer in mi po nekaj min printanja napiše thermal runaway. Nekje sem prebral, da je termistor v okvari in sem ga zamenjal in isto napiše. Je pa zadeva dokaj neponovljiva in nima nekega vzorca.

Mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe.
Malo premalo podatkov za točno diagnostiko, ampak najpogosteje je:
- termistor v stiku
- žice od termistorja v stiku
- prekinjena (slab kontakt) ena izmed žic termistorja

Možno bi bilo še, da je MOSFET v stiku in grelec skozi deluje, ampak v tem primeru bi grel tudi takrat, ko ne printaš ...

          ::

Lahko tudi PID ni skalibriran in ko se med tiskanjem vključi hlajenje modela, temperatura grelnega bloka preveč pade.

seminal ::

A tole je vredi za 160€ na dom? Je uporabno ali je anycubic i3 mega s boljši? oz lažji za uporabo?
https://www.banggood.com/Creality-3D-En...

          ::

seminal je izjavil:

A tole je vredi za 160€ na dom? Je uporabno ali je anycubic i3 mega s boljši? oz lažji za uporabo?
https://www.banggood.com/Creality-3D-En...


Za začetnika je OK, tudi dokaj solidno printa. Če te pa zanima šravfanje in nadgrajevanje, pa je ta tiskalnik odličen, saj ga lahko predelaš do obisti ter ga z nekaterimi modifikacijami (MGN 12 vodila, V6 glava, ...) spraviš na precej visok nivo.

dottor ::

Vzami raje i3 Mega S. Je precej boljši, bolj stabilen, ima vodila namesto koleščk, ... Imam oba in je razlika precejšnja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

xtpwn ::

Sem začetnik in nameravam kupiti 3d printer.
Tisk naj bo kvaliteten, cena printerja naj nebi presegla 300€ za začetek.
Gledal sem da imajo na Banggood spletni strani bolj poceni kot v Sloveniji, me pa skrbi kako lahko recimo vrnem izdelek če bi slučajno bil uničen. Kako je tudi z uveljavljanjem garancije če kupiš preko Banggooda.

Ali pa priporočate nakup v Sloveniji.

Prosil bi za link-e do kakih dobrih printerjev in nasvetov.

Hvala

dottor ::

Anycubic i3 Mega
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Kolikokrat se vam zgodi, da takole poči teflonska cevka?




Tole mi je sedaj že 3tič v zadnjem letu. Razen pri čiščenju ni nikoli segreto preko 220 stopinj, capricorn pa naj bi zdržal kar nekaj več od tega.

dottor ::

Prvič vidim kej takega. Upam da nisi capricorna kupoval pri Azurcih ker tisto je neko kitajsko sranje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Ne, sem nabavil direkt v njihovi štacuni ene 2 leti nazaj.

dottor ::

Jaz redno kurim zadevo na 245-260°C pa enega problema do zdej.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

jest10 je izjavil:

Kolikokrat se vam zgodi, da takole poči teflonska cevka?




Tole mi je sedaj že 3tič v zadnjem letu. Razen pri čiščenju ni nikoli segreto preko 220 stopinj, capricorn pa naj bi zdržal kar nekaj več od tega.


Na Enderju 3 se mi to zgodi parkrat letno. Če tiskam PETG še prej kot pri PLA. Uporabljam pa cenene kitajske cevke.

mzakelj ::

xtpwn je izjavil:

Sem začetnik in nameravam kupiti 3d printer.
Tisk naj bo kvaliteten, cena printerja naj nebi presegla 300€ za začetek.
Gledal sem da imajo na Banggood spletni strani bolj poceni kot v Sloveniji, me pa skrbi kako lahko recimo vrnem izdelek če bi slučajno bil uničen. Kako je tudi z uveljavljanjem garancije če kupiš preko Banggooda.

Ali pa priporočate nakup v Sloveniji.

Prosil bi za link-e do kakih dobrih printerjev in nasvetov.

Hvala


https://www.aliexpress.com/item/4000731...

Sedaj imajo akcijo. Eden boljših za ta denar.

Za pomoč pa ti priporočam : https://www.facebook.com/groups/sloveni...

jest10 ::

Nima ogrevane mize. Takega printerja pa res ne moreš priporočati

xtpwn ::

https://www.3djake.si/3d-tiskalnik-anyc...

Kaj pa tale model?
Ma kake slabosti?

musli ::

Zivjo,

Kupujem svoj prvi 3d printer cena do 300eur. Po nekaj brskanja razmišljam o enem od teh dveh.
Biqu B1

Ender 3 v2

Zelim si nekaj čimbolj splošnega za različne filamente in igranje z njimi.

Je to dobra izbira ali proporočate kaj drugega?

dottor ::

Anycubic i3 Mega S ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

musli ::

Zakaj tega?

Dva, ki sem jih naštel sem na koncu izbral predvsem, ker sem dobil občutek da imajo največji community. Merlin fw, octoprint...

dottor ::

Okrogla vodila, ultrabase, trdnejša konstrukcija, v5 hotend,... Imam tako Ender 3 kot i3 Mega in ti iz prve roke povem da je razlika kot dan in noč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

Enderja boš stalno šravfal, da ti bo delal.

rickblaine ::

Mega-S je danes 190€ na Aliju, go go go

borisk ::

odvisno v katero smer te bo odneslo, za 260€ dobiš iz češke že anycubic Photon z wash and cure mašinco. Ki po kakovosti izdelkov odpihne vse FDM tiskanike, je pa omejen z osnovnimi materiali (in ceno le teh) in malenkost manjšo površino tiska, ampak vsaj v mojem primeru razen enega kosa bi vse spravil v photona. če bo šlo tako naprej bom kmalu zamenjal mojega ET4 za photona ali kaj podobnega.

https://www.aliexpress.com/item/4000734...

darkolord ::

Photon je super glede kvalitete tiska, ampak ne vem, če bi ga priporočal kot prvi tiskalnik.

Delovanje je precej bolj specifično, modeli na netu so vsi prilagojeni za FDM, materiali so precej dražji, lahko se dosti zajebavaš preden ti kaj uspe (nekateri ne dobijo iz njega niti enega samcatega uporabnega izdelka), je ogromna packarija ...

dottor ::

Imam Photona z Wash & Cure postajo in i3 Mega (navaden ne S), pa za prvi printer resin lih ni ker je ena packarija in še nevaren je. Tako da i3 Mega S je glede na ponujeno super, sploh proti jajcem od Enderja (ki ga imam tudi), kjer ga več šravfaš kot tiskaš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

borisk ::

nevaren v kakšnem smislu? drgač pa ja, ender in ostali koleščkarji so dokaj zanič, sam imam ET4 od aneta, ki je v mehanimi napol ender, ampak z nekaj izboljšavami in dokaj ugodno ceno ampak mi je žal da nisem vzel rajši i3 mega...

winterriver ::

musli je izjavil:

Zivjo,

Kupujem svoj prvi 3d printer cena do 300eur. Po nekaj brskanja razmišljam o enem od teh dveh.
Biqu B1

Ender 3 v2

Zelim si nekaj čimbolj splošnega za različne filamente in igranje z njimi.

Je to dobra izbira ali proporočate kaj drugega?


Dobis ga malo pod 400 dolarjev.
https://artillery3d.com/products/artill...

Bil je se cenejsi, samo izgleda, da je folk zacel kupovati, pa so dvignili ceno.
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Ja, pokupili zaloge.
https://www.aliexpress.com/item/3288755...
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

tale tvoj artilery ima nekaj stvari dobrih, nekaj pa je isti meh ko kitajc za 130€.
+ je direct drive
+ je cable management
+AC heated bed
+dual z špindl
+in - je velikost postelje, če si kaj printan veš da gre čas exponentno gor z velikostjo printa. na začetku ko se še loviš so dolgi printi problem..
- še vedno se fura na koleščkih
- na printerju ne pričakujem 8 bitne mks plošče za 15€ četudi ima silent driverje (ki jih 100% fura brez UART povezave se pravi ne izkorišča polovico funkcij.

winterriver ::

borisk je izjavil:

tale tvoj artilery ima nekaj stvari dobrih, nekaj pa je isti meh ko kitajc za 130EUR.
+ je direct drive
+ je cable management
+AC heated bed
+dual z špindl
+in - je velikost postelje, če si kaj printan veš da gre čas exponentno gor z velikostjo printa. na začetku ko se še loviš so dolgi printi problem..
- še vedno se fura na koleščkih
- na printerju ne pričakujem 8 bitne mks plošče za 15EUR četudi ima silent driverje (ki jih 100% fura brez UART povezave se pravi ne izkorišča polovico funkcij.


Za zaceti cez glavo dovolj, cez kaksno leto pa nabavis drugo plato. Da o ceni napram ostalim 30x30x40 niti ne govorim. Malo pogooglaj, s tem, da je zdaj zunaj v4 (tako da razni faili kot skrivljen bed niso vec problem).
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

borisk je izjavil:

nevaren v kakšnem smislu?

Pri rokovanju s smolo moreš pazit, so slike na netu kako je folk dobil mehurje ob stiku smole s kožo, prav tako treba pazit pri prelivanju da kej ne špricne po tebi, v oko, ... tako smola kot izopropanol v oko ni zabavno. Pol je tu še sam vonj smole, ki je odvisno od osebe kar moteč in draži.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bigsmally ::

winterriver je izjavil:


Bil je se cenejsi, samo izgleda, da je folk zacel kupovati, pa so dvignili ceno.
https://www.aliexpress.com/item/1005001...


Uf, Artillery je res šel gor :/

A je kaj podobnega v tem velikostnem razredu (min 300x300xXXX) do 300€?

jest10 ::

Za ta denar imaš bolj kot ne samo alfawise U20

Unava1lable ::

Že precej let se ukvarjam s FDM tiskom, sedaj pa sem se začel ogrevati za tiskalnik na smolo (predvsem zaradi poceni tiskalnikov). Zanimajo me vaše izkušnje, predvsem ali je natančnost manjših detajlov že pri poceni tiskalnikih boljša, kako enostaven je sam postopek in ali je res postopek tako "umazan" in nevaren ter smrdeč kot nekateri opozarjajo. Uporabljal bi ga predvsem za manjhne modele s tankimi stenami, kateri FDM tiskalnikom radi povzročajo težave.

dottor ::

Imam Anycubic Photon (ta nov z elektroniko iz S-a) ter Wash & Cure station. Uporabljam za figurce in je razlika proti FDM kot dan in noč. Zadeva ima nekaj plusov in minusov:
+precej bolj detajlne figure
+precej lažje odstranjevanje podpor
+čas tiskanja je krajši pri večjem št. figurc
-smola ni ravno poceni
-ko faila imaš en kup čiščenja in tudi menjave filma
-neprijeten dražeč vonj
-obvezna uporaba zaščitne opreme
-karkoli tikaš pušča sledi

Je pa Wash & Cure skoraj da mush have.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Kako je pa z vzdržljivostjo teh smol?
S katero plastiko pri FDM so primeljive?

dottor ::

To pa nisem proval, ker sem ga vzel za figurce (DnD ter boardgame-ing).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

darkolord ::

jest10 je izjavil:

Kako je pa z vzdržljivostjo teh smol?
S katero plastiko pri FDM so primeljive?
Imaš različne, ampak večinoma niso primerljive s plastikami za FDM. Večinoma so trše, ampak tudi bolj lomljive, kot npr. epoksi.
««
33 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810085 (8354) stalker

Več podobnih tem