» »

Win xp in win 7

Win xp in win 7

tt2 ::

Doma imam računalnik in bi rad nekaj stestiral, ker me zanima, če so za to krivi windowsi ali kaj drugega. Trenutno imam inšaliran win xp, sedaj bi pa še zraven njih rad inštaliral win 7, tako, da bi imel oba hkrati, ter da bi potem po možnosti, ko bi stestiral zadevo, win 7 izbrisal, ostalo bi pa bilo vse kot je sedaj. Zanima me zgolj, kako inštalirati win 7 zraven, da pri tem nič ne spremenim pri win xp.

DeeCoy ::

evo, čist simple, bootaš Windows 7 iz DVDja, počakaš da se nalož tist windows is loading files... pol zbereš language pa to sranje.. pol daš install now.. pa ti bo pisal Setup is starting.. pol pa sprejmeš licenco, pa NE DAŠ upgrade ampak Custom(advenced). pol pač zbereš particijo, jo NE FORMATIRAŠ!!! ko bo inšataliral in ponovno zagnal računalnik, bi naj bla sistema vzporedno inštalirana, se prau da lahko zbiraš kirga boš zagnau.. to je to

sam za preizkušanje računalnika raje uporabljam ubuntu, ki je zastonj, pa ga lahko laufaš s CDja.. če pa rabiš windows 7, pa naredi po zgornjem postopku..

aja, pa js tega nism sprobu, sam bi mogl držat.. naj me kdo potrdi, če je tako...

tt2 ::

ok, ne me čudno gledat ampak kaj pomeni "bootaš windows 7"?
+ a lahko še kdo potrdi, če je res takšen postopek kot ga je opisal DeeCoy.

bluefish ::

Postopek je tak, da.
Bootaš Windows 7 je ponesrečeno zapisano, da vstaviš namestitveni DVD in ga poženeš ob zagonu računalnika oz. kot da bi nameščal sistem na novo, le da slediš omenjenemu postopku.

In da, če sumiš, da je kriv OS, potem bi znalo zadoščati, če uporabiš nek Linux LiveCD - Ubuntu,...

DeeCoy ::

ja no, malo ponesrečeno.. ;) sem na hitro napisal, pa nisem pregledal :D

bluefish je izjavil:


In da, če sumiš, da je kriv OS, potem bi znalo zadoščati, če uporabiš nek Linux LiveCD - Ubuntu,...



Točno tako..

amigo_no1 ::

Kupiš/si sposodiš (bolha) en rabljen 20 gb disk in namestiš win 7 nanj.
Prvotni/obstoječi disk seveda prej odklopiš (podatkovni kabel ide/sata odklopiš)).

solatko ::

Enostavno instaliraš W7 iz windows xp. Narediš si dodatno particijo in tja daš novi OS. Potem imaš pri boot-u na voljo dva sistema za zagon XP ali W7.

tt2 ::

Btw, a win 7 inštaliram na isto particijo kot je win xp, ko ga bootam?

bluefish ::

Am, ne. V tem primeru boš XP prepisal.

tt2 ::

Kako pa naredim dve particiji, ker imam trenutno le eno. Vem, da so malo smešna vprašanja, ampak, še nikoli nisem tega delal ter želim, da bo vse OK, da ne bom kaj pol zasral. :D

zelodko ::

http://www.partitionwizard.com/

S tole zadevo se da iz ene particije naredit dve...

DeeCoy ::

no, nisem vedel, da je to tako zakomplicirano.. pomojem ko 7nko posebi inštaliraš, nared novo mapo WINDOWS_0
in potem lahko izbiraš pri bootu, kater windows boš zagnal.. usaj tak je blo pr tem, ko sm 2x inštaliru xpje na isto particijo.. s 7dnko še nism proubavu..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726034 (21154) R1710
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
161989 (1752) Icematxyz
»

Kako naj namestim Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
202817 (2212) Icematxyz
»

Ubuntu in Win7 Dual Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
272045 (1680) Icematxyz
»

Za kateri OS se odločiti? Linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
252807 (2304) opeter

Več podobnih tem