» »

Plata ne zazna tipkovnice in miške

Plata ne zazna tipkovnice in miške

#000000 ::

Gre za tole matično KLIK plata prižge in tudi windows se postavi, ampak ne v biosu ne v win ne morem uporabljati ne tipkovnice ne miške, sem dal nek adaprer s katerim oboje lahko priklopim na USB pa še vedno ne dela. V čem je finta ?

 tole je adapter

tole je adapter

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Na tud biosa ne gre resetirat če premaknem jumper na pozicijo za reset pokaže da treba izklopit bios guardian a nimam pojma kako ?

m4dj ::

Hm. A ti usb izhodi delujejo ? Si probal priklopit gor miško da vidiš če ti dela ? Če so USB fuč, si lahko anbaviš pci usb kartico in nanjo pripopaš tipkovnico ter miško. Iz lastnih izkušenj vem, da vedno ti podaljški ne delujejo , ampak v prvi fazi stestiraj sub če sploh dela.
Kar se tiče checksum error na screenu, je najverjetneje baterija prazna od plate (najpogosteje), zato si anstavitev ne zapomni in jih zresetira na tovarniške kar pa ni rečeno da je ok.

Lp, Goran

Bios guardian izklopiš iz biosa. Pač greš noter z DEL in v setup.
Ta je vklopljen po "defaultu". Zaženi pc ponovno in drži tipko DEL . Ko se odpre CMOS meni pejdi pod "Advanced BIOS Features" > BIOS Guardian option.

Tu ga izklopiš. Če hočeš bios nadgrajevat ali delat spremembe an njem moraš to najprej ugasnit. Tako ti tud tam piše.
M4DJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4dj ()

jizzer ::

Ne zazna ti je ker maš priklopleno na USB...Normalno priklopi tipkovnico ZELENI kabel v ZELENI priključek če veš kak mislim pa ti bo delalo, no vsaj meni je ko sem mel take probleme!

#000000 ::

Podaljšek/adapter is ps2 na usb dela 100% ker sem sprobal na drugi mašini. Pomojem je plata neki defektna, bom probal še USB-PCI kartico not zataknit.

jest10 ::

In zakaj za vraga sploh imaš na adapterju?

#000000 ::

A zakaj, ja zato ker zgleda so šli v maloro porti za tipkovinco in miš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333416 (2795) Han
»

Prižiganje računalnika-dodaten kabel?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171685 (1314) cegu
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473150 (2530) ManDriver
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352265 (1934) bluefish
»

USB že 2× crknil?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7968 (849) bastadu

Več podobnih tem