» »

iPhone OS 4 prihaja

1
2
3

nekikr ::

Ma ni panike. Rad pomagam neosveščenim in nevednim uporabnikom iCrap robe (al kako že p4ajo pravi :)

Infinity ::

@nekikr & @sirotka obstaja tudi zastonski app http://www.endomondo.com/ ki dela identično stvar kot Allsport GPS (Endomondo sports tracker)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

sirotka ::

huh tud za tole hvala...bom pogledal še tole.

P4ajo ::

nekikr je izjavil:

Ma ni panike. Rad pomagam neosveščenim in nevednim uporabnikom iCrap robe (al kako že p4ajo pravi :)

Še zadnjič v tej temi...
Ne pravim in nisem, da je iCrap, ampak je daleč od tega, za kar ga nekateri (večina) zmotno ima. Če bi rad, da še enkrat na dolgo povem zakaj, ti pač nemorem pomagat.

CoolBits ::

Kako zmotno? Saj so specifikacije jasne in apple je lepo povedal da ni in ne bo flasha. Je kje kakšno zavajanje mogoče?

P4ajo ::

Ne, ampak verjetno precej ljudi, ki preprosto padajo na apple niti ne gleda specifikacij...

nekikr ::

Ja. Najbrž je takih najmanj 99,9% (po neki tvoji logiki...). Ker iPod sem kupil enostavno zato, ker je bil gor ogrizek. iPhone tudi. Specifikacije me niso zanimale, ker je jabolko lepo obgriženo?

Ko debatiram takole s kom glede tega ugotavljam eno dokaj neumno stvar: večina tistih, ki močno pluvajo po Applu:
1. Niso nikoli uporabljali njihovih naprav (razen morda pri kolegu 5 minut). Super primer je v eni drugi temi tu na ST, ko je nekdo napisal 10 stvari, ki jih na iPhonu ne moreš narediti in glej ga zlomka, vseh 10 stari se je dalo narediti. In to zelo dobro. Potem je priznal, da ga je imel v roki samo enkrat, ko mu ga je prijatelj posodil.
2. Si teh naprav ne morejo privoščiti. Za tole je posledično kriva tudi EU ampak jebiga, Ferrari je tudi dober in tu ni debate. Pa četudi si ga mogoče ne morem privoščiti ne bom prepričeval Ferrari voznika, da je bedak, ker je nasedel lepi rdeči barvi. On že ve zakaj ga ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

darksamurai ::

P4ajo je izjavil:

Ne, ampak verjetno precej ljudi, ki preprosto padajo na apple niti ne gleda specifikacij...


Res je. 50% ljudi sploh ne ve točno kaj je flash in kaj pomeni kakšna hardware zadeva (Mac & PC). Stvari pač uoprabljajo, po naučenem postopku. Njim sploh ni pomembno kako in zakaj, vse kar rabijo je, da dela. Mac userji so še bolj razvajani, ket tam noobi skoraj ne rabijo nič instalirat, da lahko vsakodnevno uporabljajo računalnik (takšen trend je zaslediti tudi pri PCjih). Za flash še tako ali tako niso slišali, ker jim pač na youtube in na FBju stvari enostavno odpere. Ta horda bo sigurno od iPada pričakovala, da bo "internet" enak tistemu na macu, z to razliko, da bojo sedaj ležali na kavču in prebirali novice (facebook...). Vsaj to bojo sklepali iz gesla "ultimative web experience". Grem stavit, da se bo 50% iPad kupcev v kratkem zavedlo, kaj pomeni pomanjkanje flasha. No more flash games, kamor spadajo facebook špili... S tem pa iPad ne bo postal internet tablet, ampak pač približek, ker Farmille pač ne bojo mogli igrati udobno v kavču.

@nekikr
Ti točno veš, kaj kupuješ, vsaj 50% ostalih pa definitivno ne. Napredni uporabniki so v takšnih zadevah izvzeti, ker stvari kupijo premišljeno. Noobi pač še le naknadno in posredno ugotovijo, kaj pomenijo stvari napisane na škatlici.

sirotka ::

Ja seveda, glede na to, da stvari niso poceni, je verjetno več takih, ki vedo kaj kupujejo. Sploh ne vem od kje vam to, da apple userji ne preverimo kaj kupujemo...jasno, da se najdejo tudi taki vmes, samo ne morš kar posploševat.

nekikr ::

Darksamurai: Daj mi povej prosim, zakaj moram za vožnjo z avtomobilom iz točke A do točke B poznati njegove sestavne dele, biti klepar, avtoličar, električar in mehanik. Čemu moram poznati vse modele na trgu in njihove prednosti in slabosti in obenem igrati prodajalca, ki proda sam sebi? ST forumaši smo (no, vsaj 50% recimo) malce bolj izobraženi v računalniških vodah kar pa nikakor in pod nobenim pogojem ne pomeni, da se morajo tudi ostali obnašati tako.

En dober primer sem tudi jaz, ko kupujem novo miš/tipkovnico. Grem v trgovino in rečem: "Dajte mi najbolje kar je od Logitecha na voljo." To je to. Zaupam firmi, na podlagi dolgoletnih izkušenj in ne bom izgubljal časa s tem ali je slučajno MX Performance res za faktor 30x boljša od Trusta ali ne. BMK. In ker si od Appla lastim iPod Shuffle, Nano 3g in iPhone lahko z gotovostjo rečem, da imajo kvalitetne izdelke. Sem fanboy? DA! Ampak tudi Logitecha. Pa HPja in Asusa, ko rabim prenosnik. Pa Elektroluxa. Pač, dobrih stvari na splošno. Mogoče nekega dne tudi Androida, zakaj pa ne...

:)

P4ajo ::

sirotka je izjavil:

Ja seveda, glede na to, da stvari niso poceni, je verjetno več takih, ki vedo kaj kupujejo. Sploh ne vem od kje vam to, da apple userji ne preverimo kaj kupujemo...jasno, da se najdejo tudi taki vmes, samo ne morš kar posploševat.


Stalno govorim večina in povdarjam, da ne vsi.

nekikr je izjavil:

Ja. Najbrž je takih najmanj 99,9% (po neki tvoji logiki...). Ker iPod sem kupil enostavno zato, ker je bil gor ogrizek. iPhone tudi. Specifikacije me niso zanimale, ker je jabolko lepo obgriženo?


Stalno govorim večina in ne vsi in to sem večkrat povdaril, večina pa vejretno ni 90%, ker bi potem raje rekel skoraj vsi.

Če se želiš hecati vredu, ampak sam poznam, pa verjetno ti tudi, veliko ljudi, ki kupijo apple stvar, zgolj zato, ker bi naj bile kul, zgledajo kul, so dobro oglaševane, wanna be najkakovostnejše in najkvalitetnješe.
Večinoma gre za precej premožne ljudi, ki pa se na področje danega izdelka ne spoznajo nič.

Ko debatiram takole s kom glede tega ugotavljam eno dokaj neumno stvar: večina tistih, ki močno pluvajo po Applu:
1. Niso nikoli uporabljali njihovih naprav (razen morda pri kolegu 5 minut). Super primer je v eni drugi temi tu na ST, ko je nekdo napisal 10 stvari, ki jih na iPhonu ne moreš narediti in glej ga zlomka, vseh 10 stari se je dalo narediti. In to zelo dobro. Potem je priznal, da ga je imel v roki samo enkrat, ko mu ga je prijatelj posodil.
2. Si teh naprav ne morejo privoščiti. Za tole je posledično kriva tudi EU ampak jebiga, Ferrari je tudi dober in tu ni debate. Pa četudi si ga mogoče ne morem privoščiti ne bom prepričeval Ferrari voznika, da je bedak, ker je nasedel lepi rdeči barvi. On že ve zakaj ga ima.


Mene nemoreš uvrstiti nikamor.
Apple izdelke, sem imel večkrat v rokah in jih uporabljal kar precej časa.
Ko sem izbiral dani izdelek, sem izbiral med več njimi, vsi po ceni blizu apple izdelka, ampak ga nisem izbral in sem srečen, da ga nisem.

Torej, ti praviš, da je povsem od nas odvisno ali nekaj počnemo ali ne in da nihče nima pravice temu nasprotovati?

Če bi se hotel zdaj jst obesit, bi skušal preprečiti, če bi lahko?
Ali bi bilo to proti moji volji, ki se ji nesme uporekati?

nekikr ::

Če te prav razumem sedaj vsiljevanje svojega izredno subjektivnega prepričanja o Applu množicam primerjaš s svojim obešanjem in mojo zakonsko dolžnostjo pomagati ti?

A svoje kolege tudi prepričuješ, kako grde punce imajo in da naj si raje dobijo tisto drugo, ki ima malce večje joške?

CoolBits ::

Pajo: Jaz sem pa svojim kolegom svetoval maca namesto navaden pc... in ne boš verjel, prav vsi so zadovoljni in pravijo, da nikol več navaden pc...! Podobno pravi večina tistih, ki si kupijo iphone...
Zanimivo ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Limit-sky ::

Tudi moje izkušnje so podobne CoolBitsovim. In nikoli še nisem srečal nekoga, ki bi kupil iProduct zaradi japke. Nekaterim sem celo svetoval PCja z winsi.

Pajo, kateri telefon si pa ti lastiš?

P4ajo ::

Lastim si Samsung sgh l810v, ker sem z poškodbo starega (SE k800) bil prisiljen prekiniti pot evolucije, zato sem zdaj še pol leta vezan na tega.
Naprej, bom pa izbiral takrat.

Apple so dobri produkti nekateri manj, drugi bolj, večinoma nadpovprečni (cena še nekoliko bolj), ampak so daleč od tistega, za kar jih ima veliko neosveščenih ljudi in nebomseponavljalkakšnih lastnikov, to je vse kar želim povedati.
Sploh pri iPadu se je zelo lepo videlo, kako je precej ljudi kupilo zaradi hypa, ker je pač super ful kul apple spet nekaj revolucionarno neverjetnega naredil.

Če pa že govorimo o neveščih uporabnikih, pa lahko povem, da sem nekaj ljudem preizkusno namestil linux (ubuntu) oz. pcbsd in so bili vsi zelo navdušeni in bi ga redno uporabljali, če nebi bili pač, zaradi družbe vezani nekatere stvari početi z windows.

Limit-sky ::

P4ajo je izjavil:

Lastim si Samsung sgh l810v, ker sem z poškodbo starega (SE k800) bil prisiljen prekiniti pot evolucije, zato sem zdaj še pol leta vezan na tega.
Naprej, bom pa izbiral takrat.

Apple so dobri produkti nekateri manj, drugi bolj, večinoma nadpovprečni (cena še nekoliko bolj), ampak so daleč od tistega, za kar jih ima veliko neosveščenih ljudi in nebomseponavljalkakšnih lastnikov, to je vse kar želim povedati.

Tudi BMW je daleč od tistega, za kar ga ima veliko neosveščenih ljudi, Pa Golf tudi, pa sgh l810v tudi...

PrimozR ::

Kaj misliš s tem?

CoolBits ::

Verjetno na to, da je pri nakupu katerekoli naprave ali avta, nekaj kupcov "neosveščenih" (kot pravi pajo)... in pri applu tukaj ni nobene izjeme...
Kaj bi pa rad pajo dosegel z "osveščanjem" pa mi ni jasno :)

Limit-sky ::

Točno to. Neosveščeni kupci so povsod. Tisti, ki bodo kupili Joojoo, bodo bolj razočarani, kljub njihovi osveščenosti.

P4ajo ::

Problem v tvojem mnenju je, da je apple-a precej večji problem teh kupcev, ker je glede njega in njegovih produktov veliko večjih hype in fanitizem, kot glede golfov in joojoov.

Vsekakor pa sem marsikateremu (čeravno sem jih veliko manj srečal), ki je bil bolj neobveščen o kakšnem področju, kot jaz poskušal tudi tam prikazati zadeve.

CoolBits ::

Lepo od tebe, da razvetliš ljudi... problem je le v tem, da jih s svojim mišljenjem filaš in ne dovoliš da se po svoji pameti odločijo kot kaže tukaj...

Limit-sky ::

P4ajo je izjavil:

Problem v tvojem mnenju je, da je apple-a precej večji problem teh kupcev, ker je glede njega in njegovih produktov veliko večjih hype in fanitizem, kot glede golfov in joojoov.

Zakaj misliš, da je takšen hype okoli Apple-a? Ker je polno nezadovoljnih uporabnikov iPhona in iMaca ter drugih crap polizdelkov in komaj čakajo, da kupijo nov izdelek, ki jih ne bo zadovoljil???

Ampak zdaj niso več neosveščeni, ampak neobveščeni.

Jst ::

>Če se že gremo to, kar 99.99% ljudi ne potrebuje, se lahko mirno na ogormno
>področjih premaknemo 50 let nazaj.

Poslušajte kakšno ameriško oddajo o tehnologiji (podcast), kjer boste veliko zvedeli tudi o njihovem načinu/razmišljanju o tehnologiji v vsakdanjem življenju.


--

iPhone OS4 verjetno ne bo imel multitaskinga, kot ga razumemo in poznamo v Win/Symbian. Apple je ugotovil, da so igre tudi zelo pomembne za uporabnike iPhona. Zato bodo verjetno aplikacije morale podpirati multitasking. Recimo kakšna igra potrebuje ves zaslon in vse resurse. Zato bi pač zaprla aplikacije. Tu je tudi problem Applovega UI. (Apple je namreč za njegov UI zelo zaščitniški.) Torej aplikacije bodo verjetno za multitasking morale biti pisane drugače - kot dev vam povem, da kakšne velike razlike v kodi ni.

Sicer pa tudi iPhone OS3 podpira multitasking. Kaj pa mislite, da laufa vse v kernelu. Koliko deamonov/servisov...

In iz stališča Ameriškega uporabnika telefona, tudi tisti malo bolj zahtevni, se sprašujejo, zakaj bi potrebovli za tako namenske naprave, full blown multitasking. Njihovo razmišljanje gre v smeri: Telefon uporabljam za eno stvar na enkrat. Ali telefoniram, igram igre, gledam pdf, berem,... Redko bi delal več stvari na enkrat. Tu se Evropska in Ameriška mentaliteta/kultura zelo razlikujeta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

P4ajo ::

Limit-sky je izjavil:

P4ajo je izjavil:

Problem v tvojem mnenju je, da je apple-a precej večji problem teh kupcev, ker je glede njega in njegovih produktov veliko večjih hype in fanitizem, kot glede golfov in joojoov.

Zakaj misliš, da je takšen hype okoli Apple-a? Ker je polno nezadovoljnih uporabnikov iPhona in iMaca ter drugih crap polizdelkov in komaj čakajo, da kupijo nov izdelek, ki jih ne bo zadovoljil???

Ampak zdaj niso več neosveščeni, ampak neobveščeni.


>Ampak zdaj niso več neosveščeni, ampak neobveščeni.
Point je še vedno isti, tako, da se ni potrebno obešati na besede.

Hype je zaradi tega, ker ga ustvarjajo sami...
to je samo za okus...
Potem pa je tu še svet ljudi, ki nasedejo na različne prijeme in nato še sami ustvarjajo hype.
Ne krivim apple-a, taka je pač družba.

Limit-sky ::

Jaz pač ne maram full OS-a na prenosni, touchscreen napravi.

Če hočem pogledati mail, raje vzamem iPhone kot pa Acerja. Ko se Acer komaj zbudi iz spanja, že na iPhonu vse pregledam.
In ja, je razlika med obveščenostjo in osveščenostjo.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

kje lahko spremljam live predstavitev?

Limit-sky ::

P4ajo ::

Je razlika med full OS in pa OS, ki mu nekaj stvari, na prenosni touchscreen napravi, z dokaj velikim zaslonom manjka.
To bi naj bil nekako nadomestek za netbook, torej vseeno, vsaj približno podobno neodvisnemu računalniku.
Ampak ne omogoča niti priklopa ostalih usb naprav, ostalih že prej naštetih stvari nebi ponavljal. Torej le še ena dodatna naprava, praktično odvisna od "pravega" računalnika.

Če praviš, da je edina prednost, ki jo iPad prinaša, večji zaslon, kot ga ima iPhone, za (dražje različice) tudi 3krat večjo ceno, potem res nevem, zakaj toliko pozornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

sirotka ::

no evo, mt pride, vmesnik so pa sam mal polepšal, kokr je zaenkrat videt - zmaga!

zee ::

mape za programe. lepo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

roli ::

Jap lepe novosti smo dobili. In potem brco v rit - Multitaskinga za moj ipod Touch 2g ne bo. Ok ima slabši procesor in pol manj RAMa samo vseeno bi blo lepo.
http://www.r00li.com

MTm2H37rqt7B ::

torej, mt smo dobili, kaj bodo pa sedaj nasli da mu se manjka ?

P4ajo ::

flash, usb...?

CoolBits ::

Usb manjka tud na moji mikrovalovki pa mobitelu... flash pa... ja bolje da ga ni, ni koristi razen za igrce... :)

MTm2H37rqt7B ::

P4ajo je izjavil:

flash, usb...?


usb host na telefonu? for what?

Lonsarg ::

Torej Applov Multitasking ni nič drugega, kot to, da po tanovem lahko Aplikacije "naročijo" OSu, da nekaj izvaja za njih v ozadju, same pa ne morejo izvajati svoje kode. Ideja zelo kul pohvalno, sam še dodat mora kar precej teh "naročil" če hoče to kaj bit podobno pravemu multitasku, za zdaj je zelo omejeno.

P4ajo ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

usb host na telefonu? for what?


Zamešal temo z iPad, se opravičujem...

CoolBits ::

Saj je vseeno...iPad tudi dobi iphone os4... malce večji "telefon" pač :)

bluefish ::

Multitasking, kjer ne zapreš aplikacij? Pajade.

http://www.engadget.com/2010/04/08/jobs...

Bor H ::

Stylus ni nujno slaba stvar, me zanima kako narediš handwriting recognition brez njega, pa tudi risat je lažje z njim. A tisto kar majo pa oni pa ni task manager? Če to ni, pol tudi tisto kar mam na nokiji ni task manager.

Sem bil pa presenečen: še zmer se ni dal home screen slikce menjat? Pa zooma ni poznal fotoaparat do zdj? Colour me amazed..

Je pa zdj zadeva ža skoraj to kar bi telefon mogu bit, verjetno bi ga zdj že lahko uporabljal brez večjega nerganja, naj pustijo še opero mini gor pa je zmaga, pa flash seveda..

nekikr ::

Pa kavomat in mikrovalovko. Dokler nima tega ni uporaben telefon. Potem si bom pa nekaj drugega izmislil.

P4ajo ::

nekikr je izjavil:

Pa kavomat in mikrovalovko. Dokler nima tega ni uporaben telefon. Potem si bom pa nekaj drugega izmislil.


Te naprave že dolgo niso več samo mobilni telefoni, zato tudi pričakovanja nemoreje biti ista.

sirotka ::

Lej dejstvo je, da zdaj ne fali nič kej takega...edino flash mogoče, če ga že kdo rabi, sam vem, da ga ne:)

Bor H ::

Simpl, rabm ga, če ne drugega marsikatera stran uporablja za video svoj server ne pa youtube, od ostalih strani pričakovat da se bodo prilagajale applu je pa najmanj neumno

zdj ste iphone userji že užaljeni al kako? en teden nazaj ste trdil da multitaskinga itak ne rabiš na telefonu, danes je to itak neki najboljšga, meni osebno je pomanjkanje flasha grozljiv minus, opera mobile ga na symbianu nima in morm zato vsake toliko časa preklapljat na vgrajen browser, nadležno najmanj

noben mobitel ni popoln, ampak raje vzamem enega, ki ima malenkost bolj polžast vmesnik kot enega, ki nima flasha, je pa odločitev od posameznika

M-XXXX ::

Kaj pomeni multitasking:

8910 Running 62 apps at the same time !!!



:D

Lonsarg ::

Bor a si ziher prebral kako bo ta multitasking delu? IM programi bodo še vedno morali lavfati preko push notification, ne bojo mogli nič multitaskat in biti povezan na IM server...
Tak da pravi multitasking bo lepo kar še vedno mankal iPhonu...

Bor H ::

heh, skype bo delal recimo, za IM programe ne vem ampak kot mi je znano tudi zdaj to ni nek problem, imaš push povezan in ko dobiš sporočilo te telefon obvesti, verjetno nekikr bolj točno ve

roli ::

Lonsarg je izjavil:

Bor a si ziher prebral kako bo ta multitasking delu? IM programi bodo še vedno morali lavfati preko push notification, ne bojo mogli nič multitaskat in biti povezan na IM server...
Tak da pravi multitasking bo lepo kar še vedno mankal iPhonu...

Če sem prav razumel bo to pravi multitasking. Če se lahko po skypu meniš in hkrati uporabljaš web browser je to zame multitasking.
http://www.r00li.com

Bor H ::

Ne bo pravi multitasking, podpiral bo 7 APIjev/procesov ki lahko laufajo v ozadju

teh 7

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lonsarg ::

Ne sej je, recimo, 90% pravega mnultitaska, ker se uporabnikov tiče. Sam pač program še vedno ne more SVOJE kode v ozadju izvajat. Samo mustko, VIOP in pa alarmi, ki se sproćijo od določenih urah, drugega multitaska nima.

Zdej če bo Apple dodal še kaj več teh 7 background servisov potem bo kul. Recimo glasovno se lahko edino preko VOIP meniš, z nobenim drugim protokolom. Ne moreš recimo preko MSNja se glasovno pogovarjat, ker ne gre preko VOIP protokola. IM pa tudi ne vem kako hitro se internetna povezava vzpostavi, vendar instantno ziher ne, tako da je malo nepraktično switchat med IM aplikacijo in katero drugo, ko se bo IM vsakič znova dala v slep in prekinila povezavo, čeprov to more kdo povedat, ki uporablja Push notification in odpre IM aplikacijo preko notificatiana, kako hitro vidi pogovorno okno za text pisat.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov WWDC se bo zgodil zgodaj v juliju

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53267 (3081) Beat-O
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531292 (28272) PrimozR
»

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
189298 (8428) techfreak :)
»

iPhone dobiva večopravilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5411336 (9138) lurker
»

Android na vrhu v ZDA

Oddelek: Novice / Android
147573 (7045) Bistri007

Več podobnih tem