» »

LCD monitor ne dela, poka

LCD monitor ne dela, poka

miguel ::

Pozdravljeni,

dobra 3 leta star LCD 17" AMW monitor mi je začel pred časom delati težave. Začelo se je tako, da ko sem prižgal računalnik, monitor nekaj časa ni delal in se kar ni spravil k sebi.
Ko je bil računalnik izklopljen, je na monitorju normalno gorela standby lučka, v trenutku, ko pa sem prižgal računalnik, je ta lučka ugasnila, kot da bi monitor izklopil. Med to monitorjevo "komo" je le-ta nekako potiho pokal oz. je bilo moč slišati šibke pokajoče zvoke iz monitorja, kot da bi se ves čas prižigal ali kaj podobnega. Medtem je računalnik že "prišel" v Windowse in po nekaj minutah, je tudi monitor začel delovati. Ampak ta čas, ki preteče do delovanja se je iz dneva v dan podaljševal, včeraj je to trajalo že praktično 1 uro. Danes pa se monitor (po uri in pol poskušanja oz. čakanja) sploh ni več spravil k sebi in ne deluje. Ali je že kdo kdaj naletel na podoben problem? Za kakšno napako bi lahko šlo v tem primeru? Ali bi bilo popravilo smiselno?

Hvala za odgovore in lp,
Miha

DarwiN ::

Klasičen primer. Sem ga imel tudi sam na samsungu 225BW pred kratkim.. Kondenzator na napajalni plošči crkuje....
Tule imaš primer, kako zadevo popravit na drugih modelih, a dvomim da se ti splača dat popravit, 17 colski monitor je danes namreč vreden 1EUR.

Jaz sem začasno rešil problem tako, da monitorja nisem nikdar vgasnil. :)) Zdaj pa poslušaj to foro. Prišli so električni drog menjat v naši ulici in seveda je zmanjkalo štroma za par ur. No nato se monitor ni več zbudil..Lol? :D

Tako da, imej ga prižganega dokler štroma nekoč ne zmanjka. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

miguel ::

Na začetku, ko se je to pojavljalo, sem monitor še ugašal, ampak zdaj ga pa vedno pustim prižganega, pa se je še vseeno zgodilo to kar se je - mrknil je. A je to sigurno pravi link, kar si prilimal?

DarwiN ::

Ne, ni pravi :(...Takoj editiram..

Evo ga.... Sicer pa. Jaz sem tudi računalnik pustil prižgan, monitor pa v screen saver mode, zato je ostal "topel"..Če pa računalnik vgasneš, monitor pa pustiš prižgan, pa očitno ne špila, ker je povsem brez signala/stimulacije..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

miguel ::

Hvala za link in odgovor. Bom preveril kondenzatorje in se potem odločil o usodi tega monitorja :)

lp M

ss1234 ::

DarwiN je izjavil:

Klasičen primer. Sem ga imel tudi sam na samsungu 225BW pred kratkim.. Kondenzator na napajalni plošči crkuje....
Tule imaš primer, kako zadevo popravit na drugih modelih, a dvomim da se ti splača dat popravit, 17 colski monitor je danes namreč vreden 1EUR.

Jaz sem začasno rešil problem tako, da monitorja nisem nikdar vgasnil. :)) Zdaj pa poslušaj to foro. Prišli so električni drog menjat v naši ulici in seveda je zmanjkalo štroma za par ur. No nato se monitor ni več zbudil..Lol? :D

Tako da, imej ga prižganega dokler štroma nekoč ne zmanjka. :D


Če je res vreden 1 EUR pol pa takoj kupm 100 komadov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

Oddelek: Pomoč in nasveti
163309 (3011) ivan01
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710631 (5242) Pyr0Beast
»

monitor čudno obnašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12759 (618) l0g1t3ch
»

Pokvarjen monitor?

Oddelek: Strojna oprema
71027 (986) Brane2
»

je dobro imeti racunalnik prizgan 24ur na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
858496 (5719) Fizikalko

Več podobnih tem