» »

Računalnik od 600 do 700 eur

Računalnik od 600 do 700 eur

WODAK ::

Zdravo!

Rad bi si kupil računalnik od 600 do 700 EUR. Star računalnik se mi je začel pregrevat in se mi posledično cel čas restartava...kupil sem drug ventilator in termalno kremo pa nič ne pomaga. No zato sem se odločil kupit nov računlanik. V bistvu disk in dvd writer že imam...ostalo pa še bo treba nabavit.....glede na vaše iskušnje bi prosil če mi na hitro sestavite računalnik, ki bi imel dober ram, procesor in pa res dobro hlajenje. Grafična kartica ni pomembna, saj v bistvu ne igram dost iger.

razmišljal sem o tem računalniku..vendar brez diska,dvd writerja, ter slabšo grafično kartico....


hvala za pomoč!
huh? :)
  • spremenilo: WODAK ()

bedak ::

Antec 300 - 51,12€
Corsair HX 520W - 96,85€
ASUS P7P55D - 115,69€
Intel® Core™ i5 750 - 191,02€
Scythe Mugen 2 Rev.B - 37,40€
Kingston PC3-12800 "HyperX" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III - 135,87€
Sapphire Radeon HD 5450 "Silent" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x - 59,86€
Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Super Silent" x2 - 13,46€

Skupaj pri agt: 701,27€

tiste ventilatorje dodaš 2 spredaj pa je

tehnik66 ::

janezek67 ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...

Vzemi tole, je v tvojem budžetu. Za tvoj stari disk kupi zunanje ohišje, DVD pa tako ali tako ni skoraj nič vreden.

Kartica 5750 je boljša od zgoraj omenjenih, procesor bo za tvojo uporabo hu,hu in v rangu obeh zgoraj omenjenih.

Zgodovina sprememb…

bedak ::

dodaš zgoraj napisanim komponentam še tole:

Samsung HD103SJ "Spinpoint(R) F3" 1000GB 7200RPM 32MB - 87,98EUR
Samsung SH-S223C BEBE DVD-RW - 22,87EUR

Skupaj pri agt: 110,85EUR
sepravi skupni seštevek: 812,12EUR

Po mojem mnenju zmogljiv in po testih, ter ostalih temah tih računalnik.

janezek67 ::

Jan, tvoja konfiguracija je kar draga, če računaš, da si fantu dal relativno slabo grafo, primerno le za gledanje videov in pisarniško delo. Procesor je čisto overkill za to grafično kartico.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...

Sicer slabši PC, za pol cene ampak pri 80% dela nebi opazil razlike. No, mogoče bi osebno pri tej konfiguraciji raje vzel i3 530 procesor.

Sicer se pa na WODAK niti ni izjasnil, kaj bi delal s PC-jem.

bedak ::

je precej draga, rekel je da ne rabi nevemkakšne grafe :)

če rabi za pisarniška dela in gledanje filmov je čisto dovolj tudi integrirana grafa, pa pol cenejša konfiguracija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

dzinks63 ::

brez diska,dvd writerja, ter slabšo grafično kartico....

Zastavil si precej visok budget, razen če ciljaš na višjo kvaliteto vgrajenih komponent.
Zate povsem dovolj, npr.:
1 X Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn 55,15€
1 X Matična plošča ASUS M4A785TD-V EVO AM3/PCIE/V128/S/R/5200 102,41€
1 X CPU AMD Athlon II X3 435 AM3 (AWADX435WFGIBOX) 73,58€
1 X RAM PATRIOT.DDR3 2x 2GB 1066MHZ GSeries 7-7-7-20 104,17€
nakupi. net, Skupaj:335,30€

ali npr.:
1x OH.COOLER MASTERMIDT HAF 922 BLACKRC - 922M 96.36
1x NapajalnikSilentpowerLC6650GP3-650WV2.3 52.18
1x MainboardSocket-AM3 ASUSM4A89GTD PRO/USB3,ATX 141.89
1x Procesor AMDPhenom II X61055T, 2,8GHz,Six-Core, S-AM3,Boxed 211.50
1x Hladilnik zaprocesor ZALMANCNPS 10X Quiet 47.20
1x RAM PATRIOT.DDR32x 2GB 1600MHZSECTOR5 3DMark 142.67
sestavi.si, Skupaj:691.80€

janezek67 ::

1 x Matična plošča ASROCK H55M S1156/PCIE/V1759/S(Osnovne plošče) 85.96EUR
1 x Procesor INTEL Core i3-530, 2,93GHz, LGA1156, Dual-Core, Boxed(Procesorji) 127.17EUR
1 x Mushkin Silverline Stiletto kit 4GB PC3-10666 CL9-9-9-24 (DDR3-1333) (996768)(Pomnilnik) 102.26EUR
1 x Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja) 52.18EUR

sestavi.si, Skupaj: 367.56EUR

Ena konfiguracija z I3 procesorjem, konkurenca Džinksovemu Athlonu. Po testih je interna grafika na I3 čisto solidna, vsaj na področju videa in nezahtevnega pisarniškega dela, za zmogljive igre seveda ni. Sam procesor je seveda hitrejši od 3 jedrnega athlona.

WODAK ::

jap...moja napaka...res nisem napisal kaj bi delal z njim. V bistvu na računalniku ne bom igral iger (mogoče tu pa tam kakšno). Računalnik je bolj namenjen za programiranje (kakšen weblogic strežnik, baza, programiranje v eclipsu)...ter za domačo rabo (gledanje filmov, muzika, word,pečenje dvd-jev, itd...)...želel bi si pač mal močnejši sodoben računalnik, ki pa se mora vredu hladit (prejšni mi je crkno zaradi pregerevanja) in pa biti kolikor se le da tih. Vredu je da ima dovolj ram-a in pa soliden procor.Žal sem računalnik nazadnje kupoval pred dobrim letom...in sem od takrat malo ven padel kaj se v bistvu splača kupit.

hvala vsem na odgovorih!
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

bedak ::

no ja tist zgori nej bi bil tih, dobro hlajenje, ...
za programiranje verjetno niti ne rabš 4 jeder, naj bi bil p/p :P

aja, več o tišanju pa hlajenju bi več vedeli axee in ostali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

TOP ::

Poslušaj krof kupuje PC do 700e in ti ne bi dal 4 jeder ja pa kje živiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

matej_jack ::

pixmania.si, kaj takega naprimer :)
Sicer je trenutno verjetno res overkill za to, kar boš počel na njem. Nevem kake igre si imel v mislih?
 pixmania.si

pixmania.si

st0jko ::

Če si pred letom kupoval računalnik, potem imaš skoraj gotovo povsem solidno zadevo. Nebi raje ugotovil v čem je problem, in spravil v delujoče stanje sedanjega računalnika? Če praviš da se pregreva je to izredno enostavno rešit.
keks?

bedak ::

TOP je izjavil:

Poslušaj krof kupuje PC do 700e in ti ne bi dal 4 jeder ja pa kje živiš.


probaj slediti debati, ne da mimo švasaš

morda bi pa želel malo prišparati, nikoli se ne ve, časi niso ravno rožnati ane ;) za programiranje pa tudi ne rabi nevemkakšnega stroja

Stojko: se strinjam s tabo, če je WODAK pred letom dni kupil računalnik bi se verjetno splačalo pogledati kaj je narobe, morda le kaj zamenjati pa je, morda le spihati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

WODAK ::

v bistvu sem pred letom kupoval drug računalnik....ta, ki crkuje je pa star okoli 3 leta....sem ga probal porihtat že....kupil sem nov ventilator in pa pasto....vendar nič ne pomaga.... računalnik se po dobri minuti delovanja pregreje in se nato ugasne....kolikor sem gledal se procesorjeva temperatura navije na 70 stopinj in več...čisto možno, da je z matično kaj narobe (čeprav kondenzatorji zgledajo čisto normalno)...mislim pa, da je brezsmiselno računalnik dajat v popravilo, ker mi bodo ceno kr zaračunali pa še na koncu bo računalnik po dobrem mescu spet začel crkovati (izkušnje od prej).....
fajn je, da ima računalnik več procesorjev, saj ko zaženeš več strežnikov in zraven še brskaš za rešitve po netu se procesor in ram kr nabijeta....vsa stvar pa na koncu začne delovati zelo počasi....
huh? :)

bedak ::

no ja, če daš 800+EUR je po mojem kar dobra zgornja konfiguracija

seveda če ne rabiš boljše grafe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

janezek67 ::

WODAK je izjavil:

v bistvu sem pred letom kupoval drug računalnik....ta, ki crkuje je pa star okoli 3 leta....sem ga probal porihtat že....kupil sem nov ventilator in pa pasto....vendar nič ne pomaga.... računalnik se po dobri minuti delovanja pregreje in se nato ugasne....kolikor sem gledal se procesorjeva temperatura navije na 70 stopinj in več...čisto možno, da je z matično kaj narobe (čeprav kondenzatorji zgledajo čisto normalno)...mislim pa, da je brezsmiselno računalnik dajat v popravilo, ker mi bodo ceno kr zaračunali pa še na koncu bo računalnik po dobrem mescu spet začel crkovati (izkušnje od prej).....
fajn je, da ima računalnik več procesorjev, saj ko zaženeš več strežnikov in zraven še brskaš za rešitve po netu se procesor in ram kr nabijeta....vsa stvar pa na koncu začne delovati zelo počasi....


Sicer ne vem, kakšno konfiguracijo imaš. Bi pa tvoj 3 leta star računalnik poizkušal še rešiti. Prvo kar probaj je, da lepo še enkrat očistiš procesor in na novo naneseš termalno pasto. Aha, če imaš navit sistem, ga daj najprej na default. Če imaš Intel procesor, se ti za ene 40-50€ še vedno izplača kupiti kakšno tako ploščo:
http://www.mimovrste.com/artikel/238006....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsestranski PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7813792 (11842) hojnikb
»

HP ali AMD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15719873 (18251) Brias
»

Računalnik do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
231430 (853) bluefish
»

Abak do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
191570 (1203) hors1971
»

Kakšen računalnik??

Oddelek: Kaj kupiti
81739 (1398) Lonsarg

Več podobnih tem