» »

čiščenje računalnika letno x?

čiščenje računalnika letno x?

MasTTer ::

Danes sem odprl ohišje in glej glej...8-O 8-O polno prahu.. nisem mogel verjet očem... Ohišje sem kupil pred 5 mesci (Chiftec big tower) mam pa še 5 dodatnih ventilatorjev...
Zdaj me pa zanima, kolikokrat se čisti tak računalnik.. letno 1x ali večkrat ?

R0K ::

Jest ga mam več kt eno leto pa pol (mislim isto ohišje) pa ga do zdej še nisem nikdar oreng spucal. Odprtega mam skoz. Itak pa velikrat šarim notr in še umes z rokavom kje kaj pobrišem :D

Matek ::

skor 100% sem da od tistih 5 ventov trije pihajo noter in 2 ven. To ne sme tak bit, vedno mora bit enako, ali še bolje več ven kot pa noter, drugače sipa lahko za chiefteca tudi filtre nabaviš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Skankulja ::

vsake tolk cajta vzames kompresor pa spihas vse (ne pozabit kote ;) )... ne preblizu se razume (curek ni ravno nezn).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

billy ::

Jaz imam kisto odprto in ga se niti 1x nisem ocistil. Je pa zdaj od zadnje nadgradje okoli leto pa pol...

MasTTer ::

Pa...res je... 2venta mi od odspredaj pihata not.. 2 od odzadaj ven, pa še obstrani je en vent, ki piha skorajda točno na cpu vent noter....pa tam je še enermax napajalnik, ki tudi ododspodaj vsrkava zrak not, odzadaj pa piha ven.. to se vse tak zapraši.. hjao ;((

username ::

a maš kišto na tleh? me zaima če jo kdo ima direkt na tleh ker sem jo pri enem preurejanju tudi jaz nameraval kar na tla postaviti, pa so mi rekli, da se bo noter prah nabiral..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

MasTTer ::

username......mene pa zanima kdo nima kište direkt na tleh.. :)) ...jaz jo morem imeti direkt na tleh, ker big tower chiftec ni kam drugam za dati.... prah pa najbolj ti ventilatorji not prinašajo damit... a ve kdo kak se naštimajo neki protiprašni filtri ali nekaj ? Pa to je treba pol vsak mesec 1x čistit ali kak ? Pa to zmanjša prevodnost zraka.. ali ?

Ziga Dolhar ::

Protiprašni filtri ne zmanjšujejo prevodnosti zraka. Prehod zraka pa je manjši, seveda.

The-B ::

A ni neka fora, da če napneš ene par lastik not , da ti ves prah poberje...elektrostatična napetost al neki takga....popravte me če se motm?

nodes ::

Kako? da ti prestrižem še tisto žičko, pol ti bodo pa ušesa preč padla. Hecam se :D

BojlerTM ::

jst mam v sprednji maski tist filter za nape na pleh zaliman. prahu skor nc.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

budi ::

jez pa enkat na mesec fen uzamem pa use fajn spucam.čeprov je bol kompresor sam ga nimam.:D
Končno sm se znebu tega kurčovga podpisa...

MasTTer ::

Hm... kje se pa da tale protiprašni filter kupit? :\

16F877 ::

V nekaj postih zoraj sem zasledil, da se predlaga pihanje s stisnjenim zrakom ... NE PIHATI s tem se naredit več škode kot koristi. Prah se vpiha v precizne mehanizme nap. pogoni CD, disketne enote, ventilatorji in je le to dostikrat vzrok za okvare. Za čiščenje uporabite sesalec ter mehak čopič
P.S.
Govorim iz 20 letnih izkušenj s področja industrijske elektronike

lp
PIC

bostjan11s ::

one protiprasne filtre imas tud na opekarski, sam ne vem ce je za tvoj model ze narejena, drugace pa je ena opcija da gres in prilepis nekak nad luknjo za ventilator:)

Brane2 ::


Govorim iz 20 letnih izkušenj s področja industrijske elektronike

lp
PIC


PIC16F877 pa obstaja kvečjemu kaka 2-3 leta. Kako maš lahko 20 let izkušenj ? :D

16F877 ::

He, he bi se moral podpisat z EL34 ;)

http://www.elektro-n.com/forum2/index.p...
lp
Silvo

JP ::

Tudi jaz ti priporočam sesalec in ščetko (za brivski aparat...). Pihanje ni priporočljivo kot sta povedala moja predhodnika.

Lp by JP

Brane2 ::

Jaz pa ohišje že kar nekaj časa raje kar odprto puščam.

Resda pride prah lažje not, a zato tud lažje ven pade >:D.

Resno, ugotovu sem da pri odprtem računalu količina prahu na ploščah kvečjemu doseže raven okolice, pri zaprtem pa krepko preseže raven okolice.

Poleg tega se odprte stvari lažje hladijo in lažje po njih šraufam.

Evo slikce za dokaz. BTW tisto na tleh je USR Roboticsov ISDN modem, ki mi sedaj ko smo dobili ADSL služi za gretje nog in mogoče backup zvezo. :D






Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prah v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
295583 (4712) dela
»

Prah in PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
3111291 (10871) _geek_
»

Postavitev ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151872 (1468) axee
»

vetilatorji na kisti

Oddelek: Strojna oprema
241723 (1374) Keyser Soze
»

hladilnik in prah

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9989 (824) profii

Več podobnih tem