» »

V letu 2011 novo Intelovo podnožje?

V letu 2011 novo Intelovo podnožje?

Core i7-920 - kdo bi si mislil, da bo tako dober nakup...

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Intelovo podnožje LGA-1366, zanj namenjeno vezno čipovje X58 in procesorji Core i7-9x0 so še vedno najhitrejši sistem, ki je relativno dostopen običajnim uporabnikom. Po najavi drugega podnožja za cenejše procesorje, LGA-1156, so se nekateri spraševali o smiselnosti in cenovni ugodnosti dražjega LGA-1366. A dejstvo je, da so t.i. early-adopterji, prvi kupci sistemov in npr. procesorjev Core i7-920, za svoj denar dobili veliko. V enem letu bodo na tržišče morda prišli tudi hitrejši procesorji, a bo za to najverjetneje potrebno več kot dve leti, od kar so izšli prvi procesorji Core i7.

Zgodba se bo namreč v začetku druge polovice leta 2011 za podnožje LGA-1366 očitno zaključila, saj bomo glede na govorice iz Tajvana ugledali njegovo nadomestilo z večjim številom nožic. Po prvih informacijah bo ta vključeval 4 kanale v krmilniku pomnilnika, podobno kot na Nehalem EX, kateremu bodo podobni tudi prvi procesorji, saj bodo osemjedrni s podporo sočasnemu računanju šestnajstih niti. Osnovani bodo na arhitekturi Sandy Bridge, ki bo nadomestila arhitekturo Nehalem in bo izdelana v 32 nm, Tock na tem proizvodnem procesu. Prehod na novo podnožje po besedah Intela zahteva vedno večje število integriranih komponent v samo jedro, ki enostavno zahtevajo svoj kos pogače pri prenosu podatkov.

Novo bo tudi vezno čipovje, po preteklih smernicah najverjetneje poimenovano X68, ki bo vključevalo večje število PCIe stez, katerih standard pa še ni določen. Špekulira se tako o 2.0, kot o hitrejšem 3.0. Zanimivo je, da bodo na matičnih ploščah zaradi štirikanalnega krmilnika na voljo le štiri pomnilniške reže, saj pri Intelu trdijo, da bodo tako dosegli najvišje hitrosti. Da bi bile 4 reže premalo, je malo verjetno, saj so pomnilniški moduli iz leta v leto gostejši.

58 komentarjev

«
1
2

dexterboy ::

Ali imam samo jaz takšen občutek, da nas Intel malo "vleče" za nos???
Pa kdaj naj človek sploh kaj kupi od intla v sigurnem prepričanju, da mu bo to trajalo tri leta???

Fsi pravijo, da AMD ne sme propasti zaradi konkurence, cen in ostalega...
...jest pravim, da bo Intel propradu, ker menjava podnožja kot stare gate... :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

RejZoR ::

Sej glih to je fora. Če folk menja samo CPU-je dela Intel biznis samo s procesorji. Če pa moraš pri tem zamenjat še plato, jim pa delaš bizniš še pri chipsetih. Torej zakaj ne bi zamenjali še platforme in ustvarili ~2x več prometa? Je pa seveda iz vidika uporabnika nadvse retardirano. LGA775 se je pri Intelu držal še najdlje. In je bil gor cel segment od low do ultra high end. Čim začnejo drekat z ločenimi socketi veš da bo pizdarija. Isto je bilo pri AMD-ju, ko je imel S754 za mainstream in S939 za high end. In nato je S939 odmrl predčasno, S754 pa je laufal naprej še nekaj časa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

Ko jaz zamenjam PC, se zamenjajo vse komponente, tako da mi je vseeno. Je pa res, da je to dost "nefer" do ljudi, ki menjajo procesorje glih tolk kot oni sockete ;).

energetik ::

PARTyZAN je izjavil:

Ko jaz zamenjam PC, se zamenjajo vse komponente, tako da mi je vseeno. Je pa res, da je to dost "nefer" do ljudi, ki menjajo procesorje glih tolk kot oni sockete ;).

Enako tudi jaz. Ko menjam, zamenjam vsaj plato+proc+RAM, ker hočem konkretno izboljšanje. Se ne jajcam z menjavanjem procev vsako leto. Po 5+ letih so pa itak druge stvari na trgu.

__Devil__ ::

Pri procesorju itak ni problem. Pač grafično zamenjaš vsake toliko pa je.

jlpktnst ::

Jah če menjaš po nekje 3 letih proc in grafično ni tako napačno. Si s tem podaljšaš življensko dobo pcja za par let. Ker tiste to 4-6 let obdobje je drugače pogosto katastrofa ko samo trpiš. Sploh če rad igraš kako igro imaš pri novih večinoma low ali pa kar nič :) Torej prvo leto 800EUR recmo, potem pa 300EUR čez 3 leta. Fair enough imo. (Če kupiš pa intel daš že prvo leto 1000EUR pa potem nimaš za upgrade :P)

FireSnake ::

[edit - brisana referenca]

Nazaj na topic: res se jim nekak hitro mudi na novo podnozje. Je pa tudi res, da stirje kanali znajo prinest rahlo pohitritev.

Bomo pa opazovali, kako dolgo bo AM3 zdrzal. Se vedno pece dokaj svez spomin na socket 939.

energetik : vsi pa ne pocnejo tako. jaz sem, naprimer, kupil za punco dobro Asuko, 4GB DDR3 in Athlona XII 250. Cez kako leto bomo pac (ce bo potrebno) procesor ven vrgli in je to to. Pac obstajata 2 razlicna pristopa in s tem ni nic narobe.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

energetik ::

FireSnake je izjavil:

energetik : vsi pa ne pocnejo tako. jaz sem, naprimer, kupil za punco dobro Asuko, 4GB DDR3 in Athlona XII 250. Cez kako leto bomo pac (ce bo potrebno) procesor ven vrgli in je to to. Pac obstajata 2 razlicna pristopa in s tem ni nic narobe.

Tud jst sem moji zrihtal podobno, z Athlonom X3 435. Ne vidim razloga, da bi menjal karkoli v naslednjih 5 letih. Če pa ostali menjate na 1 leto, potem pa kar. Raje dam denar za pomembnejše stvari.

kmetek ::

Ja, tukaj ima AMD resnično prednost, ker ne menja podnožja kar tako.....Pa drugače ima AMD kak plan zamenjati morda?

WamPIRe- ::

@kmetek: ja za 8 in 12-jedrne procesorje je sedaj v igri Socekt G34 - seveda namenjeni za strežnike.
Verjamem pa, da bomo v naslednjih dveh letih ugledali tudi novo podnožje za navadne smrtnike.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

oracle ::

Ja seveda menjavajo podnožja, če pa drastično spreminjajo procesorje. AMD par MHz poveča in je že nov procesor:P

Drgač js v temu res ne vidm nobene zarote. Sploh pa kje je smisel da menjaš procesor, ostalo pa ne. A boš menjal procesor, grafo, ram, disk, plato pa ne? Ne vem ker bedak gre to delat.

Treba se je zavedat da se tehnologija zlo spreminja in tle nimaš kej. Očitno bo moj naslednji računalnik mel že najmanj 16 jeder.

EDIT: vsi ki se pritožujejo nad menjavanjem podnožij. To je tako kot bi neka tovarna izdelovala nove avtomobile in na vse, poceni in drage športne montirala ene in iste pnevmatike izpred treh ali več let. Poceni bi že prišlo, ampak jasno na račun kakovosti izdelka in uporabniške izkušnje. Intel ne dela teh kompromisov in roko na srce, to si tudi zlahka lahko privošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

ABX ::

Tako je pač ko nimaš konkurence, pravila igre diktira Intel.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

sesobebo ::

oracle je izjavil:

Ja seveda menjavajo podnožja, če pa drastično spreminjajo procesorje. AMD par MHz poveča in je že nov procesor:P

Drgač js v temu res ne vidm nobene zarote. Sploh pa kje je smisel da menjaš procesor, ostalo pa ne. A boš menjal procesor, grafo, ram, disk, plato pa ne? Ne vem ker bedak gre to delat.

Treba se je zavedat da se tehnologija zlo spreminja in tle nimaš kej. Očitno bo moj naslednji računalnik mel že najmanj 16 jeder.

EDIT: vsi ki se pritožujejo nad menjavanjem podnožij. To je tako kot bi neka tovarna izdelovala nove avtomobile in na vse, poceni in drage športne montirala ene in iste pnevmatike izpred treh ali več let. Poceni bi že prišlo, ampak jasno na račun kakovosti izdelka in uporabniške izkušnje. Intel ne dela teh kompromisov in roko na srce, to si tudi zlahka lahko privošči.

Ta pa je bosa ((:

Dragi ::

Ma naj se grejo solit.

Za plato sem dal 200EUR (najcenejša za x58!!) in jo lahko sam čez okno zabrišem po enem letu.
Jebal jim...

Wox ::

Kar danes jo ven zabriši. Čudno da ti sploh še kaj dela.

Dragi ::

Wox ne bodi sarkastičen.

Če plačaš 200EUR za najcenejšo plato potem pričakuješ, da se bo nekaj časa obdržala. Ne pa, da jo ukinejo po letu in pol.

PrimozR ::

Po letu in pol?!? Po treh letih! Pa tukaj ni bistveno to, da se je platforma obdržala 3 leta, temveč da bo (skoraj) vsa ta 3 leta najhitrejša.

energetik ::

So jo mogoče ukinili? Še vedno delajo in bodo na njej delali vsi procesorji, ki so v CPU support list. A kje piše, koliko časa mora plata podpirat nove proce?

BALAST ::

Ne obupajte prehitro! i7 na LGA-1366 je bil že prvotno namenjen zahtevnejšim uporabnikom, ki so pripravljeni plačat. Toda tržnega deleža je imel slabe 5% vseh Intelovih prodanih procesorjev, zato so so verjetno menedžerji pogruntal novo kampanjo na novejšem podnožju, ki bo obsegala več kupcev.

Tako kot imaš na polici nešteto vrst kosmičev, šamponov, zvezkov... je Intel pripravljen zafilat prazne police. Kdaj se bo to nehalo? Dokler bo tržno gospodarstvo pripravljeno plačat vse novitete. Če je kupec oškodovan ali ne je to njegova krivda, ne pa proizvajalčeva, ker nikjer ni garancije da bo en izdelek vedno prvi in najboljši izmed vseh njegovih.

Ponosni lastnik AMD AM2 in Intel LGA-775 konfiguracij. :D

PrimozR ::

energetik je izjavil:

So jo mogoče ukinili? Še vedno delajo in bodo na njej delali vsi procesorji, ki so v CPU support list. A kje piše, koliko časa mora plata podpirat nove proce?

Ko proc podpira, ga podpira. Ko se ne dela več novih procov, nima več ničesar novega za podpirat. V dobrem letu se bo proizvodnja LGA-1366 pač ukinila.

In ja, če bi prebral novico, bi vedel, da bo LGA-1366 ukinjen, podobno kot LGA-775. Ta sicer še nekaj miga, ker je cenovno ugoden ter ker je zelo razširjen. Ampak je pa na poti out.

Pa ne vem kaj tako jamrate o s939. Na trgu ej bil prav spodoben čas, pač je prišel DDR2 pomnilnik in ni bilo več smiselno vztrajati na DDR. s939 ni bil kot LGA-1366 (s754 pa LGA-1156), temveč sta bila enakovredna, s939 zamenjava za s754. Workstation socket je bil še bolj trdoživ s940, ki ga je zamenjal LGA-1207 (spet DDR2, tudi DDR3 IIRC), zdaj pa počasi G34.

energetik ::

PrimozR je izjavil:

In ja, če bi prebral novico, bi vedel, da bo LGA-1366 ukinjen, podobno kot LGA-775. Ta sicer še nekaj miga, ker je cenovno ugoden ter ker je zelo razširjen. Ampak je pa na poti out.
Sej sem mislil isto, kot ti. Hočem reči, da če si sedaj lastnik LGA-1366, boš še vedno lahko nabavil katerikoli proc, ki je trenutno na CPU support list in plato uporabljal še vrsto let. Nekateri pa pišejo, kot da jim bo zdaj plata nehala delavat... :|

jureus ::

Kaj si ti nor, jaz sem že v koš nesel staro plato! Čakam na novo! Vse je treba takoj menjat, pa četudi ni nobene pohitritve sam, da imaš novo zadevo not ''nova tehnologija'' uuuuuuuuuuu :I

nekikr ::

Če bi imeli več takih potrošnikov ne bi bili v tej kao "krizi" :)

Tr0n ::

Jaz sem pa ze mislo 1156 i7 nabavit.

Meh...

s1m0n ::

Kaj te morate vedno met zadnji procesor in platformo ?
Če bodo ukinli 1366 boš še vedno lahko imel gor najmočnejši i7, ki bo preveč!

__Devil__ ::

To je res, ampak naprej gre tudi cena/moč.

Isotropic ::

BALAST je izjavil:

Ne obupajte prehitro! i7 na LGA-1366 je bil že prvotno namenjen zahtevnejšim uporabnikom, ki so pripravljeni plačat. Toda tržnega deleža je imel slabe 5% vseh Intelovih prodanih procesorjev, zato so so verjetno menedžerji pogruntal novo kampanjo na novejšem podnožju, ki bo obsegala več kupcev.
:D

imas vir? ker platforma sama je wet dream za vse profesionalce (ala programiranje, design, CAD...).

solatko ::

Kolikor je meni znano je imel AMD nekaj več podnožij kot Intel - 462A; 754; 939; AM; AM+; AM2; AM3
Intel - 478, predolgo 775, 1366 in 1156 in za vsa ta podnožja kar nekaj procesorjev, tako da nič bat, bo še pestro.

Samo toliko spoštovani AMD fani.

Destroyers ::

No biggie...

Vsaj 3 leta bo 1366 najboljše podnožje, kar je ok. Pa ja nebi nobeden rad tlaču nov high-end proc na 6 let
staro plato, ali pač?

Pa za tiste, ki omenjate socket 775 kot zgled. Dejte poskusit dat najnovejši proc za 775 na eno izmed prvih plat, ki so prišle vn za ta socket, pa bomo vidli, če bo delovalo vse ok...
...They wanna build the prison!...

Isotropic ::

garancija najvecjih proizvajalcev (dell) je max. 3-4 leta, po preteku katerih rata obcutno drazja. pa corp racunalnikov se obicajno ne nadgrajuje.

Wox ::

Gleda na relativno nezahtevnost sedanjega in kot kaže tudi prihajajočega softwareja je lahko 95% domačih uporabnikov na podnožju LGA-775 s spodobnim procesorjev, mirna še nekaj naslednjih let. Šele z implementacijo spodobnega speak recognitiona se zna povečati potreba po večji procesorski moči. Drugo je seveda renderiranje takšnih in drugačnih podatkov, a povprečen domači uporabnik tega ne rabi v takšni meri, da bi mu +-30% razlike v času procesiranja predstavljal neki bistven napredek. Vse ostalo je domena trženja in potrošniške ihte, ki jo Intel in ostali igralci seveda s pridom izkoriščajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Lonsarg ::

Ah procesorji so tako sedaj enako kot avto, za 10 let so dobri. Moorov zakon ne velja že dolgo več, še pri grafičnih peša. Podvajanje moči na 12-18 mesec, to so bli časi, ko ti čez eno leto nič več ni delalo:P

i386 ::

solatko.. ne vem kje si ti našel AM in AM+ podnožja???
Cpu socket @ Wikipedia

desktop socketi: amd - 462, 754, 939, AM2 in AM2+ (ki sta bila bolj kompatibilna med sabo kot lga775 z 9xx chipsetom in x3x) in pa AM3, ki je delno kompatibilen z AM2.
Intel - 423 (tudi ti si šel toliko nazaj z intlom), 478, 775, 1366 in 1156

mtosev ::

cool nov socket.pa lga1366 se mi ne zdi star ker je zunaj komaj 1,5leta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

i386 - Še vedno je 7:4, seveda pri Intlu govoriš o chipsetih, mi se pogovarjamo o podnožjih. 478 in 462A sta bila istočasno in od tam sem štartal.
Drugače je pa tako, da še danes dobiš spodobno konfiguracijo na starem 775 podnožju, na 939 in 754, katera sta tudi nastala takrat, pa ni ne duha ne sluha. Pri Intelu so pač ugotovili, da so s podnožjem 1156 odrezali vejo, na kateri sedi 1366, zato bodo ponudli več, ne pa zato, ker bi bilo to podnožje zanič.

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

BALAST je izjavil:

Ne obupajte prehitro! i7 na LGA-1366 je bil že prvotno namenjen zahtevnejšim uporabnikom, ki so pripravljeni plačat. Toda tržnega deleža je imel slabe 5% vseh Intelovih prodanih procesorjev, zato so so verjetno menedžerji pogruntal novo kampanjo na novejšem podnožju, ki bo obsegala več kupcev.
:D

imas vir? ker platforma sama je wet dream za vse profesionalce (ala programiranje, design, CAD...).

Nimam virov, ampak lahko potrdim te številke, opažene že pred časom. Čisti WTF moment. Mislim da je še na ST-ju v eni novici, kjer se je omenjalo, kako LGA-775 izgublja tržni delež (takrat ga je imel še nekaj čez 50%, ostalo pa LGA-1156).

solatko je izjavil:

Kolikor je meni znano je imel AMD nekaj več podnožij kot Intel - 462A; 754; 939; AM; AM+; AM2; AM3
Intel - 478, predolgo 775, 1366 in 1156 in za vsa ta podnožja kar nekaj procesorjev, tako da nič bat, bo še pestro.

Samo toliko spoštovani AMD fani.

AM in AM+? Edino kar je, je bilo nekaj zmešnjave z AM2 in AM2+, kjer je bil slednji namenjen Phenom II. Ampak tudi nekaj AM2 (ne-+) podpira Phenom II. AM3 je pa itak samo DDR3 verzija AM2+, kjer proci zaenkrat še delajo križem kražem, če imajo DDR3 krmilnik - od Athlon II in Phenom II odpadejo AFAIK samo Phenom II 940 in 920.

Aja, da ne omenjamo nekaj nekompatibilnosti znotraj samega 775, torej dual core pentiumi samo na 945+ čipsetu (in 865 :>), Core 2 serija samo s pravim napajanjem, kar pomeni, da stare 945 do 975 plate niso delovale (se jih je updejtalo in izdalo nove), 45 nm Core 2 proci samo od 965 čipseta naprej (celo brez 975X?), Pentiumi do predstavitve serije P35, itd.

Pa še sedaj imaš težave, ko imaš 945 plate s podporo Core 2, a z le 1066 MHz FSBjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kmetek ::

Torej bo podnožje 1156 dejansko dlje od 1366.

PrimozR ::

solatko je izjavil:

i386 - Še vedno je 7:4, seveda pri Intlu govoriš o chipsetih, mi se pogovarjamo o podnožjih. 478 in 462A sta bila istočasno in od tam sem štartal.
Drugače je pa tako, da še danes dobiš spodobno konfiguracijo na starem 775 podnožju, na 939 in 754, katera sta tudi nastala takrat, pa ni ne duha ne sluha. Pri Intelu so pač ugotovili, da so s podnožjem 1156 odrezali vejo, na kateri sedi 1366, zato bodo ponudli več, ne pa zato, ker bi bilo to podnožje zanič.

Ker je RAM (DDR) hudo drag, ima nizke kapacitete (1 GB palčka je že relativno redka), ker so bili popularni predvsem single core proci, torej si omejen s tega vidika. Ja, dual core je danndanes na žalost minimum, vsaj s temi browserji in Visto (learned it the hard way). Medtem kot rečeno za LGA-775 potrebuješ dovolj dobre komponente. Če jih vzameš iz s939 dobe, si na suhem - Pentium 4/D, nekoliko bolje je z RAMi, itd.

Upoštevati moraš, da LGA-775 krmilnik kontrolerja še vedno pusti v čipsetu, zato so si lahko privoščili podporo tako DDR, DDR2 kot DDR3 skozi leta. Tudi zdaj za Intel to enostavno ne bo več mogoče.

kmetek je izjavil:

Torej bo podnožje 1156 dejansko dlje od 1366.

Ne, AFAIK prihaja 1155 ali nekaj podobnega za Sandy Bridge :D Intel ga serje zadnje čase...

Aja, še eno opozorilo, z LGA-1366 so pri Intelu nekako združili server/workstation in domači trg. Vsaj na začetku, da so pokazali nekaj novega. Večini domačih uporabnikov je še vedno in je vedno bil namenjen LGA-1156. LGA-1366 je bolj, kot da bi prej nekdo kupil s940 z Opteroni za domač PC. Če ima LGA_1366 majhen tržni delež na desktopu, še ne pomeni, da mu gre slabo oz. da je redek. S Xeoni in serverskimi platami itak pri Intelu zaslužijo precej več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Machiavelli ::

Newrjetno.....
Nigaaazz

Saladin ::

Nekdo bi se lahko zmigal in spacal kak adapter za vsa ta podnožja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PrimozR ::

Saladin je izjavil:

Nekdo bi se lahko zmigal in spacal kak adapter za vsa ta podnožja.

Lol? Pobožne želje ;)

Meizu ::

Uhh, ujebali so ga... Lastniki i7 sistemov bomo jezni...

Kdo namreč razmišlja o nakupu LGA 1366, ki je draga za znoret z dejstvom, da bo waterproof le leto dni?

Edit: Lol@waterproof :) Se vidi, da delam trenutno 200 stvari na enkrat :) Mislil sem seveda "futureproof".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

=666= ::

Pol se mi tole ne splača nabavt

P6X58D Premium
i7 930
ram ne vem še ker

Saladin ::

Kaj in kdaj pride za peščenim mostom?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PrimozR ::

Ivy bridge, isto podnožje, 22 nm.

Meizu je izjavil:

Uhh, ujebali so ga... Lastniki i7 sistemov bomo jezni...

Kdo namreč razmišlja o nakupu LGA 1366, ki je draga za znoret z dejstvom, da bo waterproof le leto dni?

Edit: Lol@waterproof :) Se vidi, da delam trenutno 200 stvari na enkrat :) Mislil sem seveda "futureproof".

Pa geez no, kako 'le' leto dni?? Zadeva bo popolnoma aktualna še skoraj leto in pol. Še nadaljnjega pol leta (ali več) se bo prodajalo plate in procesorje. Upoštevajte še, da je platforma zunaj že dobro leto in pol, od jeseni 2008. Okej, 3 leta. Mogoče se ne sliši veliko. Point tukaj je, da bo to top of the line platforma. 3 leta. Oz. celo svoje življenje. Najverjetneje bo hitrejša šele njena nadomestitev (X68, itd.), razen če ima AMD asa v rokavu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Meizu ::

PrimozR je izjavil:

Ivy bridge, isto podnožje, 22 nm.

Meizu je izjavil:

Uhh, ujebali so ga... Lastniki i7 sistemov bomo jezni...

Kdo namreč razmišlja o nakupu LGA 1366, ki je draga za znoret z dejstvom, da bo waterproof le leto dni?

Edit: Lol@waterproof :) Se vidi, da delam trenutno 200 stvari na enkrat :) Mislil sem seveda "futureproof".

Pa geez no, kako 'le' leto dni?? Zadeva bo popolnoma aktualna še skoraj leto in pol. Še nadaljnjega pol leta (ali več) se bo prodajalo plate in procesorje. Upoštevajte še, da je platforma zunaj že dobro leto in pol, od jeseni 2008. Okej, 3 leta. Mogoče se ne sliši veliko. Point tukaj je, da bo to top of the line platforma. 3 leta. Oz. celo svoje življenje. Najverjetneje bo hitrejša šele njena nadomestitev (X68, itd.), razen če ima AMD asa v rokavu.


Glede na to, da sem prej uspešno imej serijo procesorjev na LGA 775 in je bila njegova durabilnost in kompatibilnost odlična... Ja, so 3 leta skoraj nič. Vsaj meni osebno. Res da sem imel i7 sistem med prvimi, saj sem si ga omislil res ob njegovem izidu skoraj, ampak vseeno. Ne gledam le nase, ampak tudi na druge. Nekateri so nedavno tega odšteli 500€ recimo le za plato pa proc... Ne vem no, ne zdi se mi logična poteza Intela. Zakaj toliko s temi socketi komplicira mi pa sploh ni jasno.

solatko ::

Tisti, ki so nabavli i7 na podnožju 1366 imajo mir in odličen računalnik vsaj za 5 let, zato mi ni čisto jasno vaše razmišljanje.
Pri Intel-u so pač (verjetno tudi zaradi cene izdelave chipseta x58) ponudli cenovno bolj sprejemljivo podnožje 1156, saj je chipset 55 mnogo cenejši, posledično pa lahko proizvajalci ponudijo cenejše (seveda tudi slabše) osnovne plošče, za široke množice.
Vsekakor pa je v računalništvu, trenutno n1 podnožje 1366, do izida novega, ki pa bo verjetno precej dražje.

glistovje ::

hahah kaj nateguje ta intel. kje ste zdej naivneži intelovi ku bote spet plate menjavali hehe ku gate

solatko ::

glistovje - hahah - čemu??????
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514694 (12608) PrimozR
»

Sandy Bridge-E bo sledil trenutnemu poimenovanju

Oddelek: Novice / Procesorji
216196 (5334) Dr_M
»

Intel Core i7-995X oz. kako upokojiti platformo na vrhuncu

Oddelek: Novice / Procesorji
227964 (6642) Dr_M
»

Podpora SLI prihaja v AMD-jeva čipovja

Oddelek: Novice / Matične plošče
73998 (3502) Jst
»

Intel Core i7-930 zadnji med dostopnejšimi procesorji LGA-1366

Oddelek: Novice / Procesorji
3710049 (8651) PrimozR

Več podobnih tem