» »

Čistilne akcije po Sloveniji

Čistilne akcije po Sloveniji

«
1
2

barakus ::

Kaj menite o njih? Čemu so sploh namen?

Meni se zdi efekt isti kot, da bi s kozarcem hotel izsušit jezero in se mi zdi na sploh zguba časa ter da bi ga ljudje lahko porabili veliko bolj produktivno pa magari z razvojem tehnologij, ki bodo na uro onesnažile zemljo manj kot jo lahko spuca cel mesec takih akcij, če ljudje že vidijo ta problem "onesnaževanja" in se jim toži nazaj po jamah in "neokrnjeni" naravi nekakšne vrste podedovana nostalgija?

Če pa gre za neko simboliko, kako? Malo me razsvetlite z vašimi pogledi, bi rad razumel kaj ljudje vidijo v tem.

Upam, da nisem preveč zabluzil, če se vam tema zdi preveč ambiciozna za probleme človeštva, pa jo prestavite v ložo.

LP

Icematxyz ::

Ne logika za tem je bistveno bolj preprosta. Imaš kup smeti ki ležijo nekje ker je nekdo bil nekoč da milo rečem preveč pameten. In nekdo mora to za njim počistiti.

Bistvo te akcije je torej da čistiš svinjarijo za tistimi ki svinjajo.

barakus ::

Pa če koga motijo te smeti, saj lahko plačamo službe, ki so za to usposobljene in posledično veliko bolj učinkovite?
Zakaj nimamo akcij tipa "Slovenija sadi krompir!" npr.?

black ice ::

IMHO mislim, da je bolje če nekomu poskušaš dopovedati, da ni lepo svinjati okrog sebe. Primer je ta akcija.
Saj obstajajo službe vendar te ne bo vrag vzel, če boš pobral par plastičnih steklenic ali bognedaj premislil preden kaj vržeš "mimo koša". Sam se sicer nimam za naravovarstvenika ampak mi gre na živce to, da ljudje enostavno ne morejo iti tiste 3 metre in vrčti smeti v koš kamor sodijo.

Here´s one bright idea: naj povišajo kazni za odmetavanje smeti na mestih, ki niso temu namenjena. Dober primer je Singapur. Tako bomo lahko rešili državo iz recesije, redarji bodo imeli delo in krog je sklenjen. >:D

PS: Barakus, si mogoče doma v mestu?

M-XXXX ::

Pa če koga motijo te smeti, saj lahko plačamo službe, ki so za to usposobljene in posledično veliko bolj učinkovite?

Zadevo bo delalo cca 200 000 ljudi, pa recimo, da bodo delali 5h. Če so plačani 5€ to nanese cca 5mil€. Jih boš ti dal:)?

Pyr0Beast ::

Raje vidiš da ti država za čiščenje vzame 5milEUR ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ta_ki_tke ::

Zakaj nimamo akcij tipa "Slovenija sadi krompir!" npr.?

To bi pa le preveč spominjalo na znamenito zatiranje koloradskega hrošča, ko so vse živo nagnali na krompirjeve njive, da so ročno lovili hroščke. Tole čiščenje je kajpak iz istega vica in utegne biti enako učinkovito, le malo dražje bo, že zaradi rokavic! Pa kaj, ob tako plemenitem cilju je skrajno zavrženo misliti na nostalgijo po starih, že vemo kakšnih časih.

barakus ::

>black ice
Par plastičnih steklenic je zame bolj estetski problem kot problem onesnaževanja vsaj v primerjavi z vsemi drugimi pojavi ki spreminjajo (oz. "onesnažujejo") naš planet. Možno da imaš prav, da gre bolj za vzgojno vlogo, fizična učinkovitost bolj peša.

Sem iz mesta in vasi, plastenk je več v mestu, na vasi pa razna olja in odpadni materiali. Daleč največ težkega svinjanja sem videl na vasi, verjetno ker je tam to lažje izvesti.

>ostali
200.000 ljudi naredi toliko kot 10.000 fizikalcev. Če si na uro bolje plačan kot fizikalec, potem je boljše (za planet), da oddelaš te dodatne ure namesto prelaganja smeti.

Icematxyz ::

Raje idi in pripravi rokavice. Bo bolje za planet. Vsekakor.

Poldi112 ::

Mene motijo smeti v naravi, kjer se sprehajam. Sam se ne lotim pospravljanja, ko je pa organizirano se pa z veseljem pridružim. Sploh ker je vse kar moram narediti prestaviti smeti na eno bližnje zbirno mesto.

>200.000 ljudi naredi toliko kot 10.000 fizikalcev.

Po kakšni zgrešeni logiki so fizikalci 20x bolj efektivni pri pobiranju smeti?

>Če si na uro bolje plačan kot fizikalec, potem je boljše (za planet), da oddelaš te dodatne ure namesto prelaganja smeti.

Zakaj že? Ker si ti tako rekel?

>Pa če koga motijo te smeti, saj lahko plačamo službe, ki so za to usposobljene in posledično veliko bolj učinkovite?

Ker za pobiranje smeti iz gozda rabiš res veliko let izkušenj,ane?
In ker se bomo še nadaljnih 100 let raje sprehajali med svinjarijo, ker je čiščenje nekaj, kar ni namenjeno nam?


>Meni se zdi efekt isti kot, da bi s kozarcem hotel izsušit jezero in se mi zdi na sploh zguba časa ter da bi ga ljudje lahko porabili veliko bolj produktivno ...

In kaj boš ti recimo delal to soboto? Gledal televizijo? Igral igrice? Smetil okolico?

>... pa magari z razvojem tehnologij, ki bodo na uro onesnažile zemljo manj kot jo lahko spuca cel mesec takih akcij,...

Večina ne razvija tega. Praviš da naj začnemo, ker je bolj efektivno? Bo to naš življenski prostor naredilo lepši?

>...če ljudje že vidijo ta problem "onesnaževanja" in se jim toži nazaj po jamah in "neokrnjeni" naravi nekakšne vrste podedovana nostalgija?

Ja. Eni smo očitno ostali na nivoju jamskega človeka in še nismo spoznali modernega smisla bivanja v čim večji svinjariji in strupih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lambda ::

Sam vidim večjo korist te sobote bolj v tem, da se kakšen osebek več zamisli nad tem, kaj se v naravi dogaja, kot pa v tem, da se bo dejansko počistilo. Večja korist bo v preventivi kot kurativi. Seveda pa je dobro tud tisto počistit, kar je že zasvinjano.

Prva stopnja je to, da se neha svinjat z divjimi odlagališči. Druga pa, da se začne ločevat odpadke. Ne razumem pa, da so me ljudje že čudno gledali, ko sem začel s tem, da kadar se le da, ločujem plastiko, steklo in papir od ostalih odpadkov. In ja, priznam, včasih sem bil enak pujs, vrgel vse v eno vrečo, to pa v smetnjak, koga briga, saj itak vsako sredo odpeljejo.

Looooooka ::

Bi blo fino se eno studijo ljudi, ki ne vidijo namena v tej akciji.
Ze cel teden pisem, da so tipicni slovencki, ki nocjo nic za druge naredit(ceprav dejansko delas tud neki zase... Ce pucas kraj, ki ga redno "uporabljas")... In da je to del neke sfaljene mentalitete, da bi pa oni rajs ucili otroke da ne svinjajo... Pucali pa ne bodo ker oni tega niso tja zmetali.
Ampak zdej ko vidim kok je takih vprasanj po internetu mam obcutek, da je tole ze pocas dost velik fenomen, da bi ga mogoce lahko kksn psihiater raziskal.
Miljon smeti, ki jih ne bo nihce pobral... Ki bodo tam ostale tud ce vsi svoje otroke naucijo da se od dons naprej niti enga papirja ne vrze na tla. Ki jih ne bo nihce pobral ker zato preprosto ni denarja... Ampak oni se zmer ne vidjo smisla takih akcij.
Tle je neki sumljivo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

kmetek ::

Kazni za prepovedano odlaganje so brezpredmetne, ker:
1. premalo inšpektorjev
2. neučinkovitost le njih
3. izterjava kazni je smeh pomoje

Manjka nam sodnikov ala ZDA, kjer te fukne takoj delat "koristna" dela.

profii ::

Sam mislim da je to delo za tiste ki morajo opravljati družbeno-koristna dela, oziroma bi bilo lahko več takih kazni, poleg vozniških pik in za vsako stvar 500EUR kazni. In seveda delo za brezposelne, naj si z nekim minimalnim delom prislužijo EUR ki jih dobijo od sociale.

zerrc ::

barakus, v kolikor tvoje izjave niso le provokacija, potem si še en izmed izmečkov, ki jalovijo človeško raso...

Boom BAR
n.n.

kmetek ::

Pofukana, komunistična, srbska Jankovičeva LJ samo 7000 ljudi???!!!

Kranj ki ima 6x manj folka je samo slabo polovico?

Poglejte NOVO MESTO več kot LJ, SRAMOTA!!!

Tear_DR0P ::

kmetek bi moral dobit roza interface :D ne vem kakšne veze majo seks, srbi in ljubljana s tole akcijo. gre pa za dobro akcijo, na kupe ljudi ki se jim da, se je šlo družit in bodo zraven še nekaj koristnega naredili. vsi tisti ki se nam ne da ali se jim zdi za malo čistit tujo svinjarijo pa lahko sedimo doma.

drugače pa v gozdu srečam največ divjih odlagališč tipa - zdej podiram bajto, tamle mam pa v hosti eno lukno in jo bom zasul z odpadki, pa zram bom še star pralni stroj vrgel, pa ostanke od fičaka ki ga ne rabim več, pol bomo pa še mal zemlje preko zapeljali in bomo mel ravna tla v gozdu - in takih odlagališč ne mislim čistit
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

kmetek je izjavil:

Kazni za prepovedano odlaganje so brezpredmetne, ker:
1. premalo inšpektorjev
2. neučinkovitost le njih
3. izterjava kazni je smeh pomoje

Manjka nam sodnikov ala ZDA, kjer te fukne takoj delat "koristna" dela.


Zmoreš obrazložit, kaj imajo "sodniki" z inšpekcijskim nadzorom, neučinkovitostjo inšpektorjev, in izterjavo kazni?
https://dolhar.si/

PaX_MaN ::

Poglejte NOVO MESTO več kot LJ, SRAMOTA!!!

Pfft, NM nima za burek proti 10k raji v Pomurju! Niti po vpoklicu novomeških društev, vseh krovnih organizacij, planincev, gasilcev, jamarjev, potapljačev, tabornikov in drugih. Sramota! :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

gzibret ::

Ravnokar sem prišel domov iz tele akcije. Kako je izgledalo:

zjutraj, točka v Savljah pri Ljubljani



Bilo nas je zbranih cca 200 ljudi. Razdelili so nas v 7 skupin, in vsaka skupina je sčistila eno do dve črni odlagališči. Do odlagališča so nas peljali s traktorji in prikolicami. Bilo je super organizirano (zadevo so vodili gasilci ob pomoči lokalnih kmetov, videl sem tudi avtomobil Zavoda za gozdove, pa tudi policaji so nekaj šnofali okoli) in poskrbljeno, saj so kmetje furali tele smeti cel čas. Jaz sem videl vsaj 20 polnih naloženih prikolic odpadkov. Rezultat naše skupine:

rezultat



Tole celotno zadevo vidim zgolj v pozitivni luči:

- mobilizacija velikega števila ljudi za en cilj
- demonstracija, kaj se da z malo organizacije, dobre volje vseh in z malo denarja naredit;
- izkušnje pri organiziranju podobnega dogodka (morda na kako drugo temo) v prihodnje, kaj je šepalo, kaj bi bilo lahko bolje, kaj je bilo OK itd...
- morda malo dvig zavesti pri ljudeh, čeprav dvomim, da se bo pri tistih, ki smeti furajo v gozd kaj prijelo... pa vseeno, malo po malo.

Glavni stranski efekt pa so morda malo bolj čisti gozdovi, čeprav je daleč od tega, da bi vse pobrali, saj bi za marsikaj rabili mehanizacijo (bager), ker folk odvrže smeti, čez pa nafura beton in gradbene odpadke, in tega z rokami, lopatami in grabljami pač ne moreč odstranit.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

Jaz sem bil tudi zraven in vse skupaj je bolj kot ne simbolično. Očiščeno je bilo nekaj nelegalnih odlagališč (skupaj nas je bilo okoli 150), vendar stare avte oz. karoserije (jih je cel kup) ipd. pa nismo uspeli odnositi, ker nimamo tehničnih kapacitet. Baje bo prišla lok. komunalna služba in te težje zadeve odnesla enkrat popoldan na deponijo, kjer to sortirajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZaLoMaT ::

Pri nas je bilo cca. 50ljudi in skupaj smo odvozili približno 20kom. karoserije oz. (školk od starih odsluženih avtomobilov) je pa zelooo velik kup odsluženega materiala, kljub temu da je zelo majhna vas!
Če bom imel čas bom slikal... Gremo delati naprej! :)

Poldi112 ::

Evo, ves zmatran prišel domov. Bili smo zelo uspešni, gora smeti, ki smo jih nabrali, je bila impresivna. Tako da se lahko samo patetično nasmehnem tistim, ki kritizirajo Ljubljano. Kako je bilo drugje ne vem, predvidevam da podobno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Manu ::

Jaz sem bil pa v okolici deponije Barje (Cesta v Gorice). Pričakoval bi, da zaradi bližine smetišča tam črnih odlagališč ni. Ampak ljudem, ki bivajo tam okoli, se zgleda ne da zapeljat nekaj 100 metrov do smetišča.

Samo na dveh črnih odlagališčih smo nabrali približno 10-15 TV sprejemnikov, hladilnik, pralni stroj, nekaj vreč nevarnih odpadkov in ostalo (veliko stekla, plastike in ostalega materiala). Tam je seveda še ogromno gradbenega materiala.

Sem bil kar presenečen nad številom prostovoljcev, tudi nad tistimi, ki so prišli z avti in prikolicami.

Matako ::

Hehe, glede na to da ima dandanes vsak fotoaparat s sabo (v telefonu) bi bilo dobro narediti kako web stran kjer bi lahko ljudje objavljali slike storilcev na delu... ker verjeli ali ne večinoma to pripeljejo kar podnevi, med delavniki itd. Zagrizeni penzionisti bi takoj začeli se plaziti po grmovju in slikati ;)
/\/\.K.

gruntfürmich ::

zdaj prišel domov, ampak akcja je bila končana okoli 16 ure. nadanje je bilo druženje.:D

hja, če se komu zdi akcija neumna, ni panike, smo pa ja demokracija. samo poskrbi da ne boš ti kdaj svinjal. če pa ti je vseeno, pa tudi ni panike, ker ob nažiganju igric & spletnih forumov verjetno nimaš nič drugega od lajfa...
nekterim pač ni vseeno, da gredo na sprehod v naravo (ne v online špil) in tam ne gledajo polno smeti od debilnega folka, ampak res samo 'naravo'.

ampak če ste se že uploadali v protokol, vas take malenkosti verjetno ne ganejo...

btw: kje bodo pa podatki o akciji? (udeležba, količina smeti, slike odlagališč?)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

Akcija nikakor ni neumna, je nujna za spremembo mindseta, a na dolgi rok se s takimi akciji ne da dosegat "čistoče". Če se naslednje leto akcija ponovi, udeležencev ne bo več tako veliko, naslednje leto še manj ipd, ker enostavno izgine tisti duh "posebnosti" in folk ni več tako zainteresiran. Nek del populacije pa bo še vedno delal po starem. Pač je enostavneje in ceneje hladilnik spustit v graben kot ga peljat na deponijo in še plačat, da ti ga vzamejo.

Rešitev na dolgi rok je po moje v odkupu "nepoškodovanih" smeti. Naj se lepo na vse plastenke ipd uvede neka minimalna kavcija v rangu parih stotinov oz. nek primeren simboličen znesek glede na vrednost zadeve. Če na smetišče prineseš vrečko, ti to kavcijo izplačajo. Če ji prineseš 100, se ti izplača kavcija za vseh 100 vrečk. Če pripelješ cel star hladilnik, dobiš par EUR. Nenadoma bojo imeli klošarji ful motiv pobirat smeti. Zakaj je tako malo železa okrog po gozdovih, za cesto ipd? Ker imajo "cigani" denarni motiv, da ga zbirajo in s tem nekaj zaslužijo.

Seveda je nujni ukrep, da kavcija ne velja za "obdelane" odpadke - da se ne bojo spravili na praznjenje uradnih deponij.

Na dolgi rok je treba vse plačat, z udarništvom lahko zgradiš cesto, ne moreš je pa vzdrežavt. Full time plačana komunala v obsegu, ki bi lahko pokrila ves teren, je žal predraga. Naj se lepo najdejo prostovolci, katerim je tista kavcija dovoljšen motiv da delo opravljajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Pač je enostavneje in ceneje hladilnik spustit v graben kot ga peljat na deponijo in še plačat, da ti ga vzamejo.
Na deponiji ni treba nič plačat. Samo zapelješ in odložiš. Zato res ne razumem, zakaj enim pada na pamet, da to v naravo odmetavajo.

Mi smo bili včeraj v Črni vasi in nas je blo ful, pa pobrali smo tudi veliko. Smo pa imeli avto s prikolico in smo potem odvazali se smeti, ki so jih drugi nabrali.

Poldi112 ::

>Na deponiji ni treba nič plačat. Samo zapelješ in odložiš.

Jaz sem cca 6 let nazaj peljal en kombi na deponijo na Vič-u in tam so me stehtali in mi zaračunali smeti. V tistem trenutku mi je postalo kristalno jasno, zakaj so godzovi polni smeti. Za mene recimo je deponija na drugi strani mesta, gozd pa na drugi strani ceste.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mipe ::

Vse kaže, da je v akciji sodelovalo vsaj 250 tisoč ljudi. Impresivno. Sam zaradi bolezni seveda nisem mogel sodelovati.

RedDrake ::

Ja, kar solidno je bilo.
S službo smo bili prijavljeni kot ekipa, žal pa me je neka kvazi angina precej zdelala tako da sem lahko včeraj samo moralno pomagal. :(

Je pa tako kot Warped pravi. Potrebno bo spremeniti mindset.
Akcije na dolgi rok ne bodo pomagale.
Stanujem blizu osnovne in srednje šole v Ljubljani in moram reči da so pločniki, trate in tudi dvorišča privatnih hiš POLNA odpadkov embalaž raznih sokov, sladkarij, ipd. Od mularije se skoraj vsem zdi odveč da bi tisti kos plastike obdržal v roki samo pol minute do najbližjega smetnjaka.

Pa še dodaten problem je.
Za vsakega ki je včeraj čistil se najde vsaj en ki veselo smeti.
Razlika je le ta da tisti ki smeti, smeti vseskozi, tisti ki pa čisti pa to počne zelo zelo redko.

Ideja s kavcijo za "vračilo" embalaže se mi zdi dobra ideja, bi pa bilo potrebno imeti veliko prevzemnih mest, ker deponija je marsikomu zelo od rok.

Mipe ::

Nedaleč stran živi v občinskem stanovanju romska družina; imeli so zgledno urejeno okolico itd. Po akciji pa imajo ogromen kup kosovnih odpadkov, predvsem kovinskih. In to ob dovozu na avtocesto, tik pri gradu, ki je kulturna dediščina. Samo še čakam, kdaj bodo začeli zažigati gume.

bluefish ::

Glede plastenk bi se morali vsaj glede tega zgledovati po Hrvaški, kjer imajo to kar dobro urejeno. Če se slučajno kak kos embalaže znajde na cesti, pa ga slej ko prej nekdo pobere in odnese v trgovino,...

opeter ::

bluefish je izjavil:

Glede plastenk bi se morali vsaj glede tega zgledovati po Hrvaški, kjer imajo to kar dobro urejeno. Če se slučajno kak kos embalaže znajde na cesti, pa ga slej ko prej nekdo pobere in odnese v trgovino,...


Mi smo v EU, Hrvaška pa ni, pa ima vseeno marsikaj bolje urejeno. Žalostno, ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tomas 33 ::

Da napišem svoje razmišljanje o akaciji:

Defitnitivno je ena akcija za absolutno očiščenje Slovenije premalo. Smo jo pač preveč zasvinjali.

Je pa zelo koristna iz več razlogov.

Splošno okoljsko ozaveščanje z minimalnimi stroški.

    akcija je bila odlično podprta s strani medijev in je dejansko brezplačno dobila prostor v prime time-u TV in radijskega oddajanja ter v časopisih,
    pokazalo se je, da smo Slovenci kljub nasprotnemu lastnemu mnenju nemaren narod.


Vzgojna:

    starši, ki so se udeležili akcije z otroci v pozitivni luči(in jih ni bilo malo), naredijo s tem mnogo več, kot lahko šole in ostale VIZ ustanove.


Pa tudi smetilo se bo od te akcije manj:

    90% ljudi je takih, da odvržejo smeti le v primeru, da so že tam. Lepo se vidi, ko nekdo nekje ob cesti odloži 4 pnevmatike, v nekaj dneh pa je že pravi kup kosvnih odpadkov.



Pa še glede starih avtomobilov. Razgradnja je že nekaj let zastonj, ter tudi zadnji lastnik, ki ga ne da v razgradnji, se ob odjavi iz prometa uradno zaveže, kje bo hranil avto. Odstranjevali pa so vglavnem avtomobile odvrženje že pred par leti. Za vnaprej pa je potrebno le nekajkrat preveriti evidence odjavljenih nerazgrajenih vozil.

Pa še o Ljubljanski deponiji. Za manjše količine odpadkov (pripeljani zavtomobilom, avtomobiljsko prikolico) so zastonj, plačajo se le večje količine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

Sims ::

Še moj prispevek. Sem čistil že prej, sedaj in še bom. Podpiram akcijo. Sem gledal, kje so te točke v mojem kraju in sta bili dve točki pod Meljskim hribom v Mariboru. Marsikdo, ki je doma v Malečniku in vsi, ki se vozijo tam v Lenart itd. ve, koliko smeti potegne Jesenek in jih naloži ob cesto pri Malečniškem Mostu. Kaj hočem povedati ... Danes sem se peljal mimo in je ravnokar nosil odpadke ven in mahal tistim, ki vozijo mimo. Torej en dan po akciji on potegne za celi ovinek smeti,(salonitke, jogi, itd ...) To je ena res zanana situacija v Mariboru, da so tu pod bregom odpatki in koliko jih tale človek potegne ven in naloži.

Takole, pljunem na vse župane občine Maribor ter Snago!

Lp

Sims

Hardstyle ::

Pokliči na policijo in ga prijavi.

In ja, policija je dolžna obvestit inšpektorat, še bolje pa je če ga posnameš pri delu.

Sims ::

Ne vem, če razumeš. Tale človek dela DOBRO on vlači ven svinjarijo, ki jo je nekdo vrgel. On ni "bad guy".

perci ::

Poldi, jst vsako leto že kakih 7 let vsaj enkrat zapeljem smeti v zbirni center na ljubljansko barje in še nikoli nisem plačal. Je pa kao omejeno na pol kubika smeti ampak dejstvo je, da sem pripeljal že vsaj en kubik, pa nikoli nič plačal. Itak pa lahko prideš večkrat.

Ne vem pa kako je z gradbenim materialom, mislim, da so tam neke hujše omejitve. Ampak v nobenem primeru ni drago. Moja ura, ko pobiram smeti za nekim bebcem v gozdu, ki bi jo lahko porabil za delo, je vredna veliko več kot kubik smeti.

Poldi112 ::

Glej, jaz sem ti samo povedal svojo izkušnjo. Že tako se dosti ljudem ne da voziti na deponijo, če morajo pa še plačati za to jih je pa še dosti manj. In glede na to, da je sanacija črnih odlagališč veliko dražja od tistega prihodka, ki ga imajo od smeti, je po mojem mnenju katastrofa, da sploh kaj računajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Beli_Zajcek ::

Mipe je izjavil:

Nedaleč stran živi v občinskem stanovanju romska družina; imeli so zgledno urejeno okolico itd. Po akciji pa imajo ogromen kup kosovnih odpadkov, predvsem kovinskih. In to ob dovozu na avtocesto, tik pri gradu, ki je kulturna dediščina. Samo še čakam, kdaj bodo začeli zažigati gume.


Kaj hočeš povedat? Da si zaplankan slovencelj? Najbrž eden izmed tistih, ki so bili tako prekleto glasni v vztrajanju, da cigani pa že ne smejo dobit občinsko stanovanje. Tista hiša je v takem stanju, da nihče drug sploh živeti ne bi hotel notri. Grad kot kulturna dediščina je pa tut en kurc vreden. V totalnem razsulu. Podira se že več let in tako bo tudi naprej vse do dokončnega sesutja. Cigani so se znašli. Malo bodo zaslužili s starim železom, samo kaj ko slovenceljnem nič ni prav.

Zadeva se dogaja v Trebnjem ob uvozu na avtomobilsko cesto in "kvazi" kulturno dediščino za katero nobeden ni leta niti s prstom mignu, ampak, da se dovoli pa ciganom zraven naselit je pa škandal.

M-XXXX ::

Zadeva se dogaja v Trebnjem ob uvozu na avtomobilsko cesto in "kvazi" kulturno dediščino za katero nobeden ni leta niti s prstom mignu, ampak, da se dovoli pa ciganom zraven naselit je pa škandal.

Haha, ravno prejle ko sem bral to temo nisem mel pojma kje bi to blo. Potem sem se pa slučajno z avtom zapeljal do Petrola gume napumpat in zagledam kup železja. Prva stvar, ki mi je padla na misel je bila: tole je pa čisto taka situacija, kot da bi prej na forumu o temle kupu smeti govoril:D

Pyr0Beast ::

M-XXXX je izjavil:

Zadeva se dogaja v Trebnjem ob uvozu na avtomobilsko cesto in "kvazi" kulturno dediščino za katero nobeden ni leta niti s prstom mignu, ampak, da se dovoli pa ciganom zraven naselit je pa škandal.

Haha, ravno prejle ko sem bral to temo nisem mel pojma kje bi to blo. Potem sem se pa slučajno z avtom zapeljal do Petrola gume napumpat in zagledam kup železja. Prva stvar, ki mi je padla na misel je bila: tole je pa čisto taka situacija, kot da bi prej na forumu o temle kupu smeti govoril:D

Rotfl ! Ta je bila pa dobra za cel večer :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Čas je da se začne na izvoru ločevati odpadke. In da to gre v predelavo.

Mipe ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Kaj hočeš povedat? Da si zaplankan slovencelj? Najbrž eden izmed tistih, ki so bili tako prekleto glasni v vztrajanju, da cigani pa že ne smejo dobit občinsko stanovanje. Tista hiša je v takem stanju, da nihče drug sploh živeti ne bi hotel notri. Grad kot kulturna dediščina je pa tut en kurc vreden. V totalnem razsulu. Podira se že več let in tako bo tudi naprej vse do dokončnega sesutja. Cigani so se znašli. Malo bodo zaslužili s starim železom, samo kaj ko slovenceljnem nič ni prav.

Zadeva se dogaja v Trebnjem ob uvozu na avtomobilsko cesto in "kvazi" kulturno dediščino za katero nobeden ni leta niti s prstom mignu, ampak, da se dovoli pa ciganom zraven naselit je pa škandal.


Daj ne razburjaj se, boš še čir staknil. Tu sem samo podal svoje opažanje, da so ti Romi pač hoteli postrani zaslužiti z odpadki, zbranimi na čistilni akciji. Ampak da nakopičijo velik kup kar na svojem dvorišču? Romi (pazi to, uporabljam besedo Romi, ne cigani kot ti, kar je nekorektno) pač ne morejo iz svoje kože in pri tem jim je popolnoma vseeno za okolico. Ulica se počasi spreminja v romsko naselje, meni pa ni vseeno, ker živim v bližini.

Navsezadnje je to moj dom, svojo okolico zgledno urejam, a kaj mi to pomaga, ko mi v nos udari smrad po zažganih gumah. Fovšija? Že mogoče. Vseeno pa je to moj dom in zdaj vidim, da postaja romsko naselje.

opeter ::

Mipe je izjavil:

Romi (pazi to, uporabljam besedo Romi, ne cigani kot ti, kar je nekorektno) ...


Nekorektno je reči, da je Cigan? Kdo je odgovoren, da se je temu izrazu prilepil slabšalni pomen?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Dobro vprašanje. Večina spletnih medijev briše vse, kar vsebuje besedo "cigan", ker da je nekorektna.

Hardstyle ::

Mipe po eni strani je zate nekorektno če pišemo cigan, po drugi strani pa izjaviš
Vseeno pa je to moj dom in zdaj vidim, da postaja romsko naselje.
To pa je korktno al kak?:)

energetik ::

perci je izjavil:

Mi smo bili včeraj v Črni vasi in nas je blo ful, pa pobrali smo tudi veliko. Smo pa imeli avto s prikolico in smo potem odvazali se smeti, ki so jih drugi nabrali.

Tudi jaz sm bil v Črni vasi, moram reči da je bil krasen občutek, ko se zbere toliko folka za isto stvar. Smo pa odkrili tole sredi Barja: ;(





Prišli so kemiki z IJS, da so vzeli vzorce in seveda POPTV, mislim, da bo posnetek na Preverjeno.

Skratka to je bil očitno kakšen s.p. ali firma, ker teh sodov je bilo malo morje. In to ca. 5 km od reciklažnega dvorišča Barje, kjer bi tole lahko zastonj odložili. Upam, da te paciente odkrijejo in jih konkretno kaznujejo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Beli_Zajcek ::

Mipe je izjavil:

Daj ne razburjaj se, boš še čir staknil. Tu sem samo podal svoje opažanje, da so ti Romi pač hoteli postrani zaslužiti z odpadki, zbranimi na čistilni akciji. Ampak da nakopičijo velik kup kar na svojem dvorišču? Romi (pazi to, uporabljam besedo Romi, ne cigani kot ti, kar je nekorektno) pač ne morejo iz svoje kože in pri tem jim je popolnoma vseeno za okolico. Ulica se počasi spreminja v romsko naselje, meni pa ni vseeno, ker živim v bližini.

Navsezadnje je to moj dom, svojo okolico zgledno urejam, a kaj mi to pomaga, ko mi v nos udari smrad po zažganih gumah. Fovšija? Že mogoče. Vseeno pa je to moj dom in zdaj vidim, da postaja romsko naselje.


Ja seveda, blazno si strpen ko uporabljaš besedo Romi, ne pa kot jaz bedak nestrpni, ki jim rečem kar cigani. Nekorektno je po tvojem imbecilnem mnenju jim reči, da so cigani, to, da jim odrekaš pravico živeti v tvojem naselju je pa vse lepo in prav? Ti si en zaplankan slovencelj. Uuu, lahko sem nestrpen, saj uporabljam korektne izraze. Btw. Jaz gum nisem videl na tistem kupu, tako da neko obtoževanje, da bodo pa gume kurili, ker so pač cigani takšni po naravi je butasto. Tam je cel kup nekega železja, za kar Dinos celo plača. Za gume ni še nihče nič plačal. Pač malo potrpi, dokler ne odpeljejo železja na Dinos. Navsezadnje so koristni, ker so ločevali odpadke in poskrbeli za prevoz.

Za okolico jim pa ni vseeno. Imajo čisto zgleden vrt, pa čeprav je tik ob avtomobilski cesti. Iz tiste bajte pa nihče ne bi mogel kaj lepega narediti.

Me pa prav zanima katera je tvoja bajta, ker tam ni nobene, ki bi izstopala po urejenosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222720 (19611) krneki0001
»

Anketa - ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
424177 (3293) Mesar
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733805 (30306) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo
»

Ločevanje odpadkov dražje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8637550 (35845) noraguta

Več podobnih tem