» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
45 / 46
»»

driver_x ::

111111111111 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jest sem mel mal frustracij z dvema filamentoma, pa zdej mam frustracije, ker ne pogledam na kaksnih spoolih pride filament. :D

Ampak ja, to kar so pri Bambu Lab ponudil je res amazing. Meni je sprintal vse kar sem mu dal za printat.

Sam zadeva je 1200€. :(


Saj to ni veliko. Jaz sem si svojega naredil sam in sem prišel do cca. 1000€ pa ni zaprt, ima samo eno glavo, .... Če hočeš kvaliteto (glava, vodila, konstrukcija, bed leveling) to stane.

darkolord je izjavil:

Bambu P1P? Boljši - hitrejši, lepši printi - in cenejši od Ankerja ...


Kateri slicer uporabljaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

111111111111 ::

driver_x je izjavil:

Saj to ni veliko. Jaz sem si svojega naredil sam in sem prišel do cca. 1000€ pa ni zaprt, ima samo eno glavo, .... Če hočeš kvaliteto (glava, vodila, konstrukcija, bed leveling) to stane.

Saj vem, ampak za svojega enderja sem dal 160€, pa mi dobro deluje. :) Sine tudi že printa in za najino igračkanje je popolnoma dovolj.

Za kaj pa uporabljate potem te dražje tiskalnike?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

driver_x ::

Tudi moj prvi je bi Ender. Meni je bil izziv narediti res dober tiskalnik. Tiskam zelo malo. Kadar se pokaže potreba po izdelavi kakšnega nadomestnega kosa ali kaj podobnega (stojala za telefone in prenosnike, razna tesnila, ...).

Tidule ::

111111111111 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Saj to ni veliko. Jaz sem si svojega naredil sam in sem prišel do cca. 1000€ pa ni zaprt, ima samo eno glavo, .... Če hočeš kvaliteto (glava, vodila, konstrukcija, bed leveling) to stane.

Saj vem, ampak za svojega enderja sem dal 160€, pa mi dobro deluje. :) Sine tudi že printa in za najino igračkanje je popolnoma dovolj.

Za kaj pa uporabljate potem te dražje tiskalnike?


Zato, ker nekaterim dobro ni dovolj:)

Primarno je pri meni razlog za nadgradnjo tiskanje dodatnih materialov (abs in predvsem TPU), višja hitrost tiska in pa manj zaj**** z nastavitvami. Dodatno bi rad imel možnost multimaterial printinga.

BigWhale ::

MH0 je izjavil:

TPU dobro printa?


Nisem se probal s TPUjem.

111111111111 je izjavil:

Sam zadeva je 1200€. :(


Ja, na koncu je stvar nekoliko drazja. Jaz sem ga backnil na Kickstarterju takrat je bil z AMSjem prakticno pol manj. Kar je bilo samo za kakih 100% vec kot sem zmetal dnarja za upgrade za svojega Anet-a. Ce bi pa stel se cas, ki sem vlozil, potem je pa ze $1200 poceni. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

driver_x ::

Če je res tako dober, kakor tukaj pravite, potlej je 1200€ poceni.

weasel ::

V katerem programu pa dizajnirate/modelirate? Katerega priporočate za začetnike? Fusion360 free verzija?

Tidule ::

Jaz najvec delam v f360. Ne bi ravno rekel da je zacetniku prijazen, je pa na voljo ogromno guidov in tutorialov, naredis lahko pa boga in dva.

Potem imas se meshmixer, ki je nujen za direkno urejat stl, blender je super za modelirat. Potem OpenScad, ce ti lezi programiranje.

Tako da je odvisno tudi kaj tocno bi rad delal. Imo pa z f360 ne mores zgresit, ce ti njihovi pogoji za free licenco ustrezajo.

weasel ::

Hvala!

Za zacetek bi najprej ustvaril nekaj podobnega vazi/skodelici z valovitim "zidom" (dodana slika za primer).

 vaza

vaza



S tem, da bi potem rad spreminjal stevilo oz. sirino teh stranskih oz. vzdolznih polkrogov. Ampak to je verjetno bolj primerno za drugo temo :)

Nekaj podobnega mi je uspelo ustvariti v FreeCAD, ampak sem naredil predebele robove in bi za 10cm visoko vazo porabil cca. 15ur glede na CURA slicer.

MH0 ::

weasel je izjavil:

Hvala!

Za zacetek bi najprej ustvaril nekaj podobnega vazi/skodelici z valovitim "zidom" (dodana slika za primer).

 vaza

vaza



S tem, da bi potem rad spreminjal stevilo oz. sirino teh stranskih oz. vzdolznih polkrogov. Ampak to je verjetno bolj primerno za drugo temo :)

Nekaj podobnega mi je uspelo ustvariti v FreeCAD, ampak sem naredil predebele robove in bi za 10cm visoko vazo porabil cca. 15ur glede na CURA slicer.

15ur? To si pozabil vase mode vklopiti?

weasel ::

Nisem vklopil, vse nastavitve so bile default.

Podobno sem naredil, kot na : tem posnetku. On je printal 14ur, pa ni velik izdelek.

Tidule ::

Vase mode je poseben sistem printanja, kjer printer vse natisne v eni potezi (namesto v slojih). Vase mode se imenuje ravno zato ker je najbolj primeren za tiskat cilindricne objekte. Problem pa je da v bistvunpotem dobis stene enojne debeline, torej 0,4mm ce imas osnovno sobo.

Drugace pa ja, v f360 lahko nastavis vsakemu liku kup patametrov, ki se potem odvisno spreminjajo, da lahko enostavno prilagajas model. Je pa to dalec od zacetniskega nivoja.

BlaY0 ::

weasel je izjavil:

Nisem vklopil, vse nastavitve so bile default.

Podobno sem naredil, kot na : tem posnetku. On je printal 14ur, pa ni velik izdelek.

Za vaze delat je najbolje narediti poln solid, se pravi da ga sploh ne votliš, ko ga modeliraš. Potem pa vzameš 0,8 mm šobo in natisneš zadevo v vase modu.

Če imaš pa samo 0,4 mm šobo pa lahko narediš tako, da v slicerju nastaviš recimo 3 ali 4 stene, 4 sloje za bottom, nič slojev za top in infill na 0%. Problem pri tem načinu je, da imaš potem na koncu Z šiv viden. Se pa da v Curi tudi to popraviti, še posebej če imaš takšno vazo kot si pokazal primer... tam skriješ Z šiv v enega od utorov in je potem praktično neviden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

weasel ::

Hvala, dobre informacije!

V bistvu bodo okrasni podstavki, ampak se mi je zdela "obrnjena" vaza najboljsi priblizek za ucenje, kako zmodelirat in printat. :)
Sem poizkusil z vase mode ter 0.4mm sobo in bo dosti mocna, glede na to, da na podstavku ne bo tezjih izdelkov.

Je pa manjsi problem, ker na steni nastanejo "blobi" oz. mozolji. Kolikor sem raziskoval je to zaradi printanja iz SD kartice in vkljucenega power-loss recovery, ki povzroci, da se buffer zapolni. Moram poizkusit z izkljucenim power-loss recovery.

jest10 ::

Drugače lahko z 0,4 šobo printaš 0,6mm wall. Samo malo dvigni temperaturo in zmanjšaj hitrost printa.
Boš imel opazno trdnejši izdelek

BlaY0 ::

weasel je izjavil:


Je pa manjsi problem, ker na steni nastanejo "blobi" oz. mozolji. Kolikor sem raziskoval je to zaradi printanja iz SD kartice in vkljucenega power-loss recovery, ki povzroci, da se buffer zapolni. Moram poizkusit z izkljucenim power-loss recovery.

Ja, to bo definitivno rešilo problem. Power-loss recovery deluje tako, da si "zapomni" na katerem layerju je, in ker je pri vase načinu praktično vsak premik takorekoč nov layer, mora non-stop zapisovat nazaj na SD kartico kar zna delati probleme še posebej, če nimaš ravno hitre SD kartice.

jest10 ::

mzakelj je izjavil:

weasel je izjavil:

mzakelj je izjavil:

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...


Zgleda OK, hvala! Zakaj bi bil sicer Ender v primerjavi s tem "šmorn"?


Ender se je uveljavil kot "dober printer" samo zaradi cene.
X2 ima že bl-touch, 220V grelno površino ( okrog 40s do 70stopinj ), dela out of the box ( če slediš knjižici zraven ), ima klon Volcano in ima za razliko od Enderja direkt extruder ( če bi flex filamente printal ni problema ) in direkt extruder je tudi lažje nastavit retracte.
Sam drugače sam izdelujem printerje, tega sem vzel tako za hec ker mi je bil ok in nikoli nisem še imel kupljenega printerja. Da vidimo kako je če se postaviš v kožo 3d printer laika in probaš.. In me je prijetno presenetil. Tako z delovanjem kot z vzdrževanjem. Brez zamere ampak ta X2 je res printer za 3d butlje.



Hja...
Kolegov Artillery sidewinder X2
Če je tole ok out of the box:O
Zvite navojne palice Z osi, ter vdrtine na vseh koleščkih. Enkratno:))

Dodatno še ne ravno zanesljiv auto leveling, slabo ogrevano steklo(robovi in lep kos vogalov je hladnih, dobro greje samo notranjih 20x20cm), zelo nenatančen touch ekran, slaba stabilnost Z osi(nujno je potrebno naprintati podporo, ter dodati fiksirne palice),...

Sorry, ampak Ender je za razred boljša zadeva.

BlaY0 ::

To so ga metali s petih metrov v DHL pick-up in iz njega ali je pa kdo na škatlo stopil. Se zgodi, vedno je kakšen tak (tudi Ender). Pač nesreča, da je ravno tega fasal. Reklamiraš in ti pošljejo nove dele.

Prva stvar, ki sem jo jaz naredil na mojem printerju je bilo brušenje in poliranje heat beda. potem sem pa na par cm stisnil gor kapljico Arctic Silverja in gor "prilepil" stekleno ploščo. Potem sem pa po parih mesecih še tisto termo peno spodaj nalimal, ki pa vidim da jo X2 že ima po defaultu. Dela kot šus.

Avto leveling je za moje pojme itak overrated... jaz ne vem kdaj sem nazadnje sploh naredil (manual) leveling, po moje kakšno leto nazaj ob menjavi šobe. Imam pa narejen MBL, ki sem ga naredil ene 3 leta nazaj, toliko da mi pobere napake na stekleni površini in je zadeva rešena.

Touch screen sem pa uporabljal ravno prvih par tednov, ko sem še tlačil ven pa not SD kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Vuli ::

jest10 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

weasel je izjavil:

mzakelj je izjavil:

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...


Zgleda OK, hvala! Zakaj bi bil sicer Ender v primerjavi s tem "šmorn"?


Ender se je uveljavil kot "dober printer" samo zaradi cene.
X2 ima že bl-touch, 220V grelno površino ( okrog 40s do 70stopinj ), dela out of the box ( če slediš knjižici zraven ), ima klon Volcano in ima za razliko od Enderja direkt extruder ( če bi flex filamente printal ni problema ) in direkt extruder je tudi lažje nastavit retracte.
Sam drugače sam izdelujem printerje, tega sem vzel tako za hec ker mi je bil ok in nikoli nisem še imel kupljenega printerja. Da vidimo kako je če se postaviš v kožo 3d printer laika in probaš.. In me je prijetno presenetil. Tako z delovanjem kot z vzdrževanjem. Brez zamere ampak ta X2 je res printer za 3d butlje.



Hja...
Kolegov Artillery sidewinder X2
Če je tole ok out of the box:O
Zvite navojne palice Z osi, ter vdrtine na vseh koleščkih. Enkratno:))

Dodatno še ne ravno zanesljiv auto leveling, slabo ogrevano steklo(robovi in lep kos vogalov je hladnih, dobro greje samo notranjih 20x20cm), zelo nenatančen touch ekran, slaba stabilnost Z osi(nujno je potrebno naprintati podporo, ter dodati fiksirne palice),...

Sorry, ampak Ender je za razred boljša zadeva.



tudi jaz sem imel par težav, ga je treba nastelat in printa super, glede zvitosti pa, reklamacija
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

simnov ::

Recimo tiskam okrogel lonček zakaj tistkalnik ne kroži pride do ene točke in potem v drugo smer do iste točke. Se , da to kje nastavit ulimaker cura.

BlaY0 ::

Vsak slicer ima svoj algoritem s katerim vozi šobo. Pri single wall vase mode(v Curi je to spiralize outer contour) tse to ne dogaja. Rabiš pa za ta mode solid 3D objekt - glej par postov višje.

A ko gre nazaj gre po isti špuri ali se že prestavi en layer višje? Malo več povej kakšen model imaš, koliko je debela stena pri modelu, koliko sten imaš nastavljenih v Curi in kolikšna je širina posamezne stene.

Seba982 ::

Eno vprašanje. Kako sušite filamente? Mislim, da se je moj pošteno nalezel vlage in sedaj me šoba zafrkava. Kako bi posušil filament na kolutu?

MacGyver141 ::

Jaz ga v sušilniku za sadje. Imaš pa tudi prov specializirane dry boxe.

elektronorc ::

Ima kdo creality ender3 s1 pro? Mnenja ?

Nabavljam 3d tiskalnik in imam ogledan ta model. Verjetno bom nabavil še sonicpad in laser modul.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Jaz sem nabavil tega:
https://www.banggood.com/Creality-3D-En...

Po moje nima smisla komplicirat s sonicpad in laser modulom. Sestavi zadevo in začni tiskat, potem boš pa malo izkušenj nabral boš pa dodajal stvari, ki so ti pomembne. :D
Drugače bo vsega preveč.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dvihtelic ::

elektronorc je izjavil:

Ima kdo creality ender3 s1 pro? Mnenja ?

Nabavljam 3d tiskalnik in imam ogledan ta model. Verjetno bom nabavil še sonicpad in laser modul.

Jaz ti ga prodam, zelo malo uporabljen

Heisenberg ::

dvihtelic je izjavil:

elektronorc je izjavil:

Ima kdo creality ender3 s1 pro? Mnenja ?

Nabavljam 3d tiskalnik in imam ogledan ta model. Verjetno bom nabavil še sonicpad in laser modul.

Jaz ti ga prodam, zelo malo uporabljen


bi mene tudi zanimalo...pm s ponudbo

Vuli ::

jest10 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

weasel je izjavil:

mzakelj je izjavil:

devdems je izjavil:

Kupujem 3D tiskalnik za domačo uporabo. Na kaj moram paziti in kateri modeli so sedaj best price/performance? Trenutno gledam Ender 3 V2.


Pustite te enderje ker so za en šmorn. Vzemite tega pa boste imeli mir. Sploh če ste začetniki.

https://www.geekbuying.com/item/Artille...


Zgleda OK, hvala! Zakaj bi bil sicer Ender v primerjavi s tem "šmorn"?


Ender se je uveljavil kot "dober printer" samo zaradi cene.
X2 ima že bl-touch, 220V grelno površino ( okrog 40s do 70stopinj ), dela out of the box ( če slediš knjižici zraven ), ima klon Volcano in ima za razliko od Enderja direkt extruder ( če bi flex filamente printal ni problema ) in direkt extruder je tudi lažje nastavit retracte.
Sam drugače sam izdelujem printerje, tega sem vzel tako za hec ker mi je bil ok in nikoli nisem še imel kupljenega printerja. Da vidimo kako je če se postaviš v kožo 3d printer laika in probaš.. In me je prijetno presenetil. Tako z delovanjem kot z vzdrževanjem. Brez zamere ampak ta X2 je res printer za 3d butlje.



Hja...
Kolegov Artillery sidewinder X2
Če je tole ok out of the box:O
Zvite navojne palice Z osi, ter vdrtine na vseh koleščkih. Enkratno:))

Dodatno še ne ravno zanesljiv auto leveling, slabo ogrevano steklo(robovi in lep kos vogalov je hladnih, dobro greje samo notranjih 20x20cm), zelo nenatančen touch ekran, slaba stabilnost Z osi(nujno je potrebno naprintati podporo, ter dodati fiksirne palice),...

Sorry, ampak Ender je za razred boljša zadeva.



hja.. jaz sem vzel tudi Sidewinder X2 iz geekbuying pa mi dobro služi. touch zna bit malo smotan, kar se pa print tiče, nisem imel ravno takih težav.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dvihtelic ::

Heisenberg je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

elektronorc je izjavil:

Ima kdo creality ender3 s1 pro? Mnenja ?

Nabavljam 3d tiskalnik in imam ogledan ta model. Verjetno bom nabavil še sonicpad in laser modul.

Jaz ti ga prodam, zelo malo uporabljen


bi mene tudi zanimalo...pm s ponudbo



povej koliko ponudiš, je pa rabljen res malo, bolj igranje, saj imam poleg njega Pruso.

lasyvy ::

jest10 je izjavil:

Dodatno še ne ravno zanesljiv auto leveling, slabo ogrevano steklo(robovi in lep kos vogalov je hladnih, dobro greje samo notranjih 20x20cm), zelo nenatančen touch ekran, slaba stabilnost Z osi(nujno je potrebno naprintati podporo, ter dodati fiksirne palice),...


No, očitno ponavljaš za drugimi butlji, ki bi radi prodajali svoje printerje:

- autoleveling je popolnoma zanesljiv, sploh, ko ga enkrat uporabiš za izris krivin in ročno nastaviš ploščo, da je praktično ravna
- pri 30x30x40cm ti za hladne vogale gladko dol visi napram ostalim printerjem, prostora imaš ogromno
- kaj je nenatančen touch screen veš samo ti, ki verjetno po njem rišeš (vsi ostali pritiskamo centimeterske "gumbe")
- slaba stabilnost Z osi je praktično odpravljena, ko snameš z nje kolut, pomaga pa seveda, če jo tudi fiksiraš. Dokler ne printaš 20cm+ modelov, ne boš opazil ničesar od tega.

Bom uporabil malo drugačne tvoje besede: printer je poceni, ni pa narejen za butlje. Te bojo potem imeli pripombe tvojega tipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

barakus ::

Kaj je najcenejša opcija v Slo za sprintat 1 manjšo škatlico v PLA za tiste, ki 3d printerja nimamo?

wajdouc ::

Vprašaj prijatelje, soseda, sorodnike, ljudi na slo-tech...

dvihtelic ::

barakus je izjavil:

Kaj je najcenejša opcija v Slo za sprintat 1 manjšo škatlico v PLA za tiste, ki 3d printerja nimamo?

pošlji zs, če ni težko ti naredim free.

Motion ::

A 170e je dobra cena za Elder 3 NEO (nov). YT pravi da je dober osnovni printer za domačo uporabo.

Kolk je vredn starejši (8let) rabljen printer kitajske izdelave. Akrilno ogrodje. Stavar deluje, tiska vredu, Predvsem zaradi elektronike ki se jo da še reciklirat.
5x koračni motorji
indukcijski senzor liveliranje mizce
E3D hot end
Napajalnik
Ogrevana mizica (površina je že kar ukrivljena)

d4vid ::

Akrilno ogrodje je samo za v smeti. Ostalo pa tud ni neki veliko vredno, videl sem razne kitajce na marketplacu za 80 do 100€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dvihtelic ::

Motion je izjavil:

A 170e je dobra cena za Elder 3 NEO (nov). YT pravi da je dober osnovni printer za domačo uporabo.

Kolk je vredn starejši (8let) rabljen printer kitajske izdelave. Akrilno ogrodje. Stavar deluje, tiska vredu, Predvsem zaradi elektronike ki se jo da še reciklirat.
5x koračni motorji
indukcijski senzor liveliranje mizce
E3D hot end
Napajalnik
Ogrevana mizica (površina je že kar ukrivljena)

Jaz ti prodam Ender 3 S1 Pro za 250€, malo rabljen, mi samo stoji na mizi.

Motion ::

Kake izkušnje z HTPRO-PLA Filamentom od trčka? Je opazna razlika v načinu tiskanja in v mehanskih lasnostih.
Na njihovi starni pravijo da ma mehanske lasnosti bolj podobne ABSu le greb vonjav ter problemov z delaminacijo.

gregyk ::

Trček ima 20% popust na vse filamente do 26.9. mimogrede.

buneech ::

Motion je izjavil:

Kake izkušnje z HTPRO-PLA Filamentom od trčka? Je opazna razlika v načinu tiskanja in v mehanskih lasnostih.
Na njihovi starni pravijo da ma mehanske lasnosti bolj podobne ABSu le greb vonjav ter problemov z delaminacijo.

Js sm neki malga sprintal s HT-PRO PLA za v avto. Printa se k PLA, malenkost višja temperatura, mal bolj se viha, če je kakršnkol prepih blizu. So pa sprintane stvari brez težav zdržale poletje v avtu.

MTB4life ::

Sliši se super, bom en testni kolut naročil.
Kako pa je z gripom na mizi?

buneech ::

Nism opazu neke pretirane razlike z navadnim PLA, razen mal več vihanja.

MTB4life ::

Super je, če je temperaturno bolj obstojen. To mi je glavni parameter.

Motion ::

A te šobe kr majo tri razdelke noter so za multicolor glave?
 ŠOBA

ŠOBA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

MTB4life ::

Ne, za običajno glavo. Ideja je, da ima čim večjo površino, da se hitreje filament segreje.
Ima svoje prednosti in slabosti, jaz sem nazaj na navadnih šobah.

PARTyZAN ::


~Panter~ ::

Torej, če bi en čisti laik za 3d printanje si zaželel eno oob rešitev, za kakšne domače hece in učenje 3d tiska zase in za nadebudne mulce, kaj naj izberem?
Printal se bo mogoče tud kakšne dodatke za makete, nadomestne dele, kakšne škatle za DIY elektro module ...
Budget je tam okol 200€

https://www.geekbuying.com/item/Artille...
https://www.geekbuying.com/item/Crealit...

In pa, na kaj vse je treba pazit pri nakupu?
P
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

111111111111 ::

Jaz sem z Enderjem precej zadovoljen, samo ni out of the box. Ga je treba sestavit, kar je preprosto, ti pa vzame nekaj uric.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gansta ::

~Panter~ je izjavil:

Torej, če bi en čisti laik za 3d printanje si zaželel eno oob rešitev, za kakšne domače hece in učenje 3d tiska zase in za nadebudne mulce, kaj naj izberem?
Printal se bo mogoče tud kakšne dodatke za makete, nadomestne dele, kakšne škatle za DIY elektro module ...
Budget je tam okol 200€

https://www.geekbuying.com/item/Artille...
https://www.geekbuying.com/item/Crealit...

In pa, na kaj vse je treba pazit pri nakupu?
P


Out of the box in tudi kvaliteta ti je Prusa, Bambu itd...Če imaš opcijo dobiti kje rabljem Prusa MK3s+ si zmagal, saj ima printer vse kar dejansko rabiš od avtomatskega levelinga itd; Nov sestavljen ti je 1000€, če ga dobiš za 500-600€ (bolha, facebook itd.) je dober deal in ti bo služil. Hkrati so rezervni deli vsi na voljo iz EU, 24h support če se ti kje zatakne itd.

Lahko greš pa po trnjavi poti, kupiš kakšnega za 200€ in se sam naučiš nastavljanja, menjavanja komponent, nadgrajevanja in se veliko naučiš. Odvisno kaj bi rad ali pritnal ali se poleg veliko naučil :) čas je na koncu denar :)

111111111111 ::

gansta je izjavil:

Lahko greš pa po trnjavi poti, kupiš kakšnega za 200€ in se sam naučiš nastavljanja, menjavanja komponent, nadgrajevanja in se veliko naučiš. Odvisno kaj bi rad ali pritnal ali se poleg veliko naučil :) čas je na koncu denar :)

Se strinjam. Jaz sem imel malo manjši buđet in sem kupil enderja za 200€, me je pa veselilo sestavljanje in ukvarjanje s problemi, kar pa ni več zanimivo, ko se odločiš nekaj natisnit, pa porabiš nekaj dni, da vse zniveliraš, pripraviš material itd...

PA če imaš budget ti morda priporočam še kaj takega: https://www.amazon.de/-/en/SUNLU-Filame...

Al pa DIY. TIsti čas ko sem vseksozi tiskal vlažnost filamenta ni bila problem, ker sem ga hitro porabljal. POtem pa čez čas postane in sem to reševal v pečici temperatura 40 stopinj ene 4 ure.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

darkolord ::

Ne glede na to, kateri model se izbere, "out of the box" printanje pri 3D pomeni čisto nekaj drugega kot pri 2D tiskalnikih, pa že tam vemo, kakšen križ je najti zanesljivega.

Veliko printerjev je takšnih, ki jih res priključiš (ali vsaj minimalno sestaviš) in printaš. Da bodo pa ti isti printerji dolgoročno isto delali, pa žal tehnologija še ni na tem nivoju.

Marsikdo je namreč razočaran, ker pričakuje, da bo kliknil "file -> print" in bo print vedno 100% uspešen, tako kot to pričakuje pri 2D printerju.

Torej, ne glede na model je treba biti pripravljen na vsaj občasno servisiranje v lastni režiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
45 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121083 (865) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162038 (1393) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183204 (2827) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307289 (6539) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810140 (8409) stalker

Več podobnih tem