» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
44 / 46
»»

BlaY0 ::

karafeka je izjavil:

A se da kupit kje v Sloveniji filament (PLA) brez koluta? Se temu reče refill filament?
Kolikor sem gledal, imajo vsi kolute zraven. Se mi zdi škoda, da jih potem stran mečem.

https://x3d.com.au/blogs/news/6-recycli...

_Denny_ ::

Daj na Bolho kot "podarim prazne kolute za shranjevanje božičnih lučk" in z malo sreče se jih znebiš.

Refilli se dejansko ne splačajo, ker so samo 1-2€ cenejši od normalnih + z njimi so sami problemi; Prusament 1kg refill recimo stane 27,99€ namesto 29,99€ in v večini primerov (glede na reviewe) ti med printom kolut razpade. Zdaj, če bi bilo pol ceneje se še celo splača, da ga ročno previješ, za 10% ali manj cenovne razlike pa se ne bo noben pameten človek zafrkaval.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Seba982 ::

Jaz jih z veseljem odkupim po 1€ na kolut. Plačam tudi poštnino če si predaleč, da pridem iskat. :)

devdems ::

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.

kombinezon ::

Jaz imam dobre izkušnje z refili. Kar nekaj kolutov imam že od Fiberlogy, ki je kompatibilen z masterspool konceptom. Imam jih pa vedno vsakega na svojem adapterju, da jih stalno ne menjam. So pa masterspool adapterji zelo potratni če se jih gre printat, jaz sem predelal stare kolute tako da na njih pašejo refili. Trenutno imam 5 adapterjev, katere imam prazne stehtane, tako da tudi točno vem koliko še imam filamenta. So pa razlike med filamenti s kolutom in brez malo več kot 1-2€ vsaj pri Fiberlogy. Moji adapterji so konjski zvijačeni skupaj in tako nimam težav ne vem kako je s kakšnimi printanimi zadevami v celoti iz plastike.

weasel ::

Tudi jaz gledam za zacetni 3d tiskalnik, pa vidim, da je zunaj Ender 3 V2 NEO. Odlocam se med tem in Anycubic Vyper.

mzakelj ::

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...

111111111111 ::

KAj pa dvobarvni printer? Ima kdo?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BigWhale ::

111111111111 je izjavil:

KAj pa dvobarvni printer? Ima kdo?


Jaz imam BambuLab X1C z AMS, ki podpira stiri barve. Nisem pa se nikoli probal printat z vec barvami. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

111111111111 ::

BigWhale je izjavil:



Jaz imam BambuLab X1C z AMS, ki podpira stiri barve. Nisem pa se nikoli probal printat z vec barvami. :>

Stari ta printer je 1200€. :D Tolk pa ne morem dat, še...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tidule ::

Jaz sem delal s sovol-sv04. Nimam ga doma, je pa pri kolegu in je po vsej verjetnosti moj next buy.

Kako se obnese za multicolor ne vem, lahko pa pohvalim, da multimaterial deluje odlično, sploh za tak denar. Printal sem kombinacijo PLA/PVA. Šlo je za notranje supporte, ki jih drugače ne bi mogel dobit ven.

Zdaj imam filament in rasin printer, v roku pol leta bom pa verjetno dodal še IDEX. IMO za multimaterial je to najbolj optimalna izbira. Tudi materiala se ne meče stran kot pri sigle extruder različicah. Ko sem enkrat gledal single extrudel multi color printer, sem imel občutek, da pol materiala stran vrže.

Poleg sovol-sv04 pohvalijo tudi Tenlog TL-D3 Pro, samo še nisem delal z njim.

weasel ::

mzakelj je izjavil:

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...


Zgleda OK, hvala! Zakaj bi bil sicer Ender v primerjavi s tem "šmorn"?

Motion ::

Kupi CoreXY setup

BigWhale ::

Tidule je izjavil:

Tudi materiala se ne meče stran kot pri sigle extruder različicah. Ko sem enkrat gledal single extrudel multi color printer, sem imel občutek, da pol materiala stran vrže.


Odvisno od printa, lahko vrzes stran tud 2x vec kot si naprintal.

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

BigWhale je izjavil:



Jaz imam BambuLab X1C z AMS, ki podpira stiri barve. Nisem pa se nikoli probal printat z vec barvami. :>

Stari ta printer je 1200€. :D Tolk pa ne morem dat, še...

Mah moje izkušnje so da vse kar je bistveno pod jurja po defaultu ne printa "out of the box" (vsaj ne po mojih standardih). To pomeni da moraš vsaj nekaj dodatno naštelat/natjunat... al je to PID, al je to e-steps, al moraš zamenjat air blower, nabavit boljše lagerje, zamenjat extruder. Da karkoli od naštetega narediš je pa dobro, če dejansko razumeš zakaj to počneš, ker v nasprotnem primeru delaš po "metodi uzaludnih pokušaja" in več komponent kot je v igri, več poskusov (povprečno) boš potreboval. Lahko imaš pa zegn in ti ne bo treba narediti nič od naštetega in bo print iz prve po tvojih standardih. To zadnje velja za katerikoli printer.

Jaz sem si par let nazaj nabavil Anycubic 4Max Pro, ker sem mislil da bo zadeva delala "out of the box". Jok! Porabil sem 250 ur, da dela po mojih standardih. Mi je žal teh 250 ur in je bila nabava tega printerja napaka? Nikakor, verjetno bi pa zdaj vzel Pruso.

weasel ::

Motion je izjavil:

Kupi CoreXY setup


Zaenkrat izven budgeta, iscem nekaj do okoli 300Eur.

Aja, kako pa je s temi tiskalniki za imeti jih v stanovanju? Hrupni niso preveč, kako je pa glede vonjav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

jizzer ::

Tudi jaz iscem nekaj do 300EUR pogojno do 500EUR, če se res bolj splača. Gledam Anycubic Kobra (Neo) ali pa Prusa Mini. Prusa ima za 4cm manjši build volume, ampak je dražja pa še ne razumem čisto zakaj.
Kolikor sem se pozanimal se največ pojavljata te2 firmi, gledam še kaj drugega? Bi pa vzel nekaj na silk filament, ker to z vodo (SLA/DPL) in umazanijo se mi za prvič res ne da čarat. Pomembno mi je tudi da lahko dokaj enostavno skeniram realne objekte z telefonom (in ne dodatnimi pripomočki, ne rabi bit detailno) pa to v neki ustrezen format vržem. Dodatnih programov se mi načeloma ne zdi problematično naučit, v CADu sem nekaj delal že pred leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Tidule ::

Prusa je drazja, ker stavijo na to da dobis out of the box nastavljen izdelek in so intial printi boljsi. Je ze Blayo zgoraj pisal.
IMO so precenjeni predvsem zato, ker ravno to da razumes kako fukcionira je nujno ce se lotis cesa bolj kompleksnega. Preprosto je prevec spremenljivk v 3d printanju, da out of the box resitev ne more polovit vseh. Pa ne tega brat kot da gre za slabe printerje. Ravno obratno, pursa dela za consumer nivo odlcne printerje (verjetno najboljse oyt of the box), samo ce te hobby resno zanima bos tako ali tako moral vlozit cas in energijo v nastavitve.

Direktna konkurenca Anycubic je Creality, Pursa je stopnjicko visje.

Pomembno mi je tudi da lahko dokaj enostavno skeniram realne objekte z telefonom (in ne dodatnimi pripomočki, ne rabi bit detailno) pa to v neki ustrezen format vržem.


Moje izkusnje so, da to za consumer friendly segnent ne obstaja. Od 3d scana do 3d printa je po mojih izkusnjah zelo dolga pot. Se pa v zadevo nisem poglabljal tako da po sem mozno da so se stvari premaknile naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MH0 ::

Artillery dela out of the box, če nima mize, ki bi se zvijala.

BlaY0 ::

jizzer je izjavil:

Gledam Anycubic Kobra (Neo) ali pa Prusa Mini. Prusa ima za 4cm manjši build volume, ampak je dražja pa še ne razumem čisto zakaj.

Kar se volumna printa tiče oziroma size faktorja bi bila Prusa MINI(+) moj izbor, več ne bi nucal. Ima pa zadeva 3 osnovne pomanjkljivosti, ki se jih ne da prezreti... 1. extruder; 2. heat break; 3. sag na X osi.

Prusa je dražja predvsem zaradi supporta in recimo da zaradi razreda bolših osnovnih komponent. Firmware redno posodabljajo in izboljšujejo, konfiguracijski profili funkcionirajo praktično v nulo ter baza znanja oziroma pool (predvsem) veščih uporabnikov je izredno velik. Tudi direkten support je na zavidljivi ravni. Ne vem kako je s tem (zadnjim) pri ostalih vendorjih, lahko pa glede tega pohvalim Anycubic... v garancijskem roku sem nucal 3 stvari (ločeno), vsako so mi poslali/dostavili v roku tedna "no questions asked".

PARTyZAN ::

No, odvisno tudi kako kupiš Pruso. Če jo sam sestaviš ti je bolj ali manj tudi bolj jasno kako reč deluje.

111111111111 ::

Tidule je izjavil:

Jaz sem delal s sovol-sv04. Nimam ga doma, je pa pri kolegu in je po vsej verjetnosti moj next buy.

Kako se obnese za multicolor ne vem, lahko pa pohvalim, da multimaterial deluje odlično, sploh za tak denar. Printal sem kombinacijo PLA/PVA. Šlo je za notranje supporte, ki jih drugače ne bi mogel dobit ven.

Zdaj imam filament in rasin printer, v roku pol leta bom pa verjetno dodal še IDEX. IMO za multimaterial je to najbolj optimalna izbira. Tudi materiala se ne meče stran kot pri sigle extruder različicah. Ko sem enkrat gledal single extrudel multi color printer, sem imel občutek, da pol materiala stran vrže.

Poleg sovol-sv04 pohvalijo tudi Tenlog TL-D3 Pro, samo še nisem delal z njim.

MIsliš tegale?
https://www.amazon.com/Sovol-Independen...

Tale cena mi je že bolj dosegljiva.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BlaY0 ::

jizzer je izjavil:

Tudi jaz iscem nekaj do 300EUR pogojno do 500EUR, če se res bolj splača. Gledam Anycubic Kobra (Neo) ali pa Prusa Mini.

Kaj pa če bi enostavno nabavil Ender 2 Pro? Cena = sitnica, dobra dva tanka bencina. Par mesecev se učiš na njem in se odločiš. V končni fazi ga potem še vedno lahko prodaš za tank bencina + 6-pack 1,5L Kokte.

Tidule ::

ja, s tem da ga je kolega naroči direktno z njihove strani, ker je bil takrat (kake šest mesecev nazaj) to najbolj ugodno.

Je pa to IDEX printer, tako, da si tudi glede barv omenjen na 2. BambuLab X1C recimo podpira 4. Samo osebno ne bi kupoval drugega kot IDEX, ker je pri ostalih preceč odpadka, predvsem pa pri multi material po prebranem prihaja do mašenja šob pri single extruder izvedbah.

jizzer ::

BlaY0 je izjavil:

jizzer je izjavil:

Tudi jaz iscem nekaj do 300EUR pogojno do 500EUR, če se res bolj splača. Gledam Anycubic Kobra (Neo) ali pa Prusa Mini.

Kaj pa če bi enostavno nabavil Ender 2 Pro? Cena = sitnica, dobra dva tanka bencina. Par mesecev se učiš na njem in se odločiš. V končni fazi ga potem še vedno lahko prodaš za tank bencina + 6-pack 1,5L Kokte.


ja razmišljam vedno bolj v to smer, torej ne Pruse, ki je dražja. Samo potem raje Ender-3 Pro, za 20$ več. Ampak še vseeno raje do 300$ če se nekaj bolj splača. Trenutno moram preverit sledeče kandidate:

Creality:
https://www.creality.com/products/ender... (300$)
https://www.creality.com/products/ender... (280$)
https://www.creality.com/products/ender... (210$)
https://www.creality.com/products/ender... (190$)
Artilery:
https://artillery3d.com/products/artill... (180$)
https://artillery3d.com/products/artill... (280$)
Anycubic:
https://www.anycubic.com/collections/ko... (220$, al pa Neo 190$)

Pol pa se bom odločil. Nasplošno so komponente hitro potrebne zamenjave pri teh printerjih, če jih kdo ima/je imel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

MTB4life ::

BlaY0 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

BigWhale je izjavil:



Jaz imam BambuLab X1C z AMS, ki podpira stiri barve. Nisem pa se nikoli probal printat z vec barvami. :>

Stari ta printer je 1200€. :D Tolk pa ne morem dat, še...

Mah moje izkušnje so da vse kar je bistveno pod jurja po defaultu ne printa "out of the box" (vsaj ne po mojih standardih). To pomeni da moraš vsaj nekaj dodatno naštelat/natjunat... al je to PID, al je to e-steps, al moraš zamenjat air blower, nabavit boljše lagerje, zamenjat extruder. Da karkoli od naštetega narediš je pa dobro, če dejansko razumeš zakaj to počneš, ker v nasprotnem primeru delaš po "metodi uzaludnih pokušaja" in več komponent kot je v igri, več poskusov (povprečno) boš potreboval. Lahko imaš pa zegn in ti ne bo treba narediti nič od naštetega in bo print iz prve po tvojih standardih. To zadnje velja za katerikoli printer.

Jaz sem si par let nazaj nabavil Anycubic 4Max Pro, ker sem mislil da bo zadeva delala "out of the box". Jok! Porabil sem 250 ur, da dela po mojih standardih. Mi je žal teh 250 ur in je bila nabava tega printerja napaka? Nikakor, verjetno bi pa zdaj vzel Pruso.

Jaz uporabljam več kot leto dni Anycubic Mega X ''out of the box''.
Za moje potrebe, ne potrebujem več - večino uporabljam PLA za prototipe ali za kalupe za ulivanje ali PETG za avto kose, kateri niso toplotno obremenjeni. Nekaj se ogrevam, če bi šel na all metal hotend, da bi poskusil še Nylon. Če se odločim za kakšen E3d V6, potem si bom sprintal celotni hotend assembly.
Je pa res, da ne bi šel s takšnim printerjem v bizis. Takrat bi kupil Pruso, za moje potrebe je odličen nakup in se je že zdavnaj izplačal.

MTB4life je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

BigWhale je izjavil:



Jaz imam BambuLab X1C z AMS, ki podpira stiri barve. Nisem pa se nikoli probal printat z vec barvami. :>

Stari ta printer je 1200€. :D Tolk pa ne morem dat, še...

Mah moje izkušnje so da vse kar je bistveno pod jurja po defaultu ne printa "out of the box" (vsaj ne po mojih standardih). To pomeni da moraš vsaj nekaj dodatno naštelat/natjunat... al je to PID, al je to e-steps, al moraš zamenjat air blower, nabavit boljše lagerje, zamenjat extruder. Da karkoli od naštetega narediš je pa dobro, če dejansko razumeš zakaj to počneš, ker v nasprotnem primeru delaš po "metodi uzaludnih pokušaja" in več komponent kot je v igri, več poskusov (povprečno) boš potreboval. Lahko imaš pa zegn in ti ne bo treba narediti nič od naštetega in bo print iz prve po tvojih standardih. To zadnje velja za katerikoli printer.

Jaz sem si par let nazaj nabavil Anycubic 4Max Pro, ker sem mislil da bo zadeva delala "out of the box". Jok! Porabil sem 250 ur, da dela po mojih standardih. Mi je žal teh 250 ur in je bila nabava tega printerja napaka? Nikakor, verjetno bi pa zdaj vzel Pruso.

Jaz uporabljam več kot leto dni Anycubic Mega X ''out of the box''.
Za moje potrebe, ne potrebujem več - večino uporabljam PLA za prototipe ali za kalupe za ulivanje ali PETG za avto kose, kateri niso toplotno obremenjeni. Nekaj se ogrevam, če bi šel na all metal hotend, bi poskusil še Nylon. Če se odločim za kakšen E3d V6, potem si bom sprintal celotni hotend assembly.
Je pa res, da ne bi šel s takšnim printerjem v bizis. Takrat bi kupil Pruso, za moje potrebe je odličen nakup in se je že zdavnaj izplačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MTB4life ()

BlaY0 ::

MTB4life je izjavil:


Jaz uporabljam več kot leto dni Anycubic Mega X ''out of the box''.

Se strinjam, Mega X je samo večja inkarnacija dobrega starega i3 Mega (S) ki je bil odličen (tudi za moje standarde skoraj) "out of the box" printer s precej velikim komjunitijem. Jaz sem takrat kolebal med i3 Mega S in 4Max Pro ter se odločil za slednjega ker sem mislil da bo še bolj "out of the box" kot i3 Mega, ampak sem se v bistvu zaHebal. Bilo je ravno obratno... to je bil v bistvu njihov prvi (in takorekoč zadnji - imeli so potem še 2.0 ki pa ni prinesel praktično nobenega napredka niti ni pripomogel k populariziranju tega modela) fully enclosed printer, ki se ga ni sestavljalo v domači režiji in je imel nekaj resnih pomanjkljivosti oziroma "poporodnih krčev", pri tem pa mi jasno ni pomagalo dejstvo, da je večina njegovih komponent popolnoma nedostopnih, brez da bi ga najprej komplet razstavil. Tukaj bi jo veliko bolje odnesel z i3 Mega, se pa verjetno ne bi toliko naučil kot sem se pri 4Max Pro.

darksamurai ::

MTB4life je izjavil:


Jaz uporabljam več kot leto dni Anycubic Mega X ''out of the box''.
Za moje potrebe, ne potrebujem več - večino uporabljam PLA za prototipe ali za kalupe za ulivanje ali PETG za avto kose, kateri niso toplotno obremenjeni. Nekaj se ogrevam, če bi šel na all metal hotend, da bi poskusil še Nylon. Če se odločim za kakšen E3d V6, potem si bom sprintal celotni hotend assembly.
Je pa res, da ne bi šel s takšnim printerjem v bizis. Takrat bi kupil Pruso, za moje potrebe je odličen nakup in se je že zdavnaj izplačal.

Namesto all metal hotend lahko uporabiš bimetal heat break od slice engineering.
Jaz sem prvo kupil kitajsko kopijo bimetal, ki je zelo hitro šla v smeti. Imel sem veliko težav z zabivanjem in zatikanjem. Potem pa sem menjal za original (slice engineering), ki pa na mojem printerju super deluje.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

weasel je izjavil:

mzakelj je izjavil:

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...


Zgleda OK, hvala! Zakaj bi bil sicer Ender v primerjavi s tem "šmorn"?


Ender se je uveljavil kot "dober printer" samo zaradi cene.
X2 ima že bl-touch, 220V grelno površino ( okrog 40s do 70stopinj ), dela out of the box ( če slediš knjižici zraven ), ima klon Volcano in ima za razliko od Enderja direkt extruder ( če bi flex filamente printal ni problema ) in direkt extruder je tudi lažje nastavit retracte.
Sam drugače sam izdelujem printerje, tega sem vzel tako za hec ker mi je bil ok in nikoli nisem še imel kupljenega printerja. Da vidimo kako je če se postaviš v kožo 3d printer laika in probaš.. In me je prijetno presenetil. Tako z delovanjem kot z vzdrževanjem. Brez zamere ampak ta X2 je res printer za 3d butlje.

Tidule ::

Ja, ce primerjas osnoven ender izpred 5 let potem to pije vodo. Ampak novejsi modeli imajo vse nasteto prav tako serijsko (direct drive, bl touch, ogrevano povrsino...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

weasel ::

Tale X2 stane 280EUR (na GeekBuying, iz EU skladišča, kjer je očitno vedno "flash deal"). Enderja z vsemi temi funkcijami ne najdem za ta denar. Je pa res, da ne vem, kako je z uveljavljanjem garancije. Sklepam, da je pri Enderju to lažje.

MTB4life ::

darksamurai je izjavil:


Namesto all metal hotend lahko uporabiš bimetal heat break od slice engineering.
Jaz sem prvo kupil kitajsko kopijo bimetal, ki je zelo hitro šla v smeti. Imel sem veliko težav z zabivanjem in zatikanjem. Potem pa sem menjal za original (slice engineering), ki pa na mojem printerju super deluje.

Sem gledal že tudi to možnost. Mogoče se prvo za to odločim, manj dela je.
Za 300°C kolikor vem, bom moral naložiti Marlin fw.

Na kateri temperaturi tiskate Pa-12 od Trčka. Verjetno bi moral prebaviti out of the box printer? Max je na 260°C.

Tidule ::

weasel je izjavil:

Tale X2 stane 280EUR (na GeekBuying, iz EU skladišča, kjer je očitno vedno "flash deal"). Enderja z vsemi temi funkcijami ne najdem za ta denar. Je pa res, da ne vem, kako je z uveljavljanjem garancije. Sklepam, da je pri Enderju to lažje.


ne sledim točno cenam, ampam mislim, da je bil ender 3 s1 okol 300 eur pred božičem, ker vem da je kolega kolebal me tem in kobro, pa je potem vzel kobro za 280 EUR. Je pa tako, da v tem razredu bistvenih razlik med printerji ni za pričakovat in bodo vsi trije dali primerljive rezultate. Osebno bi začetniku prej priporočal anycubic ali creality, preprosto zato, ker imata bistveno večji comunitry in je lažje dobit informacije. Glede garancije poznam edino anycubic in so brez vprašanja poslali nadomestni del, ko sem rabil.

Ima pa x2 definitivno prednost v build volume, tako da že zaradi tega se splača pogledat. Ne vem pa kako se je pri geekbuying za zanest na to, da res pride brez dodatnih dajatev, ker pri njih še nisem naročal. Tudi avtentičnost izdelka mi je sumljiva. Ali gre res za neko ultra akcijo in razprodajo ali pa je kaj tretjega v igri. Ker na uradni strani prodajajo ta printer po precej višji ceni.

BlaY0 ::

Čisto tako iz firbca me zanima... a ima kdo Hemero z Revo hotendom?

Vuli ::

Tidule je izjavil:

weasel je izjavil:

Tale X2 stane 280EUR (na GeekBuying, iz EU skladišča, kjer je očitno vedno "flash deal"). Enderja z vsemi temi funkcijami ne najdem za ta denar. Je pa res, da ne vem, kako je z uveljavljanjem garancije. Sklepam, da je pri Enderju to lažje.


ne sledim točno cenam, ampam mislim, da je bil ender 3 s1 okol 300 eur pred božičem, ker vem da je kolega kolebal me tem in kobro, pa je potem vzel kobro za 280 EUR. Je pa tako, da v tem razredu bistvenih razlik med printerji ni za pričakovat in bodo vsi trije dali primerljive rezultate. Osebno bi začetniku prej priporočal anycubic ali creality, preprosto zato, ker imata bistveno večji comunitry in je lažje dobit informacije. Glede garancije poznam edino anycubic in so brez vprašanja poslali nadomestni del, ko sem rabil.

Ima pa x2 definitivno prednost v build volume, tako da že zaradi tega se splača pogledat. Ne vem pa kako se je pri geekbuying za zanest na to, da res pride brez dodatnih dajatev, ker pri njih še nisem naročal. Tudi avtentičnost izdelka mi je sumljiva. Ali gre res za neko ultra akcijo in razprodajo ali pa je kaj tretjega v igri. Ker na uradni strani prodajajo ta printer po precej višji ceni.

Pride iz Nemčije..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Tidule ::

Osebno mi je recimo že to čudno, da s cena nič ne sprmeni, glede na to kam izberem dostavo, pa je tudi 5% razlike v DDV. Mogoče sem samo paranoičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MH0 ::

Tidule je izjavil:

Osebno mi je recimo že to čudno, da s cena nič ne sprmeni, glede na to kam izberem dostavo, pa je tudi 5% razlike v DDV. Mogoče sem samo paranoičen.
Meni se zdi, da sem geniusa tudi via geekbuying kupil. Ali nekaj zelo podobnega. :-) Češka menda. Brez kompliciranja je artillery na garancijo poslal novo mizo.

Vuli ::

Edino čakal ga boš verjetno en čas,, vsaj jaz sem ga, skoraj enih 20 dni preden so poslali, veliko naročil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

MH0 ::

Čemu bi pripisali to mapako?
 3d print napaka

3d print napaka

BlaY0 ::

MH0 je izjavil:

Čemu bi pripisali to mapako?
 3d print napaka

3d print napaka


Huh, napačen linear advance faktor?

MH0 ::

A komu uspeva printati 85A TPU na vsaj 0,25mm natančno z 0,6mm šobo pri 30mm/s in adaptive layer height med 0,16 in 0,36mm? Nonstop nekje nekaj "škripa" po X, Y in nenazadnje še po Z malo zmanjka. Slicer Cura, Printer Genius, Filament Extrudr.
[metadata]
type = quality_changes
quality_type = standard
setting_version = 20

[values]
adaptive_layer_height_enabled = True
adaptive_layer_height_threshold = 0.05
adaptive_layer_height_variation = 0.1
adaptive_layer_height_variation_step = 0.02
adhesion_type = brim
layer_height = 0.26
layer_height_0 = 0.26
material_bed_temperature = 50.0
material_shrinkage_percentage_xy = 100.0
material_shrinkage_percentage_z = 102.5
minimum_polygon_circumference = 0.2
retraction_combing = noskin
speed_slowdown_layers = 1
support_enable = True

[metadata]
type = quality_changes
quality_type = standard
intent_category = default
position = 0
setting_version = 20

[values]
bottom_layers = 3
brim_gap = 0.4
brim_width = 2
cool_fan_full_layer = 3
cool_fan_speed = 100
hole_xy_offset = 0.22
infill_pattern = grid
infill_sparse_density = 20.0
initial_layer_line_width_factor = 100
material_flow = 120.0
material_flow_layer_0 = 100.0
material_print_temperature = 235.0
material_print_temperature_layer_0 = 235.0
meshfix_maximum_resolution = 0.25
retract_at_layer_change = True
retraction_amount = 3
retraction_speed = 30.0
skin_material_flow_layer_0 = 100.0
skirt_brim_minimal_length = 25.0
slicing_tolerance = exclusive
small_feature_speed_factor = 25
small_hole_max_size = 20
speed_layer_0 = 15
speed_print = 60.0
speed_travel = 100
support_angle = 50.0
support_interface_material_flow = 100
support_material_flow = 100.0
top_bottom_pattern = concentric
top_layers = 3
wall_line_count = 100
xy_offset_layer_0 = -0.22

weasel ::

Narocen Ender 3 S1 s parimi koluti PLA in PETG. Po review-ih so kar zadovoljni z njim, bomo videli. :)

jest10 ::

MH0 je izjavil:

Artillery dela out of the box, če nima mize, ki bi se zvijala.


No ja... V vsakem primeru je fino menjati za alu mizo, ker to original steklo zelo slabo greje po vogalih

darkolord ::

OK, včeraj sem dobil Bambu X1 Carbon.

Nič, kaj naj rečem, to je to. Game over.

To je tako fucking amazing, da kar ne morem opisati. To je moj deveti printer, vmes je tudi Stratasys za 50k.

Ampak tole je next level. Build quality, features, speed, print quality. Vse kar sem vrgel notri (in moraš kar hitro metati), je sprintal 10/10, in to s čisto random filamenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Jest sem mel mal frustracij z dvema filamentoma, pa zdej mam frustracije, ker ne pogledam na kaksnih spoolih pride filament. :D

Ampak ja, to kar so pri Bambu Lab ponudil je res amazing. Meni je sprintal vse kar sem mu dal za printat.

darkolord ::

Ja tole s spooli je mal inconvenient, ampak še vedno lahko take spoole čisto normalno printaš brez AMS-ja ...

MH0 ::

BigWhale je izjavil:

Jest sem mel mal frustracij z dvema filamentoma, pa zdej mam frustracije, ker ne pogledam na kaksnih spoolih pride filament. :D

Ampak ja, to kar so pri Bambu Lab ponudil je res amazing. Meni je sprintal vse kar sem mu dal za printat.
TPU dobro printa?

111111111111 ::

BigWhale je izjavil:

Jest sem mel mal frustracij z dvema filamentoma, pa zdej mam frustracije, ker ne pogledam na kaksnih spoolih pride filament. :D

Ampak ja, to kar so pri Bambu Lab ponudil je res amazing. Meni je sprintal vse kar sem mu dal za printat.

Sam zadeva je 1200€. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tidule ::

Z razlogom. Kolega sicer podobe slavospeve poje o Ankerju, ki je bil lani na KS in je cenejsi. Tako da sem mal v dilemi, sploh ker me multicolor kot je resen pri bamboo ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

darkolord ::

Bambu P1P? Boljši - hitrejši, lepši printi - in cenejši od Ankerja ...

««
44 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161999 (1354) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183159 (2782) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307243 (6493) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810089 (8358) stalker

Več podobnih tem