» »

Zamaknjene slike

Zamaknjene slike

salabajs ::

Pozdrav..

Imam en problem, opazil sem, da so se mi slike v mapi na zunanjem disku (WD 500GB - mrežni) zapeglale.. Praktično so zanič.. :/ 1x sem to že opazil na slikah od očeta, samo nevem če je zadeva tudi takrat bila na zunanjem disku..

Primer slike.. KLIK

Malo je velika. Slikana je bila z Nikon D9000 (mislim da) in je bila ql (tako kot more bit) na začetku, ko sem nalagal.. Ta je še "malo".. So še bolj, čisto križm ene..

Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo krivo? Teh slik se tak ne da popravit, ne?
Izgleda tako, kot da pomeša informacije med sabo, ker določene kose slike prestavi na drugo mesto; pri nekateri pa je samo (barvna, polna) črta..

To je pa model zunanjega diska: http://www.pcplus.si/strojna-oprema/zun...

msjr ::

Lej, probaj s temle programčkom, če bo kaj pomagalo: Jpeg recovery.

Če imaš kakšne slike na katere si posebej navezan in so skvarjene tako kot testna, pošlji ZS pa ti jih ene pet poštimam zastonj.

Tole sem naredil v petih minutkah lahko je tudi boljši rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

salabajs ::

V bistvu sploh nevem zakaj mi to dela?!

EDIT: Sem probal s tem programom, pa mi te slike, ki sem jo uploadal ni uspel popravit; rezultat je podoben original slike le da bi jo zrcalo (tisto kaj je na desni je sedaj na levi in obratno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salabajs ()

msjr ::

Po moje je nekaj narobe z diskom in ti uničuje podatke - narobe zapiše jpeg. Nujno zamenjaj disk, če ga še nisi.

zcetrt ::

Podobne težave sem imel s prenosnikom pred nekaj leti. Problematičen je bil vmesnik USB. Pazi, vsi podatki, ki jih zapisuješ na disk, so verjetno pokvarjeni.

Poskusi disk priklopiti na drug računalnik in preveri, kje je težava - na strani računalnika ali diska. Pomagaš si lahko s programom Hashcalc (izbereš datoteko in on ti zračuna hash cifro, ki mora biti enaka pri kopiji in orginalu).

Meni so težavo odpravili z nadgradnjo biosa, a le, če hkrati nisem imel v uporabi FireWire vmesnika. Svašta. In še danes mi ni jasno.
4.

salabajs ::

Če ta zunanji disk ima samo mrežni priklop, ni preko USB.. Priklopljen je v router.. Podatki/slike, so pa zamaknjene čisto random..

cvrkut ::

Enake težave imam tudi sam.. Pa še druge datoteke se mi 'kvarijo' (exe, rar, zip ipd.)
Groza, nimam idej..

jimac ::

lp
ali kdo ve zakaj mi pri novem lg led lcd tv premer 120 cm pri nekaterih programih zamakne sliko tako da se na primer ne vidi tv slo1 ali slo2 zgoraj v kotu
kot tudi včeraj studio city ni blo na ekranu
upam da ni kakšna okvara :(
lp

salabajs ::

Pa dobro no.. Dajmo najprej rešit moj problem.. (cvrkut ima tudi podobnega) :)

msjr ::

Lejte fantje, takole je tole:

To da se kvarijo datoteke pomeni, da disk narobe piše podatke. Če zapiše skvarjeno datoteko je to konec. Film ali jpeg, se še da popraviti (drop frame oz. malo paintanja v photoshopu), exe file pa je definitivno samo še za stran.

1. korak
- ne uporabljajte takega diska za shranjevanje, preden ni popravljen.
- čimprej naredite backup vseh pomembnih datotek, ki še niso uničene oz. se jih da vsaj do neke mere popraviti

2. korak

Poiščite napako. Malo pogooglajte "<model diska> write error". Lahko je banalna napaka, kot na primer predolg kabel ali premala napetost pri napajanju. Lahko je slab kabel za povezavo. Lahko ima disk napako v biosu in se jo da rešiti z novim. Nekateri modeli so pri več kot 75% polnem disku začnejo "čudno" obnašat. Variant je mnogo. Če je povezava prek wirelessa potem je lahko tudi samo slab signal in je ta kriv za napako.

cvrkut ::

hmm.. pri meni je takole. V sistemu imam 3 diska: WD6400AAKS (2 particiji, C in D), WD7500AADS, WD15EARS
Datoteke se na diskih zapišejo pravilno, normalno jih uporabljam, vse je ok... Potem (ne vem zakaj!?), datoteke se spreminjajo. Primerjal sem po vsebini datoteko na mojem disku z izvirno datoteko, razlika je le v enem HEX znaku..
Torej, datoteka se pravilno zapiše na disk, šele pozneje opažam da je spremenjena, ne da se je več odpakirati če je arhivska (rar, zip), crc napaka..
Ideja?

salabajs ::

No pri meni je zadeva precej podobna.. Jaz sem shranil na zunanji disk pa je bilo okej.. Kar nekaj časa.. Potem pa naenkrat opazim to.. Je pa res, da imam disk sedaj kr poln (tj mogoče 30GB še prosto..). Samo, da bi to lahko bil problem?
Sem študiral, da bi si še en zunanji disk nabavil glih zaradi tega; v mislih sem imel WD (ali onega malega 2.5.. al pa večjega) ampak samo na USB.. Pa saj nevem če se mi splača, je ql?! Mislim zdaj tudi imam WDja pa mam to sranje..
Omenil si '..preden ni popravljen' Kam bi ga pa dal popravit? (mislim, da sem preko mimovrste to jaz takrat nabavil..)

cvrkut ::

Včeraj sem spet naložil 32bitne XP. Zaenkrat vse funkcionira brez napak..

msjr ::

WD servis, dejte drugič sami pogooglat:

o Avtenta servis d.o.o., Šmartinska 106, 1000 Ljubljana, 01 585 3419, servis@avtenta.si
o Avtenta servis d.o.o., Cesta XIV. divizije 59, 02 252 64 74
o Avtenta servis d.o.o., Kidriceva 3, 3000 Celje, 03 428 67 00

cvrkut ::

V prejšnjem tednu sem inštaliral XP 32 bit, od takrat vse deluje brez napak, tako da to je to...
Mislim da je Windows 7 64 bit (gonilniki!?) bil odgovoren za omenjene napake.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215411 (5057) Karen
»

"XP support has ended"

Oddelek: Pomoč in nasveti
485124 (4376) divya
»

Prosim za pomoč pri instalaciji Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
452799 (2339) mitja12345
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533939 (14089) xyxyxyxy
»

Zunanji disk težava

Oddelek: Strojna oprema
233968 (3968) diative

Več podobnih tem