» »

Zunanji disk na USB napajanje

Zunanji disk na USB napajanje

Butec123 ::

Ker disk naj kupim za občasno varnostno kopiranje (podatki, slike,...). Disk naj bi bil na USB napajanje.
Velikost vsaj 500 GB (raje kakšen GB več).

hotig ::

Jst ma tega WD 500GB ELEMENTS in je zaenkrat kr OK. Dela brez težav v Win XP SP3. Vendar ga jst uporabljam samo kot dodatni disk oz. za arhiv. Poglej si še tega WD 500GB Passport II, ki ima dodatno programsko opremo WD SmartWare, ki je lahko priročna pri varnostnem kopiranju. Vendar pa ima ta drugi glatko in svetleče ohišje, ki je v primerjavi s prvim veliko bolj občutljivo in boš moral pazit nanj kot na "lastno premoženje" 8-).

opeter ::

2,5" diski delujejo z USB napajanjem, 3,5" pa ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

1309976 ::

Pozdravljeni!

Bom kar ugrabil tole temo, ker se vprašanje nanaša na 2,5 zunanji disk. Sem pred nakupom zunanjega diska (uporabljal se bo pretežno za družiske foto in video posnetke - shramba in obdelava) in bo priklopljen na laptop (toshibo A100-153 že v letih, centrino duo, 2 gb rama, win7). Z vidika funkcionalnosti, kompatibilnosti in predvsem varnosti podatkov (hitrost prenosa bo verjetno povsod ista glede na to da bo priklopljen prek usb 2.0, na 4 leta starem laptopu hitrejša povezava verjetno ni možna ali?) me zanima predvsem to ali je bolje kupiti kak npr. 750 gb WDjev passport ali se raje odločiti na 3,5 disk z zunanjim napajanjem in bistveno višjio kapaciteto (1,5 TB) za isti denar?

Lep pozdrav

btree ::

Po moje je boljša izbira z zunanjim napajanjem, tisti, ki se napajajo preko USB-ja so počasnejši (imajo 5400 obratov), medtem ko ima WD My Book 7200 obratov. Če ga ne misliš nosit okrog, potem kupi My Book.

1309976 ::

Je možno na 4 leta star notebook (Toshibo A100-153) povezati zunanji disk, ki bi imel prenos hitrejši kot usb 2.0 (nekako po logiki bi rekel da ne)?

LP

worxer ::

Lep pozdrav, bom ubodiu kar to temo, da ne odpiram nove :)
Torej jaz potrebujem zunanji trdi disk, ki ima kapacitete vsaj 500GB, sveda gledam d je čim cenej in da je cena/zmogljivost(hitrost) kar solidna.

Spajky ::

@ 1309976 : da, je možno (imaš firewire) toda rabiš zunanjo škatljico za disk, ki ima tak priključek, vendar praktično nima smisla, saj ne boš kaj dosti pridobil zaradi počasnosti zunanjega diska samega ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kixs ::

worxer:
novi so vsi priblizno enako ocenjeni. Lahko pa pogledas na bolho, ce kdo prodaja rabljenega - naj ima se garancijo.

Spajky:
kaj si ti hotel povedat? Ce bo dal hitrejso povezavo med diskom in notesnikom, ne bo nic hitreje ker je zunanji disk pocasen?! Jao! Ce gre za USB 2.0, potem bo prenos cca 30MB/s in to je to. Preko Firewire bi slo malo hitreje. Lahko pa clovek nabavi PCMCIA kartico za eSATA ali USB 3 priklop in tako res postane omejitev zunanji disk sam (mora imeti tudi znanji disk eSATA ali USB 3 priklop). Kar pa je odvisno od vgrajenega trdega diska. Ampak tak disk tudi ne bi bil nic hitrejsi direktno priklopljen na maticno plosco.

lp

blackbfm ::

btree je izjavil:

Po moje je boljša izbira z zunanjim napajanjem, tisti, ki se napajajo preko USB-ja so počasnejši (imajo 5400 obratov), medtem ko ima WD My Book 7200 obratov. Če ga ne misliš nosit okrog, potem kupi My Book.


Hitrost je čist solidna na 2.5"

3.5" so precej nepraktični ravno zaradi dodatnega napajanja, če ga pa ne nosiš okol je pa vseeno če si disk vgradiš v komp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 500 GB zunanji trdi disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
122330 (1469) undertacker
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514280 (11511) Dromar
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533916 (14066) xyxyxyxy
»

Zunanji disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
91035 (778) Karen
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192870 (2272) mmmato

Več podobnih tem