» »

LCD Monitor (za igre)

LCD Monitor (za igre)

reXor ::

V času ko sem še kakega kwejka pognal mi je bilo sila pomembno da stvar dela gladko. Leto(a) nazaj sem kupil nek Samung LCD 24" in ga kaj kmalu vrnil ko je vse štekalo v FPS igri. Takrat sem sicer naletel na temo monitorja VX2265wm, ki naj bi podpiral 120hz in naredil igračkarjem precej boljše izkušnje kot pa z drugimi lcd monitorji a ga takrat še žal ni bilo na voljo v Evropi. Sedaj verjamem da je že, ampak zna bit že kak boljši produkt na marketu. Pa me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje dan danes z LCD monitorjem in FPS igrami. Spomnim se da 2 leti nazaj so bili na ESWCju neki 22" Dell monitorčki (LCD seveda), pri katerih je stvar za moje pojme delala isto gladko kot na CRT, le barve so bile bolj "blede", nekako pričakovano.

Ps: verjamem da nisem edini z tem vprašanjem, sam želim biti malenkost bolj "up to date" kot je VX2265wm, ki je kot je meni znani iz leta 2008? Hvala!

popster ::

Največ kar sem opazil so bili monitorji z 2ms, vendar je to z bele na črno,ne?

To z hz pa je ful odvisno kako igraš, če se resno tekmuješ potem pač rabiš najhitrejši monitor.

Sideeffect ::

Rexor, pravilno si ugotovil!!!

Dell je narejen za 24/7/365, torej za bit prižgan vsak dan...

Pusti Samsung LG, ... pusti kar v trgovini. Sem dal že tolko skozi, pa videl vse barve na monitorjih in nobena ne odtehta Dellove. Samsung bo po enem letu uporabe postal vijoličen, če bo prižgan non stop. Samsung ni slab!! nikakor, ni pa najboljši!

Če hočeš dober monitor bo za igre bo to Dell Alienware AW2310 23" pri ceni seveda 600EUR, ga imam sam, do jaja!!

Če ne pa vsaj Dell U2410 pri nekako 500EUR...

Vpraš pri FMC, men so Aliena dal za dost dobro ceno, nižjo od 600EUR!!! Čakal pa sem 3 tedne, sedaj ga nikakor ne zamenjam!!!!!

Zgodovina sprememb…

reXor ::

Erm .. pustimo odzivnost, nismo več v takih časih da bi bila pomembna oz. ovira. Tukaj so bolj problematična panele. Igral nikoč sem "resno", vseeno lahko kdaj ponovno začnem, zaradi tega je tudi ta tema odprta. Sideefect: kaj tebi pomeni dober monitor? Meni bi recimo zadostoval že samo atribut da zadeva na šteka, trokera med poganjanjem FPS igre.

Sideeffect ::

Moraš vedet, da so v Dellovih enake panele kot v samsungu... so identične, narejene v isti fabrki.
Vendar je pa zasnova povsem druga!

Povej, verjetno je cena tista ki te ovira? Kakšen budget imaš?

kixs ::

Ne vem o kaksnem stekanju govoris?

Pojdi nekam v trgovino kjer imajo razstavljene ali kaksnemu kolegu in probaj kak spil odigrat. Pa bos takoj videl kateri "steka" in kateri ti pase.

Ko sem svojega kupoval, sem v Bigbangu lepo priklopil svoj notebook in potestiral kar sem zelel.

lp

reXor ::

Očitno nisi nikol igral dokaj tekmovalno, da ne veš o kakšnem warpu govorim ali pa pač nisi imel nikoli izbora FPS iger ali pa preprosto zadeve ne opaziš. 600EU je vsekakor ogromno denarja, budgeta nekako še nimam postavljenega, saj sem še v fazi razmišljanja. Se pa strinjam da zadevo bom testiral, brez premisleka :)

kixs ::

Mislis kak ghosting? Tega ze dolgo ni vec. Najvec kar te lahko danes moti, je kaksen input lag.

lp

reXor ::

Ni ghosting, nevem kako drugače naj ti rečem kot warp, trokiranje. Pogooglaj, ti bo hitro jasno. če je potrebno lahko pri bratu posnamem, če bo seveda razvidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()

ABX ::

kixs je izjavil:

Mislis kak ghosting? Tega ze dolgo ni vec. Najvec kar te lahko danes moti, je kaksen input lag.

lp


Screen tearing je tudi zelo moteč.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kixs ::

Ocitno tega, karkoli ze je, ne opazim.

Verjetno res misli screen tearing... bom danes se posebej pozoren na to, ampak ocitno ze ni tako motece.

reXor ::

Hmm .. malenkost sem vrgel oči na Samsung 2233RZ. Ima kdo kakšne izkušnje z njem?

RookY ::

Juhu juhu spet bom bruhu

reXor ::

Izkušnje .. googlat znam sam :) Zasledil sem tudi tegale Acer-ja

Janac ::

mene pa zanim aker monitor se bolj splaca.Acer ima se hdmi pa full hd resolucijo.obadva st a 3d!

http://www.mimovrste.com/artikel/265008...

a je tale res 3d
http://www.pixmania.si/si/uk/5798739/ar...
http://www.lovecnacene.si/syncmaster-22...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

reXor ::

Kot kaže Dellov ni 3D:
Click

jazst1 ::

Živjo!

Danes mi je crknil star zvesti crt. RIP!

Imam isti problem kot ga je imel rexor... pri FPS igrah opažam trokiranje pri LCDjih, zato iščem takega ki bi delal super pri FPS igrah.

Rexor si ti našel primernega, ki deluje kot treba?
Denar ni ovira, dam koliko je potrebno samo da bo zadeva delala. Kakšen predlog?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014394 (3752) Han
»

Nakup LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
275160 (4661) sebas4
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126156 (10487) nejko8
»

nVidia GeForce 3D Vision KIT

Oddelek: Kaj kupiti
152385 (2155) reXor

Več podobnih tem