» »

Jankovicu je dolgcas

Jankovicu je dolgcas

««
23 / 32
»»

Samuel ::

In koliko stavb poznaš, ki zgledajo kot želva?

Mr.B ::

Torej priznaš, da nimaš pojma, koliko bo vse to stalo. Veš pa le da ima Župan lep nasmešek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Kaj tebi pravzaprav ni jasno? Stadion in dvorana (in nekaj garaž in ostale javne infrastrukture) bosta po zdaj znanih podatkih stala okoli 120 milijonov. 81 milijonov so že plačali, z zemljiščem, 39 milijonov pa še bodo, za dodatna dela, ki jih prvotni projekt ni predvideval. Od tega bodo 9 milijonov predvidoma dobili iz EU sredstev, nekih 5 milijonov pa bodo poskusili izterjali od SCT, ker ni pripravil terena, kot je bilo zmenjeno. Državnega denarja od tega ni nič.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

USS Liberty ::

Okapi je izjavil:

39 milijonov pa še bodo, za dodatna dela, ki jih prvotni projekt ni predvideval. Od tega bodo 9 milijonov predvidoma dobili iz EU sredstev, nekih 5 milijonov pa bodo poskusili izterjali od SCT, ker ni pripravil terena, kot je bilo zmenjeno. Državnega denarja od tega ni nič.



Teh 9 milijonov evrov iz EU je v bistvu denar slovenskih davkoplačevalcev, ki smo ga poslali v Bruselj... 5 milijonov evrov ne bodo nikoli dobili od SCT-ja, saj je SCT lopovska firma...

Vedno bolj sem prepričan, da bi morali v LJ za Stožice organizirati samoprispevek, saj se bo le tako vedelo kdo pije in kdo plača, cel projekt pa bo le tako dobil neko stabilno finančno konstrukcijo, Ljubljančani bodo pa iz svojih žepov plačali svoj štadion in dvorano in ne bo več lokalpatriotskih prepirov, da morajo neljubljančani tudi plačevati za zokijeve megalomanske predvolilne projekte...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

9milijonov evrov je iz kohezijskih skladov, za manj razvite regije. To bo potem itak država morala vrniti, saj ni bilo porabljeno namensko.:D
Dve šivanki...

Samuel ::

Mr.B je izjavil:

Torej priznaš, da nimaš pojma, koliko bo vse to stalo. Veš pa le da ima Župan lep nasmešek.


Torej, jaz moram vedeti čisto vse, ti pa nič. Bejži bejži. Get a real life.

noraguta ::

Samuel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Torej priznaš, da nimaš pojma, koliko bo vse to stalo. Veš pa le da ima Župan lep nasmešek.


Torej, jaz moram vedeti čisto vse, ti pa nič. Bejži bejži. Get a real life.

glede na to , da veš koliko bo MOL "proftiraaaal" (po tvoje 80M €) bi človek pričakoval neko podučenost podkrepljen z kakim dokumentom ne , da na koncu vse kar preberemo glede financiranja pada na prebivalce Zgornjega kašlja ter Domžal. PPP pogodba ni transparentna. trgovinski center se je gradil za delto, supernopva je prevzela njeno vlogo pa je skupaj vložek okoli 8M. Mol pa niti neče vnovčit grepu bančne garancije. torej kje so tvoji , tajni podatki da je projekt izpeljan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Samuel ::

Torej, dvorane ni, niti stadiona ni. Prov.

noraguta ::

pnista a še to kr sta sta iz državnih bank ne iz mestnega proračuna. mol noče uveljavt bančne garancije zoper grep, čeprav mu je že podaljšalj roke ,... sicer pa še vedno kdo je sposoben vzdrževat objekt. haha haha lokalni klubi kateri niso vredni 2ge lige.

ač bodo v pomurju plačeval , ljubljanski stadion? trapast projekt z trapasto bilanco.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Samuel ::

Ne vem kaj sploh pišeš.. od kakšnih državnih bank???
Niti enega evra kredita ni šlo do sedaj iz državnih bank..

In glede stadionov po Sloveniji. Tako je. Tako kot smo mi vsi plačevali državne subvencije za vse ostale stadione po Sloveniji, prav tako boste vi plačevali za ljubljanskega.

noraguta ::

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/... ,
aja ??? kaj je ljubljana plačala??
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mr.B ::

Mondeo, okap, torej povejtemi EUR, koliko je (ŠE) stane Stadion in dvorana. Torej EUR, prosim. In potem mi povejte toliko ja ali bo (ŠE)dal mol, toliko so vredan zemljišča, toliko ja ali bo (ŠE)dala NLB. To me zanima. Ajde junaki, da vidimo delež MOL(EUR)/delež priat(EUR)/delež država preko NLB(EUR), če ŠE bo ?
Ej če pride meni en mešetar, pa reče je to bo pocen, bom jaz ustrajal koliko, saj sem za denar moral delati.


teh 9 milEUR, se bo vrnilo v EU, ker EU, ne bo razumela, teh 900EUR ali koliko že. Ups to (ŠE) bo vrnila država.... Ostalo je privatni projekt, in zelo težko vrjame, da ima ima GREP denar da je do sem že vse speljal, razen, če je to tisto z bilanco, ko se je že vedelo, pa se bo ŠE plačalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

iz kohezije ne bodo dobili itak nič , ker projekt ne zadostuje zahtevam na razpisu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Mr.B, vse cifre smo ti že napisali, če ne znaš brati, ali ne razumeš tega, kar je napisano, ti ne morem pomagati.

O.

noraguta ::

Okapi je izjavil:

Mr.B, vse cifre smo ti že napisali, če ne znaš brati, ali ne razumeš tega, kar je napisano, ti ne morem pomagati.

O.

ne niste napisali , ker se spreminjajo. če bi bila stvar dorečena niti nebibilo problemov. ampak niti PPP pogodbe ne poznamo. vemo pa koliko aneksov bo treba plačat po tej pogodbi kar je absurd.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

USS Liberty ::

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Klaatu ::

Stožice so se po avgustovskih uvodnih tekmah vrnile v stanje izgradnje. Po svečani otvoritvi 'not padu' se bodo enako vrnile v stanje izgradnje. hmmm...

edina prava alternativa: http://www.facebook.com/mirhadkrivokapic :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klaatu ()

USS Liberty ::

Nov poraz Olimpije v Stožicah in banana pretepi navijačev z varnostniki

http://www.rtvslo.si/sport/nogomet/foto...

žalostno, koliko denarja se je potrošilo za ta štadion, na katerem sedaj igra en tretjerazredni albansko-bosanski nogometni klub, ki se bo kmalu znašel v tretji nogometni ligi...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Če ne zaradi drugega ga je vredno imeti zato, ker gre vam tako močno v nos. :)

Glede tretjerazrednih nogometašev, po tvojem morajo najprej postati evropski prvak, da si zaslužijo štadion, kjer bodo lahko trenirali, da bodo postali evropski prvak?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Double_J ::

Baje bo to drugi najlepši štadion v Evropi, na katerem bo igral drugoligaš, sem prebral.
Dve šivanki...

Okapi ::

žalostno, koliko denarja se je potrošilo za ta štadion, na katerem sedaj igra en tretjerazredni albansko-bosanski nogometni klub
Toliko pameti pa seveda ne premoreš, da bi pomislil na možnost, da je za slabo stanje nogometa krivo prav to, da nismo imeli spodobnega stadiona.

Na lep in urejen stadion pridejo poleg Green Dragonsov še ljubiteljski navijači (in to tudi če je slabše vreme), fotri pripeljejo svoje otroke ..., posledično oglaševalci dajo več za oglase, najde se kakšen sponzor več ..., klub lahko plača več za boljše igralce, da več za pionirski in mladinski pogon. Vse te reči so povezane, samo ti pač v svoji slepi mržnji tega nisi sposoben videti.

In kot pravi Poldi, stadiona in dvorane se lahko veselimo že zato, da se nekateri zaradi tega ves čas grizete>:D

O.

Double_J ::

Toliko pameti pa seveda ne premoreš, da bi pomislil na možnost, da je za slabo stanje nogometa krivo prav to, da nismo imeli spodobnega stadiona.


Ja seveda, zato so Domžale vedno tako dobre, zaradi štadiona.
Dve šivanki...

Okapi ::

Domžale imajo boljši stadion, kot ga je imela Ljubljana. Za Bežigradom recimo niso imeli niti pokrite tribune, ŽAK je pa manjši od domžalskega.

O.

T-h-o-r ::

glede olimpije: za težave kluba so krivi odgovorni, ne pa igralci, ki morajo igrati v nemogočih pogojih

najprej je potrebno postaviti temelje, potem lahko imaš nek normalen klub, ki se bori za vstop v evropske pokale
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

Domžale so bile pomoje dobre, tudi ko je bla samo njiva, brez sedežev sploh. Sej to ni edini primer, sicer pa se bo itak videlo hmalu...
Dve šivanki...

T-h-o-r ::

potvoje :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

No sej... po Okapijevo so pa dobre, ker ima tistih 5 zicev nadrstrešek gor, za razliko od LJ, čeprav je tudi v LJ častna tribuna pokrita.:D



Še panorama iz strani, pokrito je podobno kot stojnice na tržnici.

Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Mr.B ::

Ja stadion je bil pogoj, da bomo imeli prvoligaša. Ali superiorni evropski kljub, ali kaj že. Ej zresni se, rabiš imeti denar da igralce plačuješ, in to dobro plačuješ ter seveda redno, in ne tako z par mesec zamiki....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

USS Liberty ::

Stadionska infrastruktura je seveda pomembna za razvoj nogometa, a vseeno je še mnogo drugih faktorjev, ki so še bolj pomembni, da je nek klub uspešen. V tem trenutku Olimpiji ne bi pomagalo niti, če bi imeli sredi Ljubljane Old Trafford ali pa Alianz Areno... Olimpija je klub brez duše, brez prave publike, cela organizacija kluba je v totalnem razsulu, kadrovska politika kluba je katastrofalna in vse kar je v zadnjih letih skupina zenesenjakov pod taktirko Mirana Pavlina mukoma ustvarila in Olimpijo pripeljala nazaj v prvo ligo, sedaj spet ekspresno propada in Olimpija ne bo končala samo v drugi ligi, ampak še nižje. Sramota je, da ljubljanske žabe v našem glavnem mestu ne morejo organizirat enega nogometnega kluba, ki se bo vsaj s Primorjem in Nafto lahko kosal, če se že z Mariborom ne more. V Ljubljani je skoncentrirana vsa gospodarska in politična moč v državi, ne morejo pa ene uboge NK Olimpije na neke zdrave temelje spravit in Olimpijo sponzorira nek albanski banana njam, kar je res sramota...

Na Gorenjskem smo imeli klub Živila Naklo, ki stadiona sploh ni imel in je imel domicil na travniku med koruzo, za tekme prve lige pa je gostoval na stadionu v Kranju. Pa je ta vaški klub imel dušo, domače avtohtone neuvožene igralce in bučne navijače in je potolkel tudi takrat še veliko NK Olimpijo, ki je imela večino igralcev še iz nekoč močne prve jugoslovanske lige....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

T-h-o-r ::

"brez prave publike"

no, to niti ne drži, seveda pa so kakšna imena in dobre igre atrakcija za gledalce


"ela organizacija kluba je v totalnem razsulu"

ja in to je največj problem, zato je stanje takšno, kot je



"Sramota je, da ljubljanske žabe v našem glavnem mestu ne morejo organizirat enega nogometnega kluba"

predvidevam da zato, ker si vsi "vodilni" tlačijo denar v svoje žepe, nič pa ga ne vlagajo v klub


"V Ljubljani je skoncentrirana vsa gospodarska in politična moč v državi, ne morejo pa ene uboge NK Olimpije na neke zdrave temelje spravit in Olimpijo sponzorira nek albanski banana njam, kar je res sramota..."


ne morejo sponzorirati niti košarke (oz. zelo težko) niti moškega rokometa niti hokeja ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

za koga smo torej zgradili ta "kolosej"?za lepo breno najbrž:)

Zheegec ::

Ramon dekers je izjavil:

za koga smo torej zgradili ta "kolosej"?za lepo breno najbrž:)

Ker je že skrajni čas, da zgradimo takšno stvar. Pa ker je to cela Ljubljana zahtevala že od nekaj prejšnjih županov in županij, katerim je uspelo samo približno določiti, kje bo stadion.
Zato.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Eh, folku tako ali tako ni nikoli prav - če ni nič narejeno se jamra, če je se spet najde razlog za nakladanje. Vse to po možnosti od ljudi, ki LJ vidijo enkrat mesečno.

Zheegec ::

bluefish je izjavil:

Eh, folku tako ali tako ni nikoli prav - če ni nič narejeno se jamra, če je se spet najde razlog za nakladanje. Vse to po možnosti od ljudi, ki LJ vidijo enkrat mesečno.

Jap, hinavcev je - kot vidiš v tej temi - ogromno.
Torej vsi hinavci tukaj gor, kaj bi tale trenutek rekli, če Janković stadiona ne bi zgradil, če bi zadeva še vedno bila na isti točki kot 4 leta nazaj? No?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

Pomojem, da je car, ker mu je ratal varcevat v teh tezkih casih.

Šimpanz ::

Nekateri tukaj so podobni moji babici. Ko je Spar začel graditi Citi Park ji je to šlo ful na jetra in je skozi godla nekaj v smislu. Kaj je pa tega treba, kdo pa rabi takšen center, kaj je pa narobe z Namo, pa saj ljudje nimajo denarja, pa itak bo propadu. Babi je bla pač stara in nazadnjaška, njej je zadoščala trgovina no vogalu pa Nama.
Danes vsi vemo da ni imela prav in v Ljubljani je ene 4-5 podobnih cenrov pa vsi spodobno živijo. Napredek gre pač naprej, nekateri pa bi ostali še naprej na fuzbal igrišču sredi koruze in krompirja.

Mr.B ::

Printer , imaš slučajno finančno poročilo Merkator centrov. Recimo tistega v Šiški, ali pa unega na Rudniku. A misliš da bi imeli zaposlene na minimalcu, zgolj zaradi uspešnosti ali socialnega dialoga ?

V bsitvu bi moral sedaj Jankovič postati veliki šef NK olimpija, da bo saj kaj od štadiona.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

Mr.B je izjavil:

Printer , imaš slučajno finančno poročilo Merkator centrov. Recimo tistega v Šiški, ali pa unega na Rudniku. A misliš da bi imeli zaposlene na minimalcu, zgolj zaradi uspešnosti ali socialnega dialoga ?

V bsitvu bi moral sedaj Jankovič postati veliki šef NK olimpija, da bo saj kaj od štadiona.

misliš NK Delta Olimpija
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

Mr.B: zakaj pa delo v prodajalni za blagajno ustvari vec vrednosti kot za minimalca?

Okapi ::

Najboljši dokaz, da delo na blagajni ne ustvarja praktično nobene dodane vrednosti, so samopostrežne blagajne. V našem Mercatorju je sedaj ena sama blagajničarka za 4 samopostrežne blagajne, kupci si sami odčitavamo črtne kode in vse skupaj gre 2x hitreje, kot je šlo prej.

O.

Mr.B ::

Me zanima, ko prideš s polnim vozičkom, kako to gre.
Ps: sej čistilka ima ponavadi reda 2-3x večjo plačo severno zunaj. Morda pa tudi nohte čisti direktorju za tak denar.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

Severno ima lahko čistilka večjo plačo, ker so tudi druga dela temu primerno vrednotena.

bluefish ::

http://slo-tech.com/forum/t284925/p2861...

Pufati občino je uspelo tudi prejšnjim županjam, ki resnično niso delale nič. Bolje, da se denar vsaj steka v neke realne projekte.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

http://slo-tech.com/forum/t284925/p2861...

Pufati občino je uspelo tudi prejšnjim županjam, ki resnično niso delale nič. Bolje, da se denar vsaj steka v neke realne projekte.



če ti temu lahko rečeš realni projekt! sem že enkrat povedal in lahko še enkrat postopek ki ga je izvedel z odvzemom kmetijskih zemljišč lastnikom je bil nelegalen in nelegitimen. Ne govori mi da naj objavim zadeve tu, sem pa videl papirje. Na napremičninah je bila samo navedena plomba mol1, niti razlastinil jih ni. Samo tega ljudje ne vedo...

bluefish ::

Ne govorim le o stadionu, temveč o celotnem mestu (investicije mimo banke so dandanes le stežka izvedljive). In da ne bo pomote, stadion je bil tudi plan njegovih predhodnikov/ic, pa dlje od ideje ni nikoli prišlo - govorilo se je o obnovi Bežigrajskega, postavitvi novega na tej in drugih lokacijah,...

Če razmišljaš tako ,da mesto ne sme imeti pufa, potem se moramo odpovedati tudi potniškemu centru, pa še čemu, kar je v planu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ne govorim le o stadionu, temveč o celotnem mestu (investicije mimo banke so dandanes le stežka izvedljive). In da ne bo pomote, stadion je bil tudi plan njegovih predhodnikov/ic, pa dlje od ideje ni nikoli prišlo - govorilo se je o obnovi Bežigrajskega, postavitvi novega na tej in drugih lokacijah,...



mogoče veš zakaj jim ni uspelo zgraditi stadiona? Med drugim je razlog tudi ta da kmetje niso hotel dati zemlje veliko, veliko pod ceno! Tega ni v medijih! Jankovič pa meni nič tebi nič odvzel zadeve v svoje kavbojske roke, in samo dal na zemljišča in v zemljiško knjigo mol. Sem že prej omenil pa ti bom še enkrat blizu štadiona ima namen zgraditi tudi študentska stanovanja ki so tudi zgrajena na "ukradeni zemlji".
Ne me jeba. in mi tu govoriti pravljic kako je on pošten in kako je zadeve izvedel transparentno.

Verjetno je tudi to del plana da še sinčku naredi kakšno podjetje mu da kakšen lokal, sinovemu prijatelju poskusi narediti kakšno parcelo zazedljivo!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ne vem, kako je okoli zemljišč, vendar bi se lahko predhodniki vsaj lotili obnove starega stadiona. Tako pa še tega niso zmogli.
Glede študentskih domov je bil na začetku po nekaterih časopisih govor, da je investitor Vegrad in projekt ni MOL-ov.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ne vem, kako je okoli zemljišč, vendar bi se lahko predhodniki vsaj lotili obnove starega stadiona. Tako pa še tega niso zmogli.
Glede študentskih domov je bil na začetku po nekaterih časopisih govor, da je investitor Vegrad in projekt ni MOL-ov.



no naj ti povem, mol je vzel tudi zemljišča kjer naj bi delal vegrad čisto tako malo za razjasnitev. Podatkov tu nebom objavljal če te pa res, res zanima mi pa piši na privat, in ti bom vse razložil in objastnil če prideš do mene pokazal še kakšen papir kako se v naši državi posluje. Potem pa greš lahko še pogledat in preverit v zemljiško knjigo če res drži kot sem ti objasnil.Postopek ni šel nikoli niti čez sodišče! In to je neka jeb.. pravna država.
Kar se tiče prejšnih obnov in drugih stadion nevem, pa kaj je vam pomemben samo stadion??ja dokler si v bloku na varnem je OK, ko imaš vodo pod sabo je že malo huje, pa vseeno je sosedu huje zato se ti ne sekiraš. Če pa bi ti kdo vzel 5m2 stanovanja, aa tu se pa začne problem. Raja je res butasta vsi mislijo to se meni ne more zgoditi...

bluefish ::

Kar se tiče prejšnih obnov in drugih stadion nevem, pa kaj je vam pomemben samo stadion??
Ne, ni pomemben, vendar se spodobi kaj več kot neka podrtija. Sicer pa greš enako vprašanje lahko zastavit v Maribor, Celje, pa še kako "mesto".

Double_J ::

Sej Pečečniku tvoj ljubi Jankovič ne pusti obnavljati stadiona, ker je ljubosumen.

Moris a kar vzel jim je zemljišča brez pristanka, pa se nobeden ni bunil?
Dve šivanki...
««
23 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lisičenje v Stožicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221036 (17439) Gregor P
»

Zoki zmagal, Kangler v drugi krog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30185456 (79994) lexios

Več podobnih tem