» »

zakaj dial-up ne dela na drugi tel. liniji !?!

zakaj dial-up ne dela na drugi tel. liniji !?!

username ::

Takole je bilo: preselil sem računalnik na drug konec hiše, kjer imamo drugo tel. linijo (to NI ISDN, ampak drug telefonski priključek, s svojo tel. številko). ko hočem konektat, mu ne uspe ("povezave z oddaljenim računalnikom ni bilo mogoče vzpostaviti" ali nekaj podobnega). probal v win98 in winXP. (ko ga priklopim nazaj na linijo, ki sem jo uporabljal prej, dela brez problemov).

kaj je narobe?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Ziga Dolhar ::

Poskusi z pulznim klicanjem -- predpostavljam, da si probaval s tonskim? Pri meni je blo nekaj podobnega -- par let neuproabljana linija ni podpirala tonskega klicanja :]. Klic na Telekom in čez pol ure je delovalo :].

Baja ::

Klic na telekom.

Kolega je mel tudi podobne probleme, pa so zadevo rešili na Telekomu z nekakšnim resetiranjem linije. Saj tako so rekli, kaj zavraga pa so naredili pa se mi niti ne sanja.

s4sH ::

Poizkusi na tem priključku, priključiti navaden telefon, da boš videl če je priključek sploh "dober"...

username ::

navaden tel. aparat dela.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

AngelOfDeath ::

daj na pulzno klicanje
in preveri na kero številko kličeš, ker isdn ma drugo številko kot navadni telefon :)

username ::

OK, bom poskusil še s pulznim klicanjem.

Angelofdeath: nisem točno razumel, kaj si hotel reči
BTW, še enkrat naj poudarim, da ne gre za drugo ISDN linijo - nimam ISDNja -, ampak za dva različna navadna telefonska priključka (tudi 2 naročnini in 2 računa za telefon vsak mesec) skratka kot če bi mašino nesel k sosedu, ki ima svoj telefon.

no še tale podrobnost: poleg kompa sem na linijo priklopil še navaden aparat, da bi poslušal, kaj se dogaja (BTW, na prejšnjem priključku tudi to ni delalo težav): slišal sem, da je modem odpiskal klicno številko ISPja, nakar se je slišalo standardno cviljenje (nikoli nisem vedel, ali ga pošilja modem iz mojega računalnika, ampak najbrž je tako), nakar tišina in čez nekaj sekund piskanje linije (tut-tut-tut...) - isti zvok, kot če dvigneš slušalko aparata in nekaj časa ne zavrtiš nobene cifre.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

AngelOfDeath ::

Huh provaj z pulznim pa s tonskim klicanjem eno bi moralo delati :)

Duhec ::

Username, poizkusi klicati z bolj čiste linije tako, da odklopiš vse aparate (telefon-i,fax...) s te linije in je tako priklopljen samo modem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pulzno klicanje VS Tonsko Klicanje

Oddelek: Zvok in slika
131912 (1717) veso266
»

Povezava Telefon-Telefon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122236 (1895) Wolfman
»

5xPSTN na SIOL ali T-2 telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
81832 (1697) Chessman
»

Težave pri vzpostavitni klicne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
71186 (1124) Stajerc
»

WinModem problemi

Oddelek: Strojna oprema
151690 (1507) srale

Več podobnih tem