» »

Kako nastaviti program sane na os linux

Kako nastaviti program sane na os linux

winlins ::

Lep pozdrav!

Na os Debian imam inštaliran program cups kateri skrbi za printanje dokumentov lahko tudi preko lana. Imam tiskalnik hp psc 1315 in ga imam danega v skuno rabo preko sambe. Ker pa ima tiskalnik tudi skener sem dobil zamisel da bi lahko tudi preko skupne rabe skeniral nekaj sem googlal pa sem našel program SANE poskusil sem ga namestiti ampak je že z cups dodatno nameščen. Zanima me če je že kdo kdaj delal s tem in kako ga nastaviti da bo to vidno na win.
Glede cups se povežem na preko splente strani local ip:631 in imam nadzorno ploščo za tiskalnik mislim da bi za to moralo biti podobno.

Pa kako se nastaviti pod win 7 ali xp da bom lahko skeniral preko skupne rabe. Tiskanje mi gre vse dobro, nekaj sem poskušal pa misli da je samo za skeniranje če je skener priklopljen na računalnik.

Lp: gregor
  • spremenil: winlins ()

jamiroq ::

poglej, ce sane podpira tvoj skener (tukaj).

ko (ce) imas sane enkrat postiman moras v windowsih uporabiti sane odjemalca: xsane-win32.

winlins ::

Nekaj mi uspeva. Zanima me pa še če sane tudi ima to funkcijo kot cups da se lahko povežem v nadzorno ploščo celotnega sistema za printanje preko lokalnega ip naslova in port. Odpre se mi pa spletna stran kjer lahko vse urejam. In kje to nastaviti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171782 (1378) Invictus
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11019519 (18091) novuporabnik
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102744 (2615) NeMeTko
»

Windows 8 prinaša nov poenoten pristop k tiskanju

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
96747 (3799) s1m0n
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212308 (1758) Veron

Več podobnih tem