» »

Kakšna napaka bi tole lahko bila ?

Kakšna napaka bi tole lahko bila ?

#000000 ::

gre za prenosnik nx9010
Sem zamenjal že par DVD enot za katere vem da so 1000% OK pa vedno pokaže ta isti error. Je lahko ned plato in konektorjem slab stik, čeprav sem pregledal že ne vem kolkrat in ni videt nič narobe.
Ima kdo kake podobne izkušnje, disk je vzet ven.

  • spremenilo: #000000 ()

misek ::

V biosu imaš omogočen boot preko mreže - PXE. Imaš priključen mrežni kabel? Kaj je pravzaprav sploh narobe?

#000000 ::

Nimam priklopljeno nič razen napajalnika, narobe je to da se nikakor noče zagnat z DVD-ja in vedno javi tisti PXE error kao da dvd enota ni priklopljena, tko da ne morem naložit sistema. Dobr vem lahko bi naložu z usb ključka ampak nimam nobenga tazga ki bi omogoču narest boot usb, zunanji dvd sem pa posodil in nimam pojma komu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

misek ::

Si v biosu nastavil pravi vrstni red? Najprej s CD enote, ... In onemogoči boot preko mreže.

_koki_ ::

Mislim da je zjeban southbridge na osnovni plošči, ne delajo I/O naprave (disk, tipkovnica, dvd, usb,...)???

#000000 ::

Diska ni notri, dvd dela in tudi začne vrtet ko bi mogu začet bootat, ampak po nekaj sekundah mi pokaže tisto znano obvestilo da ima nek error in naj preverim kabel, tipkovnica dela normalno.

_koki_ ::

To ti javi, ker iz CD/DVD-ja ne more bootat in nato gre na naslednjo nastavljeno opcijo v biosu (do mreže) in javla da je mrežni kabel izkloplen...
Probaj s kakim drugim CD/DVD-jem (takim da nisi kruh rezal na njem :D), drugače je pa isto delalo meni na prenosniku (na trenutke javlalo napako pri disku, dvd enote ni prepoznalo na trenutke, včasih tipkovnica ni zagrabla,...), pa je tudi dvd enoto lepo odpiralo pa lučka gorela ko bi mogu brat iz medija...

#000000 ::

Ma sem probal z drugo dvd enoto, drugim cdjem ampak vedno ista pesem, kaj si ti naredu da si porihtal zadevo ?

Pšenični ::

Kable maš v redu? Probej kakšnega zamenjat.

#000000 ::

Aja fak pozabu sem povedat da gre za pernosnik.

_koki_ ::

Glej v mojem primeru je šlo za serijsko napako, southbridge se je odlotal iz plošče (veliko pavilionov, acerjev,... ima iste probleme) in sem ga dal v dele...
Menda se da popravit to z ustrezno mašino, lahko ti dam številko od enega ki ma to mašino, če se ti splača popravlat (okoli 40-50EUR), samo vprašanje kako dolgo bo pol to držalo...

kupim9 ::

ops :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kupim9 ()

_koki_ ::

No sedaj vidim da si dopisal da gre za hp-ja nx9010 AMD zadevo če se ne motim, 100% je napaka v odlotanem ali delno skurjenem southbridge-u na matični plošči (serijska napaka)...
Sem se pogovarjal z mojstru in je povedal nekako tako, če je čipset samo odlotan je popravilo dokaj hitro, če je pa v samem čipsetu težava je pa potrebno naročat iz tujine drugega in lahko traja tudi mesec dni ali več, če ne dobi prave robe...

#000000 ::

Gre za Intel p4 laptop, nx9010 in da ga to glih tok zeza da ni za uporabo. Ok pošli mi na zs kontakt. Hvala in LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS v caddy

Oddelek: Strojna oprema
191397 (996) mulc007
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282902 (2042) ngc2392
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306754 (6201) Cervantes
»

MBR (master boot record) težava

Oddelek: Operacijski sistemi
112308 (2185) Icematxyz
»

Težava z nameščanjem Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201869 (1679) amigo_no1

Več podobnih tem