» »

Problem pri zagonu Quake 3 Arena

Problem pri zagonu Quake 3 Arena

Matthew ::

Mam problem pri zaganjanju igre Quake 3 Arena. Najprej sm jo lepo inštaliru, pol pa zagnal. Ni mi ratal, pojavila se je namreč taka konzola:





Ne vem v čem je problem. Imam grafično Matrox Millennium G200 AGP in zanjo v fajlu Readme piše tkole: "Playable. Will not work with the texture detail set to high. For best results, keep the texture detail set in the mid to lower levels." A mi mogoče zna kdo svetovat kako naj to odpravim, da bom lahko špilal?
  • spremenil: Matthew ()

Thanatos ::

v readme je napisano verjetno za win98. Če maš na compu XPje je verjtno to problem.

icek ::

Probal nalozit OpenGL drivere, ki so na Q3A cdju.

freejack ::

To bo pa verjetno delovalo. Tudi sam sem namreč imel Matroxov Millennium G200 AGP, pa sem moral naložit dodatni program za 3D pospeševanje, beri: OpenGL. Problem pri teh karticah je bil nepodpora OpenGL podprtim igram. Matrox namreč ni imel OpenGL gonilnika, kot npr. nVidia, Voodoo ipd. OpenGL gonilnik so sicer skušali nadomestiti z nekim ICD gonilnikom, ki naj ni omogočal igranje OpenGL podprtim igram, vendar se ni najbolj obnesel. To že v Quake 1. Kolk so zdej rešili problem z OpenGL v novejših gonilnikih mi sicer ni znano, vendar je včasih splošno vladalo, da si lahko imel probleme z igrami ala Quake 3: Arena, ker se preprosto niso hotele naložiti. Vendar je za tem še dolga zgodba, o kateri pa ni smiselno razglabljati. Edina rešitev je, da si naložiš dodatni program, kot tisti, ki je na cdju, ki nekako emulira OpeGL pogon.Še sam se spomnim, ko sem z G100 Productiva (meni še zdaj ena izmed najboljših 2d kartic vseh časov) prešaltal na G200 Millennium. Takrat je bil NFS3 najbolj popularen in jao, kakšna grafika je bila, proti moji G100. En frend jo je mel na LANu, pa ko sn videl kako mu je letela NFS3 in s kakšno grafiko, sem jo takoj odkupil od njega. :D Sicer pa se z grafičnimi kartami, kova G200 ne splača več ukvarjati. Bile so dobre, ko so bile aktualne, sedaj pa si lahko že za majhen denar kupiš GF2 MX, ki ti bo služila veliko bolje, ali celo GF4 MX za 25 prešernov.Boljše rešitve kot to ne boš našel. Čeprav se je tudi meni trgalo srce, ko sem prodajal G200, sem vedel, da je treba narediti korak naprej. Naredi ga še ti. Boljši nasvet kot to, ti pa žal ne morem dati.

Matthew ::

OK zdej samo še tega ne vem, kje nej najdem te driverje. A mi kdo ve povedat?

icek ::

Das CD noter, pocakas na autorun in v meniju kliknes GL Setup.
Vsaj tak je na mojem. Sem imel iste probleme na stari graficni (ATi Rage pro) in sem jih s tem resil.

Exilian ::

isces opengl........ wow zgleda da nisi slisu za google ali altavista ali......
za nesposobne: http://www.opengl.org/
za download : http://www.glsetup.com/
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
526257 (5838) Jst
»

Problem glede Radeona 9800pro (prenizki score v benchmarkih)!

Oddelek: Navijanje
8993 (848) boštjan
»

Voodoo 2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131018 (910) [t502]

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
636001 (5239) Senitel
»

DirectX 8.0

Oddelek: Novice / Grafične kartice
152610 (2610) undefined

Več podobnih tem