» »

Word 2007 in Search

Word 2007 in Search

k4vz0024 ::

Word 2003 ima funkcijo s katero poiščemo določeno besedilo v katerikoli wordovi datoteki na disku. Kje je ta Search v Word 2007?

Tx

popster ::

k4vz0024 ::

Oprosti, to ni to, kar išćem. V mojem primeru naj bi search našel datoteko na disku, ki ima določeno besedilo. To, kar si predlagal ti, je iskanje besedila znotraj wordove datoteke, to pa jaz ne iščem.

sloxl8 ::

Najprej se moraš odločiti, ali želiš iskati besedilo po Wordovih dokumentih ali ne?

Glede na to, da si v prvem postu napisal, da želiš poiskati določeno besedilo v katerikoli Wordovi datoteki na disku, je edina opcija Search v Explorerju, kjer za tip dokumenta izbereš *.doc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

k4vz0024 ::

Word 2003 je imel posebno funkcijo Search, kjer si vnesel iskano besedilo, označil tip datoteke in na katerem disku naj poišče datoteko z vsebovanim (določenim) besedilom.

mastah ::

ti pa si tud biser, ta search ni v wordu ampak je seaarch od windowsov, izberes word dokumente in kaj naj dokument vsebuje

prtenjam ::

V Word-u 2003 obstaja opcija "Datoteka/Odpri" "Orodja/Išči..." o kateri govorite in slednje v Word-u 2007 ni več. Uporabiti morate sikanje kot vam ga ponujajo Okna sama oz. tisto, kar so vam svetovali že moji predhodniki.

Razlog, zakaj je to MS ukinil je sledeč: "File Search: This is a low-use feature that is redundant with other search mechanisms." ali po domače "Funkcija je nepotrebna, saj obstajajo drugi načini iskanja"
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

k4vz0024 ::

Upal sem, da je funkcija, kje skrita. Kaj pa v Wordu 2010 je isto?

prtenjam ::

Seveda :D
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diploma - robovi

Oddelek: Pomoč in nasveti
185284 (4024) hmm23
»

Nepravilna pretvorba DOCX v PDF

Oddelek: Pomoč in nasveti
123762 (3591) Hayabusa
»

Težave z Wordom, premalo pomnilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
91056 (903) amigo_no1
»

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Oddelek: Programska oprema
443671 (3024) ender
»

S "kopiraj/prilepi" do zaupnega poročila

Oddelek: Novice / Zasebnost
334710 (3345) Matev

Več podobnih tem