» »

Kateri brivnik?

Kateri brivnik?

««
4 / 11
»»

fanboy555 ::

RejZoR ::

RQ1125 imo. Izjema je Braun Series 3 ki je edini z mrežico, če ti slednja bolj odgovarja in ni slab (series 5 in 7 pa nista tolk grozno boljša če se ti gre za ceno). Vsi ostali so vbistvu navadni brivniki s fancy ročajem in glavo, ki se nagiba na vse strani (kot celota). RQ1125 pa je posebnež, ker se rezila premikajo na vse strani, posamezni 3 diski se pomaknejo tud navzven in še cela glava se nagiba na vse strani. Kar pomeni, da se glava tega brivnika daleč najbolje prilagaja vsem mogočim krivinam obraza.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fanboy555 ::

Verjetno misliš RQ1250, ne RQ1125?

RejZoR ::

Ja, moja napaka. RQ1250 sem imel v mislih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Buggy je izjavil:

Jaz bi vprasal (RejZoR) ali se dobi kaksen kvaliteten samostojen striznik/prirezovalnik, saj se ne brijem na gladko z glavo brivnika, ampak uporabljam pri Braunu tisti dodaten prirezovalnik, ki se ga lahko naknadno dvigne. Sedaj se je nosilec po letih uporabe zlomil in bi rabil izkljucno nekaj, kar bi mi nadomestilo to funkcijo. Kaksen nasvet?


Evo, sem še nekaj našel, od Philipsa za 20,99 EUR in sicer model Philips NT9145:
http://www.merkur.si/aparati/brivniki-i...

Zadeva je vbistvu prav samo prirezovalnik (kot oni na brivnikih), ima pa zraven še glavnike nastavke in pa majhno mrežico, da odbrije povsem na gladko. Cena je pomoje tud dost na nivoju glede na to da se vglavnem brivniki s prirezovalnikom začnejo šele pri 50+ EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

RejZoR je izjavil:

Buggy je izjavil:

Jaz bi vprasal (RejZoR) ali se dobi kaksen kvaliteten samostojen striznik/prirezovalnik, saj se ne brijem na gladko z glavo brivnika, ampak uporabljam pri Braunu tisti dodaten prirezovalnik, ki se ga lahko naknadno dvigne. Sedaj se je nosilec po letih uporabe zlomil in bi rabil izkljucno nekaj, kar bi mi nadomestilo to funkcijo. Kaksen nasvet?


Evo, sem še nekaj našel, od Philipsa za 20,99 EUR in sicer model Philips NT9145:
http://www.merkur.si/aparati/brivniki-i...

Zadeva je vbistvu prav samo prirezovalnik (kot oni na brivnikih), ima pa zraven še glavnike nastavke in pa majhno mrežico, da odbrije povsem na gladko. Cena je pomoje tud dost na nivoju glede na to da se vglavnem brivniki s prirezovalnikom začnejo šele pri 50+ EUR.


@RejZoR: sem se ti ze prej hotel zahvaliti...se mi je zdelo, da mi bos znal pomagati. Ga bom ob priliki sel pogledat..tudi cenovno je v rangu kot sem pricakoval. Hvala!

hmm ceprav min 4mm je pa vseeno prevec, kot gledam, ali je to misljeno z nastavki? Rabil bi nekje od 1mm (0,5mm) naprej...ravno toliko da ni v nulo, ker mi potem kocina zelo rada na not zraste :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

RejZoR ::

Ja, to je z glavniki, so pa trije in sicer v 4, 5 in 6mm dolžinah. Če ga uporabljaš brez glavnikov pa bi moral odrezat na nekje 0,5mm dolžine.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vitamin-B ::

Iščem prirezovalnik za redno uporabo, da bi zamenjal britvice, ker z čist gladko kožo čudno zgledam :P
Imam zelo gosto brado in pogosto za kak teden ali dva pozabim na britje. Pripravljen sem odšteti tja do 80e (če je res dober razlog lahko še kak e več).
A je zgoraj omenjeni philips kljub nizki ceni primerljiv ostalim v rangu 80e oz. kaj priporočate.

gimnazija123 ::

Kaj od tega kupiti? http://www.bigbang.si/moski-brivniki/co...
http://www.merkur.si/aparati/brivniki-i...
Sem imel namen kupiti drug brivnik že nekaj časa nazaj, ampak se sedaj skoraj pol leta nisem nič bril, sedaj pa se bom spet redno. brijem se vsaki 2. dan, mika me, da bi vzel najprej brauna in videl če se obnese, v nasprotnem primeru pa ga tudi lahko še vrnem saj akcija velja še do 15. januarja ne? Mi je pa pomembno predvsem, da bi mi britje čimmanj razdržailo kožo, če ne pobrije tako dobro mi niti ni tako zelo pomembno. Tale braunov model je verjetno isti kot serija 3, samo da ima pač še tisti hladilni del zraven?
če ima kdo kakšen drug predlog pa kar z besedo na dan :D

fosil ::

Ravno v najnovejšem vipu je test brivnikov - klik
Ne vem če je isti model, ampak Cooltec CT4-s je bil drugi.
Tako je!

gimnazija123 ::

@fosil hvala sem kupil test in prebral. Če še slučajno koga zanima oz. mu pomaga:

Buggy ::

hvala trakus...sem kar preko amazona narocil komplet brivnik se sploh ne bom zezal s prirezovalniki.

s postnino pride Braun series 3 340 ...64EUR

http://www.amazon.co.uk/Braun-Series-34...

"Evo, sem še nekaj našel, od Philipsa za 20,99 EUR in sicer model Philips NT9145:
http://www.merkur.si/aparati/brivniki-i..."

sem sel pogledat v merkur ta Philips in je za britje celega obraza neuporaben ker je ozek za polovico prejsnega prirezovalnika na klasicnem brivniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

RejZoR ::

Dost brezvezen test če mene vprašaš. 3/4 stvari je kot bi bral iz embalaže oz brošuro. Čist drugo pa je če ti v trgovini nekdo z dejanskimi izkušnjami zna spravit v besede kako dobro brije, kje blesti in kje je slabši, kaj pazit itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

gimnazija123 je izjavil:

če ima kdo kakšen drug predlog pa kar z besedo na dan :D

To: http://dx.com/p/rimei-stainless-steel-d...
in to: http://connaughtshaving.com/feather.html

echo ::

@energetik, identičen komplet mam tut jst in ga ne morem drugega kot priporočat :)

energetik ::

Tud jst, p/p je tuki na max. Dojenčkova ritka v 15min, pa če štartaš s 1cm brado.

Buggy ::

Sem dobil brivnik...vse lepo in prav....bi pa prosil, ce mi zna kdo razloziti kaksen je to priklop za elektricni vtikac, ki je popolnoma isti kot EU, le da sta oba pina debelejsa in gre v vtikac zelo zelo na silo....ce je to rinjenje sploh pametna ideja. Je to kaksen fail ali feature zaradi vodotesnosti ali bolj verjetno, kaksen adapter za kaksno drugo drzavo - katero? Se komu kaj sanja kaj je na stvari in ce kje lahko dobim adapter za to? Sem ga sicer na silo v en vtikac spodaj vtaknil in se stvar fila je pa polnilec tudi normalnih 220V

simnov ::

Jaz imam tega http://www.lesnumeriques.com/rasoir-ele... in na začetku je bil odličen ko se ga pa navadiš bi pa rad še boljšega.Mah te brivniki če kupiš najdražjega pa ni ne vem kaj.

RejZoR ::

Buggy je izjavil:

Sem dobil brivnik...vse lepo in prav....bi pa prosil, ce mi zna kdo razloziti kaksen je to priklop za elektricni vtikac, ki je popolnoma isti kot EU, le da sta oba pina debelejsa in gre v vtikac zelo zelo na silo....ce je to rinjenje sploh pametna ideja. Je to kaksen fail ali feature zaradi vodotesnosti ali bolj verjetno, kaksen adapter za kaksno drugo drzavo - katero? Se komu kaj sanja kaj je na stvari in ce kje lahko dobim adapter za to? Sem ga sicer na silo v en vtikac spodaj vtaknil in se stvar fila je pa polnilec tudi normalnih 220V


O katerem vtikaču to govoriš? Tistem, ki gre spodaj v ročaj brivnika ali tisti, ki gre v vtičnico na steni?

Ker tisti spodaj, ki gre v ročaj je precej specifičen za brivnike in je drugačen od tistega, ki ga uporabljajo npr radii in LCD TV-ji za napajanje. Pri brivnikih je manjši in brez vdolbin med obema poloma, ti za radie pa je rahlo večji in ima dve vdolbini med obema poloma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::


O katerem vtikaču to govoriš? Tistem, ki gre spodaj v ročaj brivnika ali tisti, ki gre v vtičnico na steni?


...ma ja, sem se nerodno izrazil. Seveda govorim o tem, ki gre v vticnico v steni. Je klasicen EU vtic, a so niplni dosti debelejsi ter prevec skupaj, da bi sel vtikac brez problema/sile v vticnico. Evo, bo slika kaj vec povedala (spodaj nov problematicen - zgoraj star)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

pa se kako zgleda glede na vticnico v steni.

tommy boy ::

Imam Phillipsa Rq1250 in se je začel počasi nabirat vodni kamen (pobelilo je glavo) in me zanima, kakšne so vaše izkušnje oziroma kako karseda enostavno in hitro očistit glavo brivnika vodnega kamna.

lp

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Če je res samo vodni kamen ga boš najlažje odstranil ali s citronsko kislino (limona) ali pa alkoholni kis za vlaganje. Namočiš v to za kratek čas, pol pa namoči še v toplo čisto vodo in nakoncu še splakni s toplo vodo. That should do the trick.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

Ali pa v 4% solno kislino ..... in jasno močno speri....

echo ::

Kaj bi priporočali za človeka, ki je do sedaj uporabljal Philipsov Philishave 6830?

RejZoR ::

Philips PT877 ali pa mogoče mal boljši PT920. Merkur ima zdele 15% popusta na vso robo za osebno nego (torej brivniki included). Mogoče vredno prečekirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trancer01 ::

Jaz imam dva brivnika, rotacijskega Philips PT877 in linearnega na mrežico Panasonic ES-LA63-S. Zdaj ju uporabljam že dva meseca in lahko napišem svoje vtise. V bistvu lahko oba priporočim, obrijeta zelo dobro. Sem pa ugotovil, da tako Philips kot v malo manjši meri tudi Panasonic ne brijeta tako dobro, kadar so dlake prekratke, ker očitno s težavo pridejo skozi reže/luknjice v glavi brivnika. Če pa je moja brada stara vsaj več kot 24 ur, jo potem brivnik zgledno pobrije čisto na gladko in to doseže ob minimalni iritaciji kože in nežnem pritiskanju glave brivnika ob kožo. Panasonic morda pobrije še malenkost bolj na gladko kot Philips, vendar pa je razlika dejansko zanemarljiva. Morda so pri električnem britju še največji problem prekratke in plosko ob koži ležeče dlake s katerimi imajo vsi brivniki težave. Rešitev je lahko, da se namesto vsak dan briješ vsak drugi dan ali pa na 36 ur, odvisno kako hitro ti rastejo dlake, in po potrebi greš nežno večkrat po istem mestu. Če so dlake za britje prekratke, je potrebno za dober rezultat med britjem brivnik močneje pritiskati ob kožo in/ali iti večkrat po istem mestu, kar povzroča draženje kože, če pretiravaš, pa celo poškodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

RejZoR ::

Ne vem kako se vi brijete oz kakšne brade imate ampak men najcenejši Philips rotacijski (za 35 EUR or so iz Merkurja) obrije čist na gladko. Enako Remington Titanium-X (prejšna generacija). Samo pravilno moraš brit pa gre na gladko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trancer01 ::

No, morda sem bil malce prestrog pri ocenjevanju kvalitete britja s Philipsom v primerjavi s Panasonicom. Dejansko Philips obrije isto dobro, vendar pa vsaj zame velja, da manj kot en dan staro brado noben brivnik ne obrije čisto dobro, razen če med britjem močno pritiskam, kar pa privede do razdražene kože. Če pa je brada stara vsaj en cel dan, pa razlike v gladkosti med ročnim in električnim brivnikom praktično ni ali pa je ta zanemarljivo majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

RejZoR ::

Mi lahko opišeš kako se briješ? Sicer je odvisno od tipa dlak in postavitve na kožo ampak pomoje razlik ni, ko izpopolniš britje. Namreč večina se z električnimi brije s krožnimi gibi, ki so imo čista neumnost. Kot bi se s klino bril s krožnimi gibi. Na začetku če krajšaš zelo dolgo brado ja, da ne cuka tolk. Drugače pa vleči brivnik nasprotno od rasti dlak. Lepo z občutkom, ne neki na silo. Pomaga, če pustiš, da glava brivnika rahlo naguba kožo pred glavo, ko vlečeš brivnik v nasprotno smer. Se pravi malenkost bolj pritisneš oz kožo ne zateguješ, da je super napeta. To še dodtno privzdigne dlake, da jih res odreže povsem ob koži. Sam sem imel z britvico vedno probleme, da sem imel rdečo kožo, pri tej metodi pa skoraj nič, pa sem še vedno obrit praktično povsem do gladkega, da skor nič ne čutiš dlak, ko potegneš z roko po koži v nasprotni smeri rasti dlak.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trancer01 ::

Mislim, da sem po več kot dveh mesecih kar uspel ugotoviti zame najboljši način britja. Dejansko je problem v tem, da brivnik čisto kratkih(beri: manj kot en dan starih) dlakic ne pobrije ne glede na to kolikokrat in v kakšni smeri jih z brivnikom napadem. Ob močnejšem pritiskanju je britje sicer bolj temelito, vendar bistveno manj udobno. Če pa brijem več kot 24 ur stare dlake, jih brivnik do čiste gladkosti obrije že z nežnim britjem. Zdaj se brijem vsak drugi dan in je britje vedno udobno ter maksimalno temeljito.

bambam20 ::

trancer01 je izjavil:

Mislim, da sem po več kot dveh mesecih kar uspel ugotoviti zame najboljši način britja. Dejansko je problem v tem, da brivnik čisto kratkih(beri: manj kot en dan starih) dlakic ne pobrije ne glede na to kolikokrat in v kakšni smeri jih z brivnikom napadem..


Zanimivo. Sam imam Brauna serija 3 - 370 model in brije odlično manj kot dan stare dlake. Mogoče je krivec pri Panasonicu slabše rezilne glave.

Okapi ::

Nimajo vsi enakih dlak. Tvoje manj kot dan stare dlake so lahko tako dolge kot dva dni stare pri nekom drugem. Lahko so tudi trše ali mehkejše, tanjše ali debelejše ...

O.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Nimajo vsi enakih dlak. Tvoje manj kot dan stare dlake so lahko tako dolge kot dva dni stare pri nekom drugem. Lahko so tudi trše ali mehkejše, tanjše ali debelejše ...

O.


To pa močno dvomim, da lahko v manj kot enem dnevu nekomu zrastejo tako dolge dlake , kot drugemu v dveh dneh ali pač?

Mehkoba dlačevja je po moje odvisna s čim si neguješ obraz.

simnov ::

Jaz se vsak drugi dan najprej z brivnikov potem še z klinco med vikendom se ne brijem če imam pa dopust en tedn sem pa že skoraj taliban.

Okapi ::

To pa močno dvomim, da lahko v manj kot enem dnevu nekomu zrastejo tako dolge dlake , kot drugemu v dveh dneh ali pač?
Ali pač.

On average humans grow hair at a rate of about 1/2 inch per month, or 6 inches per year. Health, age, and hormonal state can affect rate of growth. ... SOme people actually produce only about 1/4 inch of new hair growth per month (3 inches per year) and others as much as 1 inch per month ( 12 inches a year).


Almost everyone's hair grows at about half an inch (1.25 cm) per month, though some guys will experience growth at as little as half that rate, and a few lucky men will see twice that or more.


Jaz sem recimo razlike opazoval v vojski, kjer smo morali biti gladko obriti in je poveljnik čete ali voda to vsako jutro tudi pregledal. Nekateri so se lahko v miru obrili zvečer (zjutraj se je vedno hudo mudilo) in so bili 10 ur kasneje še vedno dovolj gladki, nekaterim je pa v 10 urah zraslo dovolj, da so se morali briti zjutraj. Nekaj pa je bilo takih, ki se jim je bilo treba obriti samo vsak drugi dan.

Druga taka anekdotična primerjava je "movember". Enim zrastejo v enem mesecu brki skoraj kot Flisarjevi, enim se pa komaj kaj pozna pod nosom.

O.

echo ::

Poleg tega je pa važna tudi debelina dlak.
In z njo povezana mehkoba (tuširanje s toplo vodo jih zmehča, kar spet vliva na britje).

blaz89 ::

Pozdravljeni,

kupujem električni brivnik. Ogledal sem si jih že kar nekaj v trgovinah(big bang, merkur,...), vendar mi prodajalci ne znajo povedati kakšne so prednosti oz. slabosti posameznega brivnika. Zato se obračam na vas. Izbiram med naslednjimi brivniki:

http://www.bigbang.si/moski-brivniki/xr...

http://www.mimovrste.com/brivniki-z-bri...

http://www.mimovrste.com/brivniki-z-bri...

Zanima me ali Remngtonov, ki ima na vsaki glavi dvojno rezilo res boljši od obeh ostalih ali ne? Prosim za vaše komentarje in predloge kateri brivnik kupiti, lahko predlagate tudi katerega drugega v rangu 100€ (mogoče kakšen € več)

LP Blaž

RejZoR ::

Druga dva linka imaš enaka...

Remington ima celo glavo fleksibilno, da ti ni treba zmeri skrbet, da je brivnik lepo postavljen na kožo, ima pa posamezne 3 glave rahlo manj gibljive kot Philipsi kjer se premika cela ploščica z rezilom plus sam kovinski disk.

Reminton ti kaže rezervo baterije v minutah, Philips ne. Je pa to zelo grob estimate in se ne zanašaj pretirano nanj.

Oba podpirata mokro britje, s tem da samo Philips podpira tud britje s peno ali gelom.

Pa če pogosto briješ dolgo brado (staro par dni) ti bi skor bolj priporočal Philipsa. Remington sicer obrije izjemno gladko ampak pri zelo dolgi bradi malo bolj cuka. Mal sumim, da saradi oblike rež v diskih. Philips ima vsako režo rahlo ukrivljeno, Remington pa ima ravne. Kar pomeni, da dlako drugače zagrabi in odreže in cukanje verjetno pride iz tega naslova.

Zanimiva alternativa je RQ1250, ki združuje lastnosti obeh, s tem da ima najbolj flexibilno glavo od vseh brivnikov. Cene se gibljejo od 130 do 150 EUR (včasih so bili po 250 EUR!). Je pa nekako top brivnik, če odmisliš enake, ki imajo zraven še čistilno postajo. Ampak je tisto za moje pojme brezvezen luksuz, odpreš in splakneš pod vročo vodo. Job done.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blaz89 ::

Zdravo,

se opravičujem za napačen link v prejšnem postu. Imel sem v mislih tega:

http://www.mimovrste.com/brivniki-z-bri...

Drugače pa hvala za razlago. Zanima me še samo ali je zelo velika razlika ali imaš na posamezni glavi dvojno ali enojno rezilo. Saj remington ima dvojno rezilo, philipsa pa samo enojno. Glede na to, da bom brivnik uporabljal tudi z peno in gelom, potem takem remington odpade? Potem takem me zanima kateri od philipsov RQ1145 ali AT890 je boljši?

LP Blaž

RejZoR ::

RQ1145 je bolj kot ne osnovni model s fancy ročajem. Tle bi skor raje vzel AT890. Cenejši pa nič slabši imo. Če že gledaš take potem je edina pametna opcija RQ1250.

Dual oz triple track rezila pa se pozna pri številu potegov preko iste površine kože, da pobere vse. Pri enojnih moraš ene parkrat potegnit, pri dvojnem in trojnem pa je ponavad 1x dost, mogoče 2x. Je pa spet zelo odvisno od tipa brade, če imaš bolj pokončne dlake, jih bo vsak hitro odrezal, če pa ti iz kože rastejo pod kotom, pa boš z vsakim rabil več potegov, tud če ima multi track rezila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zero_max ::

Živjo, razmišljam o nabavi el.brivnika.

Do sedaj sem imel razne Mach XY, potem Bic-e etc. in sedaj še klasično žiletko (tj. od Wilkinsona...plastični nosilec iz Mullerja iste znamke) in težave ostajajo vedno iste. Moram se briti vsak dan (taka služba pač) in z zgornjimi rezili to ni šlo (predrago in hitro se obrabijo nastavki- Gillette, Mach) ali pa neučinkovito (prave žiletke od Wilkinsona in Bic). Z Wilkinosonovimi žiletkami se ne morem briti vsako jutro...saj če bi hotel res pravo gladko obrit obraz, bi se moral briti v nasprotni smeri rasti dlak (posledično bi dlake bile vraščene) in si dobro navlažiti dlake. Največ preglavic mi delajo dlake pod nosom (t.i. brki cona). Težave je tudi v tem, da mi kocine rastejo zelo hitro in so zelo debele...skoraj kot žice.
Zato vas sprašujem, kaj priporočate glede el. brivnika z naslednjimi lastnostmi:
- cena: do 70 eur (no, lahko tudi do cca. 95 eur)
- dobre rezilne glave
- enostavno čiščenje
- frekevenca britja: 1x/ dan
- učinkovito britje v smeri ratsi dlak in brez predhodnega navlaževanja kože

Hvala in LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

RejZoR ::

V smeri rasti dlak ti noben ne bo dobro bril, ker je to fizično nemogoče. To lahko do neke mere dela samo rezilo, ki ima direkten kontakt s kožo, pa še tam ti bojo ostajale dlake.

Jezst sem mal bolj lene narave in se zdej niti ne brijem več ampak si samo krajšam s Philips NT9145 "strižnikom". Je edini, ki ima zobčke tolk majhne, da mi dejansko kaj pobere. Ker navadni strižnik za lase mi naredi točno nič. Tko da imam zdej brado skoz nekje 1-2mm dolžine, tko na uč.
Ker če se briješ z brivnikom moraš vse lepo v nulo pobrat če ne se takoj opazi kaj nepobritega. Tle pa samo nahitro preletim brado, če slučajno kaj zgrešim ni panike, ker se itaq ne opazi. Zelo dolga brada m itaq ni kul, taka dolžina pa mi čist odgovarja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zero_max ::

OK. Torej, ali obstaja el.brivnik (z lastnostmi iz mojega prejšnjega posta) s katerim se lahko briješ v nasprotni smeri rasti dlak in ne povzroča vraščanja dlak in posledično infekcije in podobne neprijetnosti.

zero_max ::

Še ena zadeva...omenil sem da uporabljam tole od Wilkinsona: slika1 in slika2

A je možno da z izbiro drugega 'nosilca' za žiletko in z drugo žiletko dosežem boljše rezultate (beri: obrijem dlake pod nosom bolj uspešno)?
BTW...moje izkušnje: žiletke od Wilkinsona so boljše kot tiste od Gillette.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Cervantes ::

RejZoR je izjavil:

V smeri rasti dlak ti noben ne bo dobro bril, ker je to fizično nemogoče. To lahko do neke mere dela samo rezilo, ki ima direkten kontakt s kožo, pa še tam ti bojo ostajale dlake.

Jezst sem mal bolj lene narave in se zdej niti ne brijem več ampak si samo krajšam s Philips NT9145 "strižnikom". Je edini, ki ima zobčke tolk majhne, da mi dejansko kaj pobere. Ker navadni strižnik za lase mi naredi točno nič. Tko da imam zdej brado skoz nekje 1-2mm dolžine, tko na uč.
Ker če se briješ z brivnikom moraš vse lepo v nulo pobrat če ne se takoj opazi kaj nepobritega. Tle pa samo nahitro preletim brado, če slučajno kaj zgrešim ni panike, ker se itaq ne opazi. Zelo dolga brada m itaq ni kul, taka dolžina pa mi čist odgovarja.

Imam popolnoma enak pristop. In problem.
Uporabljam prastari Philipsov strižnik na AA baterije oz. NiMh akumulatorčke.
Kupil bi novega, pa imajo vsi neke custom baterije, ki jih je treba filat s polnilcem na 220. Tega pa recimo na barki pa še kje drugje ni.
Ali morda veš za kak model, ki dela na AA?

RejZoR ::

Edini, ki mi je znan in ki sem ga tud imel je Braun M90 Mobile Shaver. Na mrežico, vodotesen in deluje na 2x AA bateriji.

http://www.braun.com/global/male-groomi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

Pa saj tale tvoj NT9145 je tudi na AA baterijo, ali se motim?

RejZoR ::

Je ja (1xAA baterija), ampak ne obrije čist na nulo tko kot pravi brivniki. Pusti tko kakšen milimeter dlake, če ne uporabiš nobenega glavnika.

Oz lažem, ima zraven tud foil nastavek, da čist odbrije, samo je miniaturen in bolj mišljen urejanju brade kot pa britju cele brade.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

Ja super, saj takega rabim. Si strižem brado na1- 2mm!
:D
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri električni brivnik??

Oddelek: Kaj kupiti
3115839 (8515) janezvalva
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697895 (45348) šernk
»

Kater brivnik oz. tip: Braun ali Philips?

Oddelek: Loža
189834 (4169) McMallar
»

Kakšen brivnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
4513556 (8086) smile-
»

Brivnik

Oddelek: Loža
4610493 (7092) matmel

Več podobnih tem