» »

Sony osvežil PS3 Slim

Sony osvežil PS3 Slim

Tiskanina nove revizije

vir: engadget
engadget - PlayStation 3 je doživel še eno osvežitev, ki pa še zdaleč ne bo tako očitna, kot predstavitev tanjšega modela Slim. S slednjim je Sony predstavil še pomanjšan centralni procesor Cell, namesto v 65 nm izdelan v 45 nm-proizvodnem procesu. To je pomenilo, da je bil napajalni sistem PS3 Slim lahko manjši in lažji od tistega v prvotnem PlayStation 3, kar velja tudi za hladilni sistem, saj pomanjšani čipi porabijo manj energije in je tako manj oddajo v okolico v obliki toplote.

Po poti Cella je tako šel tudi grafični procesor, nVidiin RSX, ki je zdaj pomanjšan s 65 na 40 nm. Ponovno so sledile optimizacije napajalnega in hladilnega sistema (napajalnik v novi reviziji PS3 Slim z oznako CECH-2100A tehta 412 g, v CECH-2000A (prva revizija PS3 Slim) tehta 442 g, medtem ko je v starem PlayStation 3 tehtal 815 g; hladilni sistem v CECH-2100A tehta 408 g v primerjavi s 545 g v CECH-2000A), namesto štirih 64-megabajtnih XDR pomnilniških čipov pa sta zdaj ob grafičnem čipu le še dva v velikosti 128 MB.

V primerjavi s prvo revizijo PS3 Slim (CECH-2000A), nova revizija (CECH-2100A) porabi okrog 15% manj ter je s svojo ceno izdelave že zelo blizu izravnave s ceno v trgovini. To pomeni, da bo Sony zaradi nižjih stroškov izdelave v kratkem začel služiti tudi s strojno opremo, ne le na račun licenčnin za igre in igralne pripomočke. Obenem hladnejši čipi obljubljajo še bolj stabilno in dolgotrajnejše delovanje.

40 komentarjev

Ashrack ::

good for Sony
....

BALAST ::

Igre so predrage, tehnika vedno cenejša...
Naslednjo generacijo se bo zaračunala samo naročnina na igre, brez potreba kupovanja hardwera in softwera.

Mislim, da je to kar optimistična napoved. :D

PrimozR ::

Optimistična zagotovo.

opeter ::

Kdaj se bodo ti novi Playstationi 3 Slim prodajali? Naslednji mesec? Zanima me predvsem za angleški Amazon. Ali pa je bolj smiseln nakup Xbox 360 Jasper 2? Igre so poceni, sploh v Classics izvedbi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sonac ::

Vse je odvisno od tega, kaj bi rad igral. Ugotovi, katera konzola ima več ekskluziv, ki so ti všeč.

opeter ::

sonac je izjavil:

Vse je odvisno od tega, kaj bi rad igral. Ugotovi, katera konzola ima več ekskluziv, ki so ti všeč.


Hvala. Res je, prav imaš. Halo franšiza mi je simpatična, zanima me recimo tudi serija God of War. žal za dve konzoli nimam denarja. Xbox je sicer cenejši, a mu manjka marsikaj, kar moraš ločeno dokupiti (recimo Wifi, kar ima PS3 že v osnovi).

Ne vem, moram dobro premisliti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ashrack ::

opeter je izjavil:

sonac je izjavil:

Vse je odvisno od tega, kaj bi rad igral. Ugotovi, katera konzola ima več ekskluziv, ki so ti všeč.


Hvala. Res je, prav imaš. Halo franšiza mi je simpatična, zanima me recimo tudi serija God of War. žal za dve konzoli nimam denarja. Xbox je sicer cenejši, a mu manjka marsikaj, kar moraš ločeno dokupiti (recimo Wifi, kar ima PS3 že v osnovi).

Ne vem, moram dobro premisliti.

cez PC ga ni:)
....

st0jko ::

Amen.
keks?

LuGi ::

PC eh.. raje konzola kot pa nadgradnja pcja vsako leto/dve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Brane2 ::

PS3 zgleda vse bolj kot zgrešena investicija.

Ni mi jasno zakaj je Cell tako draga zadeva, saj gre v osnovi za 7+1 dokaj enostavnih PowrPC procesorjev, resda z nabildanimi vektorskimi enotami.

Ampak saj tudi Quad Core CPU ni kar tako, da o novih 6-jedrnikih ne govorimo.
3.8 GHz se je včasih mogoče zdelo veliko, ampak sedanji Phenom II X4 na 3.4GHz tudi ni daleč od tega ( nenavit, navit dela komot na 3.8GHz), pa veliko več cachea ima.

Tudi nove generacije grafikulj se bo dalo lepše vpreč za simulacijo fizike itd.
Kaj še ostane PS3, razen cene ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

823483 ::

Brane2 je izjavil:

PS3 zgleda vse bolj kot zgrešena investicija.

Ni mi jasno zakaj je Cell tako draga zadeva, saj gre v osnovi za 7+1 dokaj enostavnih PowrPC procesorjev, resda z nabildanimi vektorskimi enotami.

Ampak saj tudi Quad Core CPU ni kar tako, da o novih 6-jedrnikih ne govorimo.
3.8 GHz se je včasih mogoče zdelo veliko, ampak sedanji Phenom II X4 na 3.4GHz tudi ni daleč od tega ( nenavit, navit dela komot na 3.8GHz), pa veliko več cachea ima.

Tudi nove generacije grafikulj se bo dalo lepše vpreč za simulacijo fizike itd.
Kaj še ostane PS3, razen cene ?

Mislim, da nisi dojel principa konzol. Konzole postanejo hardwarsko slabše od high-end gamerskih PC-jev že kmalu po izzidu.
Zato imajo tudi igre, ki na PC-ju lepšo grafiko od konzolskih, pa četudi so zgolj porti kozolaških verzij. In to se s časom samo veča. Če imajo igre na PCju in konzolah ob izzidu približno enako grafiko, je že čez 2 leti opazna dokajšna razlika, saj računalniki(za razliko od konzol) sledijo moorovemu zakonu in večajo zmogljivosti.
Zato zgoraj navedene frekvence sploh nimajo veze, sploh pa gre v primeru PS3 za procesorje ki so zgrajeni na popolnoma drugačni arhitekturi, zato tudi dvomim, da je primerjava z x86 procesorji zgolj glede na frekvenco sploh možna.

opeter ::

Ja, ampak prednost konzol je v tem, da se po vklopu zažene v le nekaj sekundah in lahko začneš igrati v trenutku. Ni nobenega nameščanja, directx osveževanja ipd. bedari. Samo vstaviš plošček (ali pa igro zaženeš z lokalnega diska / pomnilniške kartice) v le nekaj sekundah!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jlpktnst ::

Mogoče ne ravno v nekaj sekundah, je pa definitivno manj zajebancije kot pri PCju. Pri pcju pač moraš bit maher, čene imaš slejkoprej težave, ti reči crkujejo, plačuješ komu da ti popravlja itd. Če si pa "maher" pač veš kaj počenš, samo pa nevede zagoniš ure in ure časa za vzdrževanje.

st0jko ::

LuGi je izjavil:

PC eh.. raje konzola kot pa nadgradnja pcja vsako leto/dve


Saj ti ga ni treba vsako leto/2 nadgrajevat. Igre delajo na low na 3-4 leta starem računalniku. Če nadgrajuješ vsako leto/2, potem je to v glavnem zato, ker hočeš vse igrat na najvišji grafiki...

@opeter

WOW!!1 Takoj zamenjam minuto čakanja, da se računalnik zažene, za instantni zagon in grafiko iz leta 2006.


Kolega je pri men igral BFBC2. Rekel je:
> "fak maš lepo grafiko... Igral sem pri kolegu na PS3, pa je bila dosti slabša".

Smejal sem se, ker imam skoraj čist low nastavitve.

:))
keks?

djordjevic ::

Full-HD špil na full-HD teveju na PS slabše kot na PC-ju? Ne verjamem. Poleg tega so špili za PS3 (in druge konzole, itak) optimizirani v smislu, da delajo načeloma povsod enako (brez trokiranja), kar pomeni, da ni igračkanja z nastavitvami, ampak igra zadeva out-of-the-box.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

Kadarkoli sem šel mimo razstavljenega PS3 in sem poslušal hvalospeve trgovca enostavno tega nisem mogel tega uskladiti s tem kar vidim.

Zelo slab antialias, nič posebnega od grafike, da ne rečem precej zastarela grafika in nikjer tiste "fenomenalne fizike", ki naj bi jo zagotovil Cell.
Nisem videl še ene zadeve, ki bi me "vrgla na rit" na PS3...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mc_ren ::

Ja js mam pripombmo ko bo ta slim se bo use še bol pregraval js mam ps3 sam ne slim pa vam rečm da se ne pregreva ko sem videl od nekatrih so komentarji:Da so predrage igre to jim dam čist prou res da so ampak je pa odlična in kvalitetna grafika (:

Bananovec ::

Lol'd at this. Jaz mam leto pa pol staro konzolo pa se mi ne pregreva u nulo. Moj sošolec pa ima še tisti PS3, ki omoča poganjanje PS2 špilov in se mu pravtako ne pregreva, ljold

Zheegec ::

Brane2 je izjavil:

Kadarkoli sem šel mimo razstavljenega PS3 in sem poslušal hvalospeve trgovca enostavno tega nisem mogel tega uskladiti s tem kar vidim.

Zelo slab antialias, nič posebnega od grafike, da ne rečem precej zastarela grafika in nikjer tiste "fenomenalne fizike", ki naj bi jo zagotovil Cell.
Nisem videl še ene zadeve, ki bi me "vrgla na rit" na PS3...

Ja, če primerjamo PS3 in pa recimo že kar dosti star Half-Life2, potem je grafika pri HL2 bistveno boljša, in na monitorju in na TV-ju.
XboX ima pa kar solidno grafiko, Gears Of War sem probal na neki plazmi za cca 3k€ in je bila slika kar OK. Še vedno ne takšna, kot takrat na PCju (pred Crysisom sicer hehe), ampak dosti boljša kot pri PS3.

Pri ceni PS3 je bil na začetku največji problem blu-ray, dandanes pa si ne predstavljam več, da bi bila izdelava še vedno tako draga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mugensport ::

Fak...Še kr se v usaki novici, ki je povezana s konzolami pojavijo pc gamerji, ki pokajo komentarje tipa grafika iz 2006 in ostale bedarije. Mater kerga bk za detajliranost grafike med tem, ko pade v gejm...uživa v gejmu. Ko mlatim kolege v Street Fighter 4, se derem zram ob fajtu s bad ass Kratosom v God of War 3 in v ostali DOBRIH in neponavljajočih špilih, mi dol visi za vse detajle v grafiki. Resno.. Drug teden izzide pri nas Super street fighter 4 in s kolegi smo se že zmenl, da ga takoj prvi dan kupmo.. v službi dogovorimo za podaljšan vikend in užgemo na kolegovem vikendu pijanščino in dretje ob nažiganju po arcade stickih. Babe nam bojo pa pekle na žaru8-). No hočm povedat, da ni treba nonstop udrihat po drugem igralnem sistemu, ki si ga sami ne lastite oz. še celo, če ga niste probal. Sploh s posti tipa aaaaaooaoaaoaa js mam pa ful grafiko aaoaoaa.. Zdej bo en uletu pa napisu js lahk še na mojem računalniku poganjam msn in photoshop..

Zheegec ::

Jah, je bil komentar glede grafike in nekateri smo pač že sprobali vse možne konzole in PC igre... Večina iger je tako in tako podobnih na PC in na konzolah.

Anyway, grem pred spanjem še eno igro Starcrafta na 640x480 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Pač konzole rešujejo precej boljše igre kot na pc. Recimo kakšen final fantasy XIII pa uncharted 2 MP pa se pc-ja nisem cel teden prižgal niti nevem kaj bi lahko sploh kaj tako dobrega preigral na pc kdaj.

djordjevic ::

Mah, vsaka stvar ima svoje prednosti. Za razne strategije ne bo nikoli primernejšega sistema, kot je PC, pri raznih športnih igrah in dirkačinah pa ravno obratno. Meni je kul oboje in oboje tudi izkoriščam.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zdravcc ::

Zheegec je izjavil:


Ja, če primerjamo PS3 in pa recimo že kar dosti star Half-Life2, potem je grafika pri HL2 bistveno boljša, in na monitorju in na TV-ju.
XboX ima pa kar solidno grafiko, Gears Of War sem probal na neki plazmi za cca 3k€ in je bila slika kar OK. Še vedno ne takšna, kot takrat na PCju (pred Crysisom sicer hehe), ampak dosti boljša kot pri PS3.

Pri ceni PS3 je bil na začetku največji problem blu-ray, dandanes pa si ne predstavljam več, da bi bila izdelava še vedno tako draga.
trolling all the way.

PaX_MaN ::

Zdej bo en uletu pa napisu js lahk še na mojem računalniku poganjam msn in photoshop..

Js lahk še na mojem računalniku poganjam msn in photoshop.

3furious ::

Grafika na konzolah res ni tako lepa kot na dobrem PCju, ampak je vseeno daleč od tega, da bi bila grda. Poglejte si malo screenshotov za Uncharted 2, God of War 3 ali Heavy Rain. Pri vseh treh je grafika le pika na i k odlični igralski izkušnji.
In the age of information, ignorance is a choice.

sonac ::

Uncharted 2 je res igra, po kateri se ti prav vse ostale zdijo kot polizdelki. Igra je tako izpiljena, da je igranje čisti užitek, na koncu pa si cel žalosten, ker veš, da vsaj 2 leti ne bo nadaljevanja (in s tem noben igre, ki bo na tako visokem nivoju). O grafiki pa je itak škoda izgubljat besede.

_Enterprise_ ::

Supreme Commander je res igra, po kateri se ti prav vse ostale zdijo kot polizdelki. Igra je tako izpiljena, da je igranje čisti užitek, na koncu pa si cel žalosten, ker veš, da vsaj 2 leti ne bo nadaljevanja (in s tem noben igre, ki bo na tako visokem nivoju). O grafiki pa je itak škoda izgubljat besede.

a v vsem tem cajtu še vedno ne dojamete, da je pisanje iger kot argumentov za katerokoli platformo brezvezno? enim sede igrat pretepačine in špile, kjer pač ležiš na kavču in od časa do časa drkaš knof, drugim drugo

PrimozR ::

djordjevic je izjavil:

Mah, vsaka stvar ima svoje prednosti. Za razne strategije ne bo nikoli primernejšega sistema, kot je PC, pri raznih športnih igrah in dirkačinah pa ravno obratno. Meni je kul oboje in oboje tudi izkoriščam.

Povej mi eno dobro dirkaško simulacijo za konzole prosim.

sonac ::

Za dirkaške simulacije je itak samo PC. On je verjetno mislil na igre, kot so Burnout, Grid, NFS, prihajajoča Split second. Take igre paše igrat na konzole.
Če imaš rad simulacije pa itak G25 + rFactor in dajmo :D

PrimozR ::

Če imaš rad simulacije špilaš karkoli, kar ni rFactor oz. based on ISI.

Zheegec ::

Urgh, Heavy Rain ima precej slabo grafiko, me je zelo razočaral. Na PS3 ima dosti drugih iger boljšo grafiko, sploh recimo Colin Dirt2. Na splošno pa manjka anti-alising, sicer to reši dosti velik TV (tisti na katerem sem probal je bil 2 leti nazaj sicer samo 4500EUR, mogoče je bil prepoceni?) in večja oddaljenost, potem je pa slika zelo dobra.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

PrimozR je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Mah, vsaka stvar ima svoje prednosti. Za razne strategije ne bo nikoli primernejšega sistema, kot je PC, pri raznih športnih igrah in dirkačinah pa ravno obratno. Meni je kul oboje in oboje tudi izkoriščam.

Povej mi eno dobro dirkaško simulacijo za konzole prosim.

Serija Gran Turismo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

sonac ::

PrimozR je izjavil:

Če imaš rad simulacije špilaš karkoli, kar ni rFactor oz. based on ISI.

In to je? LFS (ne poznam najbolje, ker mi takoj na začetku ni bil tako všeč, kor rFactor in ga nisem kupil)? Netkar pro (super, ampak majhen izbor avtomobilov in prog)? iRacing? (dober, a vsebuje za nas nezanimive avtomobile + predrag) Me zanima, kaj preferiraš in zakaj. Ne vem no...meni se rFactor zdi najbolj celovita simulacija, h kateri se kljub močni konkurenci vedno vračam :) Community (in posledično modi), ki ga ima rFactor, naredi svoje. Plačaš enkrat in potem leta downloadaš zastonj vsebino, ki ja na visokem nivoju.

PrimozR ::

LFS :D

Okej, TB sem out iz racing scene (nisem aktiven že 2 ali skoraj 3 leta, ne vem točno), ampak vedno se mi je v ISI špilih avto zdel kot opeka. Modi so bonus ja. Netkara nisem špilal kaj preeč, kakor sem slišal je bolj meh, iRacing je pa overpriced, totalno.

djordjevic dober vic :>

Ted ::

Uncharted 2 po mojem mnenju trenutno nima konkurence v grafiki, ne na PC-ju ne na Xbox-u. Tudi prihajajoči God of war bo hud.
PS3 ima v zadnjem času hude ekskluzive in je za kupca originalov verjetno najboljša izbira. Je pa res da tudi na xbox-u čakamo nekaj dobrih naslovov :).
Mah...

_Enterprise_ ::

ti si nazadnje videl PC 4 leta nazaj?

opeter ::

Uncharted je PS3 ekskluziva?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

3furious ::

Uncharted je res PS3 eksluziva. Grafika sama po sebi mogoče ni najboljša, ampak v kombinaciji z odlično animacijo, ročno narisanimi teksturami, barvitostjo in "filmsko" kamero nudi zelo lepo vizuelno izkušnjo, ki jo težko najdeš kjerkoli drugje. Recimo v bližini ognja si Nate z roko zaščiti obraz pred vročino, kar nisem videl še nikjer.
In the age of information, ignorance is a choice.

_Enterprise_ ::

lol
lara croft si pa v underworldu z roko maha okol glave, ker ji je vroče


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649744 (25092) hojnikb
»

PS3 - XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
578715 (7144) mgermo
»

PlayStation Network še vedno nedostopen, kriv je vdor v sistem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3917257 (16019) Tr0n
»

PlayStation 3 Slim tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5913061 (8923) Jst

Več podobnih tem