» »

Nova "mašinca" :P

Nova "mašinca" :P

«
1
2 3

ql1max ::

Torej lep pozdrav!
Kupujem nov računalnik, uporabljen bo za gaming, plačat pa sem pripravljen okoli 800-900€.
Neki sm ze skupi skvačkal:
Procesor: AMD procesor Phenom II X4 955
Grafična: Radeon HD 5850
RAM: 4GB DDR3 RAMa*
Matična: Gigabyte GA-890GPA-UD3H*
Napajalo: LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3*
Ohišje: Cooler Master Centurion 690 II Advenced (Se mi res dopade! xD)
Pa še kak 1.5 - 2 TB disk čez kak mesec al pa 2 :)
Tista zvezdica* pa pomeni da odločitev ni dokončna in bi rad da mi vi poveste kaj je najbolš :)
Torej kokr sm reku, budget je 850-900 evrov tko da kr povejte kaj bi vi spremenili.. :D
Aja, pa zanima me tudi kje naj kupim jz use to, u kateri trgovini se mi splača itd :)
Hvala, LP!

janezek67 ::

Za tvoje potrebe bo verjetno tole kar ok nakup.

Za nakup ti pa težko rečem. Osebno imam izkušnje le z AGT, ampak sem kupoval le komponente, ki so bile na zalogi. So prijazni, se pa menda čaka.

jRk0 ::

agt, sestavi.si, funtech? =)
You fuck up once, you loose two teeth.

jizzer ::

Jaz sem naročil pri agt.si ampak ker sem videl da se dosti ljudi jezi na dobavo(dolge dobe) sem preklical naročilo. Sedaj bom naročil pri odnesi.si ker jim piše vsaj kdaj bo približno dostavljeno...

P.S: Mislite da mi bodo naročilo preklicali če sem jim na email info@agt.si poslal prošnjo z prekinitvijo naročila ter tudi seveda št. naročila?

Izy ::

Dve opciji ti predlagam:

sestavljen računalnik funtech
ali pa, da uporabiš
konfigurator

Moje izkušnje so s to trgovino zelo dobre, zato priporočam, da si ogledaš ta dva linka in preveriš, kaj ti bolj ustreza.

BALAST ::

Propagandni kanal? ;((

Izbire imaš veliko, sam bi kupoval prek meje, ker tudi če prišteješ poštnino 16-25EUR, boš prihranil najman 100EUR pri nakupu celotnega računalnika.

Izy ::

BALAST je izjavil:


Izbire imaš veliko, sam bi kupoval prek meje, ker tudi če prišteješ poštnino 16-25EUR, boš prihranil najman 100EUR pri nakupu celotnega računalnika.


Huh, kako si pa z garancijami urejaš?

BALAST ::

Če kupiš sestavljen računalnik ali po delih, pošlješ tisti del ki naj bi bil v okvari v garancijski pregled (Plačaš 8EUR v Avstrijo, 16EUR v ostalo evropo). Poštnino plačaš do tja, nazaj dobiš brezplačno. Če pa kupuješ prenosnik, pač pošlješ celoten prenosnik.

SynTax64 ::

jizzer je izjavil:

P.S: Mislite da mi bodo naročilo preklicali če sem jim na email info@agt.si poslal prošnjo z prekinitvijo naročila ter tudi seveda št. naročila?


Čisto zadosti za istovetnost naročila ter stornacijo.

Izy ::

@BALAST - Moraš tudi znat odkrit, kaj je narobe, kar pa večina po mojem ne zna. Zato takim sam rajši predlagam SLO trgovine.

ql1max ::

Hvala usem za odgovore ;)
Zej me pa sam še neki zanima.. A se mi splača raj počakat še niki časa da bi se morde kej cene od ATI grafičnih spustile pa da do takrat laufam kar na intergrirani? Ker trenutno je ta grafa kar draga (od 265EUR naprej) kar me rahlo moti :D

TOP ::

Kaj te moti,Uprašaj se boš igral igre ali ne in dobiš odgovor.Če te to moti kupi cenejšo recimo 5770,ki je tud za igre uredu grafa.

kmetek ::

cene ati grafam se bodo še dvignili, ne pa spustile.

ql1max ::

Evo! Zapravu 2 uri svojga življenja in sestavu (upam da) končno verzijo! :D
Procesor: AMD procesor Phenom II X4 955, 3.2GHz, AM3, 125W, BOX BLACK EDITION 143,90EUR
Grafična: Sapphire Radeon HD 5850 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x 267,69EUR
RAM: Kingston HyperX RAM 2x 2GB, DDR3 1333MHz PC3-10600 CL7 1.65V (KHX1333C7D3K2/4G) 109,90EUR
Matična: Gigabyte GA-890GPA-UD3H 118,38EUR
Napajalo: LC Power LC6650GP3 "Silent Giant" v2.3 53,54EUR
Ohišje: Cooler Master Centurion 690 II "Advanced" Črna 78,02EUR
Trdi disk: Seagate Barracuda 7200.12 trdi disk 1.5TB, ST31500341AS, 32MB Cache, 7200 RPM, SATA 3.0Gbps, 3.5" 99,90EUR
Skupaj: 871,33EUR
Kupu bom pa iz 2h trgovin in sicer Solo.si ter Agt.si. S solo mam dobre izkušnje, na agt pa majo vse tisto kar solo nima pa še pohvaljo ga, tko da.. :D
Pa a ve kdo a pr AGT računajo tud kej poštnine?

turkx90 ::

Agt naroči ja, če se ti da čakat ene 3 mesce.

ql1max ::

kaj a ni fajn? js sm brau da je fajn trgovina.. no brau.. rekli so mi tko..

turkx90 ::

Tudi meni...in potem ko sem narocu, sem se enkrat pregledal mnenja in boš hitro opazil, da večino stvari čakas fulll časa.

Pri njih sem naročil podoben računalnik tvojemu.... procesor isti, grafika tudi ostalo se malo razlikuje in čakam že 3 tedne. Vsakič ko kličeš ti rečejo da čez 2 dni ride posiljka in je verjetno to tvoje. Med čakanjem pa te noben ne obvesti ne nič.
Ko pa sem na začetku vprašal za čas dobave so rekli, da v 3 dneh bi mogli že vse imet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

SynTax64 ::

Tudi jaz še vedno čakam na naročilo ki sem ga naročil 3.marca in je še vedno naročilo "v obdelavi" tako da sem v tem času že dobil material z drugega konca s tem pa se naj oni imajo "lepo radi".

turkx90 ::

No, danes sem končno dobil klic z njihove strrani in sem zelo zadovoljen. Obvestili so me, da grafična kartica ki sem jo naročil, je nimajo še so pa dobili 20 kartic 5850, ki so za 20 e drazje, naj bi mele boljsi hladilnik in so bol navite....tko da sem vzel to kartico in računalnik bo ju3 končan in v ponedeljek pri meni doma. Vsaj upam

ql1max ::

OK, spet sem po netu brsku do neskončnosti in ubistvu ugotovu da majo na FUNTECH use tiste komponente k sm jih hotu naročit iz AGT-ja, tko da kaj pravite. A naj raj od funtecha naročim al naj potrpim z AGT? na funtechu namreč pride sam 2EUR več. Po pravici povedano raj plačam parEUR več kokr da čakam 3 tedne..

Mentalist ::

Funtech idi.
Lool.

SynTax64 ::

Mentalist je izjavil:

Funtech idi.

+1

ql1max ::

No ker je bluefish zaklenu novo temo ki sm jo ustvaril bom kar tuki postal da nebom smetil:
Končna verzija:


Komentarji prosim! :D
Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mentalist ::

Super.

Kaj pa trdi disk?
Lool.

Nwanko ::

Čist vredi. 550W corsair bi bil čisto dovolj.

IvoJan ::

super izbira :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ql1max ::

@KeTeČeš: Disk že mam 1TB pa še enga 200GB za sistem tko da nerabim :D
@Nwanko: Mah ja sej najbrš bi biu tud 450W dovolj sam sem se odloču da uzamem močnejšega za vsak slučaj če bom še kdaj kakšno grafično dodaju al pa to :D
@tKBurek: Sam da je uredi! :D

IvoJan ::

edino ce ti ni tesko dati 35EUR vec za napajalnik pa kupi HX650 ki ima modularne kable :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Mentalist ::

ql1max je izjavil:

@KeTeČeš: Disk že mam 1TB pa še enga 200GB za sistem tko da nerabim :D
@Nwanko: Mah ja sej najbrš bi biu tud 450W dovolj sam sem se odloču da uzamem močnejšega za vsak slučaj če bom še kdaj kakšno grafično dodaju al pa to :D
@tKBurek: Sam da je uredi! :D




Super. Pa če boš kaj GTA IV igral prilimaj benchmark:D
Lool.

IvoJan ::

Nwanko je izjavil:

Čist vredi. 550W corsair bi bil čisto dovolj.



sej veš kaj pravjo. Od viška glava ne boli! edino če je alkohol :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ql1max ::

KeTeČeš, se bom potrudu :DD
tKBurek, mah nerabim modularnega lih :P je ohišje baje eno izmed boljših kar se tiče skrivanja kablov in pretoka zraka tako da nebo problem skrit tistih odvečnih kablov :D

IvoJan ::

potem pa uredu ^^ samo se bos s skrivanjem teh kablov kar namucu :) je pa pol super ko vidis da jih ne vidis xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

manowar007 ::

Lp!

Ker si kupujem nov računalnik bi vas prosil če mi lahko pri sestavi malo pomagate.. Moj budget je tam nekje do 800EUR
Računalnik bi uporabljal za najnovejše igre , internet, photoshop ..

Moja konfig:
Procesor: Amd phenom x6 1055T 210EUR
Matična plošča: Gigabyte GA-890GPA-UD3H 125 EUR
Trdi disk: Samsung HD502HJ "Spinpoint(R) F3" 50EUR
Napajalnik : LC Power LC6650GP3 "Silent Giant" v2.3 650W 53EUR
Rami: G.Skill RipJaws 4GB 1333Mhz cl7 KIT - 1,50V 130EUR
Ohišje: Xigmatek Asgard 36EUR
Grafična kartica: Ati Radeon 5770 160EUR
Procesorski hladilnik: Scythe Mugen 2 Rev.B 37EUR

Zdaj pa me zanima , ali se da dobiti cenejše rame , 1.50 V ker takšne podpira matična ali imajo lahko drugačno voltažo?
Ali bo napajalnik dovolj dober? Zelo si želim da bodo vse igre tekle čist gladko! In najbolj kar si želim je da bo računalnik Zelo tih in skoraj neslišen(upam da je zato ohišje dovolj vredu)
Pač pokomentirajte in predlagajte mi kaj. Najlepša hvala že vnaprej

IvoJan ::

vse je super. edino grafično bi lahko za HD5850 zamenjal. napajalnik bo zdržal
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

manowar007 ::

Saj bi samo imam budget samo 800EUR :/ a je proc. hlad nujno potreben? pa si prepričan da bo sistem res NESLIŠEN?

Zgodovina sprememb…

ql1max ::

manowar, na tvojem mestu bi raje uzel 4jedrnika +hd5850 (kar bom tudi naredil v ponedeljek xD) ker se tisti dodatni 2 jedri v igrah tako ali tako ne poznajo prav dosti!

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

manowar007 ::

ql1max je izjavil:

manowar, na tvojem mestu bi raje uzel 4jedrnika +hd5850 (kar bom tudi naredil v ponedeljek xD) ker se tisti dodatni 2 jedri v igrah tako ali tako ne poznajo prav dosti!


Saj bi tako naredil oz. sem imel namen narediti.. Ampak imam rajše 2 jedri več kar mi bo v prihodnosti koristilo ;)

axee ::

manowar007 je izjavil:

In najbolj kar si želim je da bo računalnik Zelo tih in skoraj neslišen(upam da je zato ohišje dovolj vredu)
Pač pokomentirajte in predlagajte mi kaj. Najlepša hvala že vnaprej



Pri gaming računalniku pozabi na tišino, še posebej za tvoj budget. Da se doseči samo v idle neko spodobno tiho delovanje, pa še za to boš mogel malce več denarja vložit.

manowar007 ::

dzinks63 je izjavil:

Za cca 800€ npr.:

+
ATI Powercolor HD5850, 1024MB DDR5 270€


Dzinks, ali se splača naročiti v trgovini mylemon.at (avstrija če se ne motim) ? če bi res prišel skoz tako poceni bi takoj vzel te komponente :O

axee je izjavil:

manowar007 je izjavil:

In najbolj kar si želim je da bo računalnik Zelo tih in skoraj neslišen(upam da je zato ohišje dovolj vredu)
Pač pokomentirajte in predlagajte mi kaj. Najlepša hvala že vnaprej



Pri gaming računalniku pozabi na tišino, še posebej za tvoj budget. Da se doseči samo v idle neko spodobno tiho delovanje, pa še za to boš mogel malce več denarja vložit.


V kaj naj vložim da bo čim bol tih? štej to ko + € moj budget za 800€ je comp.. ampak za tiho delovanje sem vanj pripravljen vložiti več ;p

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

IvoJan ::

nov proc cooler in tisji ventilatorji na ohisju. potem bo edina stvar ki bo ostala slisna tvoj HDD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

axee ::

IvoJan je izjavil:

nov proc cooler in tisji ventilatorji na ohisju. potem bo edina stvar ki bo ostala slisna tvoj HDD


In seveda grafična. Ohišje po želji, nekako izstopajo Antec P182/P183, FractalDesign R2, ostale niso primerne za gaming mašino. Ventilatorji Scythe Slipstream (800RPM ali 1200RPM), ker se prvič srečuješ z tišino bo 1200RPM dovolj, potem pa itak utišaš z recimo ZAlman Fan mate 2. Na procesor Scythe Mugen 2 ali Scythe Yasya, oba priložen odličen ventilator. Diski ne WD Black temveč kaj od samsunga f3, dosti tišji glede na hitrost. Če rabiš bolj detaljno poglej v temo "nakup tihe mrcine" in pa v "tišanje računalnika".

LP

manowar007 ::

ja proc cooler naj bi bil Scythe Mugen 2 Rev.B uredu a ne? pa namesto tistega ohišja asgard bi raj uzev antec tree hundread bi blo ok? Oprosti sam 130EUR pa ne mislim dat za ohišje >_> ventilatorje pa obvezno tiste od Scyteha axee ;D

IvoJan ::

mugen je super in tut ohisje 300 ti toplo priporocam :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

manowar007 ::

140EUR za antec P-183 uff.. A je antec 300 tut tih al je bol glasen? Ker bi res rad prihranil 80EUR kot pa da jih dam stran za ohišje ;(

axee ::

Ne gre se za to da je ohišje glasno (ker pač samo ohišje ne proizvaja zvoka), gre se za to da ne tipično odprto ohišje ki nič ne zaduši zvokov iz ohšija. Ker še nisi stopil v tišanje priporočam da za začetek vzameš Antec 300 (večini je neslišen v večini okolij). Ko postaneš razvajen pa malce večji vložek v kvalitetno ohišje in ventilatorje.

LP

manowar007 ::

Saj nisem mislil dobesedno glasen ,ker sam materjal ne proizvaja zvoka -.-'.. nasplošno sem mislo. Zdaj šele vem da je Antec P-183 vreden svoje cene saj zelo zaduši ves zvok in je res neslišen kot sem bral. Sam jaz bom vseeno raje uzel antec 300 in tistih 80EUR porabil v za malo boljši napajalnik,ker kot sem bral je LC za en k***c.. In bi res rad en dober napajalnik =)No pa te bom še 1x uprašal axee. Kateri napajalnik in katere ventilatorje mi priporočaš ( Za ohišje antec 300)?

Meizu ::

ql1max je izjavil:

No ker je bluefish zaklenu novo temo ki sm jo ustvaril bom kar tuki postal da nebom smetil:
Končna verzija:


Komentarji prosim! :D
Hvala! :)



800-900€ maš budget :) Daj flikni noter AMDjevega 6 core-a, da ti ne bo potrebno kasneje menjavat. Če hočeš seveda. Je pa tudi tale proc več kot dovolj.

manowar007 ::

Meizu je izjavil:

ql1max je izjavil:

No ker je bluefish zaklenu novo temo ki sm jo ustvaril bom kar tuki postal da nebom smetil:
Končna verzija:


Komentarji prosim! :D
Hvala! :)



800-900€ maš budget :) Daj flikni noter AMDjevega 6 core-a, da ti ne bo potrebno kasneje menjavat. Če hočeš seveda. Je pa tudi tale proc več kot dovolj.


Saj že vs čas govorim da mislim imeti AMD 6x procesor .. samo glede napajalnika nisem odločen ker bi res rad imel dober napajalnik

Meizu ::

Aha, se oproščam potem. Temo sem nehal brat dalje ko sem prišel do včerajšnje konfiguracije računalnika, ki sem jo citiral. Potem pa ok, ostale komponente so več kot solidne.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608910 (7446) jazbec
»

Kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
495234 (4343) dzinks63
»

Svetovanje. Nakup Gaming Pc

Oddelek: Kaj kupiti
172940 (2285) klinker
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657650 (5734) axee
»

Nov gaming pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526693 (5966) Sylar007

Več podobnih tem