» »

hitra kamera

hitra kamera

slovencl ::

Nekaj se igram z zajemanjem slike, pa me zanima katera vrsta kamere je najhitrejša. Se pravi rad bi čim hitreje dobil sliko na računalnik. Je bolje uporabiti usb kamero (web cam) ali je bolj tv kartica in primerna kamera...ali je še kaka tretja možnost?

Usb kamero sem poskusil, pa se mi zdi da je kar počasna (kar nekaj sekund traja da zadevo dobim eno sliko na računalnik, ne razumem pa zakaj?

blackbfm ::

Verjetno se da usb kamero nastavit da hitreje zajema sliko. Bo pa bistveno bolj temna slika kot sicer, se pravi da boš rabil boljšo osvetlitev. Ampak vseeno verjetno ne bo dovolj hitro če misliš snemat kakšen slow motion.

KoMar- ::

Usb kamero sem poskusil, pa se mi zdi da je kar počasna (kar nekaj sekund traja da zadevo dobim eno sliko na računalnik, ne razumem pa zakaj?

Ne štekam tega... kako nekaj sekund, če imajo sodobni webcami vsaj 15 fps, če ne celo 30!? Ne zajemat fotk, ampak obdeluj živi video, ane?

Da ne omenjam tega, da nisi povedal niti, s katerim softwareom to počneš... daj, potrudi se malo bolj pri opisu problema!

slovencl ::

Hočem zajet sliko, ki jo bom potem s programom za računalniški vid obdelal. Uporabljam openCV, in tudi funkcija za zajem slike je od tam.

Jest tud ne štekam kaj melje ta moja kamera...

KoMar- ::

Vsak webcam ima možnost živega videa in fotkanja. Namesto fotkanja, ki je sicer v večji resoluciji, ampak počasno, poizkusi obdelovat neposredno živi video... predvidevam, da se tudi to da v tem programu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

video nadzor

Oddelek: Zvok in slika
101700 (1474) innerspace
»

Lan/Wlan IP kamera z sliko "v živo"; kje, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
75013 (4718) KoMar-
»

Webcam -> dolžina kabla in vzpostavitev webcam-serverja

Oddelek: Strojna oprema
61445 (1322) Jst
»

Kamera v taxiju

Oddelek: Strojna oprema
131659 (1290) WarpedGone
»

Video nadzor na PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
61643 (867) MOJNET.net

Več podobnih tem