» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
5 / 46
»»

black ice ::

Na kaj biti pozoren pri nakupu teh poceni tiskalnikov? Ali je to že v štartu sfaljena investicija?

dottor ::

Kar sem bral imajo tudi "večje" firme probleme, recimo ultimaker sem bral da je imel kar nekaj težav (oz. njegovi uporabniki). Pomoje tu tu tudi malo sreče kaj dobiš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

WarpedGone ::

Na kaj biti pozoren pri nakupu teh poceni tiskalnikov? Ali je to že v štartu sfaljena investicija?

Če je tvoj namen igračkanje in nabiranje praktičnih izkušenj potem to ne more nikoli bit sfaljena investicija. Lahko je draga šola, kej druzga hudga pa ne.

Če je tvoj namen prodajanje printov industriji (trg home-odjemalcev 3d printov ne obstaja, tu in tam se najde kdo ki bi imel kej zastonj), potem je v igri klasični mal-dnarja-mal-muske. Industrija hoče max kvaliteto, kjer pa poceni 3d DIY kiti in podobno nimajo kej praskat sploh.

Zgoraj nekdo omenja 'ločljivost'. Ko začneš printat vidiš, da si ultra srečen če raven rob ostane približno raven, če so dimenzije med sabo v približno pravilnem razmerju je že ultra zmaga. Tipično pa je čisto-prevelik-delež printov fejlanih in romajo v smeti - al se preveč zapiga, al ga odtrga od postelje, al dodajanje materijala fejla in maš luknjo, al se med printanjem zlomi, itd, itn. Kup jajcanja, ki v prospektih in YT filmih niso nikjer omenjeni.
Zbogom in hvala za vse ribe

black ice ::

WarpedGone je izjavil:


Če je tvoj namen prodajanje printov industriji (trg home-odjemalcev 3d printov ne obstaja, tu in tam se najde kdo ki bi imel kej zastonj), potem je v igri klasični mal-dnarja-mal-muske. Industrija hoče max kvaliteto, kjer pa poceni 3d DIY kiti in podobno nimajo kej praskat sploh.

To mi je jasno. Za DIY se mi zdi čisto dovolj, več pa zaenkrat niti ne potrebujem. Trenutno sem vrgel uč na Tevo Tarantula Prusa i3. Community se mi zdi kar ok, pa cena tudi. Obstaja v rangu do 300€ kaj boljšega?

I__I ::

black ice je izjavil:


Trenutno sem vrgel uč na Tevo Tarantula Prusa i3. Community se mi zdi kar ok, pa cena tudi. Obstaja v rangu do 300€ kaj boljšega?

Edino kar vem o Tevo tarantula je to, da ima slaba navodila za sestavljanje oz. da so uporabniki sami sestavili neka navodila. Glede na slike: dobro je, da je kovinski okvir. Z os je malo neobičajna, ker je navojna palica samo na eni strani, ampak če nihče ne poroča o težavah potem je verjetno v redu. Ni mi pa všeč to, da nima ventilatorja za hlajenje izdelka. Sicer nekateri printajo tudi brez, ampak meni še noben filament ni uspelo printati brez ventilatorja. Verjetno je odvisno tudi od filamenta. Poglej če obstaja kakšen mod za ventilator.

stalker ::

Ni mi pa všeč to, da nima ventilatorja za hlajenje izdelka.

Zakaj naj bi pa hladil izdelek?
Danes se mi je izdelek tako prilepil na tisti pleskarski trak, da sem počil steklo, ko sem ga hotel odstraniti (10x10 cm stične površine). Ker ni bilo v bližini primernega stekla, sem poizkusil z vezano ploščo s PLA. Stvar je dejansko boljša od stekla 8-)

ingeniero ::

Za 300 EUR lahko narediš 10 'profi' printov pri Shapeways Printi so lasersko sintrani in kar dobri. Velja tudi razmisliti.

I__I ::

stalker je izjavil:


Zakaj naj bi pa hladil izdelek?

Mislil sem ventilator ki hladi plastiko takoj ko pride iz šobe. V bistvu tole:

Js nisem bil zadovoljen s pleskarskim trakom. Za PLA sem uporabljal PVAc lepilo za les (Mekol 1001) razredčen z malo vode da se lepše razlije/poravna. Ogrevana mizica na 60°C , ko pa se ohladi pod 40°C pa gre izdelek z lahkoto dol. Prvi nanos je držal več kot pol leta.

stalker ::

Na to sem tudi jaz mislil. Čudno, meni se kaj takega ne dogaja, bom pa vseeno naredil DIY varianto, če bo kakšna vidnejša razlika. Hvala za nasvet glede PVAc lepila.

I__I ::

Če kdo rabi kakšen filament oz. kakšne dodatke imajo tu do 24.8. neka znižanja: https://www.3djake.si/

japol ::

- Koliko se kaj obnesejo kickstarter printerji proti navadnem nakupu (pri nas ali pa ebay in podobno)? Recimo do 250EUR. Da ima velik delovni volmen,...
- Kaj je trenutno "top".
- Pa katero plastiko uporabljate da je naboljša?
- Kakšne ste manjmanjše kose tiskali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

I__I ::

- Kickstarter printerji se večinoma ne obnesejo preveč dobro. Plačaš, potem pa čakaš 1,2,3 leta ali več. npr. Tiko bi moral začeti pošiljati že pred enim letom. The Buccaneer pa pred 3 leti. Da sploh ne omenjam Peachy printerja. Pa so bili to eni najbolj popularnih projektov. Pa tudi tisti ki pošljejo ni nujno do delajo. npr. M3D Micro je baje bolj za okras. Tudi Robo3D prve verzije niso bile najbolje delujoče. Pa tudi recimo Printrbot, ki je sedaj dokaj popularen; njihovi printerji s kickstarterja niso bili najboljši. Edino za Zortrax vem, da jim je uspelo naredit dober printer in pravočasno poslati. Ampak to je bil 2000$ vreden printer.
- Trenutno je "top" Original Prusa MK2 kit (ampak stane 740€). Za 250€(brez DDV) je dokaj popularen Tevo Tarantula (malo preberi starejše poste v tej temi)
- js se še kar matram z ABS, je pa trenutno popularen PETG, ki je ima boljše lastnosti od PLA in ga je lažje tiskati kot ABS
- ne printam ravno majhnih stvari. mogoče 5x5x5mm. Ampak je problem pri majhnih kosih, ker je treba tiskati počasi oz. z veliko hlajenja. Imaš kaj posebnega v mislih?

111111111111 ::

Tevo Tarantula pride razstavljen in ga moraš sestaviti? Lahko prosim še na hitro razložiš pojme ABS, PETG in PLA, domnevam da so plastike?
Kje pa kupuješ filamente?

Motion ::

Pogugli so standardne kratice najbolj pogosto uporabljenih termoplastov.
Filamente pa vsaj jst kupujem kjer je najbolj ugodno, oziroma kjer majo kake ugodne akcije. Par postov gor maš link do ene štacune. Jst sem kupoval tudi od tu http://www.3dprima.com/en/ ko so meli akcijo na črni petek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

dottor ::

Jaz z naslednjim regeresom si naročimi pruso, sem malo spremljal zadevo na jutubu in me je navdušla.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

japol ::

Predvidevam da je npr. ta Prusa nekako najbolj kar se tiče cene, velikosti,...? A je pri vseh teh usb povezava s PC ali imajo tudi ti režo za SD kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

I__I ::

Ja, Tevo tarantula je razstavljen. Prav tako Prusa i3 MK2. Pogoogli ABS vs PLA. Je že vse 100krat napisano. Drgač pa je tole zelo koristno prebrat: http://reprap.org/wiki/RepRap_Options in http://reprap.org/wiki/Glossary
Tudi js sm kupoval na 3dprima na črni petek, pa še zastonj poštnina nad 100€. sm pa tudi 2krat kupil na 3dJake.si. Cene so enake kot kjerkoli drugje v EU, pa še zastonj poštnina je nad 40€. Če kupuješ v tujini zna biti poštnina kar draga. Edina trgovina ki jo še poznam, da ima zastonj poštnino nad 100€ je iGo3d.com.
Ta Prusa i3 MK2: http://shop.prusa3d.com/en/3d-printers/... je glede na to kar vidim na netu najboljša glede na ceno/velikost/zanesljivost/kvaliteto. Lahko kupiš cenejše printerje enake velikosti, a ne bo tako zanesljivo/ oz. kvalitetno. Recimo na ebayu in aliexpressu prodajajo kopije pruse i3 za 200-300$. Ampak tisto so kopije prejšnjega modela, ter že samo zaradi tega slabše.
Mislim da ima večina printerjev SD kartico oz. moraš preveriti v specifikacijah za posamezni printer. Je bolj priporočljivo uporabljati SD kartico kot pa priklop na računalnik z USB.

stalker ::

Jaz kupujem PLA na ebay UK. 20€ s poštnino za 1 kg, pa še v petih dneh pride na dom.

Katera plastika ima podobne elastične lastnosti kot ABS? Pri tiskanju ABS mi zaradi ne vem kakšnega vzroka plasti zelo zelo slabo držijo skupaj, tudi če tiskam 0,1 mm debelo plast.

darkolord ::

Prenizka temperatura

Motion ::

stalker je izjavil:

Jaz kupujem PLA na ebay UK. 20EUR s poštnino za 1 kg, pa še v petih dneh pride na dom.

Katera plastika ima podobne elastične lastnosti kot ABS? Pri tiskanju ABS mi zaradi ne vem kakšnega vzroka plasti zelo zelo slabo držijo skupaj, tudi če tiskam 0,1 mm debelo plast.


Prenizka temperatura tiskalne površine / komore.
Poskusi najlon, podobne lasnosti se manj warpa in delaminira, vedar vpija vodo iz zraka zelo zelo hitro in ga je priporočljivo dat v pečico čez noč na 100°C da se osuši pred tiskanjem. Drgač se ga skoraj neda tiskat, oziroma bo kvaliteta nikakva.

dottor je izjavil:

Jaz z naslednjim regeresom si naročimi pruso, sem malo spremljal zadevo na jutubu in me je navdušla.


japol je izjavil:

Predvidevam da je npr. ta Prusa nekako najbolj kar se tiče cene, velikosti,...? A je pri vseh teh usb povezava s PC ali imajo tudi ti režo za SD kartico?

700+ IMO je preveć za pruso. ZA tak denar poglej kaj z core x-y sistemom ter pravim ohišjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

dottor ::

Imaš kakšno priporočilo?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Motion ::

ne ker nisem že kar neki nič gledal ponudbe.
Jst sem moj tiskalnik kupu tuki https://www.3dprintersonlinestore.com/, Maš kar veliko izbire. Glej kej takega kar je osnovano na marlin firmware-u. Toplo bi ti priporočil da kupiš kako aftermarket šobo ker tiste ki pridejo s kitajske skupi z tiskalnikom so bolj kot ne smeti. E3D ma naprimer super šobe. Jst jih uporabljam skupi z njihovim Lite 6 hot endom na moji prusi in še nisem mel problema z njimi sploh. Prav tako ne se na začetku martrat s kakimi zelo mjhnimi šobami (manj od 0.4)

I__I ::

Js mislim, da je Prusa i3 MK2 najboljše kar lahko kupiš do recimo 1000€ za začetnika. In da lahko mirno printaš ABS in PLA brez da se zafrkavaš z lepilom in spreji ipd.
Seveda pa lahko tudi kupiš kitajsko kopijo in jo potem sam zrihtaš, da dela tako kot je treba. Lahko vzame veliko časa in živcev, ampak je pa potem ko zrihtaš občutek toliko boljši, ker veš da je to plod tvojega dela. Hkrati se po tudi nekaj naučiš o delovanju 3d printerja.

Za 250€ skoraj nimaš druge kot da kupiš nekaj na ebay/aliexpress/3dprintingonlinestore. Js bi vzel tazga ki je narejen iz alu profilov. Za malo več denarja lahko pogledaš še za Wanhao Duplicator i3 (pride že bolj kot ne sestavljen). Pa mogoče še Malyan M150 na hobbyking.com (je kopija wanhao duplicator-ja 1. generacije se mi zdi).

japol ::

Super, hvala. Ker opažam da je poplava tega. Pa poceni,... do res tistih "pravih" cen. Pa tisk kovine, pa v tekočini, pa...
Še nekaj, a je možno obstoječi printer predelati tako da bo imel večjo delovno površino? Seveda zamenjali bi jermene, profile,... A je npr. programsko omejna velikost, itd.? A je podobno kot rpi reskarjih,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

I__I ::

Kolikor js vem ni nobene omejitve velikosti printerja. rpi rezkarjev ne poznam. V firmware-ju in slicer-ju moraš spremeniti nastavitve. Vprašanje je, če se ti splača povečevati stari printer. Ker moraš zamenjati okvir (profile), jermene, vodila in pa mizico. In če hočeš imeti ogrevano mizico večjo od 300x300mm počasi že rabiš 220V grelec in solid state rele. In dejansko lahko od starega printerja uporabiš samo extrudor in elektroniko. Lahko imaš en printer z veliko ostanka ali pa dva printerja za malo več denarja. (oz. ta starega mogoče prodaš)
Mogoče se ti edino splača da ga povečaš v navpični smeri.

tv6865 ::

Pozdravljeni.
Razmišlam o izdelavi grelne mize za 3D tiskalnik v velikosti 500 x 500 mm.
Zanima me ali jo lahko izdelam iz alu. plošče, na spodnji strani pa naredim utore za grelno žico ter tipalo temperature. Kako bi se kaj obneslo Tiskanje na alu.? Kontaktna površina bi bila brušena.

stalker ::

Za ALU ne vem, sem pa poizkusil tiskati na vezano ploščo (PLA) in se obnese solidno. Ne bi raje dal še stekla na aluminij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

tv6865 ::

Imam tudi to v mislih. Ali lahko dam kr 4 mm steklo ki se uporablja za zasteklitev oken? Kako bo pa z prenosom temperature iz alu plošče na steklo? Kajti steklo je zelo slab prevodnok toplote.

Assass1n ::

Jaz imam malyan 150 ki ima v originalu alu mizo. Čez alu se da kar ličarski trak in je pripravljeno za print. Dodal pa sem kot upgrade kar navadno steklo za okna debeline 3mm katerega za manj kot evro v mojem primeru 21.5x21.5 dobiš pri steklarju. Sem pa opazil da rabim temperaturo mize dvigniti za 10°C da print lepo prime nanjo.

Poudaril bi še da sem videl, da je moj printer na hobyking eu 180€ kar je zelo dober deal, sam sem dal dober mesec nazaj 270. Par modifikacij in printam dobre izdelke pa zanesljivo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

I__I ::

@tv6865
Alu miza je dobra, ker enakomerno razporedi temperaturo. Direktno na alu mizo ne vem če se da printat. Če pa misliš uporablat PVA lepilo, PEI folijo ,... pa je alu miza super (če te ne moti da ni odstranljiva). Glede stekla pa se uporablja vse od okenskega stekla, stekla za uokvirjanje slik, ogledala (ker je ravno), kaljenega stekla,... najboljše pa naj bi bilo borosilikatno steklo (ampak kolikor sem gledal naše steklarne, ga nimajo). Js sm gledal za 300x300x6mm alu plošče za mizico in je cena na ebayu okrog 40€, pa še vprašljivo je koliko je ravna. Za 500x500, pa boš rabil še debelejšo, pa še verjetno bo bolj neravna (oz. se bo bolj poznalo). Kje pa si mislil kupiti ploščo?
Za gretje pa sem mislil kupiti silikonski grelec: http://www.reprap.me/rubber-heater-300x...
Več o materialih za mizico: http://reprap.org/wiki/Heated_Bed#HBP_M...
Trenutno pa razmišlam da bi vzel kar kakšno čim bolj ravno keramično ploščico. Malo dlje bom mogu počakat da se segreje, ampak pri ceni 10€/m2 se mi zdi da bi bilo za probat.

@Assass1n
to je pa res pocen. A tole iz Hobbykinga moraš potem plačat še davek? Kaj pa carino?
Pa katere modifikacije si naredil?

Assass1n ::

Plačaš samo 8€ poštnine ostalega ni, ga pošljejo iz nizozemske.
Naredil sem z brace to je ojačitev z dvema navojnima palcama da ojača komplet printer, dodal sem stekleno mizo, cobra cooler boljše hlajenje šobe, na mizi sem vse 3 lezaje zamenjal iz 1x daljšimi da je tiha in brez zračnosti, na enoti sem zamenjal ventilator za 80mm ter dvignil ekran za 45 stopinj, izoliral sem šobo iz trakom, obrnil motor na extruderju.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

houdre ::

Pozdravljeni!

Kaj si kaj mislite o "all-in-one" 3D printerjih (3D printer, CNC, Laser)? Je stvar dejansko uporabna, ali je zadeva preveč "obetavna" z toliko orodji, da bi dobro delala? Tukaj je ena povezava, ki opisuje najboljše : https://all3dp.com/all-in-one-3d-printe...
Kakšen 3D printer priporočate tja do 3000€ - 4000€, da je robusten, zanesljiv in da dela tako, kot se spodobi.. Profi/industrijska varjanta.. Važno je, da stvar deluje in da lahko z njim narediš veliko ur?

LP

darkolord ::

All-in-one jaz ne bi kupil.

3.000-4.000 EUR je daleč premalo za profi/industrijsko varianto. Osnoven "profi" je npr. Stratasys Mojo za cca. 10.000 EUR.

Najbližji od "igrač" je verjetno kakšen Zortrax M200 za okrog 2 jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

stalker ::

Jaz sem mojega GeeeTech i3 nadgradil v vse-v-enem. Za igračkanje in izdelavo prototipov je super, ni pa za pričakovati neke kvalitete, ker okvir ni tog.

mailer ::

Se dobijo kje kakšni kvalitetni krmilniki za motorje, motorji in extruderji pa si potem sam sestaviš ogrodje?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

A. Smith ::

Seveda obstaja. Na Ebayu, Aliexpressu... je tega vse polno. Primer za popularen Reprap, Prusa i3:
http://www.danielhansen.net/2013/10/rep...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Motion ::

Pa gear best, bang bood,... Sam morš vedet kaj kupuješ.

I__I ::

@Assass1n
Zanimivo. zakaj si pa obrnil motor na extrudorju? In s kakšnim trakom si izoliral šobo?

@houdre
se mi zdi da je rezkar najbolj problematičen (npr Zmorph), ker moraš poleg glave zamenjati še mizico. in potem ko hočeš spet zamenjati na tiskalno glavo moraš očistiti vse odrezke, da ne pridejo v šobo in jo zamašijo. Seveda se odrezki tudi lepijo na namaščena nezaščitena vodila. Se mi zdi da je ceneje če kupiš printer in rezkar posebej. Npr. prusa mk2 ali pa tudi ultimaker, zortrax,.. + rezkar (shapeoko, x-carve, stepcraft,...)

@mailer
ekstrudor: E3D v6,
kvalitetna elektronika: Rambo, Smoothieboard, Radds+arduino due,...(100-150€), če hočeš poceni, pa Ramps+arduino klon pri kitajcih za 20€
Ampak pruse i3 se ti pomoje ne splača sam sestavljat. Je ceneje če kupiš poceni kit (ali pa Wanhao i3 oz. tistle Malyan 150 ki ga je omenil Assas1n je zelo poceni), pa potem nadgradiš, kar je potrebno.

Assass1n ::

http://www.banggood.com/3MM-Fast-Heatin...

Motor sem obrnil ker v originalu je prišel konektor na vrhu in če bi printal kaj res visokega lahko pritisne v zgornji del printerja in kaj poškoduje, potem pa obrneš za 45° da je konektor zadaj in stran od vsega :) par min dela, kateri lahko reši morebitne probleme.
Iz tem trakom sem pa izoliral tisti alu blok v katerem je šoba grelec senzor... baje so bolj stabilne temperature, ker ta cobra cooler kar piha na izdelek in hladi tudi šobo, tole pa izolira pred zrakom. 1€ za dvakrat, pa spet nekam minut dela, načeloma bi to lahko naredil spotoma :) ko obračaš motor.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

A. Smith ::

I__I je izjavil:


Je ceneje če kupiš poceni kit

Tudi sam razmišljam o izdelavi. Prebral sem nekaj revizij teh sistemov. Imajo kar precej hib.
-Običajno jih moraš ravno tako sam sestaviti, vsaj velika večina je taka
-Napajalnik je 20A namesto 30 in rabi zamenjavo.
-Miza če že pride ravna (ponavadi pošljejo zvito), crkne po dveh mesecih in je treba kupiti novo.
-Kontrolerji v mnogih primerih niso kompatibilni z najboljšimi softweri, temveč so vedno neka variacija iz Melzi vezij, ki jo je težko nadgrajevati z novimi firmwari in še težje v ta software vključevati spremembe zaradi hardwerskih modifikacij.
-skoraj vsakdo na srednji rok zamenja še extruder in hotend (termistorji v njem zelo radi pocrkajo)

Potem je pa zamenjano že skoraj vse raten ohišja in pomične mehanike. Po drugi strani imaš lahko za ceno Wanhao I3 v lastni izgradnji sistem z zares solidnimi komponentami. Je pa kot začetnik verjetno precej težje zadevo iz nič sestavit, skalibrirat...

Mimogrede, je kdo stestiral tale ponaredek e3dv6? Vem, da ste kupci iz
Slovenije vmes, oglasite se 8-)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

Za 1,5 mm je ta ponaredek super, za 3 mm ni.

A. Smith ::

Aha :D
Se pravi je 1.75mm verzija primerljiva z originalom? To bodo prihranki.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

OvCa77 ::

A. Smith je izjavil:

Aha :D
Se pravi je 1.75mm verzija primerljiva z originalom? To bodo prihranki.

Imam tudi sam, je solidno če se ne zapacka. Ampak to je že druga zgodba.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Motion ::

Jst mam en tak ponaredek doma je bu ene 15€. Na vzven zgleda ok, problem pa je pri kvaliteti notranjih površin (kvaliteta luknje) heatbrejka, ki ni na nivoju e3dv6 in posledično vodi v mašenje. Jst sem nato kupu original e3d lite 6 glavo in deluje 110%. Odkar jo mam se mi ni še nikol zamašila. Razlika med e3d v6 in lite 6 polek cene, je v tem da v6 omogoča tiskanje materibalov ki potrebujejo temperaturo šobe višjo od 255*C. To pa so povečini polikarbonati če se nemotm. Ostalo pla, abs, najloni,... Z lahkoto tiskaš tudi z lite 6 glavo.
Tako da daj tistih 40e za original in boš mel mir potem.

A. Smith ::

Hvala vsem za odzive, še posebej Motionu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

Motion: imaš 1,75 mm?

Motion ::

Ja v bowden načinu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

I__I ::

@A.Smith
Nisem vedel da je toliko problemov. Kolikor sem js slišal je problem predvsem z ektrudorjem, ki ga zamenjaš za E3D in pa manjši detajli kot jih je omenil Assass1n. Wanhao ima Melzi vezje, ostali pa mislim da večinoma MKS Base.

Bi pa rad videl seznam solidnih komponent za 400€. Js mam predvideno ceno komponent že nad 400€, pa še nisem prištel ekstrudorjev, pa napajalnik, pa še kakšna malenkost (ker še nimam točno izbranih). Pa bo kar večina komponent s kitajske, tako da ne vem če bi jim rekel solidne. Je pa res, da ne gradim pruse, zato imam tudi malo več komponent.

Looooooka ::

Danes dobil po mailu:

Nova 3D printerja podjetja MakerBot sta na voljo po promocijskih cenah:
MakerBot Replicator+ je na voljo za 1999 Eur (v ceno ni vključen DDV)
MakerBot Mini+ je na voljo za 999 Eur (v ceno ni vključen DDV)
Promocijske cene veljajo za omejeno količino oz. do 31.10.2016

na www.3way.si

Naročila lahko pošljete na info@3way.si oz. info@3dprinterji.si

V kolikor potrebujete dodatne informacije nam pošljite el. pošto ali pokličite.
www.3dprinterji.si
www.3way.si

info@3way.si
Tel.: +386 1 3616 539

Če komu pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

I__I ::

Black friday popusti, ki sem jih našel:
- https://www.3djake.si/ (od 10 do 30% znižanje)
- http://www.3dprima.com/en/ (20% znižanje na vse filamente in znižanja na določene printerje)
- https://www.igo3d.com/ (znižani paketi filamentov)
««
5 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810086 (8355) stalker

Več podobnih tem