» »

vetilatorji na kisti

vetilatorji na kisti

dejt4 ::

nabavo sem novo kišto pa zraven dobil 5 vetilatorjev, zdaj me pa zanima kako bi jih bilo najbolje obrnit v katero stran bi moral pihat zrak pri katerem ventilatorju da bi bil a kišta najbolj prezračena

eden je zadaj
dva na strani
eden spredaj
in eden na zgornji stranici



--------------------O------------------
I I
O I
I I
I I
I O O O
I_________________________I

Sami ::

Zadaj naj pihajo ven, spredaj naj pihajo noter, na stanici pa naj tudi pihajo noter, na vrhu kište pa naj pihajo ven in odvajajo topel zrak, ki se zadržuje zgoraj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Nejc Pintar ::

priporočam ti da za intake naštelaš filtre
Lahko je biti prvi, če si edini!

goku :) ::

Kako boš postavil ventilatorje je ena sama fizika, no morda tudi logika. Torej najprej si poglej tole sliko




No tukaj je prikazan tok zraka. Spredaj zrak dovajamo in nato se le ta segreva, ker hladi komponente in ker je topel zrak lažji, se zrak dviga. Torej je dobro da imaš odvajalne ventilatorje čim višje.:)
Navijanje je kamen modrosti

dejt4 ::

že ja da gre zrak spredaj spodaj noter in da gre zadaj zgoraj ven samo zanima me kako naj dovaj zrak na bočni stranici ven ali not?

goku :) ::

kaj praviš? Verjetno da notri:\
Navijanje je kamen modrosti

Matek ::

Kaj je ze boljse, da vec ventov piha ven al not?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boki_ ::

Ven, da se ustvari podtlak in tako je manj praha v ohišju.
I'm back

goku :) ::

Ti rajši posesaj prah iz computra, mi pa ventilatorje uporabljamo za hlajenje. Moje mnenje je da je bolje imeti raje kakšen ventilator ki dovaja zrak več, kot pa tistih ki odvajajo.
Če zrak dovedš, se bo že sam odvedel...
Navijanje je kamen modrosti

dejt4 ::

če razmišlajš tako kot si ti napisal goku potem bi lahko drtžalo tudi to če zrak odvajaš (topli) se bo že nekako prišo notri hladni:D

Ch4N93 ::

@ Tom DeLonge:

če ustvariš podtlak bo prah silil noter

ustvarit moreš nadtlak, torej več ventov oz. _več pretoka_ zraka v kišto
pa pametno je, da pred intake ventilatorje namontiraš kakšne filtre proti prahu, drugače ti nadtlak bolj malo pomaga...

t4d3j ::

nebi se strinjal s tabo če je podtlak sili prah res not samo ker se ustvarja podtlak vzrok podtlaka je da ventilatorji šibajo zrak ven to pomeni dat tudi prah šiba ven:D

t4d3j ::

če pa ustvariš nad tlak kot si reko ti pa šiba ventilator več zraka noter in zraven tudi prah ven pa gre dosti manj zraka pa še ta gre pri luknjah (počasi) ven in ne pri ventilatorjih ki bi z brzino potiskal zrak ven in z zrakom tudi prah;((

Keyser Soze ::

Rahel nadtlak ali rahel podtlak. Najbolje je izenačeno. Ampak to se ne da. Vsaj v praksi težko.

Poskrbi, da ti vent na stranici piha noter, saj s tem dovaja hladen zrak v bližino CPUja ali GPUja in PCI kartic. Ravno tako je z ventom na sprednji stranici. Dovaja hladen zrak diskom.

Zadnja stranica, napajalnik in po možnosti pokrov kište pa naj bi odvajali zrak. Topel zrak.

Topel zrak se dviga, zato je boljše, da še malce izkoristite termodinamiko in s tem povečate sposobnosti hlajenja. Malenkost.

Na stranici je pa boljše če piha noter. Če ne verjameš probaj.

P.S.: Tadej... Notri ga gre toliko kot ven. Drugače žal ne gre. Pa naj si bo podtlak ali nadtlak. Pri ekstremih samo preobremenjuješ vente in povečuješ hrup.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Ch4N93 ::

kot sem napisal je pametno imeti pred ventilatorji, ki pihajo noter
protiprašne filtre

sicer pa je že tema (pre)večkrat predebatirana tako da...

Keyser Soze ::

Brez veze prašni filtri. Močno omejujejo pretok ter povečujejo hrup. Efekta pa ni, ker filtrirajo do določene debeline delce, kar je manjšega se nabira v računalu.

Za pravo hlajenje imaš brez filtrov in enkrat na tri mesece posesaš po računalu pa je.

Seveda ni treba živet v svinjaku, pa je treba večkrat posesat po sobi. Tako kot pravi mama,:D
OM, F, G!

klemen2004 ::

Ej a lohk uprašam ker ohišje si nabavu?????:)ajt mejte se!

dejt4 ::

dejt4 ::

ful prostorna in kompaktna močni ventilatorji poleg tega so v vsakem 3 led diode rdeča zelena in modra :D

bajro ::

lepo ohisje :)

klemen2004 ::

Thnx za odgovor!:D Ohišje je tut men ful lepo!Aja ker napajalnik pa si uzel zravn??:\

MEDENA ::

a samo 1 vent ven vleče ? uuuu to je pa premalo ali pa kako delto tja dej >:D

dejt4 ::

4- je ven vlečejo tisti spredaj pa not jaz pa nevem če nebi mogo slučajno tista dva ki sta na stranici obrnit da bi not pihala pa potrebujem mnenja

napajalnik pa sn kupo CHIEFTEC 420W pri mimovrsti

SSH ::

a enim dela računanje probleme?

not:
spredaj + stranici = 3!

ven:
zadaj, zgori + napajalc = 1??!?! LOL! = 3!!!

LP, FReAK!

Keyser Soze ::

Ponavadi je enkrat povedano dovolj, ampak recimo da ljudje ne berejo dobro...

Naj ti ventilator na stranici piha v notranjost ohišja....

Veš zakaj? Zato ker dovaja hladen zrak direktno tja kjer je zelo potreben. GPU in CPU.

Điž, pa odkrivajo toplo vodo in nekaj računajo...
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304821 (4295) Seljak
»

Postavitev ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151796 (1392) axee
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029003 (27048) kuglvinkl
»

ventilatorji v omari

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172667 (2042) Pyr0Beast
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211557 (1189) krucymucy

Več podobnih tem