» »

Kateri CPU hladilnik

Kateri CPU hladilnik

donkihod ::

Izbrat procesorski hladilnik se zdi še težje kot sam nakup PCja, zato spet rabm vaša mnenja/nasvete.

Torej, imam Cooler Master Elite 430 ohišje in Athlona II x3 s stock hladilnikom. Efektiven recimo da še je, glasen pa ko hudič! Nujno rabm novga sam jih je tok na izbiro da nevem katerega nabavit.

In pa še stransko vprašanje: na stranici obrnem ventilator navzven, na vrhu pa kako? Če naj piha notr, ne bo to vleklo toplega zraka?

guest #44 ::

Mam tud Athlona X3, pred kratkim menjal stock cooler za Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2. Deluje brez problemov in zelo tih. Mam pa mini-atx ohišje pa vseeno je šel not brez težav. Je pa tudi zlo poceni hladilnik.

donkihod ::

En kolega ima tega Artic Cooling in prau, da je super. Drug ma NZXT Havik 140 in je tud super, samo 70€+ se mi zdi preveč. Trenutno gledam Scythe Mugen 2 Rev.B in Scythe Yasya (na OC labovih testinh sta top šit), samo nism zihr da bi ta dva pasala notr, ali pač?

TOP ::

Če ti paše je definitivno best bay Mugen 2.

amigo_no1 ::

Iščem nekaj z dobrim p/p za p4 socket478.Matična je Intel d865 perl ( http://www.tomshardware.com/reviews/big... ).
Trenutno je gor intel stock hladilnik + 80mm ventilator @ 3000 rpm.Navijalo se ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Steinkauz ::

Kupi nekaj, kaj bo pašalo še na naslednji komp, ker to je predpotopno.
http://www.cool-pc.org/artikel/43221/sc...

x4en0n ::

Da še jaz nekaj vprašam.

Kako naj vem, da hladilnik za procesor paše na moj procesor? So kakšne oznake ali pa kaj podobnega?

amigo_no1 ::

Ponavadi piše zraven na katera podnožja (socket) ga je mogoče namestiti.
Nekatere npr tudi ne moreš namestiti na vsako recimo socket LGA775 matično pl., saj enostavno ni dovolj prostora za tak hladilnik (je nekaj v napoto).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klinker ::

x4en0n je izjavil:

Da še jaz nekaj vprašam.

Kako naj vem, da hladilnik za procesor paše na moj procesor? So kakšne oznake ali pa kaj podobnega?


Poves model plate in ohisja (ja ena ohisja znajo bit preozka za nekatere hladilnike) ter kolko bi rad odstel za hladilnik, pa ti bomo tu svetovali kaj vzet.

donkihod ::

Sm kupu Scythe Mugen 3 in samo par mm loči med stranico. Sama namestitev nč posebnga, problme je biu sam to, da rebra zakrijejo en vijak, tko da sm mogu odstranit ventilator in se pol jebat z njim, da sm ga dou nazaj na rebra. Hladi pa res supr; v idle je temp. manjša za ~7-8°C, load pa tdi podobno, kar pa je najbol pomembno - ne sliši se ga. :>

Isotropic ::

mugen je en izmed najcenejsih in najboljsih hkrati ja.

Janac ::

Hyper TX3

x4en0n ::

klinker je izjavil:

x4en0n je izjavil:

Da še jaz nekaj vprašam.

Kako naj vem, da hladilnik za procesor paše na moj procesor? So kakšne oznake ali pa kaj podobnega?


Poves model plate in ohisja (ja ena ohisja znajo bit preozka za nekatere hladilnike) ter kolko bi rad odstel za hladilnik, pa ti bomo tu svetovali kaj vzet.


Imam plato ASUS M4A79XTD EVO ohišje pa je LC ATX MIDI PRO 714B LC600H-12 600W KLIK

Za hladilnik bi odštel res maksimalno 40€.

P.S.
Bi pomagal kaj k hlajenju računalnika, če bi še odspredaj namestil en 120 ventilator ki bi pihal not (odzadaj že piha en 80 ven)?

Hvala!

amigo_no1 ::

Spredaj montiraj ventilator čisto spodaj, zadaj naj bo čimbolj zgoraj (topel zrak se dviga).

x4en0n ::

Kaj pa glede hladilnika? katerega naj izberem? Kaj takega bi pasalo na mojo plato in ohišje ? KLIK

Xserces ::

mugen je bol k ninja :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

svit ::

Mogoče pogledaš še za Thermalright Macho HR02. V vseh testih se je odrezal sijajno, hkrati pa je to izredno tih hladilnik. Link
Ni ideje

klinker ::

HR02 sem nekaj casa nazaj celo zasledil pasivno hladit i7ko v nekem testu.
Med mugen 2 in ninjo 3 pa ni bas neke uber razlike...par stopinj...je pa glede na zelo podobno ceno vsekakor bolse mugena izbrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Xserces ::

baje je ninja tisja od mugna :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klinker ::

Jst mam ninjo, in na max obratih ni niti malo tih. Je pa konstantno potenciometer na min. in je tako neslisen ter dovolj da ohladi mojega i5@3,6ghz na 65°c pri full load. Sicer pa vent je verjetno tudi enak, tako da je verjetno tudi glasnost, al pac.
Sem pa takrat hotu mugena in ni bil na zalogi, pogledal par testov in vidu da je v povprecju mugen boljsi za nekje 2°c, tako da sem pol kar ninjo vzel ker mi za te 2°c prav dol visi. Vzel pa pri CommIT ki se mi zdi da ima se najcenejse Scythe hladilnike, vsaj takrat je blo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24853346 (2642) freesty
»

Nakup CPU hladilnika

Oddelek: Kaj kupiti
181378 (924) Brainstorm
»

Pomoč pri izbiri hladilnika za procesor

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181889 (1464) pijavka
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566199 (4544) ttommy
»

Kater cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374759 (4251) Steinkauz

Več podobnih tem