» »

Dilema - Scythe Mugen 2 Rev.B

Dilema - Scythe Mugen 2 Rev.B

TeraTM ::

V kratkem imam namen kupiti ta hladilnik. Skrbi me, če bo pasal na:

Matična plošča

Rami

Ker ta hladilnika na ramih sta mi mal sumljivo visoka. Sem že nekje zaznal podobno temo, sam sem pozabil kje..;((

Pa glede tega mugena.. A je tih? ker meni se gre, da je čim tišji + da fajn hladi (večkrat obremenjujem procesor na 100% in mi gre ta "stock" hladilnik že na živce, tako kot da bi poslušal "visoko napetost pri transformatorju"... ;(( )

TOREJ: Ali je razlika očitna glede glasnosti? :O in ali bi pasal tu gor::O

Slike:

slika 1

slika 2

slika 3



HVALA :D
  • zavaroval slike: bluefish ()

Isotropic ::

znali bi biti problemi z ramniki. zamenjaj hladilnike za take, kjer lahko nastavljas naklon hladilnega elementa.

st0jko ::

Če boš imel prvi slot za RAM prazen, bo najverjetneje pasalo... Pri meni mugen pokriva samo polovico prvega slota.

Tih je, razen če imaš nek zelo vroč procesor + še navitega. Takrat se ga malo sliši v loadu, sicer pa je tih, za moje standarde.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

TeraTM ::

Ne bom navijal procesorja, ( imam Intel(R) Core™ i7-860) drugače pa ja, prvi slot ramov je prazen, vendar imam kasneje namen tudi dokupiti še ene. ;((

Aja pa ohišje je antec 300 (ne vem če je to važno):P

Še eno vprašanje :)) Če dokupim rame... ali morajo biti točno takšni kot so tile na sliki? ali pa lahko kakšne drugačne, takšne da ne bodi imeli tak hladilnik ( 2x dual mode):O

nUUb ::

Ne boš opazil da laufa venti, meni se najbolj sliši napajalnik, pa še to če daš uho zraven, na mojemu quadu je šlo do 60°C navitem na 3.4GHz z prime-om(3.8GHz pod 65°C) na 2.8Ghz, stock pa 75% load je pod 50°C, če želiš malo boljšega kot Mugen 2 pa vzemi CoolerMaster V8, še vedno so pa diski najbolj glasni v vsakem PCju pod 1500e

Edit: Jutri v AGTju dobijo robo, tudi Mugena 2, so rekli da je najkasneje do petka, če greš pa jutri se bomo vidl :) Pa za nabavo ramov malo počakaj, zdejle so navite cene, decembra je blo 4Gb DDR2 ~50eur zdejle so pa 100eur ali več
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Isotropic ::

ne vem, ce se bodo ddr2 se cenili... ker so ze obsolete v bistvu.
ohisje mora biti siroko ~200mm, da lahko zapres stranico. pa fajn je, da ni na njej nobenega venta.

axee ::

Če te stock ventilatorji na Antec 300 ne motijo potem Slipstream-a na temu hladilniku ne boš slišal, še posebej ker ne navijaš.

TeraTM ::

Imam SSD in 2.5" HDD, tako da glasnost le teh je najmanjša skrb. Napajalnik je corshair tx 650, kateri je tudi tih, oba (original ventilatorja, nisem dokupoval nobenega) imam pa na prvi stopnji od treh, sta tudi tiha. moti me samo ta CPU hladilnik, ker je glasen, zato tudi kupujem drugega. Problem pa je kot sem že rekel, če bo pasal + limit EUR :O

axee ::

Daj napiš kako visok je mugen pa pogledam v anteca če bo šel notri.

ABX ::

Povej kje ga boš kupil, jaz ga čakam že 2 tedna na AGT.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isotropic ::

axee je izjavil:

Daj napiš kako visok je mugen pa pogledam v anteca če bo šel notri.

158.
ohisje mora biti ~200, 210mm siroko, da gre.

axee ::

Od matične do stranice je prbl 17,5 cm tko da nebo problema.

LP

PARTyZAN ::

ABX je izjavil:

Povej kje ga boš kupil, jaz ga čakam že 2 tedna na AGT.


Z dne: 24.03.2010

Evo moje naročilo. 1 mesec. AGT... :P

ABX ::

lol

Zdaj sem opazil da je mesec in pol.


Z dne: 15.03.2010


Paketna dostava - plačilo po povzetju

Ime artikla Cena artikla Popust Cena s popustom Kol. Skupaj

Scythe Mugen 2 Rev.B 39,36EUR 5% 37,40EUR 1 37,40EUR
Intel(R) Core™ i5 750 192,58EUR 5% 182,95EUR 1 182,95EUR
Dostava 5,78EUR
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

TeraTM ::

Axee: mene bolj skrbi kok stran od ramov bo, kot sem že omenil čisto na začetku. Glede širine; tudi jaz sem izmeril, Antec je širok 20.5 cm (če pa gledam od matične je pa prbližno ja 17.5 cm)

Tukaj ga bom kupil :

Računalniške storitve commIT

Upam da ne bom tako dolgo čakal nanj.....:O

TeraTM ::

Ojjj :)) zanimivo da je v angleščini ??? :| :


Order Status Change:
?
From: Računalniške storitve commIT (info@commit.si)

Sent: Thursday, April 22, 2010 2:28:44 PM

Hi Ime & priimek,

the Status of your Order No. 28 has been changed.

New Status is:
____________________________________________________________

Shipped

:)):)) pa naročal sem danes okol 14.00 :D

VidKo ::

Ja, se opravičujem strankam, vse delam sam, pa nimam lih časa še uporabniškega vmesnika prevajat. Drugače pa se trudimo naročeno blago hitro do strank dostavit :)

TeraTM, jutri bi ti ga poštar moral predati.

Lep pozdrav,

Vid

TeraTM ::

Hvala Vam :)

Wox ::

Razen previsokih reber na pomnilniških modulih ni težav spravit hladilnik v Antec 300. Pri "normalnih" ramih ni problema, razen da prva dva ne moreš vzeti iz slotov ne da bi odstranil hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

TeraTM ::

aha ti (Wox) imaš tripple channel. Jaz imam Dual, tk da to je malo drugače. Jaz imam namreč rame s hladilnimi rebri na vrhu 2x2 GB obojni na režah št 2, tk da že tu pridobim cm al več (zna pa bit problem, bo šlo na tesno) ampak je, kar je. Jutr tk dobim hladilnik, bom vidu ;((:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

VidKo ::

TeraTM, mislim da s tvojo ploščo ne bi smelo biti prevelikih problemov. AM2 in AM3 plošče so večji problem.

TeraTM ::

Rezultat:

slika 1


slika 2


slika 3


slika 4



Tako da, če ima kdo Antec 300 pa takšne rame, s takšno matično, se mu bo izšlo (na tesno:))) Ventilator sem moral prestaviti na spodnjo stran, ker s strani (na desno strani pri ram-ih) ni bilo mogoče, na levi strani pa je brezveze, ker je tam ventilator ki piha iz ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Kišta pira ::

Fantje moral boste še mau potrpet, ker sem tut jst naroču hladilnik pred enim tednom na dom, pa ga še nism dobu in sm biu dons u AGT trgovini pa mi je tip reku da jih dobijo šele v sredo ker kao avijoni niso letel (vulkan pa to)... tko da bomo še čakal

PARTyZAN ::

Guess what, katerikoli teden prideš k njim ti bodo rekli "naslednji teden". Sploh pa je čudno, ker se ta roba (ponavadi) dostavlja z ladijami in ne letali ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

VidKo ::

commIT ima še omejeno količino na zalogi, dodatna pošiljka pride v sredo, najkasneje v četrtek ;)

Dragi ::

Agt spet neki najajcuje.

Sem naroču 24ga, kličem danes... "bo konec naslednjega tedna".
Meni se jih ne da več čakat.


Ve kdo kje v LJ bi se ga dalo poceni kupit?

ABX ::

Jaz sem ga dobil, sicer je rabilo 2 meseca, ampak je prišlo. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bellzmet ::

Jaz sem ga naročil preko http://www.commit.si/sl.html pa je prišel naslednji dan.

lp

Dragi ::

Dragi je izjavil:


Ve kdo kje v LJ bi se ga dalo poceni kupit?


Pri commit je dražji kot pri agt, za povrhu rabim pa še poštnino plačat in nato iskat na pošto 500m stran.

Bellzmet ::

Ja sej če ga naročiš po pošti, ga dobiš v LJ>:D

Samuel ::

to pa je jeba, če je treba it 500m iskat na pošto....8-O

Dragi ::

Še enkrat, Kje v LJUBLJANI se ga da kupit?

Zarad mene se ga lahko kupi tudi v franciji. Seveda mi nekdo drug časti poštnino :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566011 (4356) ttommy
»

Kateri CPU hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192624 (1905) klinker
»

Nova "mašinca" :P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212912 (10765) IvoJan
»

Svetovanje. Nakup Gaming Pc

Oddelek: Kaj kupiti
172924 (2269) klinker
»

i7 920 D0 temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523536 (2560) ekseR

Več podobnih tem